Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Pogledaj rezultate ankete: Duda?
Da. 147 72.06%
Ne. 57 27.94%
Glasovatelji: 204. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2009., 09:29   #81
Bila sam protiv dude.
Sada sam ZA.
Počela sam ga čak i odvikavati, ali sam shvatila da on može bez dude ali ja ne mogu.
Bez dude bi smo morali ići u šetnje radijusa najviše 300 m od kuće, pošto u nekim situacijama jedino sa dudom hoće u kolica, a težak za nositi.
Bez dude ne bismo mogli obilaziti roditelje, jer je velika udaljenost, i ne bi izdržao u autu.
Bez dude može zaspati, i uspavljujem ga bez dude, ali kad se probudi noću 243 puta, lakše mi je da mu dam dudu nego da ga ljuljam na lopti.
Kada padne i počne njegovo plakanje, koje ne mogu opisati ni zaustaviti jednostavno, puno mi je draže da duda dudu, nego da deset minuta vrišti, i dva sata nakon toga jeca.
I da, nije je htio u početku, nije volio da sisa, ali grčevi su uradili svoje, tako da je svaka sekunda koju nije plakao bila dragocjena. I mi smo ga isforsirali na dudu.
Ne volim vidjeti veliko dijete sa dudom, ali nisu sva djeca ista. Neka su smirenija, igraju se, čak sjede (moj još nikada nije sam sjeo i sjedio duže od 1 minute), ali ovaj moj spada u skupinu nervoznih od rođenja. Duda donekle pomogne.
I bezveze mi je priča o "komadu plastike u ustima", po toj logici djetetu ne treba dati ni igračke da se igra, najbolje je da se igra s maminom kosom, sisama, rukama, neka je sve prirodno...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 09:58   #82
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma to je nepraktično puno puta ........a meni i u nekim situacijama neukusno da ne kažem degutantno (mama u šoping centru sa bebom beba plače ko luda ona sjedi na prvu klupicu...i vadi sisu van pred svekolikim Rvackim pučanstvom i daje mu kao utjehu... Ja stala gledam beba 'žlundra' cicu kao utjehu.. stotine ljudi City centrom One prolazi ....a ne ona se ne da...)

Meni je to odista bilo degutantno

e tada sam odlučila dati dudu za utjehu svojoj

a ona ti je rekla da je to za utjehu ili ?
i zakaj bi joj trebao bit bed
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 11:27   #83
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
a ona ti je rekla da je to za utjehu ili ?
i zakaj bi joj trebao bit bed
e to sam se i ja pitala.

moja recimo jednom dnevno treba sisanje i ako se nadjem u javnosti svakako cu je podojiti..decentno naravno. sto sa odjecom sto sa kosom koja je duga. kad se zakamufliramo nema sanse da se netko ispovraca od degutantnosti

@larazg
spominjes bebicu. da nije slucajno zedna ili gladna? zar bi sad zene trebale poceti nositi bocicu (s izdojenim) ili vodom za zedj zbog toga sto netko gleda na dojenje u javnosti kao degutantno? ovim polako ulazim u temu dojenje u javnosti..
sad ste vjerovatno najvise doma i odete u lagane setnjice i vracate se doma kad je vrijeme hranjenju. beba se mijenja i nakon tri mjeseca ces biti puno mobilnija - sto znaci da ce ti se cesce desavati da dijete moras nahraniti negdje vani. ok, tvoja mala dobiva i AD, no sto je sa onima koji iskljucivo doje?
sto se tice utjehe, mora recimo nije trazila za utjehu sisanje - mozda i zbog toga sto nije stigla - do 7mj sam je dojila svaka dva sata - cak i kad bi bili u djiru vani. pred spavanje bi je stavila u kolica i ona bi utonula u san ili bi je nosila u marami - tu je imala osjecaj sigurnosti i bila je jako opustena i samo bi joj glava klonula i tako bi potonula u san. divno iskustvo za nas obadvije
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:02   #84
ako je uistinu moguce decentno dojiti, onda mi nije jasno preventivno uvodjenje dude.
ako je lara ne zeli dojiti u javnosti, onda ce vjerovatno izdajati ili davati ad, a za umirenje ce joj davati dudu. to je njen izbor.
nisam protiv dude, da se razumijemo..moja nije htjela i stoga nisam forsirala.

Zadnje uređivanje mandy : 27.07.2009. at 17:25.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:21   #85
da se vratimo na temu:
ja P. nudim dudu jer bi u AS poludio bez nje.
Žvače šaku pred spavanje pa se iznervira, cicu neće jer je sit (čak ni da je žlundra ) i tu nekad pomogne duda
neće ju uvijek. možda ćužaliti jednog dana što sam mu nudila, ali sad ne vidim drugog načina
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:26   #86
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
e to sam se i ja pitala.

moja recimo jednom dnevno treba sisanje i ako se nadjem u javnosti svakako cu je podojiti..decentno naravno. sto sa odjecom sto sa kosom koja je duga. kad se zakamufliramo nema sanse da se netko ispovraca od degutantnosti

@larazg
spominjes bebicu. da nije slucajno zedna ili gladna? zar bi sad zene trebale poceti nositi bocicu (s izdojenim) ili vodom za zedj zbog toga sto netko gleda na dojenje u javnosti kao degutantno? ovim polako ulazim u temu dojenje u javnosti..
sad ste vjerovatno najvise doma i odete u lagane setnjice i vracate se doma kad je vrijeme hranjenju. beba se mijenja i nakon tri mjeseca ces biti puno mobilnija - sto znaci da ce ti se cesce desavati da dijete moras nahraniti negdje vani. ok, tvoja mala dobiva i AD, no sto je sa onima koji iskljucivo doje?
sto se tice utjehe, mora recimo nije trazila za utjehu sisanje - mozda i zbog toga sto nije stigla - do 7mj sam je dojila svaka dva sata - cak i kad bi bili u djiru vani. pred spavanje bi je stavila u kolica i ona bi utonula u san ili bi je nosila u marami - tu je imala osjecaj sigurnosti i bila je jako opustena i samo bi joj glava klonula i tako bi potonula u san. divno iskustvo za nas obadvije
draga napisala si decentno i podojiti..
slažem se ... najnormalnije je ako je dojena beba da ćeš ju podojiti... ali za to postoje sobe dječije po šoping centrima a i gaza ili tetra pelena da se to sve lijeopo napravi ugodnim i za okoliku i za bebicu (da ima mir hranjenja)

aki ovo nije bilo dojenje već davanje utjehe.. (pitaj kako znam sjedila sam u birtiji i pila sok preko puta nje koja je sjedila na klupici sa bebicom).. beba je žlundrala sisu i jecala i zvjerinjala znatiželjno okolo.......

Na to sam mislila.. kako dati utjehu sisom u šoping centru ??... (a da nije dojenje) pa za to postoje dude
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:43   #87
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
draga napisala si decentno i podojiti..
slažem se ... najnormalnije je ako je dojena beba da ćeš ju podojiti... ali za to postoje sobe dječije po šoping centrima a i gaza ili tetra pelena da se to sve lijeopo napravi ugodnim i za okoliku i za bebicu (da ima mir hranjenja)

aki ovo nije bilo dojenje već davanje utjehe.. (pitaj kako znam sjedila sam u birtiji i pila sok preko puta nje koja je sjedila na klupici sa bebicom).. beba je žlundrala sisu i jecala i zvjerinjala znatiželjno okolo.......

Na to sam mislila.. kako dati utjehu sisom u šoping centru ??... (a da nije dojenje) pa za to postoje dude
kako dati utjehu? mi ju obično nosimo, mazimo i sl. (al dobro ona je skoro godinu dana pa je razlika, al da je skroz mala - ne bih se ustručavala dat joj sisu, naime, dudu neće )

Zadnje uređivanje mandy : 27.07.2009. at 17:26.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:44   #88
A Larice, isto kao i kad dojis - malo ga pokrijes gazicom i dobro.
Ak mene pitas, ne postoje dude za to. Dude su dosle s bocicama.
Jer sisu mos djetetu u usta kad oces, nece se prejest. A bocicu ne mozes.
Ne govorim da dudu ne treba dat djetetu, svaka mama ima svoj razlog, a nece mu dugorocno nastetit zdravlju pa je svejedno.
(moze naskodit dojenju, posebno u slucajevima kad ionak tesko ide. al opet - svaka mama zna sto je najbolje za njenu famliju)

Ja dude ne volim, eto.
Sto ne znaci da je moja djeca (ak bude djece ) nece imat, al cu prvo isprobat sve ostale mogucnosti.
EDIT: Kao sto cure navode: ak je za utjehu, probas s nosenjem, pjevusenjem, igrackicama...

Apropos, najludje mi je kad mi mama prica kak sam ja svoju dudu od bratica dobila
Da, da, bocice i dude su se nasljedjivale u nase doba, k'o robica i kolica

Zadnje uređivanje Zmijica : 27.07.2009. at 12:51.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:45   #89
Ja je svome sinu dala kada je imao cca 3 mjeseca i obožava je...i dam mu je kad poželi i ne smatram da činim išta loše. Primjetila sam da je najviše voli kada negdje idemo, kada je u nepoznatoj okolini. Za uspavljivanje koristi sisu. Ne može mi nitko reći da činim nešto loše svome djetetu jer je isključivo dojen prvih 6 mjeseci (uz regade koje su mi trajale od jeseni dok nije otoplilo cca 8 mjeseci), još uvijek doji na zahtjev, ima kuhana 2 obroka sve iz našeg vrta, 1 obrok voća. Nikad nije došlo do konfuzije. Što se mene tiče duda mu je kao neka prijateljica.
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:46   #90
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
draga napisala si decentno i podojiti..
slažem se ... najnormalnije je ako je dojena beba da ćeš ju podojiti... ali za to postoje sobe dječije po šoping centrima a i gaza ili tetra pelena da se to sve lijeopo napravi ugodnim i za okoliku i za bebicu (da ima mir hranjenja)

aki ovo nije bilo dojenje već davanje utjehe.. (pitaj kako znam sjedila sam u birtiji i pila sok preko puta nje koja je sjedila na klupici sa bebicom).. beba je žlundrala sisu i jecala i zvjerinjala znatiželjno okolo.......

Na to sam mislila.. kako dati utjehu sisom u šoping centru ??... (a da nije dojenje) pa za to postoje dude
- na osnovu toga zaista ne bi zakljcila da je beba sisala samo za utjehu, no cak i da je tako..ne kuzim problem. mozda ta majka nije decentno ponudila grudi, a neka druga bi bila u stanju. kao sto si navela, marama, pelena..neki skriveni cosak.
a te sobe za dojenje mozes traziti svijecom. naisla sam na par uredjenih i gledala da tamo odem kad bi je dojila negdje u radu, no isto tako na nekim mjestima su te prostorije toliko bijedne...pa cak smrde jer su kraj wc-a. tako da se ne mozes uvijek osloniti na to da ces naci nesto adekvatno.

a kako utjesiti dijete u shopping centru osim dojenjem? ovisi o situaciji. recimo da ga uzmes u ruke, pomazis, zaigras..? dosta njih ostavi dijete u kolicima i ocekuje da dijete ne pisne. nije lose prepoznati zasto dijete kuka, a ne mu samo tako stavljati dudu (ili sisu) u usta. ako hoce dudu, ponudi joj. uistinu nisam protiv nje.
ti ces to draga lara osjetiti.

moram priznati da mi nije bilo pravo kad je odbila dudu, no nije bilo sanse i da je nametnem. u jednom periodu sam mislil da bi joj duda pomogla kod uspavljivanja pa sam pokusala. uistinu ne znam na kog je tvrdoglava
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:54   #91
E da Zoro, sad sam shvatila zasto ne volim dude.
Jer precesto vidim da beba kmekne, a roditelji ni pet ni sest dudu u usta, bez da uopce pokusaju skuzit zasto kmeci.
Sa sisom su ipak stedljivije , vecina majki ce probat svasta da izbjegne dojenje na javnom mjestu (pa tek ak nis ne pali ili ak je bebica bas gladna).
Meni nije bio bed, al mi je bio nekomfor.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:00   #92
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Evo ja iskljucivo dojim i stalno smo negdje pa jos nisam izvadila cicu nasred shopig centra.
Prvo pazim da ju nahranim prije nego krenemo a onda ako ogladni nadjem mjesto na kojem me ne vidi cijeli zagreb.
potpisujem te.. i ja sam iskljucivo dojila prvih 6mj i trazio je cicu cesto.
ugl, trudila sam se nastimati izlaske po njegovim obrocima. meni je to lakse, a njemu je isto ugodnije. ako bi bas ogladnio i trazio cicu uvijek bi prvo potrazila sobu za dojenje, ili bi ga podojila u autu ili na nekom skrovitom mjestu.
ne svidja mi se da mi napaljeni starci pilje u sise (o da! mogu rec da ih je bilo..).. to mi je degutantno i ne mogu to ignorirati niti mi je to kul.
i ne svidja mi se da mi svi pilje u sise.. pa cak i muz od prijateljice.
smatram da je to nekakav intimni trenutak nas dva (kao i uostalom mjenjanje pelena) i zasto bi svi morali gledati kako on jede i kakva je moja sisa (osim ako sam prejebenoponosna svojim sisama i dojenjem ..a takvih sam se nagledala.. za svaki drek, hop - sisa van! i jos je dobro pokaze svijetu oko sebe.. ). majketi..

a ako mu je trebala samo utjeha.. imala sam dudicu uvijek u ruksaku sa ostalim njegovim stvarcicama.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:15   #93
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
E da Zoro, sad sam shvatila zasto ne volim dude.
Jer precesto vidim da beba kmekne, a roditelji ni pet ni sest dudu u usta, bez da uopce pokusaju skuzit zasto kmeci.
da, ima toga. Ali nisu sve mame koje daju djeci dudu takve.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:23   #94
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Jer precesto vidim da beba kmekne, a roditelji ni pet ni sest dudu u usta, bez da uopce pokusaju skuzit zasto kmeci.
Kod nas je obrnuto.
Naš kmekne u kolicima da ga izvadimo, da momak hoda ( ma nemoj ). Prvo pokušamo da hodamo zajedno sa njim, nakon 10 koraka, on hoće uzeti opušak, poklopac, prljavu maramicu, narkomansku iglu , hoće da siđe u rijeku, onda ga uzmemo da ga nosimo, opet kmeči, pa trči muž sa njim, a ja za njima i bacam loptu, on opet kmeči, a mi preznojeni zaključimo da ipak ne vrijedi i tutnemo mu dudu (koju baci za nekih 10 min pa sve opet ispočetka).
A meni je glavno kad jednomjesečnoj bebi namaču dudu u med da je bolje vuče
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:44   #95
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
A Larice, isto kao i kad dojis - malo ga pokrijes gazicom i dobro.
Ak mene pitas, ne postoje dude za to. Dude su dosle s bocicama.
Jer sisu mos djetetu u usta kad oces, nece se prejest. A bocicu ne mozes.
Ne govorim da dudu ne treba dat djetetu, svaka mama ima svoj razlog, a nece mu dugorocno nastetit zdravlju pa je svejedno.
(moze naskodit dojenju, posebno u slucajevima kad ionak tesko ide. al opet - svaka mama zna sto je najbolje za njenu famliju)

Ja dude ne volim, eto.
Sto ne znaci da je moja djeca (ak bude djece ) nece imat, al cu prvo isprobat sve ostale mogucnosti.
EDIT: Kao sto cure navode: ak je za utjehu, probas s nosenjem, pjevusenjem, igrackicama...

Apropos, najludje mi je kad mi mama prica kak sam ja svoju dudu od bratica dobila
Da, da, bocice i dude su se nasljedjivale u nase doba, k'o robica i kolica
Sad mi je to nezamislivo ali svi smo preživjeli i nikome ništ ne fali.

Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
da, ima toga. Ali nisu sve mame koje daju djeci dudu takve.
Naravno da nisu.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:49   #96
ja sam imala sisu posvudusu. ne svojim izborom naravno.
cak me doktorica zamolila da maloj na CT-u dam sisu da ju smirim. UZAS! moju sisu su upoznali svi. cak sam muzu rekla da se osjecam ko majmunica jer ju stalno imam vani. i nakon muka i peripetija koje smo prosli, mlijeko mi je nestalo (vjerojatno stres) i upoznali smo DUDU! spasila nas je. to doista mogu reci SPASILA NAS JE!
sad smo na odvikavanju i koristimo ju samo za nananje.

a malisi smo dudu dali jako brzo jer je on dudao palac. ne voli ju bas previse.

moje DA za dudu.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:52   #97
Duda NE uvijek, treba ju dozirati jer dijete zbuni, pa vrlo često majke imaju problema dijete nastaviti dojiti...

Znači, ako je dijete jako uznemireno, ako jeca, ako neutješno plače (a sito je, presvučeno, nema temperaturu)
__________________
...samo plivaj, ... plivaj, plivaj

Zadnje uređivanje mandy : 27.07.2009. at 17:29.
rodaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:01   #98
Što se dude tiče i tu se slažem s tobom

Zadnje uređivanje mandy : 27.07.2009. at 17:29.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:09   #99
Kao sto je gricko spomenula,i moja mala nekad dobije napadaj zivceka pa se uzasno nervira jer joj iz cice ide mlijeko a ona bi samo cuclala.
Buduci da jos nisam instalirala ventil na ciceka dudica je super rjesenje.
I odlicno mi dodje za uspavljivanje, nasrecu jos mi nije cice tako razvukla da dodju do kindaca a zelim da zaspi u kindacu.
Duda rules!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:10   #100
Da, RODE inače ne prakticiraju dudu u najranijoj fazi razvoja djeteta, jer to vrijeme je razervirano samo za dojenje.

A pokretačici topica dati ću savjet, ako beba hoće utjehu, pokušajte sa igrom, pokušajte gugutanjem, maženjem, na bilo koji drugi način zaokupiti joj pažnju i dati joj utjehu. Duda neka odista bude zadnje sredstvo kada više ništa ali ništa ne pali

sretno
__________________
...samo plivaj, ... plivaj, plivaj

Zadnje uređivanje mandy : 27.07.2009. at 17:31.
rodaZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:43.