Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2009., 00:14   #21
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
kaj to nije malo too much za rabljeni body
naravno da je, ali je marka i još k tome preslatki, a sad manje je bitno kaj bu ga prerasto za 3 tjedna.

eto, svako ima svoje veselje
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 07:37   #22
svu djecu oblačim na UK ebayu..i izadje me full jeftinije..
kako nove sketchers original tenisice mogu kupit na ebayu za 130 kn skupa s poštarinom a ovdje u hr isti model dodje 330 kn

Zadnje uređivanje mandy : 17.09.2009. at 10:12.
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 12:14   #23
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
od baby gap-a je... ono firma pa je eto skuplji... ali je preslatki
htjedoh ti ovo pokazati..

http://clothing.shop.ebay.com/Girls-....c0.m282&gbr=1
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 12:19   #24
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
i ja sam pobornik second-hand robice, ja sam je dosta nakupovala i tu preko foruma, a i preko internet aukcija. Isto se zna naći povoljnih stvarčica. Samo što onda plaćaš poštarinu.
I mene bi interesirala takva nekakva trgovina u Zadru, jer sam u blizini.

Znam da je bio second-hand shop na Kalelargi, ali se ne sjećam jeli bilo dječjeg (tada nisam imala svoje najdraže).
Nedavno sam isto vidjela negdje u prolazu natpis "second-hand shop", ali više nemam pojma gdje. Ako znaš - javi.
Mislim da ovaj second-hand shop na Kalelargi još uvijek postoji i čak sam čula da ima dječije robe, ali ne znam točno gdje se nalazi. Morat ću jedan dan prošetati da ga pronađem.....

Inače, curke dobre ste mi savjete dale i dosta web stranica s robicom. Ali kad bi već naručivala ovak prek interneta onda bi voljela naručiti više toga jer mislim da se ne isplati naručiti npr. jedan-dva bodija.
Ova stranica e-bay mi je zanimljiva samo ne znam dali su veliki troškovi dostave s obzirom da je to strana stranica.
kraljica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 12:22   #25
Quote:
kraljica12 kaže: Pogledaj post
Mislim da ovaj second-hand shop na Kalelargi još uvijek postoji i čak sam čula da ima dječije robe, ali ne znam točno gdje se nalazi. Morat ću jedan dan prošetati da ga pronađem.....

Inače, curke dobre ste mi savjete dale i dosta web stranica s robicom. Ali kad bi već naručivala ovak prek interneta onda bi voljela naručiti više toga jer mislim da se ne isplati naručiti npr. jedan-dva bodija.
Ova stranica e-bay mi je zanimljiva samo ne znam dali su veliki troškovi dostave s obzirom da je to strana stranica.
pa gle..ja sam recimo malenom kupila u veličini 110
dvoje hlača + 5 majica dugih rukava sve skupa za 180 kn s poštarinom
mislim da je to malo
nekad bude roba jeftinija od poštarine..(al u konačnici sve puno jeftinije nego ovdje)
ok poštarina je izmedju 2-4 gbp..
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 12:30   #26
ako ti se svidi neki komad robe na aukcijama, odmah pogledaš cijeli asortiman istog prodavatelja, pa možda kod njega nađeš još nešto da trebaš, tako šparaš na poštarini.

A preko e-baya je meni nezgodno jer nemam paypall, a koliko sam skužila to je glavni put transakcija. Čak ima stvari kojima je besplatna poštarina.

koliko se ja sjećam onaj dućan na Kalelargi bio negdje u nekom prolazu oko fast fooda Hajduk.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 12:36   #27
nego, nemam niš protiv rabljene robice. imam tu u blizini dva dućana s dizajnerskom robicom za klince (al ono brutalno - burberry, d&g i slično) , još nikad nisam bila al danas baš budem, čisto da vidim kaj ima. doduše, jednom sam prolazila, imali su rasprodaju - sve kratke majice od 5 do 10 eura, to mi je bilo ok

Zadnje uređivanje mandy : 17.09.2009. at 10:13.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 17:49   #28
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
nego, nemam niš protiv rabljene robice. imam tu u blizini dva dućana s dizajnerskom robicom za klince (al ono brutalno - burberry, d&g i slično) , još nikad nisam bila al danas baš budem, čisto da vidim kaj ima. doduše, jednom sam prolazila, imali su rasprodaju - sve kratke majice od 5 do 10 eura, to mi je bilo ok
ja volim kupovati tu robicu s markom jer stvarno kad je snizenje mozes naci po super povoljnim cijenama

ti si isto negdje u AU ako se ne varam,pa imas u Kastneru uvijek super snizenja,robica je odlicna

moji decki su vec veliki i pomalo se vole sminkati,pa im znam dosta stvari kupiti u benettonu,st.oliveru al naravno kad su snizenja jer su zapravo onda cijene iste ko i u h&m,zari itd.

a za malenu znam i rabljenu robicu kupiti,jer se nadu prekrasne stvari

Zadnje uređivanje mandy : 17.09.2009. at 10:15.
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 10:10   #29
I ja sam od onih koje vole markice i po meni koliko platiš toliko dobiješ,pišem za našu državu....
Šta god sam do sad platila trajalo je.Imam sreću pa mi i vani za djete moji kupuju ,ali koliko vidim ništa baš nije jeftino,osim možda bodya,čarapica i sl.tome.A body i piđame baš gledam da su kvalitetne i bolje.........
u rijeci nisam vidjela second hand shop možda ako iam i pogledam
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 10:18   #30
imamo dosta toga rabljenog, sve kupljeno na forumskim burzama....sad kupujem preko ebaya i drugih stranica i nađem i novo sa etiketama za 3 puta manju cijenu (sa poštarinom)..ugl ne smeta me rabljena robica ako je u dobrom stanju.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 10:21   #31
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
I ja sam od onih koje vole markice i po meni koliko platiš toliko dobiješ,pišem za našu državu....
Šta god sam do sad platila trajalo je.Imam sreću pa mi i vani za djete moji kupuju ,ali koliko vidim ništa baš nije jeftino,osim možda bodya,čarapica i sl.tome.A body i piđame baš gledam da su kvalitetne i bolje.........
u rijeci nisam vidjela second hand shop možda ako iam i pogledam
e onda kupi sve rabljeno od mene....

moj Zagor snob nad snobovima.... sve donio maloj od baby Gap-a, Tommy Hilfiger-a, Osh kosh bgosh-a, Carter-a, Nike sport-a....
Ono mene zabole ja kupim i MTČ ali on NE - naš cvrčak po njemu sve ima firmirano... evo gledam špagerice za ljeto br 18 od Tommy hilfiner-a...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 11:08   #32
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
I ja sam od onih koje vole markice i po meni koliko platiš toliko dobiješ,pišem za našu državu....
Šta god sam do sad platila trajalo je.Imam sreću pa mi i vani za djete moji kupuju ,ali koliko vidim ništa baš nije jeftino,osim možda bodya,čarapica i sl.tome.A body i piđame baš gledam da su kvalitetne i bolje.........
u rijeci nisam vidjela second hand shop možda ako iam i pogledam
e s time se slazem

robica s markom je definitivno bolje kvalitete i ja je ne kupujem da se preseravam,vec zato jer je na snizenju dobijem za istu cijenu kao i drugu robu

isto se primijeti kod pranja,sto je vise peres ona zapravo izgleda isto
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 11:09   #33
[QUOTE=larazg;22605279]e onda kupi sve rabljeno od mene....

moj Zagor snob nad snobovima.... sve donio maloj od baby Gap-a, Tommy Hilfiger-a, Osh kosh bgosh-a, Carter-a, Nike sport-a....
Ono mene zabole ja kupim i MTČ ali on NE - naš cvrčak po njemu sve ima firmirano... evo gledam špagerice za ljeto br 18 od Tommy hilfiner-a...[/


da steta robice,te male bebice to odmah prerastu i neznas kuda ces s time

al vidim da vas zenski iz zg ima ovdje puno,pa zakaj se ne sretnete kod nekoga ili negdje pa napravite mali sajam-prodaja ili cendanje
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 11:57   #34
roba sa markom nije uvije nužno bolje kvalitete od one koja nije razvikana. u svojih 20 godina od kada sam počela odlaziti samostalno u shoping mogu samo reći da to nije točno. kupujem 2 desetljeća i jedno i drugo i treće.

naime, kod marki se ne radi uvijek o boljoj kvaliteti, već o boljoj razvikanost tj. boljim marketinškim kampanjama i sl. velika većina tv voditelja, glumaca, javnih ličnosti iz svijeta zabave i mode mjesečno dobiju brdo paketa besplatne robe na kućnu adresu od razno raznih svijetski razvikanih marki samo da te krpice jednom obuku u javnosti. pa onda narod poželi isto, ali za to narod mora masno platiti.

kupovanje marke, ako se već kupuje zbog kvalitete, a ne imena, ima smisla svakako za veću djecu koja je ne prerastu za nekoliko tjedana.

iako mi financije dopuštaju da dijete oblačim od glave do pete u marku, ne pada mi to na pamet. čak mi se to ni ne sviđa. takva dječica mi izgledaju ko male hodajuće reklame, sprijeda, straga, na glavi kapica, dole ciplice, gdje god pogledaš vrišti ime marke.
ne sviđa mi se to

protiv polovnog (nošenog) također nemam ništa. dapače, svakoj mladoj mami bi savjetovala da pretežno nabavlja polovnu robicu, naravno ako je ne smeta. ovdje gdje ja trenutno živim je običaj, a mislim da je tako i u hrvatskoj, barem je bilo tako dok sam bila još dolje, da si frendice ili rodice međusobno daju ili posude robicu koju su njihova djeca prerasla.

čak štoviše susrećem taj savjet na mnogim stranicama koje se bave tematikom, dolazi beba.

Zadnje uređivanje KuiperBelt : 17.09.2009. at 12:03.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 12:19   #35
Quote:
KuiperBelt kaže: Pogledaj post

iako mi financije dopuštaju da dijete oblačim od glave do pete u marku, ne pada mi to na pamet. čak mi se to ni ne sviđa. takva dječica mi izgledaju ko male hodajuće reklame, sprijeda, straga, na glavi kapica, dole ciplice, gdje god pogledaš vrišti ime marke.
ne sviđa mi se to
dječija robica je rijetko jednobojna tako da bila firma ili ne često su tu cvjetići, raznorazni natpisi.. i ja ne vidim razliku između majice no name gdje piše npr. MIAMI beach i majice npr baby GAP gdje piše Florida.. (osim u cijeni )

da me hebeš ali ja tebe ne razumijem

Quote:
KuiperBelt kaže: Pogledaj post
protiv polovnog (nošenog) također nemam ništa. dapače, svakoj mladoj mami bi savjetovala da pretežno nabavlja polovnu robicu, naravno ako je ne smeta. ovdje gdje ja trenutno živim je običaj, a mislim da je tako i u hrvatskoj, barem je bilo tako dok sam bila još dolje, da si frendice ili rodice međusobno daju ili posude robicu koju su njihova djeca prerasla.

čak štoviše susrećem taj savjet na mnogim stranicama koje se bave tematikom, dolazi beba.
i u Rvackoj je tako ali mnoge meme mislie imati još djece pa svoju robicu čuvaju za drugo a poklanja se i ovdje ali trebaš imati sreću da ti se potrefi..
Ja dobila 3 vreće robe za bebu 0-3 mjeseca u lipnju a kada sam ju otvorila sve je za zimsku bebu (debeli od frotira body-ji, benkice, skafanderi, popluni) i ništa nisam mogla koristiti za svog cvrčka

tada se je tata Zagor isprsio i mala je dobila sve firmirano
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 12:40   #36
nego, di još ima second hand osim onaj u španskom?

Zadnje uređivanje mandy : 17.09.2009. at 12:49.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 12:40   #37
Quote:
styria kaže: Pogledaj post
neznam zasto moderator stalno brise moje postove,nisam se sada s nikim svadala
dosta mi je onaj jedan kartoncic od prekjucer al mislim da nije fer
neznam kaj se sinoc zbivalo al mislim da sam ja bila kulturna (bar sam se trudila)ili?

možda zato jer je post offtopic? ...tema je kupujete li i gdje rabljenu robu, a tvoj zadnji post je offtopic

PS za svaki daljnji off dajem karton, ponavljam tema je kupujete li i gdje rabljenu robu
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 17.09.2009. at 12:47.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 13:02   #38
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
dječija robica je rijetko jednobojna tako da bila firma ili ne često su tu cvjetići, raznorazni natpisi.. i ja ne vidim razliku između majice no name gdje piše npr. MIAMI beach i majice npr baby GAP gdje piše Florida.. (osim u cijeni )

da me hebeš ali ja tebe ne razumijem
a ne kužim ni ja tebe kakav ti je to argument. pa ježi ga, al evo idem probat

dječja robica je svakakva, a marke su vrlo često jednobojna robica da bi se marka bolje mogla uočiti. na nekima ne piše spijeda velikim slovima ime, na nekima piše. mislim kaj bu mo sad o tome ovdje raspravljali, a govorimo o desetku tisućica proizvođača i na milijune robnih artikala
često su baš GAP i Benetton jednobojni i sa natpisima bilo na majcama, kapicama, hlačama...

poanta naime tak ionak nije bila u tome, već u tome šta marke zapavo jesu i koliko su one doista toliko bolje kvalitete ili se vrlo često radi samo o razvikanosti imena.

i kak zapravo klinci to sve tak brzo prerastu, a znam da se jadne mame rastežu oko tih marki i to sa vrlo slabim primanjima samo da bi ima djeca bila u trendu sa drugim klincima. meni je to otužno jer znam koja i kakava mašinerija iza toga stoji.

po meni se onda daleko bolje isplati kupiti polovno, ako već mora baš biti marka, a ne novo koje klinac ili klinceza prerastu u roku nekoliko tjedana.

ok
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 13:18   #39
svakoj mladoj mami bi dapače savjetovala da pretežno nabavlja polovnu robicu, naravno ako je ne smeta.


također i što se tiče opreme koju još nitko nije spomenuo, doista se puno toga može nabaviti u pola cijene preko e-beya. od de facto novih kolica starih 5 mjeseci u pol cijene, pa do sterilizatora Avent (za one koje neće dojiti ili dojenje ne uspije itd..) za kakvih 20 eura, pa auto sjedalice za skroz male bebe, novorođenčad.

i tak u svakom slučaju puno se novaca može na stvarima uštedjeti, a uložiti taj novac negdje drugdje, recimo kakva štedna knjižica itd...

Zadnje uređivanje mandy : 18.09.2009. at 16:49.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 13:19   #40
u stvari baš sad kada sam već spomenula opremu, ne dakle samo robicu, ima li kakav dućan iz druge ruke za to u Zg, mislim ta oprema za bebe je nekad doista precjenjena, a bar ovdje vidim da ljudi znaju prodavati skoro nove stvari, ali u pola cijene jer ipak kao više nije novo. ili ako nije 50% jeftinije, bar nekih 35%-40%.

...

Zadnje uređivanje KuiperBelt : 17.09.2009. at 13:27.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.