Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2010., 12:12   #41
Ujeeee....
Chicken fight!
U sto se ovaj RiD pretvorio....
Da sam znate kak je ovo bilo lijepo mjesto kad sam bila trudna i cuvala trudnocu.... :uzdah:
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1

Zadnje uređivanje Dora K : 29.07.2010. at 12:24.
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:20   #42
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Ujeeee....
Chicken fight!
U sto se ovaj RiD pretvorio....
Da sam znate kak je ovo bilo lijepo mjesto kad sam bila triudna i cuvala trudnocu.... :uzdah:
Sjećam se.... bila su to davna vremena - Trudnice zbor i meniji ko je koliko i šta pojeo
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:24   #43
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ajde dobro. Doduše, kada sad malo bolje razmislim, da to nije bio pravi razlog tvoje reakcije? Ha?



Evo zbog toga mi je tako teško odvojiti se od tebe
Nisi centar svijeta ženo.
Kako razgovarati s osobom koja za sebe kaže da je djetinjasta

2


Istina, ali moram priznati (hoćeš li ili ne vjerovati), da mi nije stalo do tvog odobravanja, kao što je kod tebe slučaj, već mi intrigantno koliko se ti kao odrasla osoba boriš da budeš vidljiva. Za razmisliti je šta ne?

Evo opet patroniziras.

Naravno da nisam centar svijeta, samo sam sudjelovala u raspravi ali me nisi procitala pa si napisala nesto sto ne stoji.

Pa sam mislila da me ipak jesi procitala (jer si pisala drito nakon mog posta) te ti skrenula paznju na to. Ali previse te pogodilo, izgleda Steta, djelovala si mi tako.... odraslo i zrelo.

Hvala ti na trudu oko pokusaja da mi das do znanja da sa mnom nesto nije u redu jer se "borim da budem vidljiva". Ipak, sama kazes da nisi lijecnica, a ne bih rekla niti da si psihologinja (jer onda se ne bi bavila jeftinom psihologijom, I guess).
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:27   #44
Zaboravih dodati: da se bavim jeftinim psihologiziranjem kao sto to ti cinis, mozda bih ti napisala da te ovo sve pogadja vjerojatno zbog toga sto i sama imas problema s tezinom. Ali ne bavim se psihologiziranjem, pa to necu izjaviti.

cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:32   #45

Nemoj se spuštati na moju jeftinopsihološku,neozbiljnu, neodraslu i debelu razinu, to je ipak ispod tebe.
Odustajem.
Šaljem veliki topli zagrljaj.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:40   #46
mda...i tak
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 14:03   #47
Hvala svima na "dobronamjernim" savjetima ' a pogotovo Penelope,Chocolatecookie i dr. nisam KRMAČA koja sjedi u fotelji i gleda sapunice i stalo mi je do moga djeteta najviše na svijetu ja se vama ne moram opravdavati zbog bilo čega. Ne želim nikoga vrijeđati jer sam vjernica samo ti koji su puni savjeta vjerojatno nemaju djecu jer su oni u odgoju djece "najbolji" a na kraju imaju djecu koja s njima spavaju u krevetu do 10 godine i to je ok jer se djete boji spavati u svome krevetu. Znam što je povrće i imam ga u svome vrtu. Hvala svima više Vas nikada neću tražiti za nikakav savjet jer se neću spušati na vaš nivo nisam toliko "PAMETNA" Zbogom i hvala!
LED is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 14:48   #48
Quote:
kikica02 kaže: Pogledaj post
klasika na ovom forumu...žena dođe pitati za savjet a naiđe na kritike ili još gore na vrijeđanje.
ili joj pomognite ili zaobiđite temu, mislim sad ste se našle pametovati o tome kako je ili zašto njena kći pretila i što joj je za raditi
Pa, da je došla i napisala da drži dijete vezano za krevet, i sad je zanima čime da tretira dekubitis, misliš da bi bolji savjet bio "luđakinjo poremećena, odveži to dijete i pusti ga da se kreće!!!!" ili "našpricaj tim i tim sprejom, imaš i neke jastučiće za dekubitis u apoteci"?

Quote:
LED kaže: Pogledaj post
stalo mi je do moga djeteta najviše na svijetu ja se vama ne moram opravdavati zbog bilo čega. Ne želim nikoga vrijeđati jer sam vjernica
Neumjerenost u jelu je smrtni grijeh. Mala će ti se vjerojatno prvo razboljeti, ako joj ne prestaneš kuhat paštu da bude lijepa debela, a onda... ne znam zapravo što se dešava sa ljudima koji počine neki od smrtnih grijeha, konzultiraj svog svećenika, ja nisam vjernica.

Nisam ni majka, ali ja sam u 9 godina nejedenja mesa dobila 3 kile, pa zaključujem da se hranim bolje od tvoje "buckice", i da se može ne jesti meso, i ne samo ne oblačiti se u specijaliziranim dimenzijama za ljude-kitove, nego imati majice na čijim etiketama piše xs.

Ne moraš se ti opravdavati nikome ovdje, ispričaj se svome djetetu što ga zanemaruješ, i prestani to raditi odmah, ako je stvarno voliš. Ljubav i tovljenje nisu baš sinonimi. Ako imaš povrće u vrtu, stavi ga maloj u tanjur, čisto sumnjam da je pretila od mahuna.

Zapravo, posve sumnjam da ćeš napraviti išta da ti dijete smršavi, možda da platiš misu?, sva si jadna i uzrujana i oh ona je umjetnička dušica i malo je jača, pa šta (živo me zanima koliko točno debelo mora biti dijete za koje ne možeš naći skafander), ljudi su okrutni i zli i ne razumiju i osuđuju na temelju izgleda, a ona je tako dobra u duši. Ovime možeš UBITI svoju kćer. Možeš biti kriva ako bude bolesna ostatak života. Ako tebi to nije problem, hej, nije ni meni, ja je ne poznam i svejedno mi je što će biti s njom. Ne bi bila ni prva ni zadnja loša majka koja zanemaruje zdravlje svog djeteta.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 16:18   #49
nemaš baš takta ali si u pravu.
to dijete već sad ima velike šanse za neko kardiovaskularno oboljenje.

i btw, nije dekubitis nego dekubitus.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 16:36   #50
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pa, da je došla i napisala da drži dijete vezano za krevet, i sad je zanima čime da tretira dekubitis, misliš da bi bolji savjet bio "luđakinjo poremećena, odveži to dijete i pusti ga da se kreće!!!!" ili "našpricaj tim i tim sprejom, imaš i neke jastučiće za dekubitis u apoteci"?

Neumjerenost u jelu je smrtni grijeh. Mala će ti se vjerojatno prvo razboljeti, ako joj ne prestaneš kuhat paštu da bude lijepa debela, a onda... ne znam zapravo što se dešava sa ljudima koji počine neki od smrtnih grijeha, konzultiraj svog svećenika, ja nisam vjernica.

Nisam ni majka, ali ja sam u 9 godina nejedenja mesa dobila 3 kile, pa zaključujem da se hranim bolje od tvoje "buckice", i da se može ne jesti meso, i ne samo ne oblačiti se u specijaliziranim dimenzijama za ljude-kitove, nego imati majice na čijim etiketama piše xs.

Ne moraš se ti opravdavati nikome ovdje, ispričaj se svome djetetu što ga zanemaruješ, i prestani to raditi odmah, ako je stvarno voliš. Ljubav i tovljenje nisu baš sinonimi. Ako imaš povrće u vrtu, stavi ga maloj u tanjur, čisto sumnjam da je pretila od mahuna.

Zapravo, posve sumnjam da ćeš napraviti išta da ti dijete smršavi, možda da platiš misu?, sva si jadna i uzrujana i oh ona je umjetnička dušica i malo je jača, pa šta (živo me zanima koliko točno debelo mora biti dijete za koje ne možeš naći skafander), ljudi su okrutni i zli i ne razumiju i osuđuju na temelju izgleda, a ona je tako dobra u duši. Ovime možeš UBITI svoju kćer. Možeš biti kriva ako bude bolesna ostatak života. Ako tebi to nije problem, hej, nije ni meni, ja je ne poznam i svejedno mi je što će biti s njom. Ne bi bila ni prva ni zadnja loša majka koja zanemaruje zdravlje svog djeteta.

mislila si na dekubitus?
nemam komentara jer ne dolazim tu prepirati se. samo sam napisala da nije na tebi ili na nekome drugome da sudi ženi jer joj je djete pretilo. da li znaš zbog čega je pretila djevojčica? da li je bolesna možda?uostalom ni ne tiče nas se jer je žena pitala gdje ima za kupiti odjeću za svoju kćer, ne nije napisala- imam pretilu kćer molim vas razapnite me!!

prvo pogledaj u svoj život pa onda sudi drugome..
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 16:42   #51
Quote:
kikica02 kaže: Pogledaj post
mislila si na dekubitus?
nemam komentara jer ne dolazim tu prepirati se. samo sam napisala da nije na tebi ili na nekome drugome da sudi ženi jer joj je djete pretilo. da li znaš zbog čega je pretila djevojčica? da li je bolesna možda?uostalom ni ne tiče nas se jer je žena pitala gdje ima za kupiti odjeću za svoju kćer, ne nije napisala- imam pretilu kćer molim vas razapnite me!!

prvo pogledaj u svoj život pa onda sudi drugome..
Pa, autorica je rekla da je pretila jer nece meso.

I zato, makar je oftopik, moram reagirati. Vegetarijanstvo nemoze nikako biti uzrok pretilosti, samo nezdrava prehrana. A nezdravo se moze hraniti i bez mesa i sa mesom.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 17:00   #52
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa, autorica je rekla da je pretila jer nece meso.

I zato, makar je oftopik, moram reagirati. Vegetarijanstvo nemoze nikako biti uzrok pretilosti, samo nezdrava prehrana. A nezdravo se moze hraniti i bez mesa i sa mesom.

to što si napisala stoji.
sigurna sam da LED to sve zna.
ja sam samo napisala (u prvom post-u) da na ovom forumu nitko ne može ništa ni pitati a da ga se ne napadne i izvrijeđa..
i cijelo vrijeme sam offtopic i isprike zbog toga..samo mi je žao jadne žene koju su svi napali
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 17:16   #53
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Yep. Slazem se. Mene bi bilo strah vise i pitat za savjet da me verbalno ne zatucete na licu mjesta. Navalile ste ko piranje, sram vas bilo. I otkud vam uopce pravo navrijedjat ovoliko zenu i siroto dijete
Mislim, kaj ste rekle stoji, ali dajte malo ljudskog pristupa, sve se to moze i ljepse formulirat. A ne da zenu stjerate sa RiD-a.... Ko da ste sve bezgrijesne pa ajmo ju kamenovat. Katastrofa. I di je ona napisala da mala ima 60 kila, a i da ima treba li odmah drvljem i kamenjem???? I da bas zato sto ste ju ogulile ko bananu ona ce sada odma malu stavit na strogu dijetu, a vase aureole ce jos jace svijetlit.... yeah right!
Skroz se slažem sa tobom...neke žene žive od toga da su pametnije od drugih i djele savjete sa toliko stručnosti da se i čovjek koji nema problema osjeti jadno
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 17:32   #54
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
Skroz se slažem sa tobom...neke žene žive od toga da su pametnije od drugih i djele savjete sa toliko stručnosti da se i čovjek koji nema problema osjeti jadno
Niti sam pametnija od drugih niti imam život bez problema. Nisam uopće odgovarala na temu jer nemam pojma di se može kupit roba za debelu djecu i mislila sam da je dijete bolesno do ovog posta

Quote:
Nije bolesna samo ne podnosi miris mesa od malena. Tako da preferira tjesto meni, a ima i genetske predispozicije za debljanje i to je kombinacija katastrofa. Pasivnija je osoba umjetnička duša kako je ja zovem od milja. Najsretnija je kada crta.
Nije baš da se mama zabrinula što je dijete debelo, brine se samo da nije gola.

Možda sam bitch ali sam još uvijek pod dojmom curice, 2 ili 3 godine stare, teško je reći, koju viđam u gradu u kojem živim. Dijete se jedva kreće. Gega se i iskreće kukove ko stara žena. I puše
Prvi put sam mislila da je dijete bolesno ali svaki slijedeći put je mala u ruci imala nešto za jesti (pecivo, čips, sladoled, lizalica..). Mama ima normalnu težinu i stvarno mi nije jasno što radi od djeteta
Da se mene pita ja bih je kaznila za nanošenje teških tjelesnih ozljeda.

Ta curica je ekstreman slučaj ali nažalost ima sve više i više takve djece. Žalosno je što sam ja, 38 godina stara žena sa dva poroda iza sebe u boljoj fizičkoj kondiciji od hrpe petogodišnjaka, o pubertetlijama da ne govorim.

I nisu klinci krivi nego roditelji ma koliko se gospođe tipa Led pravdale. Moja starija je tip koji bi se prodao za tjesteninu a od aktivnosti joj je bilo najdraže sjedenje pred kompom dok nije zavoljela odbojku. I nema viška kila jer joj ne dajem jesti ono što hoće u količini koju hoće i trenira.
By the way, nema psihičkih problema, sama spava od rođenja
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 18:04   #55
ja u konzumu redovito vidjam mamu sa curicom od cca 10 godina, puna su im kolica junk fooda, keksa, cokoladica, cipseva, a mala je sirota tako debela da ti zao dodje kad ju vidis.
u americi su zaista jednoj mami oduzeli kcer na temelju takvog tovljenja
http://www.youtube.com/watch?v=amYmVuBWFzs
i mala je smrsavila http://www.youtube.com/watch?v=cNATWsVVwgo
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 18:34   #56
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
i btw, nije dekubitis nego dekubitus.
Hvala.

Quote:
kikica02 kaže: Pogledaj post
da li znaš zbog čega je pretila djevojčica?
Od žderanja.
Quote:
da li je bolesna možda?
Još nije, ali pitanje je vremena.
Quote:
prvo pogledaj u svoj život pa onda sudi drugome..
Ja si ne ubijam dijete paštom i pekarskim proizvodima, pa osjećam da u konkretnom slučaju imam pravo na osuđivanje.

Ali ti sigurno ne bi osuđivala ni onog kretena što je davao bebi od godine i pol pivo, nego bi mu dala savjete za liječenje bebljeg mamurluka. Jer, eto, nismo bezgrešni, i nemamo pravo osuđivati zlostavljanje i zanemarivanje djece. Jer eto, ponekad ćemo pogriješiti i sa svojom.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 18:37   #57
čitala sam da je tovljenje djecom kažnjivo.
Sad,ne želim osuđivati nikog,ali stvarno ima roditelja koji smatraju da je debelo dijete=zdravo dijete.
Imam jednu rođakinju,mali joj je stvano debeo i znam da jede i to ono što ne bi smio i još uz to se ne kreće jer je ili kod mame ili kod bake koji ga samo zabavljaju hranom.
Jednom je došla ujutro kod nas,ja nisam imala ništa u kući osim kuhanih zobenih sa lanom i mali je to slistio.Nije da on to ne voli i nije da ona ne zna da su zobene bolji obrok od pečenih jaja ujutro.
Slijedeći dan je došla kod mene sa kupovnim pitama od sira.
Najeli se,još je usput gurala mom malom nek jede,on nije htio.
Dobro,onda je bio mlađi pa mi nije bilo baš drago da to jede.

Moj mali je jednom dobio proljev poslije njihove spize,eto tako,a oni se tako hrani svaki dan i svi obroci su im takvi.
I moj bi svaki dan živio na tijestu i grickalicama jer naprosto obožava tu hranu,uključujući i slatkiše..
Ali to tako baš i ne ide,makar dubio gladan na glavi.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 18:37   #58
ovaj video je prestrašan tu mamu bi trebalo ispljuskati. djeca niti znaju kuhati niti imaju love da si kupe junk food tako da što god da stave u usta, to je odgovornost roditelja.
ja mogu sa 100% sigurnošću reći da moja djeca neće biti debela dok sam ja živa jer sama pazim na prehranu i vježbam, a ako mi je do mog života stalo onda mi je sigurno stalo i do života moje djece. Dati debelom djetetu da jede tijesto je isto kao da daš narkomanu špricu.
__________________
vjencanje Abel Ruben i Adelina
MalaZelenooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 18:42   #59
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Ali ti sigurno ne bi osuđivala ni onog kretena što je davao bebi od godine i pol pivo, nego bi mu dala savjete za liječenje bebljeg mamurluka. Jer, eto, nismo bezgrešni, i nemamo pravo osuđivati zlostavljanje i zanemarivanje djece. Jer eto, ponekad ćemo pogriješiti i sa svojom.
Da je netko otvorio temu tipa gdje kupiti badić da prekrije crvenilo od "šibom po guzi" ne znam da bi itko dao savjet da ode u H&M.
Ne znam čemu onda prozivanje nas "dušobrižnika" jer ne vidim razliku.

Debljina nije samo fizički problem. U pubertetu će se pretilo dijete ili povući u sebe ili će se početi izgladnjivati.

Nadam se da će ova mama malo promisliti kad je prođe bijes.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 18:52   #60
Quote:
penelop@ kaže:
Ne znam čemu onda prozivanje nas "dušobrižnika" jer ne vidim razliku.
Tzv. "ja sam te rodila, ja te mogu i ubiti" pedagogija?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.