Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2010., 00:38   #61
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
pa da. što ti je tu zapravo fascinantno?
taj paradoks mi je fascinantan
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 00:39   #62
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
pustim ju ja mirne duše i u parkiću u zagrebu .
ma dobro, pusti je, nemam ništa protiv.

nego, ima li tko što zanimljivo reći u vezi guralica?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 00:41   #63
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ma dobro, pusti je, nemam ništa protiv.

nego, ima li tko što zanimljivo reći u vezi guralica?
jok ne mijenjaj temu
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 00:44   #64
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
razmazena je danas rekla da su guralice ok, da to i fizijatri koriste u vjezbicama.

nego, sad cu bit malo oftopik. meni je apsolutno fascinantno kako su hodalice, povodci, guralice, autosjedalice, viperi, ljuljacke, vrtici, dude, razne hrane i sva pica koja nisu voda, i jos svasta nesto apsolutno ZLO, ali recimo babywearing i nanasanje djeteta cijeli dan je apsolutno ok, kao i puzanje vani po podu (dok se doma maltene mora sterilizirati). ne samo da je ok, nego preporuceno. sta jsu onda od toga ekstremi? a pedijatar na 3/4 toga odmahne rukom. mislim. ludjastva
ne autosjedalice
Mi smo imali viper,vrtić,čak je par mjeseci i cuclao dudu..I pije sok,doduše kad je žedan traži samo vodu.

E to puzanje,dobro da si spomenula..Moj je puzao svugdje,doma su nam svi uvijek ulazili u cipelama,ovdje nije običaj se izuvati..
I sjećam se kako su se neki čudili na forumu,opet je doma čišće nego van.

Guralicu je imao,kupili smo rabljenu koja nije bila brza ko nove
On nikad nije htio da ga se nahodava,čim bi ga netko uhvatio za ruke,on hop na guzu. I tek kad je svladao bočno hodanje,htio je gurat guralicu
I mic po mic polako se pustio i prohodao s točno 15 mj.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 00:48   #65
djeci su ovakva pomagala apsolutno nepotrebna. nema potrebe pomagati im u razvoju motorike ako se uredno razvijaju, a ukoliko postoje teškoće u razvoju motorike onda se niti ne smiju koristiti ovakva čudesa.
u svakom slučaju, dozvolite im da prohodaju kad to njima bude odgovaralo. neka padaju i nek se dižu i nek tako razvijaju samopouzdanje i vjeru da mogu sve to i sami
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 00:48   #66
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ne autosjedalice
Mi smo imali viper,vrtić,čak je par mjeseci i cuclao dudu..I pije sok,doduše kad je žedan traži samo vodu.
ma kako ne, i one su zlo za sve vise od apsolutne nuzde dok se vozite. a i onda treba stat svakih sat-dva. i nikako dijete unutra drzati (ni za boga!!) ako niste na putu. uzasno je to, znas. za kicmu i to. sve je uzasno za kicmu, zapravo. osim nosakanja djeteta cijeli dan, to je ok
kaj nije to malo cudno?
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 00:51   #67
ja na to uopce ne gledam kao pomagalo njoj da prohoda, nego pomagalo meni dok ona prohodava. iskreno, uopce mi se ne zuri do njenog hodanja. ali svugdje oko sebe vidim kako se djeca nasetavaju drzeci za ruke roditelje i UZIVAJU. zato sam to uzela. nes ti strahota!
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 00:52   #68
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
djeci su ovakva pomagala apsolutno nepotrebna. nema potrebe pomagati im u razvoju motorike ako se uredno razvijaju, a ukoliko postoje teškoće u razvoju motorike onda se niti ne smiju koristiti ovakva čudesa.
u svakom slučaju, dozvolite im da prohodaju kad to njima bude odgovaralo. neka padaju i nek se dižu i nek tako razvijaju samopouzdanje i vjeru da mogu sve to i sami
ok, možeš li pročitati moje ranije postove na ovoj temi pa mi reći kako bih ja onda trebala?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 01:02   #69
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
ma kako ne, i one su zlo za sve vise od apsolutne nuzde dok se vozite. a i onda treba stat svakih sat-dva. i nikako dijete unutra drzati (ni za boga!!) ako niste na putu. uzasno je to, znas. za kicmu i to. sve je uzasno za kicmu, zapravo. osim nosakanja djeteta cijeli dan, to je ok
kaj nije to malo cudno?
ma znaš što,pljujem ja po njihovim istraživanjima
Kad sam rodila,sa titulom majke sam postala i tovar. Stalno sam ga nosila i dojila,nosila i dojla...
Dijete će biti samostalnije,otvorenije,bla,bla..
I što..Ima 2 god i dva mj,taj se ne može odlijepit od mm-a i mene,do nedavno je bio horor biti u istoj prostoriji s više djece,mama,tataaaa,mamaaa

Da,možda je bila faza jer je sad drugačiji..Ali opet dosta zatvoren i sramežljiv prema drugim osobama
Oću reći,ne znam ništa,znam samo da mi je kičma otišla u kujac.
A recimo nećak,ni dojen ni nošen,potpun različit.
Taj je toliko samostalan i otvoren za svoju dob da je to čudo..

Djeca su različita,jedinke. I ne znam baš koliko nošenje djeteta utječe na razvoju daj bože da su u pravu,moj će biti onda prekošesan
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 01:15   #70
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
vežeš ga anatomskim užetom prilagođenim za njegovu dob za nogu od stola. Bože ljudi,na šta vi trošite živce i vrijeme...
hahahahaha baš sam se nasmijala...konačno neko pametan
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 01:24   #71
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
ma kako ne, i one su zlo za sve vise od apsolutne nuzde dok se vozite. a i onda treba stat svakih sat-dva. i nikako dijete unutra drzati (ni za boga!!) ako niste na putu. uzasno je to, znas. za kicmu i to. sve je uzasno za kicmu, zapravo. osim nosakanja djeteta cijeli dan, to je ok
kaj nije to malo cudno?
hahaha ovo potpisujem, autosjedalica loša...ovo je vrhunac debilizma
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 03:12   #72
http://www.cybermed.hr/forum/specija...trija/hodanje3
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 03:29   #73
ja znam ko bu nafuko nekog drugog doktora da kaže suprotno, ja znam

btw prije par mjeseci je netko na hodalicama napiso da fizijatri ne preporučaju niti guralice,da su i one loše. a danas da ih fizijatri koriste u terapijama s djecom.
tolko o provjerenim savjetima forumskih "super mama"

briem da je ovaj PDF prepun trolčina. dolaze svakodnevno i provode ovdje svoje dane jebavajući ljude u mozak jer nemaju ništ pametnije u životu za radit. zamišljam ih ko pročelave tipove od kojih 130kg s naočalama koji sjede za kompom u zmazanim potkošuljama i s čipsom u rukama i umiru od smijeha kaj nam rade. al to je već druga priča..
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 16.04.2010. at 03:39.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 10:16   #74
uopće joj nije odgovorio na pitanje
žena pita za držanje za ruke, on odgovara da nema tog doktora koji bi zabranio držanje za ruku. i nema.

al glavno da je on odgovorio u svom stilu, a žena koja želi nahodavat dijete sama pred sobom dobila opravdanje
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 10:29   #75
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
djeci su ovakva pomagala apsolutno nepotrebna. nema potrebe pomagati im u razvoju motorike ako se uredno razvijaju, a ukoliko postoje teškoće u razvoju motorike onda se niti ne smiju koristiti ovakva čudesa.
u svakom slučaju, dozvolite im da prohodaju kad to njima bude odgovaralo. neka padaju i nek se dižu i nek tako razvijaju samopouzdanje i vjeru da mogu sve to i sami

btw, ako vam je promaklo, ovo je isto stručno mišljenje. stella je dio stručnog tima koji ima plaćenu temu malo više gore na ovom podforumu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 10:35   #76
Lali, a koliko sam skužila ti si imala povodac ili što?...ali si odustala...kako to da si kupila uopće?...kao predmet ti nije odbojno?...jesi sama skužila da ti nema svrhu ili si kao prava "štreberica" poslušala fizijatra?
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 10:56   #77
nisam ja imala povodac, štoviše, ja sam imala dijete s motoričkim poteškoćama, koje je prohodalo sa 16, 5 mjeseci. samo sam se nahodala () po fizijatrima i naslušala stvarnih, stručnih preporuka kako bi trebao ići motorički razvoj zdravog djeteta.
ja sam se sa svojom nagombala i sve bi bila dala da sam ju jednostavno mogla pustiti da joj razvoj ide prirodno, sam od sebe.

protiv povodca kao nekog sigurnosnog pomagala nemam ništa (osim što mi djeluje odbojno i u principu nije nešto potreban), ovdje sam zbog fraze 'pomoć pri prohodavanju' u naslovu teme. djeci ne treba nikakva pomoć pri prohodavanju, oni to znaju savršeno obavit bez ikakvih pomagala.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 11:10   #78
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
uopće joj nije odgovorio na pitanje
žena pita za držanje za ruke, on odgovara da nema tog doktora koji bi zabranio držanje za ruku. i nema.

al glavno da je on odgovorio u svom stilu, a žena koja želi nahodavat dijete sama pred sobom dobila opravdanje
ma čak ni to. rekao je: javite mi tko je rekao da nije dobro dijete držati za ruku.
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
btw, ako vam je promaklo, ovo je isto stručno mišljenje. stella je dio stručnog tima koji ima plaćenu temu malo više gore na ovom podforumu
evo, pitala sam je konkretno pa je još nema da mi odgovori. ali kad si ti već tu pitam tebe. evo plastičan primjer na jednom od mojih: 6,5 puže, 7 posjeda se, 7,5 ustaje na noge, 8,5 hoda uz namještaj a i lovi se za nas i traži 'nahodavanje'. dajemo mu ruke i nahodavamo ga, i po nekoliko kilometara. jer tako želi...u tim sitacijama ga puštamo i samo ali ne želi, napravi korak-dva pa se hvata i traži naše ruke, sa nepunih 11 prohoda samostalno, rijetko pada

jesmo li mi onda usporili razvoj djeteta i kako smo trebali točno napraviti u tom našem slučaju?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 11:29   #79
ja nisam stručnjak, a još manje znam kak je to s bebama koje su napredne
nije svako rano hodanje nužno loše (znam ja klinca koji je prohodao s 10 mjeseci i to kako! jednostavno je motorički napredan), niti je poticanje djeteta koje želi loše (loše je samo pri tom uključit neka pomagala koja im omogućavaju da mogu nešto što zapravo ne mogu )

u svakom slučaju, uvijek djetetu možeš dati ruku. dobro veli richter, to ti nijedan doktor neće zabraniti, nikad.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 11:43   #80
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
6,5 puže, 7 posjeda se, 7,5 ustaje na noge, 8,5 hoda uz namještaj a i lovi se za nas i traži 'nahodavanje'. dajemo mu ruke i nahodavamo ga, i po nekoliko kilometara. jer tako želi...u tim sitacijama ga puštamo i samo ali ne želi, napravi korak-dva pa se hvata i traži naše ruke, sa nepunih 11 prohoda samostalno, rijetko pada

jesmo li mi onda usporili razvoj djeteta i kako smo trebali točno napraviti u tom našem slučaju?
Evo točno tako je meni bilo s klinkom. I bilo je ljeto i to nahodavanje me ubijalo. Od jutra do sutra, samo je htjela nekud šalabajzati a da je ja držim za ruku. Držati tako malo dijete za ruku (a da tu rukicu ne nategneš u zrak u neprirodan položaj) je ubitačno. Leđa su mi bila iskomirana (i još + ogromne cice koje gravitacija vuče prema dolje) i da sam onda znala za taj povodac sigurno bih ga kupila jer sam znala plakati koliko su me leđa boljela i nisam mjesecima znala kako svijet izgleda iz perspektive uspravnog čovjeka.

Mali je puzao za razliku od nje, prohodao je zimi kada smo uglavnom bili u kući i sa njim mi nisu bila potrebna nikakva pomagala. Jednostavno mi nije bilo potrebno.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.