Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2010., 15:54   #101
Nisam platila kaznu za vožnju tramvajom,zna li netko nakon koliko vremena nastupa zastara???
fitgaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 12:07   #102
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
po novom ZKP-u je tako, ali to sada primjenjuje samo uskok, ostali imaju jos vremena da rade po starom (a mozda i nastave, jer tko zna sto ce s tim zkp-om biti) :-)
jel se ljudi mogu pozvati na taj novi ZKP? posto znam da se prema nekim zakonima ako postoje 2 zakona primjenjuje onaj povoljniji.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 13:14   #103
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
jel se ljudi mogu pozvati na taj novi ZKP? posto znam da se prema nekim zakonima ako postoje 2 zakona primjenjuje onaj povoljniji.
Ne znam koji su po tebi ti ljudi i u kom smislu bi se pozivali na zakon

Taj zakon je na snazi vec godinu dana, 2 takva zakona ne postoje. Neke odredbe zakona za sad vaze samo za predmete USKOK-a, a od 2011. ce se primjenjivati i na ostale predmete.
Ovo o cemu ti pricas je druga stvar. U slucaju da se nakon pocinjenja npr. kaznenog djela propis promijeni, onda se na pocinitelja primjenjuje povoljniji zakon.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 14:23   #104
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Ne znam koji su po tebi ti ljudi i u kom smislu bi se pozivali na zakon
ma mislio sam na ljude koji su osumnjiceni/uhiceni u ne-USKOK postupcima

Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Taj zakon je na snazi vec godinu dana, 2 takva zakona ne postoje. Neke odredbe zakona za sad vaze samo za predmete USKOK-a, a od 2011. ce se primjenjivati i na ostale predmete.
Ovo o cemu ti pricas je druga stvar. U slucaju da se nakon pocinjenja npr. kaznenog djela propis promijeni, onda se na pocinitelja primjenjuje povoljniji zakon.
ma na to sam mislio, ali ne kuzim ako je zakon vec na snazi godinu dana, kako onda jedne agencije (uskok) ga koriste, a dok ce ga druge tek poceti primjenjivati 2011. kada zakon stupi na snagu zar ga ne bi sve drzavne agencije trebale primjenjivati za sve predmete?
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 15:28   #105
Ne koriste ga 'agencije', nego ga koristi sud, odnosno primjenjuje se u sudskim postupcima. Razlika u postupanju suda je u tome je li predmet uskocki ili je 'obican'. Neke odredbe su iste za sve predmete i primjenjuju se stupanjem zakona na snagu. Procitaj ovo ako te zanima vise.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 01:08   #106
kako se sluzbeno kaze podjela vlasnistva: podjela, raspodjela, razdioba?
i kako se zovu stranke?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 09:31   #107
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
kako se sluzbeno kaze podjela vlasnistva: podjela, raspodjela, razdioba?
i kako se zovu stranke?
Na sto tocno mislis? Ovo je presiroko pitanje. Suvlasnistvo ili nesto drugo?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 10:37   #108
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
kako se sluzbeno kaze podjela vlasnistva: podjela, raspodjela, razdioba?
i kako se zovu stranke?

Razvrgnuće suvlasničke zajednice. Predlagatelj i protustranka.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 11:22   #109
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Na sto tocno mislis? Ovo je presiroko pitanje. Suvlasnistvo ili nesto drugo?
dvoje koji su bili suvlasnici dijele nesto napola.
kako se to kaze na hrvatskom, podjela nekretnine, raspodjela, razdioba?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:04   #110
Brazil je vec odgovorio gore. Mozes koristiti bilo koji naziv, iako je mozda dioba najrasireniji.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:35   #111
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Razvrgnuće suvlasničke zajednice. Predlagatelj i protustranka.
Ali ovo je slučaj kad stranke nisu suglasne u vezi razdiobe, tj. nisu postigle dogovor, pa se to vrši sudskim putem.

Ima slučajeva kad su suglasne sve stranke.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 14:03   #112
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ali ovo je slučaj kad stranke nisu suglasne u vezi razdiobe, tj. nisu postigle dogovor, pa se to vrši sudskim putem.
Razvrgnuce je u oba slucaja, samo je razlika je li sudsko ili dobrovoljno.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 21:31   #113
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ali ovo je slučaj kad stranke nisu suglasne u vezi razdiobe, tj. nisu postigle dogovor, pa se to vrši sudskim putem.

Ima slučajeva kad su suglasne sve stranke.


Katrin je već odgovorila gore.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 09:13   #114
Zakon o suzbijanju diskriminacije

Molim pojašnjenje pojma "društveni položaj" u navedenom zakonu.

Članak 1.
(1) Ovim se Zakonom osigurava zaštita i promicanje jednakosti kao najviše vrednote ustavnog poretka Republike Hrvatske, stvaraju se pretpostavke za ostvarivanje jednakih mogućnosti i uređuje zaštita od diskriminacije na osnovi rase ili etničke pripadnosti ili boje kože, spola, jezika, vjere, političkog ili drugog uvjerenja, nacionalnog ili socijalnog podrijetla, imovnog stanja, članstva u sindikatu, obrazovanja, društvenog položaja, bračnog ili obiteljskog statusa, dobi, zdravstvenog stanja, invaliditeta, genetskog naslijeđa, rodnog identiteta, izražavanja ili spolne orijentacije.


http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/340327.html
mandriloMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 19:01   #115
Zakon o transportu malih životinja autobusom?

Nažalost nisam našla ništa konkretno o tome, pa me zanim da li se moja maca od 3 mjeseca!! mora voziti zajedno s koferima za što bi platila punu cijenu karte u autobusu? Takvu informaciju sam dobila od vozača i zanima me da li je to točno, tj. što kaže zakon o tome?
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 19:27   #116
Quote:
27. »opći uvjeti prijevoza« je akt kojeg donosi prijevoznik, a kojim se utvrđuju uvjeti pod kojima se obavlja prijevoz (cjenik, ponašanje putnika, prijevoz životinja, prijevoz prtljage, ponašanje posade prema putnicima i dr.),
znaci ovisi o prijevozniku, a sada ako hoces nesto konkretnije pogledaj opce uvjete prijevoza tog prijevoznika.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 21:21   #117
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
znaci ovisi o prijevozniku, a sada ako hoces nesto konkretnije pogledaj opce uvjete prijevoza tog prijevoznika.
Hvala ti!
Nažalost od njih dobivam različite odgovore, pa ne znam čega da se držim.
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 21:53   #118
evo da ovdje postavim pitanje,čini mi se najprikladnije..

zanima me postoji li igdje online prijevod hrvatskog kaznenog zakona na engleskom?ja zaista neznam više koji soluciju da isprobam da pronađem konkretne prijevode članaka...://..možda glupo pitanje,al štaš..
miu miu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 18:14   #119
Radimo umjetne nokte i slike radova hostamo ovdje i na još nekim forumima čisto iz kolegijalnih razloga, radi savjeta, ukazivanja, pomoći itd. ostalim noktaricama,a i meni samoj. Sve mi stavljamo potpis preko slike, zaštitu od otuđivanja jer smo ponosne na svoje radove! I OPET sam doživjela da mi ukradu sliku i stavljaju pod svoju reklamu, ovaj put za salon u Zagrebu!
Mislim, kakav je to salon koji krade tuđe slike i reklamira kao svoje, i to još zaštićenu sliku?!


Dakle, savjet, uputa, pomoć - kako da se postavim, kako da postupim i šta da radim da to prestane?
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 12:43   #120
Quote:
Eneja12 kaže: Pogledaj post
Nažalost nisam našla ništa konkretno o tome, pa me zanim da li se moja maca od 3 mjeseca!! mora voziti zajedno s koferima za što bi platila punu cijenu karte u autobusu? Takvu informaciju sam dobila od vozača i zanima me da li je to točno, tj. što kaže zakon o tome?
Quote:
Eneja12 kaže: Pogledaj post
... Nažalost od njih dobivam različite odgovore, pa ne znam čega da se držim.
Robi ti je super odgovorio. Sve ovisi o pojedinom prijevozniku, a ako nije formalno regulirano (obično uvijek je), onda o vozaču (moguće privatniku).
A ako plaćaš kartu za životinju, onda se vozi s tobom u putničkom prostoru, a ne u prtljažnom. Naravno, u za to namijenjenom kavezu ili sličnom sredstvu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.