Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2008., 10:12   #61
Quote:
oseloth kaže: Pogledaj post
Obrt kao prvo. Za početak jer još nismo prešli 85kkn. I nećemo imati tako puno prometa pa je za poečtak dovoljno. Mislim da ćemo biti u grupi od 25% poreza. 13% prirera za Osijek

Imat ćemo portal, nešto tipa oglasnika-portala. Zarada će biti na naplati naknada i prodaji reklamnog prostora. Nema zaposlenih, bar ne trenutno. Pošto se sav posao obavlja preko kompa zasada sam ja sam dovoljan.
Jesi negdje zaposlen i kolika ti je bruto plaća ili samo imaš obrt
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 19:44   #62
Smile

Djevojka drži obrt, znam da joj je netto plaća 4000kn. ono što primi na račun.

I da zanimala bi me još jedna stvar. Koliko se plaćaju mirovinski i zdravstveno ako osoba nije zaposlena i ima samo obrt. Zanima me i ta solucija.


Hvala
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 10:55   #63
Quote:
oseloth kaže: Pogledaj post
Djevojka drži obrt, znam da joj je netto plaća 4000kn. ono što primi na račun.

I da zanimala bi me još jedna stvar. Koliko se plaćaju mirovinski i zdravstveno ako osoba nije zaposlena i ima samo obrt. Zanima me i ta solucija.


Hvala
Ako imaš obrt možeš si isplaćivati poduzetničku plaću bruto za 2008.g.je 7672,50 kn.Mirovinsko je 1534,50,zdravstveno 1150,88 i ozljede na radu 38,36 i porez i prirez za Zagreb je854,91 i sebi na tekući ili možeš i gotovinu dići isplatiš 5283,09 kn.Druga ti je solucija da plaćaš mjesečno poreze i doprinose i ne moraš si isplatiti neto plaću ali po mom mišljenju ti je prva solucija bolja jer povećavaš troškove i smanjuješ osnovicu za porez na dohodak na kraju godine
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:49   #64
Super. Puno hvala na odgovorima, puno je pomoglo.
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 15:55   #65
Sad cu ja biti tko zna koja na redu. Dakle, trazim neki besplatni knjigovodstveni program na netu. I nadjem tu stranicu REST-ART, no cini mi se da tamo ima virusa. Je li tko skidao njihov program u posljednje vrijeme? Ili, oni koji se bolje kuze u viruse od mene, je li slobodno skinuti program s te stranice? Da ne skinem jos kojesta????
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 13:26   #66
Quote:
sebastyan kaže: Pogledaj post
Sad cu ja biti tko zna koja na redu. Dakle, trazim neki besplatni knjigovodstveni program na netu. I nadjem tu stranicu REST-ART, no cini mi se da tamo ima virusa. Je li tko skidao njihov program u posljednje vrijeme? Ili, oni koji se bolje kuze u viruse od mene, je li slobodno skinuti program s te stranice? Da ne skinem jos kojesta????
Ma daj ne bih se ja igrala s tim čula sam svašta,pa bar danas imaš dobrih programa i nisu pretjerano skupi,a što ti treba za doo ili obrt?
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 23:27   #67
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Ma daj ne bih se ja igrala s tim čula sam svašta,pa bar danas imaš dobrih programa i nisu pretjerano skupi,a što ti treba za doo ili obrt?

Ovako, mi smo trgovački obrt, ali zbog pokrića troškova ureda vodimo i malo knjogovodstva za OPG-ove koje se bave poljoprivredom. Od sljedeće godine mi prelazimu u porez na dobit zbog primitaka većih od 2.000.000,00 kn. Možda budemo vodili još jednu firmu na porezu na dobit. Dakle, treba mi program za dobitaše, ali najmanje 2. Glupo mi je ovo na što nailazim - svi nude cijene pojedinačno po knjigama, Mene zanima komplet - glavna knjiga, SK, DI.. mogu ja plaće i blagajnu voditi ručno, ali jednostavnije je imat sve. Zapravo, znam dobro knjižiti pa mi ne bi bio problem ni raditi to "pješke", ali čemu.... komp je brži iako ne pametniji Još uvijek se trudimo uštedjeti maksimalno [što reći, sve za potrošnju ureda kupujem od svoje plaće], pa i na programu ako se može
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 08:29   #68
Quote:
sebastyan kaže: Pogledaj post
Ovako, mi smo trgovački obrt, ali zbog pokrića troškova ureda vodimo i malo knjogovodstva za OPG-ove koje se bave poljoprivredom. Od sljedeće godine mi prelazimu u porez na dobit zbog primitaka većih od 2.000.000,00 kn. Možda budemo vodili još jednu firmu na porezu na dobit. Dakle, treba mi program za dobitaše, ali najmanje 2. Glupo mi je ovo na što nailazim - svi nude cijene pojedinačno po knjigama, Mene zanima komplet - glavna knjiga, SK, DI.. mogu ja plaće i blagajnu voditi ručno, ali jednostavnije je imat sve. Zapravo, znam dobro knjižiti pa mi ne bi bio problem ni raditi to "pješke", ali čemu.... komp je brži iako ne pametniji Još uvijek se trudimo uštedjeti maksimalno [što reći, sve za potrošnju ureda kupujem od svoje plaće], pa i na programu ako se može
Ja sam ti imala stvarno puno programa jer poslodavcima neko od njihovih"prišapne"da je taj i taj program najbolji pa hajde mijenjaj sve.Svi oni imaju nedostataka ali evo ja sam davno prije imala Pupillu sad je to Synesis,pa mogu ti reći da je program prva liga.Tim, više kupiš financijsko,URU IRU i još nešto čeka imaš dosta da ne radiš ručno a onda si samo popunjavaš paket kako ti treba i kako imaš novaca.Možeš imati x komitenata.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:29   #69
Najbolji i najpregledniji program za obrtnike do 2 000 000 kuna prometa je
korp brisan link-reklama cijena oko 2000 kn
vodi vam sve knjige automatski u veleprodaji i posebno u maloprodaji
to jest knjižite primke za trgovačku robu koju će primit jedno od skladišta
ili če vam automatski(ako želite) vlastite proizvode proknijžit kad ih prodate
Izdajete račune i automatski se podaci iz knjiga UR i IR prebacuju
u knjige evidencije tražbine i obveza
Kada dobijete izvod sa banke jednostavno spojite brojke sa izvoda sa podacima iz knjige tražbina i obveza i gotovo
Sve kartice koje tržna ili porezna treba samo isprintate i gotovo

Za kontno knjigovostvo tu je zakon Swing sve drugo je igra
Ali zampatite da sljedeće dvije godine se prilagođavamo EU knjigovostvu i nastupit će drastićne promjene ipak naše kontno knjigovostvo vuće korjenje iz komunizma i nije se mjenjalo puno od prije 30-40 god.


U preostala dva dijela računovodstvo i revizija, Hrvatskoj je preostalo više posla na usklađivanju. Hrvatska će morati prihvatiti međunarodne računovodstvene standarde, na čemu se u EU inzistira jer su bitni za unutarnje tržište.

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:20.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 08:30   #70
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Za kontno knjigovostvo tu je zakon Swing sve drugo je igra
Ali zampatite da sljedeće dvije godine se prilagođavamo EU knjigovostvu i nastupit će drastićne promjene ipak naše kontno knjigovostvo vuće korjenje iz komunizma i nije se mjenjalo puno od prije 30-40 god.
U preostala dva dijela računovodstvo i revizija, Hrvatskoj je preostalo više posla na usklađivanju. Hrvatska će morati prihvatiti međunarodne računovodstvene standarde, na čemu se u EU inzistira jer su bitni za unutarnje tržište.
pa čovječe gdje ti živiš...od 92. primjenjujemo međunarodne računovodstvene standarde....i daj molim te objasni kakvo je to "kontno" knjigovodstvo komunizma...... postoji samo dvojno knjigovodstvo...... užas...
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:04   #71
Molim vas za savjet kod odabira programa za malo poduzeće.

Trebam financijski program za vođenje poslova firme.
Primke,kalkulacije,stanje zaliha,izrada ponuda,otpremnica,računa,skladište,fin.analize,p otraživanja prema kupcima,oveze prema dobavljačima,razne fin.analize potraživanja,dugovanja...itd.
Znači jednostavan financijski program za vođenje svakodnevnih poslova firme koja se bavi trgovinom.

Program mora biti "user friendly" sa grafičkim sučeljem radi što jednostavnijeg korištenja.

Napominjem da korisitim uslugu knjigovodstva, tako da bi taj program bio samo za naše potrebe.

Imate li kakav savjet i okvirno cijene takvog programa
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 16:27   #72
Thumbs up knjigovodstvo za tvrtke

Imam malu tvrtku i za poslovanje isto koristim korp program brisan link-reklama i sve mi je povezano, mogu reći da sam zadovoljan korisnik. Kad god se nebi snalazio u programu samo bi nazvao na telefon i pomoć bi brzo stigla.

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:20.
toman98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:02   #73
Quote:
toman98 kaže: Pogledaj post
Imam malu tvrtku i za poslovanje isto koristim korp
Koje module koristiš i koja je cijena?
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 10:00   #74
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Koje module koristiš i koja je cijena?
Robno-materijalno poslovanje, fakturiranje i saldakonti, a financijsko mi vodi knjigovođa, a cijena je bila, mislim oko 5000 do 6000 kn, ne mogu se sjetit jer bi trebao kopati po registratoru, pošalji im mail sa upitom
toman98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:52   #75
Hvala budem malo proučio.

Nego kakav je u radu, jer ima bugova i smrzavanja i koje zamjerke imaš što se tiče usklađenosti sa svakodnevnim poslovanjem, tj.da li je kompatibilan sa tvojim potrebama

I da jel imaju ti moduli koje si uzeo nekakve financijske analize i statistike?
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:34   #76
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Hvala budem malo proučio.

Nego kakav je u radu, jer ima bugova i smrzavanja i koje zamjerke imaš što se tiče usklađenosti sa svakodnevnim poslovanjem, tj.da li je kompatibilan sa tvojim potrebama

I da jel imaju ti moduli koje si uzeo nekakve financijske analize i statistike?
Meni je dosta brzo, sve mi je na jednom računalu, a baza mi je velika nekih 30ak MB (da se ne ureknem nikad nije bilo problema s tim), što se tiče problema u radu, naravno dok se nisam naviknuo na program bilo je poziva, a sad jednom godišnje samo radi konzultacija.
Moja je djelatnost maloprodaja i veleprodaja i sve mi dogovara. Što se tiče nekih analiza, imaju svi potrebni pregledi u robnom i ima dosta toga u saldakontima, najbolje ti je pogledat.
toman98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:29   #77
Quote:
dmlin kaže: Pogledaj post
Pretraživao sam ranije postove i primjetio sam da nema rasprava o knjigovodstvenim programima.
Vjerujem da na forumu ima dosta ljudi koji koriste programe pa bi bilo dobro da napišu koje, te nabroje eventualne prednosti i mane i da li im se uopće isplati samostalno voditi knjigovodstvo. (mislim na utrošak vremena i novca za nabavku softwarea nasuprot troška za knjigovodstveni servis).
Pa to je zaista dvojba. U početku bi svakako bolje rješenje bilo specijalizirani knjigovodstveni servis, ali dugoročno gledano možda bi takav program bio isplativije rješenje. Ipak sve zavisi od opsega poslovanja. Zaista malim tvetkama i samozaposlenim po meni bolje rješenje je program ipak ovim malo većim trebaju usluge knjigovodstvenih servisa.
GeniusSo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 22:25   #78
e-racuni brisan link-reklama
moze se isprobati demo verzija 30 dana, tako da svatko moze vidjeti kakav je program i dali mu odgovara.

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:20.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 02:24   #79
Quote:
Jessica kaže: Pogledaj post
e-racuni brisan link-reklama
moze se isprobati demo verzija 30 dana, tako da svatko moze vidjeti kakav je program i dali mu odgovara.
isprobao sam nakratko,ali nije baš "user friendly", mora se sve raditi mišem i sve su padajući izbornici.Tako da mi se ne sviđa takav način rada.

ali program je besplatan što je za svaku pohvalu

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:21.
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 21:23   #80
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
pa čovječe gdje ti živiš...od 92. primjenjujemo međunarodne računovodstvene standarde....i daj molim te objasni kakvo je to "kontno" knjigovodstvo komunizma...... postoji samo dvojno knjigovodstvo...... užas...
Je a umene kupus rodio od 500 kg sanader mi je svjedok
Onda ljudi uzmite brisan link-reklama i radite po njemu to vam je najbolji i najstabilniji knjigovodstveni program u svjetu

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:12.
more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.