Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 14:37   #81
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Što rade moderatori temu treba zatvoriti
Zašto bi temu trebalo zatvoriti?

Upravo takve teme pokazuju pravo stanje stvari.Žena koja je otvorila temu zabrinuta je za to što nema odjeće za njenu djevojčicu i što mora obići 10 (pazi 10!!-stvarno strašno ) dućana kako bi pronašla jednu stvar.
Mislim, na što se odnosi takav komentar...ne da joj se ili šta??

Međutim, NIJE zabrinuta za to što joj je dijete pretilo, nego opravdava svoje postupke (ne kuhanje ZDRAVE hrane za dijete) time što dijete preferira tijesto!!

Dakle, ne naslućuje problem u tome što joj dijete jede nezdravo, pasivnija je ionako i deblja se, nego otvara temu gdje nabaviti odjeću za takvo dijete!

Kao da imam slomljenu ruku, ne riješavam taj problem, nego otvorim temu gdje nabaviti majice, košulje ili kapute koji se lako oblače, jer, jebiga, boli me ruka...i pri tom se naljutim i odbrusim ljudima koji mi kažu: glupa ženo! idi kod doktora da ti tu ruku srede...!!

Takva njena reakcija, odnosno ljutnja, na opservacije i, kako ih je sarkastično nazvala, ˝dobronamjerne˝ komentare par forumašica (Penelop@ i Chocolatecookie) ukazuje na to da uopće ne smatra nečim lošim to što ne brine o prehrambenim navikama svog djeteta.

Ni ne sluti da su takvi komentari ˝najdobronamjerniji˝ koje će čuti (pročitati).

Zadnje uređivanje Ašatan : 30.07.2010. at 15:01. Reason: dodatak
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:08   #82
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
fakat ste zli

postoje i odrasli ljudi koji znaju što je povrće, sami se hrane bez zle matere da ih tovi, pa se opet ukrmačili..

pa zašto vi pravednici ne odete lijepo na temu rekreacije i dijeta i tamo ovako zlonamjerno vrijeđate sve redom..jer i debeli troše zdravstveni sustav koji svi plaćamo i treba ih valjda sve zatući, zvati krmcima i u najmanju ruku pozatvarati
Kakve veze ima zanemarivanje svog tijela (odrasli smo i punoljetni) sa zanemarivanjem djece za koju smo zakonski i moralno odgovorni?

Meni je recimo plaćanje kazne za nevezanje totalno glupo. Sam si odgovoran za svoj život. No, ako se sudariš sam podmiruješ i troškove liječenja.

Skroz je druga stvar kad pijan sjedneš za volan ili ne voziš dijete u autosjedalici. Tad si odgovoran za druge ljude i tu bi lupila takve kazne da ti pamet stane jer očito na lijepo ne ide.
20% godišnje bruto plaće + godinu dana bez vozačke+ 100njak sati volontiranja po bolnicama, zatvorima, domovima za stare, napuštenu djecu...
I kaznena prijava zbog pokušaja ubojstva.
Pa bi vidjeli koliko bi se sirote dječice vozilo stojeći između dva sica.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:14   #83
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima zanemarivanje svog tijela (odrasli smo i punoljetni) sa zanemarivanjem djece za koju smo zakonski i moralno odgovorni?

Meni je recimo plaćanje kazne za nevezanje totalno glupo. Sam si odgovoran za svoj život. No, ako se sudariš sam podmiruješ i troškove liječenja.

Skroz je druga stvar kad pijan sjedneš za volan ili ne voziš dijete u autosjedalici. Tad si odgovoran za druge ljude i tu bi lupila takve kazne da ti pamet stane jer očito na lijepo ne ide.
20% godišnje bruto plaće + godinu dana bez vozačke+ 100njak sati volontiranja po bolnicama, zatvorima, domovima za stare, napuštenu djecu...
I kaznena prijava zbog pokušaja ubojstva.
Pa bi vidjeli koliko bi se sirote dječice vozilo stojeći između dva sica.
Apsolutno se slažem sa svim i sasvim! Ovo boldano ne može biti istinitije!

Oprostite mi za off.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:17   #84
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima zanemarivanje svog tijela (odrasli smo i punoljetni) sa zanemarivanjem djece za koju smo zakonski i moralno odgovorni?

Meni je recimo plaćanje kazne za nevezanje totalno glupo. Sam si odgovoran za svoj život. No, ako se sudariš sam podmiruješ i troškove liječenja.

Skroz je druga stvar kad pijan sjedneš za volan ili ne voziš dijete u autosjedalici. Tad si odgovoran za druge ljude i tu bi lupila takve kazne da ti pamet stane jer očito na lijepo ne ide.
20% godišnje bruto plaće + godinu dana bez vozačke+ 100njak sati volontiranja po bolnicama, zatvorima, domovima za stare, napuštenu djecu...
I kaznena prijava zbog pokušaja ubojstva.

Pa bi vidjeli koliko bi se sirote dječice vozilo stojeći između dva sica.
Ja bih ti sad najradije iskočila iz monitora i poljubila te.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:18   #85
Quote:
ašatan kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem sa svim i sasvim! Ovo boldano ne može biti istinitije!

Oprostite mi za off.
Zapravo, moguće je da nekome od suputnika naneseš ozljede letajući po automobilu.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:19   #86
Quote:
ašatan kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem sa svim i sasvim! Ovo boldano ne može biti istinitije!

Oprostite mi za off.
Samo zaboravljate da ako niste vezani i u sudari pri malim brzinama mozete poginuti a onda ste "na dusi" nekome kome ne bi bili na dusi da ste se vezali.
Tako da ne, nije samo vasa stvar.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:23   #87
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Samo zaboravljate da ako niste vezani i u sudari pri malim brzinama mozete poginuti a onda ste "na dusi" nekome kome ne bi bili na dusi da ste se vezali.
Tako da ne, nije samo vasa stvar.
U pravu si
To sam sasvim predvidjela.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:42   #88
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
U pravu si
To sam sasvim predvidjela.
jel da? covjek ne padne na pamet.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:52   #89
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Samo zaboravljate da ako niste vezani i u sudari pri malim brzinama mozete poginuti a onda ste "na dusi" nekome kome ne bi bili na dusi da ste se vezali.
Tako da ne, nije samo vasa stvar.
Da, naravno, ali država sigurno nije zabrinuto pomišljala na te kojima sam eventualno ˝na duši˝, pa da je upravo zbog toga, odnosno radi njih, propisala novčanu kaznu od 500 kuna.

Nevezanje u automobilu je zapravo više filozofski, odnosno emocionalno-međuljudski moment, nego što bi bio prekršajno-kazneni.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:55   #90
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zapravo, moguće je da nekome od suputnika naneseš ozljede letajući po automobilu.
E, o tome bi se već moglo raspravljati...kad bi bili na pravoj temi.

Oprostite na offu, moderatori.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:59   #91
Quote:
ašatan kaže: Pogledaj post
Da, naravno, ali država sigurno nije zabrinuto pomišljala na te kojima sam eventualno ˝na duši˝, pa da je upravo zbog toga, odnosno radi njih, propisala novčanu kaznu od 500 kuna.

Nevezanje u automobilu je zapravo više filozofski, odnosno emocionalno-međuljudski moment, nego što bi bio prekršajno-kazneni.
Pa nije ako ja zavrsim u zatvoru jer sam te ubila a nisam morala da si bio vezan.
Ajme, koji off, pobrat cu karton radi vas!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:04   #92
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa nije ako ja zavrsim u zatvoru jer sam te ubila a nisam morala da si bio vezan.
Ajme, koji off, pobrat cu karton radi vas!
Ahaaaa, to si mislila, na tu ˝dušu˝.

Ja sam mislila da ti misliš da bih bila ˝na duši˝ onoga tko me voli, mami, tati, mužu...djeci.

Ajde recimo da se mogu malo složiti s tim.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:16   #93
Imam slucaj iz neposredne rodbinske blizine..curice od tri godine svega par dana razlike..jedna ima 14 kila, majka joj cita deklaracije za apsolutno svaku namjernicu doslovno satima, kupuje samo bio, ne kupuje gotove proizvode, zna otic po 100km po neko povrce iz provjerenog vrta, mala nikada nije jela cips, kroki, kolu i sl....druga ima 38 kila, jucer sam vidjela baba joj dala paket kikirikija i mala smazala za 5 min, dijete ne moze pratit svoje vrsnjake, ako joj se nađe cipela unisti ju za mj. dana,...e sad cijela moja rodbina i 99% frendova ima stav: mama prve je bio&bio cudakinja, rodina poklonica, ismijavaju je, a majka druge je kriva jer je i ona debela, pa je mala na nju--inace ZNANSTVENO dokazano debljina je posljedica svega 10% nasljeđa--, mala ce se izduzit,...
WTF?
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:47   #94
Jebe se vama svima za malu, nego ste našle dobro mjesto da se istresete.

Hajmo, osudimo roditelje djece čija djeca prođu dobrim u školi, jer da su kako treba roditelji i da puno rade s djecom, djeca bi bili učenici generacije.
I moju mater treba osudit jer sam smotana za sport, valjda je trebala da me podvrgava specijalnim treninzima od rođenja kako bih bila vrhunska košarkašica.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:52   #95
Banaliziras bezveze. Ocjene nisu opasne po zivot, pretilost itekako je.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:59   #96
Da, pedijatrica je rekla da ću napraviti bolesnu bebu,jer je dečko za mjesec dana dobio 1,5, biće pretio i umrijeće, otprilike sam ovo zaključila nakon pregleda.
I izgladnjivala dijete radi guske.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 17:07   #97
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Da, pedijatrica je rekla da ću napraviti bolesnu bebu,jer je dečko za mjesec dana dobio 1,5, biće pretio i umrijeće, otprilike sam ovo zaključila nakon pregleda.
I izgladnjivala dijete radi guske.
Ne razumijem čemu svađalački ton? Ne, zaista mene nije briga za to dijete.Nisam ni rekla da je mene briga.Ali trebalo bi biti briga njenu mamu.

Ovo dijete već jest pretilo.Nije joj pedijatrica rekla da će biti.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 17:10   #98
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Jebe se vama svima za malu, nego ste našle dobro mjesto da se istresete.
Pa naravno da mi nije stalo do djeteta koje nisam nikad ni vidjela.

I netko potpuno nepoznato dijete za koje me uopće nije briga ne bih tovila dok se ne bi počelo gegat umjesto da trčkara. Dakle, hranila bih ga bolje od matere koja ga jako voli.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 18:08   #99
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
Skroz ste skrenuli sa teme žena je pitala gdje da kupi djetetu odjeću ,a vi razglabate o debljini djeteta .To je ipak njen problem kako će ona hranit svoju obitelj !
imas ti pravo, ali normalno je da zene komentiraju, pa mogla je to ocekivati.
evo, ja niti nemam djece, pa mi dodje zao te curice, a kak nece onda nekim mamama doc zao i kak nece imat potrebu nesto napisati.
pa ne zele djetetu zlo.
ako imalo skrenu mami pozornost da pripazi, dobro su napravile.
lako za odjecu, mislim, ovo je malo veci problem od odjece.
jesi ti u pravu, nitko nas nije pitao za savjet o prehrani, ali jebi ga, nekad covjek ima potrebu nesto reci.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 18:13   #100
Evo da ne ispadne da samo pljujemo i da smo mi sve savršene (samo da kažem da ja nikad u životu nisam bila debela i da sam uvijek razmišljala što jedem) ja bih toj mami dala savjet da kupi i sebi i maloj bicikle i svaki dan ujutro i navečer na vožnju. Ima bicikla i preko oglasnika za kupiti jeftinih ako se nema novaca.

Neka pod obavezno sve slatkiše koje imaju doma spakira u kutiju i odnese nekome ili baci u smeće. Isto vrijedi za sve namaze i salame. Za pretilo dijete je to čisti otrov.
Za doručak može jesti pahuljice (ali bez dodataka šećera), ako ne voli meso može jesti razne grahorice, sejtan (svatko ga može sam napraviti od kile brašna), ribu, svježi sir...
Umijesto običnog tjesta može jesti integralnu rižu, krumpir kuhan u ljusci, integralno tjesto... i to bez nekih umaka s vrhnjem.

Za desert umjesto sladoleda i čokolade može jesti voće. Kao međuobrok može grickati malo badema ili lješnjaka ili mrkvu.

Neka mama svaki dan barem sat vremena pleše s malom, to topi kile, a i zabavno je. Ako već voli slikati neka se biciklom odvezu negdje u prirodu pa neka mala slika drveće...
Mislim da je potrebno samo malo truda od drugih članova obitelji. Teško da će mala grickati mrkvu ako drugi jedu čips
__________________
vjencanje Abel Ruben i Adelina
MalaZelenooka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.