Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2010., 13:35   #1
Odjeća za pretilu djecu

Pozdrav svima!
Molila bih malu pomoć ako netko zna gdje u zg postoji trovina za pretilu djecu. Moli adresu. Hvala unaprijed!
LED is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 14:33   #2
jao nisam nikad čula za takvu trgovinu....
pa što nema u običnim djećjim dučanima al velikih brojeva?
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 16:29   #3
možeš pogledat u oškoš dućanima,oni su imali brojeve za žgoljave,normalne i jake
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 16:45   #4
Pa kaj ne možeš kupiti samo veći broj od onog kaj bi dijete po dobi moglo nosit?
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 16:57   #5
ne znam gdje ima takav dućan ali ja bih na tvom mjestu isto kupila veći broj ili dva ovisno koliko treba

ali znam kak ti je jer ja muku mučim sa mojom tinejđerkom koja ne jede ništa od kad se rodila, i sad je tanka ko šibica a visoka i ne mogu joj nigdje kupiti poštene hlače nigdje, ili su u struku široke ili su dole prekratke, cijelu Austriju smo prošli, ali uzalud
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 17:02   #6
@ančica - ja sam za sebe u mustangu kupovala jer sam dosta mršava pa mi je bilo jako teško naći model

LED - ja sam takve trgovine samo u Njemačkoj vidjela. Tamo ima puno takve djece Ako imate nekoga od tamo možda da se raspitate. Ili možda bi se i u Austriji našlo
__________________
vjencanje Abel Ruben i Adelina
MalaZelenooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 17:06   #7
Pa nije isto ako je dijete pretilo i ako je malo vece, ako je pretilo i kupis 3 broja vece onda ce biti predugacko posvuda ako ce sirina biti ok.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 17:08   #8
[QUOTE=mawa_zelenooka;27982915]@ančica - ja sam za sebe u mustangu kupovala jer sam dosta mršava pa mi je bilo jako teško naći model

LED - ja sam takve trgovine samo u Njemačkoj vidjela. Tamo ima puno takve djece Ako imate nekoga od tamo možda da se raspitate. Ili možda bi se i u Austriji našlo[/QUOTE]

to sigurno, H&M ima tako široke modele, srećom pa imam i bucku pa bar za nju paše. inače me to ljuti jer često idem tamo i modeli su stvarno preširoki za moju mršavicu, ali za LED bi se sigurno nešto našlo
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 17:49   #9
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa nije isto ako je dijete pretilo i ako je malo vece, ako je pretilo i kupis 3 broja vece onda ce biti predugacko posvuda ako ce sirina biti ok.
pa ako ima nekoga da zna šivati i krojiti, to se lako potkrati. Neki dućani isto nude besplatno kraćenje
__________________
vjencanje Abel Ruben i Adelina
MalaZelenooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 16:40   #10
Znam da je Neckermann imao u katalogu za klince poseban dio s brojevima za bucmaste kikiće
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 16:45   #11
Evo, vidim i na njihovoj web strani da pojedine artikle za klince imaju u većim veličinama.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 13:31   #12
Bog svima hvala na iscrpnim info.
kada je bilo u neck. ja sam od njih naručivala i bilo je super. Trenutno u ponudi imaju samo par artikala. Krnula je u školu pa robe nikada dosta. Kupovala sam u zari do sada jer su imali tunikice i bilo je super. Što se tiče prekrajanja problem je skratiti pamučnu majicu, sve je ok dok ju ne opereš a onda užas svaki kraj na svoju stranu.
Bila sam u Grazu u H&M možda nisam potrefila vrijeme ali nije bio baš neki izbor. Bamboline majice su isto većeg kroja ali i oni su nešto suzili kroj. Kupila sam joj veću majicu po broju na kraju je bila veča ona kod kuće manjega broja.
Dobijem slom živaca kada joj trebam nešto kupiti jer moram obići 10 trgovina za 1 stvar.nadala sam se da u Zg postoji takva specijalizirana trgovina. Raspisala se ja,, ništa ako neko nešto bude znao neka objavi. šivanje dolazi u obzir naravno već joj šijem haljinice i suknje. Morati ću i kaputić za zimu jer da zakopča preko stomačića rukavi i dužina strava.
Toliko za sada od mene .Pozdrav!
LED is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 13:40   #13
A, oprosti ako sam nepristojna, od čega je curica bolesna? Nema nade da do zime stane u broj veći kaputić?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:46   #14
Nije bolesna samo ne podnosi miris mesa od malena. Tako da preferira tjesto meni, a ima i genetske predispozicije za debljanje i to je kombinacija katastrofa. Pasivnija je osoba umjetnička duša kako je ja zovem od milja. Najsretnija je kada crta.
LED is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 09:12   #15
Quote:
LED kaže: Pogledaj post
Nije bolesna samo ne podnosi miris mesa od malena. Tako da preferira tjesto meni, a ima i genetske predispozicije za debljanje i to je kombinacija katastrofa. Pasivnija je osoba umjetnička duša kako je ja zovem od milja. Najsretnija je kada crta.
Umjesto da se raspituješ o odjeći za debelu djecu trebala bi se ulovit kuhinje i djetetu spremati niskokalorične obroke.
Šopati dijete ugljikohidratima zato jer ne jede meso je zadnji debilizam. Koliko šećera pojede?

Genetska predispozicija je izgovor za lijenost i trebalo bi te tužiti za zanemarivanje djeteta. Vidim hrpu debele djece svih uzrasta sa sladoledima, čokoladama, čipsevima... Da li itko od vas roditelja debele djece razmišlja o njihovom psihičkom i fizičkom zdravlju? Jesi li se zapitala kako će se cura osjećati u pubertetu?

Zato ti lijepo zanemari genetiku, odi na plac po povrće, dignite dupe iz fotelja i pravac duuuuge šetnje za početak. Možete razgovarati o umjetnosti, skupljati lišće i kamenčiće koje će poslije nacrtati. Ne radi invalida od vlastitog djeteta.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 09:43   #16
Mama je pitala za odjecu,a ne savjete kako da dijete smrsavi. Ja sam imala upravo suprotnu situaciju i znam da sam probala sve i svasta i nije bilo nikakvog nacina (osim da ju valjda pocnem tuc) da pojede ono sto nece jest. Moja je jela samo i iskljucivo meso, nije htjela ni voce ni povrce ni tijesto ni nista slatko. Mislim da do puberteta nije pojela cokoladu ili tortu, cak ni svoju rodjendansku.
Bila je grozno mrsava, gotovo neuhranjena. Ja sam suza i suza isplakala, probali smo sve zivo da pojede malo povrca ili malo kruha da se udeblja.

U pubertetu se sve sredilo, sad ima normalnu tezinu, zaoblila se tamo gdje treba, hormoni su ucinili svoje, a i ona je pocela raznovrsnije jesti. I dalje nije obozavatelj povrca, ali uspije neke stvari progutat, reda radi.

Moja prijateljica je imala problem sa debljinom kod svoje curice i znam koliko se mucila, tako da ne osudjujem nikoga, mislim da niti jedan roditelj ne zeli da mu dijete ima takvih problema i da ga u skoli zezaju. Bila sam dosta prisutna u njihovom zivotu i znam da mi je uvijek bilo cudno koliko malo to njeno dijete jede, moja je jela duple porcije, a bila je duplo laksa

A da se vratim na temu, moja prijateljica je jednostavno kupovala vece brojeve i kratila rukave i nogavice, ah, i jos nesto, danas je ta njena curica zgodna djevojka normalne tezine. Sad sama vodi racuna sto i koliko jede i puno vjezba. Nazalost svi su skloni debljini u obitelji i mora uloziti puno vise truda da se ne udeblja. Kad se sjetim kolika je bila u djetinjstvu, ne mogu vjerovat da je to isto dijete
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:04   #17
Quote:
protelos kaže: Pogledaj post
Moja prijateljica je imala problem sa debljinom kod svoje curice i znam koliko se mucila, tako da ne osudjujem nikoga, mislim da niti jedan roditelj ne zeli da mu dijete ima takvih problema i da ga u skoli zezaju. Bila sam dosta prisutna u njihovom zivotu i znam da mi je uvijek bilo cudno koliko malo to njeno dijete jede, moja je jela duple porcije, a bila je duplo laksa
Kao majka 11 godišnje izjelice vrlo dobro znam o čemu govorim. I nije bitno koliko jede nego što jede. Može ona pojest 2 tanjura lešo povrća uopće nije problem.

Djeca i njihovo zdravlje su odgovornost roditelja i ne pušim spike "ja tu ništa ne mogu ona neće/hoće"

Izvlačenje na genetiku je
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:46   #18
Penelopa, bravo. Potpisujem Tvoj post i Tvoj ispravan stav.
Roditelje debele djece trebalo bi kazniti za zanemarivanje djeteta i točka.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 12:23   #19
kako nije bolesna kad je pretilost bolest?
http://www.24sata.info/lifestyle/zdr...tni-vijek.html
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 12:29   #20
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Djeca i njihovo zdravlje su odgovornost roditelja i ne pušim spike "ja tu ništa ne mogu ona neće/hoće"

Najveći je problem što ljudi prilično neozbiljno shvaćaju vezu debljine i zdravlja, sve je to ok, treba nekoga prihvatiti kakav jest. Naravno, važno je da dijete sebe prihvaća i da ga se ne vrijeđa, ali da ima tuberkulozu, bismo li ga prihvaćali takvog kakav jest ili liječili? Biste li dopustili djeci da ne idu doktoru kad im je očito loše, da se ne liječe kad znaju što im je, da otpile gips i terapiju za slomljenu ruku?

Znam i previše roditelja koji su svoju djecu stjerali hranom do toga da se ne mogu popeti ni na prvi kat bez pauze, ali ne smatraju da je to problem, i ako mali ode u kuhinju po novi veliki komad pizze nakon što je već pojeo jedan previše, oni sliježu ramenima i kažu da mu ništa ne mogu, pet minuta kasnije objašnjava kako je to super jer štedi vrijeme na pravom kuhanju. Zašto uopće peče pizzu sa dvostrukim sirom i u toj količini, da zna da će ostati i da će mali smazati sve? Zašto ne makne to nekamo? Ne, sjedi i gleda TV i sliježe ramenima. Isto čini i kad mali cijeli dan igra igrice na kompu.

Zadnje uređivanje Ms_Manners : 28.07.2010. at 12:35.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.