Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2010., 22:24   #1
Nabavka dječje opreme u Sloveniji

Budući je to tako popularan sport, potegniti preko grane, poharati dućan, pokušati šarmirati carinike trbuhom i , možda ne bi bilo loše da imamo za to jedan topic..(a čini mi se da sličan ne postoji)

Moje pitanje se odnosi na baby centar (Brežice, npr) koji imaju jelte neki svoj klub i neki artikli su po sniženim "klubskim cenama". I sad meni nije jasno do kad traje ta akcija na pojedini artikl, da li je sniženje "trajno"? Zna li tko, pliz

Inače, ja sam njima poslala mejl sa upitom (nekoliko upita), odgovorili su mi u rekordnom roku; vele da im dam broj moje številke pa da će me oni nazvati pa da sve detaljno dogovorimo... Mislim, svaka čast, nevjerojatno su uslužni, ali meni frka kako ćemo se sporazumjeti na telefon fakat nikad nisam pokušala pričati sa slovencima tj jesam miniminimalno i mislim da to ne bu išlo
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 22:49   #2
e ja sam se u Kopru učlanila u taj "klub" i dobila neki katalog, a kartica kao član njihovog "kluba" će mi stić na kućnu adresu kroz mj dana
u katalogu su uvijek neke akcije i stvarno se dosta toga isplati
a sad koliko će uspjeti na granici što se tiće pdv-a...ne znam, mi smo uzeli kolica i bez obzira na moju bušu smo morali platiti 570kn pdv-a
a što se tiće slovenskog jezika i kako ćeš se sporazumijeti s njma, ne znam ni ja kako bi...kad smo bili u tom beba centru meni ženska priča nešto, za skoro svaku drugu rečenicu sam je pitala da mi ponovi i objasni jer jednostavno nisam ništa razumjela
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 00:23   #3
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Budući je to tako popularan sport, potegniti preko grane, poharati dućan, pokušati šarmirati carinike trbuhom i , možda ne bi bilo loše da imamo za to jedan topic..(a čini mi se da sličan ne postoji)

Moje pitanje se odnosi na baby centar (Brežice, npr) koji imaju jelte neki svoj klub i neki artikli su po sniženim "klubskim cenama". I sad meni nije jasno do kad traje ta akcija na pojedini artikl, da li je sniženje "trajno"? Zna li tko, pliz

Inače, ja sam njima poslala mejl sa upitom (nekoliko upita), odgovorili su mi u rekordnom roku; vele da im dam broj moje številke pa da će me oni nazvati pa da sve detaljno dogovorimo... Mislim, svaka čast, nevjerojatno su uslužni, ali meni frka kako ćemo se sporazumjeti na telefon fakat nikad nisam pokušala pričati sa slovencima tj jesam miniminimalno i mislim da to ne bu išlo
Kad se uclanis, zamolis odmah i da ti na kucnu adresu salju i te njihove kataloge. U njima ti onda pise koji artikli su s popustom. Osim toga, ima i neka shema sa skupljanjem bodova na toj kartici pa onda dobijes i neki popust na kupnju, ali ti su popusti dosta mali. Sve u svemu, mi imamo tu karticu jer cesto kupujemo tamo, ali da nam se sad bas isplatila i nije nesto posebno. Vise nam se isplati kupnja zbog razlika u cijeni u odnosu na nase ducane, bolje ponude i povrata poreza.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 12:02   #4
ma vidim ja koji artikli su na popustu, ali do kad??? koliko popust traje?
mi se možemo autom zaletiti tek u ponedjeljak do tam..prije ponedjeljka mogu samo vlakom, povratna karta dođe samo 50ak kn al izgubim cijeli dan..no za uštedjeti 60€, možda se i isplati...
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 16:13   #5
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ma vidim ja koji artikli su na popustu, ali do kad??? koliko popust traje?
Pa na svakim abc novickama ti pise od kad do kad vrijede navedeni popusti. Ovi zadnji vrijede od 8.10. do 3,11.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:06   #6
abc novicke..to bi bili ti katalozi? novosti? ok,..nije bitno i dalje nemrem naći
bitno da traje do 3.11. jer naša AS je značajno snižena, čak i kad bi nam lupili pdv opet bismo prošli upola jeftinije zato čim prije po nju
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:53   #7
Mi smo bez problema kupili AS i isofix bazu i prenijeli. Pa svaka osoba smije 130 eura. Dio na vas, dio na muža i sve 5. A uvijek se možete probati izvući da niste znali da ne može jedan račun na vas dvoje, iako ste muž i žena. Pa još malo osmjeha, okice, pogladite bušu i tako to.
Al ono što smo mi ustanovili je najbolje im dati račune i nek si sami pogledaju, a ne na pitanje "Imate li što za prijaviti" reći ma "niš samo neš za bebu" i slično. Nama ovak na malom prijelazu nikad problema.

I da, fino se isplati. Pa mi smo dobili recimo 10%popust na AS, plus kaj nam se vrati cca 50 eura poreza, pa nije zanemarivo. I da, još na njihovu karticu akupljam bodove i svako toliko dobim još bon od 8 eura
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:55   #8
Curke sa iskustvom dajte mi samo recite, ako naši carinici baš žele naplatiti pdv, da li se naplaćuje na cijeli iznos ili samo na razliku između onoga što se može prenijeti i vrijednosti robe? Konkretno kolica koja bi mi kupili su 430 EUR (sa porezom). Da li je 430 EUR-a osnovica na koju će mi obračunti PDV ili na iznos umanjen za njihov PDV, recimo cca 368? Ili samo na 108 EUR-a jer od tih 368 možemo bez poreza prenijeti nas dvoje 260 EUR-a pa bi onda osnovica bila 108 EUR-a? Malo sam sve zapetljala, ali nadam se da ste me skužile
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 23:11   #9
mnogi interpretiraju svakojako..šta na temelju vlastitog iskustva ili rekla-kazala.. ali mislim da je službenu info najbolje doznati na http://www.carina.hr/Ostalo/VazniBrojevi.aspx
Ja zvala jednom, super mi je objašnjeno..i tak...ok su..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 23:23   #10
Hvala Katjes. Probat ću nazvati sutra.
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 23:24   #11
Evo ima jedna vrlo slična TEMA
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 23:52   #12
Quote:
nikmi kaže: Pogledaj post
Curke sa iskustvom dajte mi samo recite, ako naši carinici baš žele naplatiti pdv, da li se naplaćuje na cijeli iznos ili samo na razliku između onoga što se može prenijeti i vrijednosti robe? Konkretno kolica koja bi mi kupili su 430 EUR (sa porezom). Da li je 430 EUR-a osnovica na koju će mi obračunti PDV ili na iznos umanjen za njihov PDV, recimo cca 368? Ili samo na 108 EUR-a jer od tih 368 možemo bez poreza prenijeti nas dvoje 260 EUR-a pa bi onda osnovica bila 108 EUR-a? Malo sam sve zapetljala, ali nadam se da ste me skužile
iz osobnog iskustva, pdv ide na cijeli iznos ( sa njihovim porezom uračunatim ).
bilo bi super ako se kolica mogu kupiti u dijelovima ( npr. košara odvojeno od sjedaćeg dijela i AS ), onda u BC mogu izdati više manjih računa.
basina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 00:00   #13
Ovo su kišobran kolica tak da se ne mogu rastavljati. Al u tom slučaju ako naletim na groznog carinika, plaćam porez na porez...
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 10:23   #14
Mi smo prošle godine u Postojni kupili kolica 3 u 1 i još neke stvari za bebača, sve skupa potrošili smo oko 900 EUR-a, i na graničnom prijelazu Rupa nismo platili ni kune carine, a vratili DDV .
__________________
Jan i Noa - mamine ljubavi ♥♥♥
Lady_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 11:24   #15
mi idemo u subotu po kolica.. 500 eura koštaju.. ajde baš me zanima.. nadam se naravno da nećemo platiti porez..
najrađe bi išla na kumrovec.. tamo sam svašta prešvercala i carinici su presmiješni
bila sam malo u strahu da neće slovenci im dojaviti jer je iznos bio i preko 1000 eura.. ali nisu.. čula sam da znaju to raditi

btw, svaki put se zapitam šta će trudnicama DJ oprema
Crab Nebula is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:44   #16
Quote:
Crab Nebula kaže: Pogledaj post
mi idemo u subotu po kolica.. 500 eura koštaju.. ajde baš me zanima.. nadam se naravno da nećemo platiti porez..
najrađe bi išla na kumrovec.. tamo sam svašta prešvercala i carinici su presmiješni
bila sam malo u strahu da neće slovenci im dojaviti jer je iznos bio i preko 1000 eura.. ali nisu.. čula sam da znaju to raditi

btw, svaki put se zapitam šta će trudnicama DJ oprema
U biti bi Slovenci i trebali dojaviti, a po nekim mojim saznanjima uglavnom su naši ti koji rade probleme (ako ih ima) a vrlo rijetko, gotovo nikad Slovenci. Pa sad... Mi smo stvarno dosta kupovali u Sloveniji od velikih 3 u 1 kolica koja su koštala 769 EUR-a, ogradice i posteljine, izdajalica, bočice, robica, pa i kišobran kolica od 180 EUR-a prije par mjeseci -nikad nismo platili ni lipe PDV-a.
__________________
Jan i Noa - mamine ljubavi ♥♥♥
Lady_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:48   #17
curke sada će mislim biti uskoro festival nakupovanja ili kako se već kaže http://www.btc-city.com/novica.php?ID=6161 .. ja sam bila pred koju godinu i bili su super popusti, znam da smo platili as značajno povoljnije, tako da vidite malo...

btw tete u dućanu u ilirskoj bistrici lijepo govore hrvatski, tako da se s njima može baš lijepo popričati
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 13:37   #18
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
abc novicke..to bi bili ti katalozi? novosti? ok,..nije bitno i dalje nemrem naći
Da, to su ti mali katalozi koji nam dolaze postom svaki mjesec.
A sto se tice carine, mogu pokucati u drvo, ali na baby opremu stvarno zazmire na jedno oko.
U zadnjih 2 mjeseca dofurali smo mm i ja iz ikee stvari u vrijednosti 1000 eura (odjednom), prosli bez carine. Pokazali SVE racune.
U dva navrata isli iz slo preko bregane, opet pokazali sve racune, jednom iznos oko 400 eura, drugi put 600 i nesto i nikom nista.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:35   #19
nama isto carinici jos nisu nista njurgali, ali smo uvijek imali iznos do granice od 1000 kn po osobi s tim da se sve dalo razdijeliti na broj osoba u autu, nije bilo niceg veceg...

nego, jedno pitanje... gdje se tocno nalazi Baby centar u Rudniku? Tamo ima hrpa zgrada i jos niti jednom mi nije zapeo za oko
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:39   #20
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
nama isto carinici jos nisu nista njurgali, ali smo uvijek imali iznos do granice od 1000 kn po osobi s tim da se sve dalo razdijeliti na broj osoba u autu, nije bilo niceg veceg...
Mi smo pak uvijek imali 1500-3500 kn po osobi i nikad nista.
:kucam u drvo da me ne ocarine vec iducom prilikom:
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.