Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2009., 08:20   #201
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Dakle, za tvoju izjavu "...da rade kako im paše iako nije uvijek u skladu sa zakonom. dodijelio sam ti samo sladoled od koprive, (to je kao divljanje???) a država bi ti trebala opalit kaznu zbog verbalnog prekršaja... Srećom ne postoji? Ali za mene netko tko ovako nešto napiše NIJE lojalni građanin. Što mogu, naučili su me to vani... Zakon je zakon i MORA se raditi u skladu sa zakonom! BEZIZNIMNO! A ne pisati ovako nešto...

Syn... NIJE naročito dobar program, nego prosječan program, jer da je dobar nebih valjda tražio bolji, a zbog toga sam krenuo s traženjem i pitanjima!

He... ja sam mislio da govorim čisti Hrvatski jezik i da je ovo jako jednoznačno i točno:
Nema rad na više računa, što je izvanredna i jako korisna mogućnost!!
Ako treba prevesti što ova rečenica znači, kao i zašto ima zarez, nema problema, može!
A i jako loše razumiješ, promet trgovine je moje interno izvješće, služi SAMO za moju kontrolu protoka robe i svakako mora imati i šifre dobavljača. Ma meni se čini da nisi baš verziran u posao trgovca?

A eto i nick je dio jednog grada po kojemu se i Dubravka zove, a što možemo što je bezveze...

Nego, imam jednu ideju!!! Po svemu sam zaključio da si "težak" i brz na riječima, ali da neznaš baš toliko koliko si napriičao. Možda je i obrnuto, međutim nije bitno, jer mislim da nema potrebe dalje diskutirati, jednog si učesnika već izbacio, a sada i drugog, povlačim se i pozdravljam!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 08:27   #202
pro3x

Po meni NE treba ni pitati možeš li reklamirati besplatni program! Dapače!! Pogledao sam, ali ipak je skroman, to je "mali pomočnik", a servis obavlja ostatak posla... Ali ako ima ljudi spremnih da svoje vrijeme poklone drugima, tko zna može li nakon određenog vremena to postati dobar program? Vidio sam (vani) takav slučaj, ali se našlo dvadesetak ljudi koji su surađivali, komentirali, probali... To kod nas izgleda nema šanse!
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 16:11.
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 09:36   #203
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
naučili su me to vani... Zakon je zakon i MORA se raditi u skladu sa zakonom! BEZIZNIMNO! A ne pisati ovako nešto...
I ti si jedan od onih koji tvrdi da (negdje tamo) vani teče med i mlijeko i sve je idealno po zakonu? Da malo pažljivije čitaš primijetio bi da ja ne potičem nezakonske aktivnosti, nego sam rekao da programeri ne mogu ispravljati krive Drine. I to još na svoju štetu. Ionako su slabo plaćeni.

Quote:
Nema rad na više računa, što je izvanredna i jako korisna mogućnost!!
Ako treba prevesti što ova rečenica znači, kao i zašto ima zarez, nema problema, može!
Ako ti nije teško, prevedi. I dalje ne razumijem.

Quote:
A eto i nick je dio jednog grada po kojemu se i Dubravka zove, a što možemo što je bezveze...
Ne samo što se ti želiš posvađati sa mnom (valjda se teško boriti sa argumentima, pa si pripremaš uzmak) nego želiš i druge posvađati. Pa, ako su tako naivni kako ti pretpostavljaš, onda ćeš i uspjeti. Nema ja ništa protiv tebe, Dubravke ni vašeg grada, dapače, prekrasan je (ako mislimo na Dubrovnik?).

Quote:
jednog si učesnika već izbacio, a sada i drugog, povlačim se i pozdravljam!
Ne znam kako bi ja nekoga mogao izbaciti? Mogu te izbaciti uvrede (a to je onda posao moderatora, a ne mene). A ja se jedino borim protiv širenja dezinformacija. Jer smatram da su forumi namijenjeni za razmjenu informacija, dobrih stvari i pozitivnih ideja, a ne zaglupljivanju naroda.

BTW: Slažem se sa tvojom ocjenom za pro3x. Ozbiljno.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2009., 06:01   #204
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Vani ne teče mlijeko kao kod nas po ulicama, ali radio sam nekoliko godina i znam što se nudi onome tko želi raditi. I koga ne ubije nostalgija, ko mene! A napisao si da može i mimo zakona, ne moram citirati?!? To ne prihvaćam ni u šali!

Neću se truditi s prijevodom, nije važno, a možda je kriva izvjesna količina hercegovačke krvi, ili načitanost, ili to što su moji skloni pisanju, ili neznam što, pa su neke rečenice možda drugačije složene od onoga svakodnevnog uličnog žargona. Ovaj, onaj, jeli... Danas mladi imaju zabilježeno da su pročitali po 3 skraćene knjige obvezne literature, nisu ih davili sa onim zarezom koji život znači, pa imamo komunikacijskih problema!

Ne pada mi napamet upravo to: svađanje. Pokušao sam. Nije išlo - ok, prekid. Što se nicka tiče.. pa vidi što si rekao, nisam ja rekao za tvoj da je bezveze, iako sumnjam da se zoveš "posl... " A mene zovu baš kako piše, osim "caps" to sam ispemiješao...

Čovjeka popljuvaš, on se više ne javlja, dakle ja sam ga uvrijedio?!?

Možemo "čakulat", ali ne i o temi. Prebrz si na riječima i ne razmišljaš baš puno što kažeš. Zato - tu smo, ali nema direktne diskusije!

Kažu ovdje: i mir u Gradu!!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2009., 09:33   #205
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
A napisao si da može i mimo zakona, ne moram citirati?!?
Iako odvlačiš temu na nebitno (jedna od odlika trolanja) moram na ovo odgovoriti.
Slobodno citiraj. Jer naravno da može, ako se to događa. Zakoni su jedno, život je drugo. ALi sam jasno naglasio da to ne opravdavam. I odmah to naglašavam još 50 puta, jer znam da ćeš to ponoviti kao nekakav argument protiv mene još barem toliko puta, samo da se izvučeš od konfrontiranja sa ozbiljnim argumentima.
Sretan ti uzmak
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2009., 11:34   #206
A ne, ne može me ovaj uvrijedit... Nit se povlačim zbog njegovih pokušaja vrijeđanja. Samo mi se ponekad čini da je diskutirat s ovakvima čisto izgubljeno vrijeme, ja u špade on u kope... Tu bi bilo dobro pravilo - tko pokušava udarcima ispod pasa - neka otvoreno kaže ime i prezime, pa da vidimo kako će ovakva 'hrabrost i velika pamet' nestati, kada više nije sakriven iza šifre.

Ako je već i tu - neka je...

Ajmo opet na temu, bolje za sve. Tehno sam malo pogledao na stranicama, pa kada je već toliko bolji od Synesisa, preporučuješ ga kao njegovu zamjenu, ajde 3K, navedi u čemu misliš da je Tehno bolji od Synesisa? Ili od Korpa kojega si isto ismijao? Što može više, brže i bolje? Koje su mu prednosti? Kako može olakšat rad u knjigovodstvenom servisu?

Po onome što se na brzinu može zaključit, Tehno je u nivou tu negdje sa Synesisom, s tim da Synesis ima malo širi izbor programa.
BampY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2009., 11:51   #207
Quote:
BampY kaže: Pogledaj post
Ajmo opet na temu, bolje za sve.
Slažem se.

Quote:
Tehno sam malo pogledao na stranicama, pa kada je već toliko bolji od Synesisa, preporučuješ ga kao njegovu zamjenu, ajde 3K, navedi u čemu misliš da je Tehno bolji od Synesisa? Ili od Korpa kojega si isto ismijao? Što može više, brže i bolje? Koje su mu prednosti? Kako može olakšat rad u knjigovodstvenom servisu?
Samo da naznačim: ja nisam nigdje rekao da je Tehno bolji, ne preporučujem ga kao zamjenu. Korp nisam ismijao. Jer i Korp i Syn poznajem samo površno. Čak ni za Tehno ne mogu reći da poznam, ali ipak malo više od ostalih, to da.

Meni je Tehno izbor za preporuku. Zašto? Na brzinu da se probam sjetiti par stvari...
Firebird (stabilnost, sql upiti i sl.). Jednostavno sučelje (Dodaj, Izmijeni, Briši). Odlične šablone za kontiranje. Jednostavno ponavljanje unosa (crtl-ins ponavlja cijeli record sa stavkama, nekad jako korisno). Sigurne relacije među podacima, nema dupliranja, nestanka podataka, čudnih nepovezanih polja i sl. Logično povezani moduli. Vrlo inteligentno rješenje knjiženja i kontiranja izvoda. Evo mirekk je spomenula mogućnost više istovremenih računa na kasi.
Hmm, neću dalje. Jer će stvarno ispasti da reklamiram. Više bi volio da idemo formirati zajednička pitanja, pa da nam proizvođači daju odgovore. Ja sam npr. siguran da će nam iz Tehno na sve odgovoriti (jer meni uvijek jesu), ma koliko škakljiva pitanja bila. Ako će to isto učiniti iz Syna, Korpa i sličnih, onda imamo pravu diskusiju.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2009., 12:01   #208
Ovo da programi '...rade kako im paše iako nije uvijek u skladu sa zakonom' - nadam se da će takvi programi nestati sa tržišta - uskoro! Novi Opći porezni zakon predviđa i drukčiji pristup knjigovodstvenim programima, bitno više kontrole programa, vjerujem da će i on napraviti malo reda da tom području. Ako neki programer ide u dogovor sa korisnikom programa da mu omogućuje i olakša krivotvorenje podataka onda je to jednostavno po domaće rečeno - organizirani kriminal...

Iskreno rečeno, nisam naišao na knjigovođu koji tako nešto traži od dobavljača programa, ali jesam doživio to kod krajnjih korisnika. Naravno da nisam pristao, ali onda i - izgubio posao...
BampY is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2009., 08:15   #209
Quote:
BampY kaže: Pogledaj post
Naravno da nisam pristao, ali onda i - izgubio posao...
Naravno, a nisi jedini. Ne samo od programera, nego i brojnim radnicima se ne isplati žaliti na mobing, jer samo mogu dobiti - otkaz. A kamoli da upozore na neki kriminal.
Ali to nije problem programera niti tih radnika, nego inspekcija, policije...
Ali opet i svih nas koji biramo vlast koja producira korumpirano pravosuđe, policiju...
Predlažem ipak, da se vratimo na konkretne teme, jer ćemo se upetljati u beskrajne političke analize o kokoši i jajetu...
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 18:58   #210
Quote:
BampY kaže: Pogledaj post
A ne, ne može me ovaj uvrijedit... Nit se povlačim zbog njegovih pokušaja vrijeđanja. Samo mi se ponekad čini da je diskutirat s ovakvima čisto izgubljeno vrijeme, ja u špade on u kope... Tu bi bilo dobro pravilo - tko pokušava udarcima ispod pasa - neka otvoreno kaže ime i prezime, pa da vidimo kako će ovakva 'hrabrost i velika pamet' nestati, kada više nije sakriven iza šifre.
Slažem se, samo moj pristup je malo drugačiji i glasi: doviđenja! Čemu se nadmudrivat? 15 god poduzetničkog iskustva i rada na programu ipak nešto znače... A danas svaki mladac sa 2 godine prakse sve zna!

Odlučio sam pogledati barem one programe koji šalju demo verziju, ili daju pristup preko interneta. To ne znači upoznati program, nego samo vidjeti ima li barem sve ono što drugi nude. A dali pada, blokira, mijenja parametre (kako to Syn zna napraviti!!) to saznaš tek kada ti promijeni pola skladišta i prebaci robu u drugo... Tako da je jedan od zaključaka: ako ima bugova, moraš neprijatelja tako dobro poznavati da znaš gdje može kiksat i onda ga dočekati...!!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:15   #211
Ono ti nisam komentirao, vezano za hardware, nije me bilo neko vrijeme tu. Ali hoću sada, neće ništa koštat...

Izgleda kao da ne spada u ovu temu o programima, ali jok! To možda i je točno kada imaš super server, zaštićen i dupliran, i kada su ti računala nova, kvalitetna i zamjenjena svake tri godine... Ali - u praksi imaš na terenu svega i svačega, od win98, win2000, Milenium, pa onda od pentiuma4 pa na dalje, kojima ventilatori rade nekako ili nikako. Stare zgrade, loša elektroinstalacija, uzemljenje nikakvo, produžni kablovi prenatrpani sa uređajima. Kažeš da si radio i hardware pa znaš i ti to. I sada ako nisi unaprijed osigurao sve to - kako znaš da program nije blokirao baš zbog toga jer si upravo uključio neki stari stolni kalkulator koji je spojen na produžni kabel, a na kojem je već 6 uređaja??? Uključujući računalo i grijalicu, jer je gospođi hladno na noge??? (uh, neka me izvini, nije ona kriva, ali ipak neka makne grijalicu sa produžnog!)

I taj On-Line UPS, koji si spomenuo je u nekim firmama JEDINO rješenje, a rijetke su firme koje ga imaju. Pa se čude da im 4 puta dnevno pada sustav. Ne kažem, imao sam i ja padanja sustava, i blokiranja, ali uvijek nađeš i rješenje. I bez obzira na koju bazu koristio, podaci se nisu gubili.

Eto, opet se vraćam, poanta je na programu, a ako je dobar a pada onda je sve ovo drugo opet u igri... Nisam gledao kako radi Navision, ali pretpostavljam da je dobro napravljen, da ne pada zbog lošeg programiranja. Na staroj opremi bi sigurno padao, pa takve programe neće dobavljač niti instalirati ako prije toga ne obnoviš svu opremu.
BampY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 07:49   #212
Bok dečki,a da se vi udružite i osnujete svoju firmu,pa vi odoste u detalje za koje ,ja mislim malo programera zna.
Šala mala,pozdrav vam šaljem,samo da se javim da znate da sam prisutna,čitam ja to sve..
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 06:02   #213
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post

Prvo da tebi odgovorim: lijepo se odmori...zaslužila si!! A griješiš, jer je ova hardverska priča jako važna baš tebi i tvojoj struci, a ne da ti podaci poiskaču iz tablice, jer je zagrmilo u babinoj gredi!!

Bampy, skratimo priču!! Izbacimo iz diskusije one kojima se ventilator okreće zadnjim trzajima, a na mrežici je zastor od 4 mm prljavštine... Ma kako to zvučalo, izbacimo sve bez XP-a (ako smo na tome O.S.) licenciranog, mislim da se radi o čak 900-1000 kn. Izbacimo i sve PIII, pa ostanimo na PIV, barem 1,6. Monitore također, ispod 50W potrošnja, nema više analognih. Zašto?? Zato jer sve drugo spada u javašluk tipa boli me briga. Ako je računovodstvo (često je to i komercijala) tako nevažan segment poslovanja, pa se ne ulaže ništa, takvi zaslužuju hrpu problema.

Da sve će se svesti na ON line uređaj (nikakve gluposti tip asmart line itd!!) ali je problem što ja još nisam našao manje od 1KW! I 4.000 kn. Nije neka basnoslovna svota, ali ipak nij eni tako malo. A i prejak je. Da je kakav 600 W, to bi bilo pravo, za recimo 2500 kn - nebih oklijevao ne samo za svoje, nego za još 5-6 sustava koje "pazim". Iako, koliko je do sada grom toga spržio, moglo se kupiti 5 ON linea...

Da se pohvalim, sinoć mi je zbog udara ISPAO APC UPS, i njemu je pridošlo?!? Srećom nije bilo ništa otvoreno, bilo je na desk topu! Ni APC nije kod nas siguran!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 07:06   #214
Svi koji ste zainteresirani za knjigovodstvene programe slobodno mi se javite na PM. Voditelj sam implementacije i podrške u jednoj firmi koja se bavi proizvodnjom software-a i do sada ovdje nije spomenut, a relativno je poznat sa ogromnom referentnom listom. Baza RM i POS se vrti na SQL-u (programi pisani u VB6) , a financijski dio je još uvijek na Access-u (također VB), ali ovih dana kreće razvoj financijskog dijela u C# i ispod bu SQL.

Svatko tko traži SAVRŠEN program je u debeloj zabludi, a onoga tko vam kaže da je upravo njegov program savršen i bez problema radi već desetljećima pošaljite k meni da mu malo testiram program (99% takvih pada na decimalama).

Lijep pozdrav i čujemo se!
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 08:27   #215
Quote:
ivan_p kaže: Pogledaj post
Sve to na decimalama znam, posebno ono 14,99 pa da se oteliš nema 15,00. Ali prije nego mi pošalješ ime SW-a, molim odgovor: POŠTO TAJ VIC?? Rekli samo davno da ima vrhunskih stvari, od 50.000 pa naniže...samo da znaš, ovdje to malo koga zanima! Uglavnom ono što ne prelazi ni 7-8.000. Drugo, jeli stvar modularna, odnosno da nema kvaka 22 kasnije u mogućim promjenama zakona. Naravno, spomeneš li "održavanje", ne poznamo se više...
I da vidimo još: ima li kasu, koja razlikuje MP i prodaju na R1 (VP) i naravno dali je kasa samostalna sa prijenosom podatak u glavni program.

I, za sada, ima li demo verzija? Ako ima i ako je neka razvikanija koju sam probao, reći ću zašto sam je odbacio...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 10:44   #216
Molio bih pomoc vas iskusnih, pa ukoliko mi mozete preporuciti neki program, koji bi mi odgovarao za obrt fotokopirnice( digitalni tisak, reklame pozivnice itd). Znaci..nije trgovina gdje ima 5000-6000 artikala sa bar kodom itd. Nemam iskustva u tome i nekakve smjernice bi mi dobro dosle. Unaprijed zahvaljujem.
benko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:17   #217
Reče nama dUbO:

Quote:
Sve to na decimalama znam, posebno ono 14,99 pa da se oteliš nema 15,00.
Ne taj slučaj, ima jedna krasna fora sa izradom kalkulacije za npr. šerafiće koji dolaze pakirani po 10000 komada, pa lijepo naknadno to prepakiraš po 1000 komada, pa ideš zbrojiti NC i onda ne dobiješ dobar zbroj da se ubiješ... Cijena od dobavljača u € je naravno na barem 5,6 decimala...

Quote:
Ali prije nego mi pošalješ ime SW-a, molim odgovor: POŠTO TAJ VIC?? Rekli samo davno da ima vrhunskih stvari, od 50.000 pa naniže...samo da znaš, ovdje to malo koga zanima! Uglavnom ono što ne prelazi ni 7-8.000.
Cijena za robno-materijalno se kreće oko 1000 €, ali naravno, nije za sve ista, nemremo nekom malom obrtu naplatiti 1000€ i nekoj malo većoj trgovačkoj firmi. S te strane je bitna fleksibilnost proizvođača software-a.

Quote:
Drugo, jeli stvar modularna, odnosno da nema kvaka 22 kasnije u mogućim promjenama zakona.
Zakonske izmjene dajemo besplatno jer su to ZAKONSKE IZMJENE i da radimo drugačije, bi stranku doveli u probleme, a mi smo partneri, kaj ne?

Quote:
Naravno, spomeneš li "održavanje", ne poznamo se više...
Onda se ne poznamo , prvih 12 mjeseci je održavanje besplatno, odn. postoji takva garancija. Nakon toga ide neko održavanje, isto tako ovisno o partneru, nije svakom isto, nekog ne čujem po godinu dana (i ti najurednije plaćaju ), a oni koji imaju razne fix ideje i na poslu im je dosadno, pa moraju čuti moj glas svakodnevno, ti lijepo plate moje živčeke (ali još uvijek sve u okvirima mjesečnog paušala).

Quote:
I da vidimo još: ima li kasu, koja razlikuje MP i prodaju na R1 (VP) i naravno dali je kasa samostalna sa prijenosom podatak u glavni program.
Kaj postoji program koji to nema

Quote:
I, za sada, ima li demo verzija? Ako ima i ako je neka razvikanija koju sam probao, reći ću zašto sam je odbacio...
Ma ja se ne patim sa demo verzijama,dam punu funkcionalnost pa nek si ljudi probaju, ak me netko prevari, njemu na dušu, trebati će me kad tad
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 08:35   #218
Quote:
ivan_p kaže: Pogledaj post
Ajme, treba ovo pohvatat.. Aha, a kad prodaš 3000 vijaka VP, a cijena je recimo 0,20 formirana u MP, onda je cirkus također vrhunski, pa te kupac napadne da si mu dignuo xx kuna!! SVAKI artikal koji ima više komada, treba ručno "uređivati".

OK, ali ovo je pravo neslaganje: kojega vraga se u binarnom kodu treba održavati?? Možda se neka jedinica odmetnula u nulu?? Uz dužnu ispriku: održavanje je priča za malu djecu, ja nikada nisam vidio da se SW "pokvario", u smislu da .exe "malo podivlja". Što popravljaš?? Bazu? Što god da jest, ako jest, hvala - taj program NE VALJA, jer autoru može sutra pasti na pamet da odseli u Kinu i onda?? Trebam SW BEZ popravljača!! Trebam SW koji ću KUPITI, a ne da me programer drži za... i ucjenjuje do vijeka. To su naše nebuloze i lud je svatko tko to popuši. To na zapadu već dva desetljeća ne prolazi..

Ako bude jednog dana takav da NE TREBA "održavanje" (porez na budale koji autoru doživotno donosi lijepu lovu, a kupca na koncu odere!!) onda rado pogledam koliko je dobar program!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 12:34   #219
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ako bude jednog dana takav da NE TREBA "održavanje" (porez na budale koji autoru doživotno donosi lijepu lovu, a kupca na koncu odere!!) onda rado pogledam koliko je dobar program!
Slažem se opet sa svojim mrskim neprijateljem
Ali ti očito nisi ni pogledao programe Tehno. Naime, oni se baš hvale time kako njihovi programi nisu kvarljiva roba i ne trebaju održavanje.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 15:47   #220
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ajme, treba ovo pohvatat.. Aha, a kad prodaš 3000 vijaka VP, a cijena je recimo 0,20 formirana u MP, onda je cirkus također vrhunski, pa te kupac napadne da si mu dignuo xx kuna!! SVAKI artikal koji ima više komada, treba ručno "uređivati".

OK, ali ovo je pravo neslaganje: kojega vraga se u binarnom kodu treba održavati?? Možda se neka jedinica odmetnula u nulu?? Uz dužnu ispriku: održavanje je priča za malu djecu, ja nikada nisam vidio da se SW "pokvario", u smislu da .exe "malo podivlja". Što popravljaš?? Bazu? Što god da jest, ako jest, hvala - taj program NE VALJA, jer autoru može sutra pasti na pamet da odseli u Kinu i onda?? Trebam SW BEZ popravljača!! Trebam SW koji ću KUPITI, a ne da me programer drži za... i ucjenjuje do vijeka. To su naše nebuloze i lud je svatko tko to popuši. To na zapadu već dva desetljeća ne prolazi..

Ako bude jednog dana takav da NE TREBA "održavanje" (porez na budale koji autoru doživotno donosi lijepu lovu, a kupca na koncu odere!!) onda rado pogledam koliko je dobar program!
Teške bi bile riječi da neki program ne valja, velika ih većina valja, ali imaju svoje nedostatke koje bi netko trebao malo i ispraviti, a to se većini jednostavno ne da...

Ukoliko imaš kupoprodajni ugovor za program, nek se odseli i u Azerbejđan, možeš ga tužit....

Pa trenutno program ne treba održavanje i ne plaćaju sve naše stranke održavanje, ali oni koji žele na mjesečnoj bazi 1-2-3 nove opcije (ovisno o vremenu), oni vrlo rado plaćaju održavanje jer nekog vraga i dobiju za to. Ne može se reći da je neki program savršen jer gotovo svi programi koriste nekakvu bazu podataka, a vjerovali ili ne, SQL baza i nije tako savršena kako se čini na prvi pogled i kako ju žele predstavljati. Oće i to malo pošandrcat pa trebaš nas .

Da ne bi ispalo da hvalim naš program ili nešto slično tome, imamo i mi raznih "bugić-a", ali to rješavamo promptno i update verzija ide preko neta, opet preko našeg programčića koji služi upravo za update i komunikaciju sa službom podrške.

Da mi ti podletiš kojim slučajem, ja bi inzistirao da mi plaćaš održavanje pod svaku cijenu, pa makar iznosilo 1,00 kn + PDV mjesečno, takve volim. Kao ono, a kaj vi programeri delate, samo sjedite i buljite u monitor, ima tu posla stari moj, pa mi svakih 4-5 godina dižemo SVE produkte na najnoviju tehnologiju, trenutno krećemo sa C#-om, a korisnici koji plaćaju održavanje migraciju produkata dobiju potpuno besplatno.

Sad ti vidi dal bi ti se isplatilo kupit neki auto, ako bi za 4-5 godina dobio novi potpuno besplatno, odn. upravo za onu cijenu održavanja programa. Dok neke druge software-ske kuće već valjda 10 godina nisu korisnicima ponudile ništa novo, takvi lijepo meni dođu i ja im besplatno zamjenim postojeći program, ali onda je obavezno održavanje... Sve ima svoju računicu
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.