Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2009., 22:24   #61
ja sam danas u second hand schopu kupila dije majice i jednu pidamicu za 8 eu-stvarno prekrasna roba.

i nasla sam jos jedan takav ducan samo sa robom s markom al je nazalost bio zatvoren al unutra prekrasna kolica (sva kao nova)i bas me zanima kakve su cijene-dal su malo pretjerali il se stvarno isplati kupiti.
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 23:08   #62
možda bogaboo.... ona nisu 3 u 1 i kišobran su
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 23:21   #63
Pa zapravo, ja i ne vidim razloga zašto ne kupovati rabljenu robicu, jer kad dobijete proslijeđenu od prijateljica i rodbine, zar to nije ista stvar ?

Naravno da je moguće da je neki komad jako ispran ili korišten u više familija, ali zato se sve pogleda i pregleda na licu mjesta, nitko ne kaže da je baš sve što se prodaje dobro očuvano.
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 23:35   #64
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
možda bogaboo.... ona nisu 3 u 1 i kišobran su
kak nisu, ima i košaru i sportski dio i as. ja gledala neki dan tu u nekom dječjem dućanu, 845 eura, ful oprema.
a kišobran bugaboo su ona bugaboo bee i dođu nekih 400-injak eura ak se ne varam
svejedno, puno previše, al' tko voli, nek izvoli
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 01:02   #65
kao prvo razlika njem .hrv. u kolicima postoji to nemoram ni pisat...
a neznam šta se čudiš da ljudi kupuju tako skupa kolica u hr.??
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 01:08   #66
ne znam jel netko već napisao, ima kod kvatrića jedan dućan sa rabljenom robicom za klince, ne znam kak se zove, ulica je Sermageova.
nisam ulazila unutra ali u izlogu ima svašta zgodno.

moja ima većinu rabljene robice, ali je to kaj smo od sestričnice dobili, a kupujem samo novo, moram se malo guštat i šopingirat
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 10:23   #67
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
ne znam jel netko već napisao, ima kod kvatrića jedan dućan sa rabljenom robicom za klince, ne znam kak se zove, ulica je Sermageova.
nisam ulazila unutra ali u izlogu ima svašta zgodno.

moja ima većinu rabljene robice, ali je to kaj smo od sestričnice dobili, a kupujem samo novo, moram se malo guštat i šopingirat
i mo imamo puno robice koju smo dobili,a kupujemo tu i tamo rabljeno i dosta novih stvari

naravno da treba malo gustati,pa nebi to bilo to ak nekupimo kakvu dobru krpicu za nase najmilije
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 20:45   #68
danas sam E kupila skafander i jaknicu u second handu! super su! gledala sam i novo po dućanima i skupo je a nije mi ni baš nakaj lijepo.

ima super stvari.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 15:19   #69
Pitanje za iskusne roditelje- problem s tek kupljenim polovnim kolicima

Pozdrav svima, prvi put se uključujem u rad foruma i imala bi jedno pitanje za iskusne roditelje.Ne znam jesam li temu stavila na pravo mjesto, pa ako je treba premjestiti, ispričavam se i molim moderatore da premjeste temu na pravo mjesto. Radi se o tome da čekamo bebu i preko facebookove stranice za prodaju polovnih dječjih kolica kupili smo Romerova B smart kolica na tri kotača sa zimskom vrećom(dakle bez autosjedalice i košare za bebu). Gospođa od koje smo kolica kupili nije iz našeg grada, pa smo komunicirali mailom, poslala nam je slike i rekla da su kolica korištena godinu dana, da je prvi vlasnik i da su kolica neoštećena. Kako od moje prijateljice sestra živi u tom gradu iz kojeg je ta gospođa zamolila sam ju da ode pogledati kolica, što je cura i napravila i rekla da su kolica koliko ona vidi u ok stanju. Ono što sam ju zaboravila zamoliti je bilo je da pogleda je li se kotači lagano skidaju jer sam računala da su kolica ispravna (inače radi se o modelu kolica koji ima dosta velike kotače i koja se inače skidaju jednostavnim klikom na same kotače što smo prethodno isprobali više puta hodočasteći po dućanima). KOlica su nam jučer stigla busom i osim što imaju oštećenu košaru za kupovinu što bi još i pregrmila, kotači se ne mogu nikako skinuti(ni jednostavno, ni teško, ni nikako, i izgleda da su bili ili neispravni, ili pak potrgani pa ponovo lijepljeni). Kontaktirala sam ženu od koje smo kolica kupili, no ona ne želi natrag kolica(niti nam dakle vratiti novac). Kaže da oni nisu nikada ni skidali kotače jer nije bilo potrebe(napominjem da mi imamo veliki auto, ali bez skinutih kotača kolica zauzmu cijeli gepek) i da ona nije znala da se kotači ne mogu skinuti, te da pretpostavlja da su se kotači možda "zapekli". Muž je pokušao s WD-40 našpricati kotače i skinuti ih, no na žalost ništa od toga, kotači su očito neispravni. Sad mi je naravno žao što sam kupovala polovna i dala za njih 1100 kuna, kada su takva ista nova prošli tjedan u jednom zagrebačkom dječjem dućanu na akciji bila 2100 kuna, ali sam mislila ajde uštedit ćemo nešto(iako me muž nagovarao da kupimo nova). Ne moram ni pričati koliko me komunikacija s prodavateljicom iscrpila i razočarala, te da cijelo jutro cmoljim. MOžda žena stvarno nije skidala te kotače pa nije primjetila taj problem, no na žalost to ne rješava naš problem, a ja se osjećam kao da smo bacili 1100 kuna u vjetar. Razmišljam ili da ih prodam nekome kome neće smetati da se kotači ne skidaju, iako sumnjam da je to ikome praktično, a moram u svakom slučaju reči potencijalnom kupcu da se iz nekog razloga kotači ne mogu skidati. Prodavateljica mi je ponudila da pronađem nekog servisera i da ona plati pola računa za eventualni popravak kotača, no muž to pokušava riješiti cijelo jutro i kaže da se boji da ništa od toga. No ja se nadam da ipak postoji neki način da to sredimo pa bi molila iskusne roditelje da mi kažu ako znaju ikakav način kako bi se kotači mogli popraviti ili gdje eventualno naći nekog servisera kojem bi mogli odnijeti kolica na popravak. Hvala unaprijed
Bubamara1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 15:37   #70
Quote:
Bubamara1975 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, prvi put se uključujem u rad foruma i imala bi jedno pitanje za iskusne roditelje.Ne znam jesam li temu stavila na pravo mjesto, pa ako je treba premjestiti, ispričavam se i molim moderatore da premjeste temu na pravo mjesto. Radi se o tome da čekamo bebu i preko facebookove stranice za prodaju polovnih dječjih kolica kupili smo Romerova B smart kolica na tri kotača sa zimskom vrećom(dakle bez autosjedalice i košare za bebu). Gospođa od koje smo kolica kupili nije iz našeg grada, pa smo komunicirali mailom, poslala nam je slike i rekla da su kolica korištena godinu dana, da je prvi vlasnik i da su kolica neoštećena. Kako od moje prijateljice sestra živi u tom gradu iz kojeg je ta gospođa zamolila sam ju da ode pogledati kolica, što je cura i napravila i rekla da su kolica koliko ona vidi u ok stanju. Ono što sam ju zaboravila zamoliti je bilo je da pogleda je li se kotači lagano skidaju jer sam računala da su kolica ispravna (inače radi se o modelu kolica koji ima dosta velike kotače i koja se inače skidaju jednostavnim klikom na same kotače što smo prethodno isprobali više puta hodočasteći po dućanima). KOlica su nam jučer stigla busom i osim što imaju oštećenu košaru za kupovinu što bi još i pregrmila, kotači se ne mogu nikako skinuti(ni jednostavno, ni teško, ni nikako, i izgleda da su bili ili neispravni, ili pak potrgani pa ponovo lijepljeni). Kontaktirala sam ženu od koje smo kolica kupili, no ona ne želi natrag kolica(niti nam dakle vratiti novac). Kaže da oni nisu nikada ni skidali kotače jer nije bilo potrebe(napominjem da mi imamo veliki auto, ali bez skinutih kotača kolica zauzmu cijeli gepek) i da ona nije znala da se kotači ne mogu skinuti, te da pretpostavlja da su se kotači možda "zapekli". Muž je pokušao s WD-40 našpricati kotače i skinuti ih, no na žalost ništa od toga, kotači su očito neispravni. Sad mi je naravno žao što sam kupovala polovna i dala za njih 1100 kuna, kada su takva ista nova prošli tjedan u jednom zagrebačkom dječjem dućanu na akciji bila 2100 kuna, ali sam mislila ajde uštedit ćemo nešto(iako me muž nagovarao da kupimo nova). Ne moram ni pričati koliko me komunikacija s prodavateljicom iscrpila i razočarala, te da cijelo jutro cmoljim. MOžda žena stvarno nije skidala te kotače pa nije primjetila taj problem, no na žalost to ne rješava naš problem, a ja se osjećam kao da smo bacili 1100 kuna u vjetar. Razmišljam ili da ih prodam nekome kome neće smetati da se kotači ne skidaju, iako sumnjam da je to ikome praktično, a moram u svakom slučaju reči potencijalnom kupcu da se iz nekog razloga kotači ne mogu skidati. Prodavateljica mi je ponudila da pronađem nekog servisera i da ona plati pola računa za eventualni popravak kotača, no muž to pokušava riješiti cijelo jutro i kaže da se boji da ništa od toga. No ja se nadam da ipak postoji neki način da to sredimo pa bi molila iskusne roditelje da mi kažu ako znaju ikakav način kako bi se kotači mogli popraviti ili gdje eventualno naći nekog servisera kojem bi mogli odnijeti kolica na popravak. Hvala unaprijed
moj savjet ti je da kažeš gospđi da ćeš joj osobno dovesti kolica jer znaš gdje živi i da imaš mailove u kojima ona nudi tebi ispravna kolica kao dokaz i da te se ne tiče ništa drugo (ako neće milom onda silom zaprijeti nadležnim organima)....
savjetujem da uzmeš svoje novce nazad jer nisi dobila ono što si platila a za te novce možeš kupiti kolica nova pa kakva god da jesu nova su
lijepo ti njoj zaprijeti pa da vidiš.....
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 15:51   #71
Sve mi je jasno, pokušavam se smiriti cijelo jutro, pokušala sam joj lijepo objasniti da me "preveslala", ali ništa od svega.... ostala sam paf s odgovorima (tipa da sam ja znala da kotači nisu ispravni rekla bi vam to ili bi prodala po manjoj cijeni, ali mi nismo pitali(niti je sestra od naše prijateljice nije pitala), a ona se nije sjetila pogledati pa tko nam je kriv...i sve takvi odgovori u tom stilu. MIslim pa sad znaš da nisu ispravni, pa onda vrati mi moje novce (iako ne želim biti bezobrazna ali vjerujem da je to znala i prije, isto kao što i nije spomenula oštećenje košare ispod sjedećeg djela kolica).Osjećam se kao bedak, totalno sam se iživcirala i svako malo tulim kao zadnji idiot jer ne mogu vjerovati da ljudi mogu biti takvi. No bojim se da svoje novce neću vidjeti,sumnjam da će se netko htjeti baviti tim problemom(iako je i meni palo na pamet da malo zaprijetim). Tako da moram smisliti što da napravim s ovim što imam.
Bubamara1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 16:13   #72
ono sto znam je da imas srecu sto si platila vise od 1000 kn. policija ne reagira na prevare/kradje do 1000 kn ako se ne varam, tj reagiraju ali to spada u nesto drugo od iznosa iznad 1000 kn.
malo proguglaj o tome pa joj priprijeti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 16:27   #73
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ono sto znam je da imas srecu sto si platila vise od 1000 kn. policija ne reagira na prevare/kradje do 1000 kn ako se ne varam, tj reagiraju ali to spada u nesto drugo od iznosa iznad 1000 kn.
malo proguglaj o tome pa joj priprijeti

hvala puno, pogledat ću
Bubamara1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 16:31   #74
aaaa, sjetila sam se, do 1000 kn je prekrsaj a iznad ju kazneno gone
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 16:42   #75
Quote:
Bubamara1975 kaže: Pogledaj post
hvala puno, pogledat ću
ja mislim isto da je tako

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
aaaa, sjetila sam se, do 1000 kn je prekrsaj a iznad ju kazneno gone
eto ga sad lijepo gospođu nazovi i reci da si razgovarala s policijom i da si dobila te i te odgovore i da ju posljednji puta pitaš hoće li to vratiti ili želi biti kazneno gonjena i vjerujem da ćeš brzo dobiti svoje novce nazad ...sretno....
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 17:31   #76
ma ja mislim da policija nece s tim se bakcat ona jednostavno moze reci da nije znala ili da su kotaci kod nje normalno se skidali i gotovo,
ja bi joj rekla da cu to prijavit na policiji pa da vidis kako ce reagirat ili nek ti vrati bar dio novca za to ,mislim da je postena to bi trebala ucinit
kako bilo sretno
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 18:53   #77
očito nije poštena jer kad sam joj rekla da kotači očito nisu- kako je ona to nazvala -"zapečeni"- jer smo ih našpricali i ništa se ne događa, rekla je da mi je ona velikodušno ponudila da plati pola računa za servisera i da se ona ne želi više oko toga natezati jer eto oni nisu skidali kotače i stala su im u auto?!!!!Ljuta sam, bijesna i tužna, sve u isto vrijeme. Na stranu to što je kolica prodavala tvrdeći da su neoštečena pa je uz to što kotači nisu ispravni primjerice i potrgana košara za stvari, što je također "zaboravila" spomenuti:-( Neće nju dirati ni policija, ni prijava(spomenula sam joj to u zadnjoj poruci, već sad mi je muka unaprijed od njenog odgovora, ali ako i dalje bude toliko bezobrazna stvarno ću je prijaviti), a ja se već sada osjećam kao da mi je sva energija posisana. Pisala sam i administratorici te grupe na facebooku-u pa sad ću vidjeti hoće li imati kakav pametni savjet. Htjela sam čak staviti objavu na tu stranicu što je napravila, ali ovo je sad postalo toliko bezobrazno da se bojim da bi samo izgubila još živaca što mi fakat uz sve druge probleme u životu, nikako sad ne treba u 6.mjesecu trudnoće. Al da sam se ipak pošteno iživcirala i naplakala, jesam. Na stranu sad čak i novci, ali ne mogu vjerovati da ljudi mogu biti toliko bezobrazni
Bubamara1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 10:12   #78
o majko moja o kakvoj vi to prijevari i kaznenom pravu pričate

Tu prijevare u kazneno pravnom policijskom smislu - NEMA..

da li je prodavatelj stavio stvar u prodaju? - jest. Da li je kupac dogovorio sa prodavateljom kupnju stvari za xy novaca? - jest. Da li je kupac dobio stvar koju je prodavatelj stavio u prodaju - jest?
Kakva je to prijevara? Nikakva...

Ovo o čem vi pričate je čisti građansko pravni odnos.

Prodavatelj je dužan stvar kakvu je tvrdio da jest i u stanju u kojem je tvrdio da jest predati kupcu a kupac mu plaća cijenu. Kupac je obavezan stvar dobro pregledati prije predaje u posjed. Prodavatelj i nakon predaje stvari odgovara za nedostatke stvari i bubamara ga je po kupnji na to obavijestila.
Koliko sam upoznata on se je ponudio dati pola novaca za popravak kotača (što je po meni djelomično korektno).
Znači bubamara može zahtijevati da plate popola, da plati puni iznos, da vrati kolica i ovaj joj vrati novac.

Ako neće bubamara ga ima pravo tužiti ali nema to veze sa policijom.. majke vam što policija ima veze sa činjenicom što netko nije kako treba (još i posrednik a ne direktno kupac) pregledao kolica kod primopredaje istih i plaćanja novaca... to je propust ISKLJUČIVO kupca.

Ali zato građansko pravni odnos je širi od kazneno pravnog zato se i ostavlja naknadni rok u kojem se mogu od strane kupca iznijeti i reči nedostatci o kojim sam gore rekla.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 07.10.2012. at 10:20.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 10:18   #79
bubamara a što očekuješ od polovne opreme pogotovo kolica ono što je tebi bitno i zbog čega to kupuješ nekom drugom koji je to prije kupio i što sad prodaje to uopće ne mora biti bitno i to je zanemario.

dobro ti je muž rekao... trebali ste kupiti nova pogotovo što nije neka velika razlika između cijena (kako si napisala).

Ja osobno vjerujem da možda žena nije skidala kotače i provjeravala ih da li se skidaju... zašto ne? ako je imala velik gepek ili nije ih imala potreba skidati zašto bi provjeravala
Pa to bi i ja napravila.. pola stvari koje ne koristim i ne trebaju mi ni ne provjeravam - što će mi.

Ali, na tvoje što sa tim to nije u tom stanju ja bih ti ili spustila cijenu ili platila popravak... ili ako želiš vratila novac
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 07.10.2012. at 10:27.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 13:18   #80
slažem se sa svime, ali ipak žena nije ok. Osim toga odmah sam ju obavijestila o nedostacima prodane stvari i zamolila da joj vratim kolica, a ona meni novce, što naravno ona ne želi napraviti. I da možda žena stvarno nije skidala kotače(pa onda u tom kontekstu niti eto znala da taj dio nije ispravan, ali kao što je Lara gore objasnila prodala mi je kolica s nedostatkom( jednim skrivenim, za kojeg možda nije znala, ali bome i s jednim za kojeg je jako dobro znala), a to nije moj problem, nego odgovornost nje kao prodavatelja. I pokušala sam to riješiti na fini način no ta bahatost je ono što me najviše povrijedilo i razočaralo. I naravno da pri kupnji polovnih stvari uvijek postoji rizik da nešto nije u sjajno stanju, ali pun mi je inbox njenih poruka gdje tvrdi da su kolica kao nova i bez i jednog oštećenja, pa ipak košara ispod kolica je potrgana s gornje strane i viri karton,a s donje je zašivena s plastičnim koncem?!? To je valjda "zaboravila" spomenuti. PO meni lagala je (da ne kažem da me prevarila), ali nemam ni živaca ni volje tužiti ju. Možda sudim iz svoje perspektive, ali ja nikada ne bi mogla prodati nešto neispravno i oštećeno i onda se postavljati kao što se ona postavila da će mi eto napraviti uslugu i platiti mi pola iznosa računa za popravak kotača( kad već ne želi vratit lovu, trebala bi platiti cijeli popravak). No što je tu je, na greškama se uči i moram se ispuhati i zaboraviti tu priču. U svakom slučaju hvala svima na odgovorima.
Bubamara1975 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.