Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2010., 21:48   #21
A gdje se može podići taj povrat poreza ako kupujemo u baby centru u Brežicama? Samo u njihovom dućanu, na granici ili u pošti?
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:52   #22
Mi u baby centru nikad nismo dobili standardni tax free obrazac nego neki njihov papir i nismo mogli podici novce u posti nego taj iznos iskoristiti kao popust kod sljedece kupnje.
Ne znam jel netko ima drugacije iskustvo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 22:15   #23
Quote:
nikmi kaže: Pogledaj post
A gdje se može podići taj povrat poreza ako kupujemo u baby centru u Brežicama? Samo u njihovom dućanu, na granici ili u pošti?
koristi se samo u njihovom dućanu i to kao popust kod iduće kupnje, znači ne daju novac kao cash. rok je 6 mjeseci za iskoristiti taj popust.
__________________
nakovana
nakovana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 22:54   #24
A sr... Nisam planirala kupiti ništa osim kolica i AS i to sve odjednom... Ovak mi je to bezveze... Sad sam baš razočarana...
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:16   #25
Quote:
nakovana kaže: Pogledaj post
koristi se samo u njihovom dućanu i to kao popust kod iduće kupnje, znači ne daju novac kao cash. rok je 6 mjeseci za iskoristiti taj popust.
kako ne daju novac? nama su ga uvijek uredno vratili u gotovini,ne kao popust na sljedecu kupnju samo sto se moras jos jednom vratiti kod nih,a u tom slucaju u 99% slucajeva ces opet nesto kupiti
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:28   #26
Quote:
anse22 kaže: Pogledaj post
kako ne daju novac? nama su ga uvijek uredno vratili u gotovini,ne kao popust na sljedecu kupnju samo sto se moras jos jednom vratiti kod nih,a u tom slucaju u 99% slucajeva ces opet nesto kupiti
o pa super! ja sam drukčije shvatila.
ispričavam se na nenamjernoj dezinformaciji.
i ja sam uvijek kupovala
__________________
nakovana
nakovana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:28   #27
Quote:
nakovana kaže: Pogledaj post
koristi se samo u njihovom dućanu i to kao popust kod iduće kupnje, znači ne daju novac kao cash. rok je 6 mjeseci za iskoristiti taj popust.
to jednostavno nije točno.

radi se o ddv-u (slovenski pdv jelte )..
da, dobije se bijeli papir koji se potvrdi na granici, nakon čega se u roku od 6 mjeseci može pokupiti lova u dućanu. odgovorno tvrdim nakon xy podizanja novca, evo zadnjega prošli vikend

doduše djelomično je točno jer ja nikada nisam digla lovu i išla s njom kući, nego bi je odmah i sprašila u istome dućanu
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:32   #28
ok, postali smo u isto vrijeme..

nego kako vi to mislite dijeljenje računa na putnike u autu?
šta se to može?

doduše mene ni to ne može spasiti

jel slovenska granica javlja hrvatskoj (u slučaju da tražim ddv na kupljena kolica), i šta kada se ja nasmiješim hrvatskom cariniku da imam "samo " dječja kolica, on bi mi mogao oprostiti iako su mu slovenci prijavili moj trošak?
to bi bilo divno
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:43   #29
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
ok, postali smo u isto vrijeme..

nego kako vi to mislite dijeljenje računa na putnike u autu?
šta se to može?

doduše mene ni to ne može spasiti

jel slovenska granica javlja hrvatskoj (u slučaju da tražim ddv na kupljena kolica), i šta kada se ja nasmiješim hrvatskom cariniku da imam "samo " dječja kolica, on bi mi mogao oprostiti iako su mu slovenci prijavili moj trošak?
to bi bilo divno
da li znaš od koje cifre slovenci dojavljuju da se potvrdio racun na granici?
ja sam se prevezla sa biciklom od 11000 kn i potvrdila povrat poreza kod slovenaca.. sva se isprepadala na našoj granici al su me pustili uz smiješak ovi u kumrovcu..
dobro to nije bilo bas nedavno.. zato pitam jel to oni svojevoljno javljaju ili je to pravilo?

prošle godine je i moj brat kupio kolica poveće cifre u austriji i nije platio porez na granici.. od kad im je onda ta fora??

i to znači da ti ne potvrdiš račune na granici za tax free?
Crab Nebula is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:50   #30
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
nama isto carinici jos nisu nista njurgali, ali smo uvijek imali iznos do granice od 1000 kn po osobi s tim da se sve dalo razdijeliti na broj osoba u autu, nije bilo niceg veceg...

nego, jedno pitanje... gdje se tocno nalazi Baby centar u Rudniku? Tamo ima hrpa zgrada i jos niti jednom mi nije zapeo za oko
U Rudniku je odmah kraj Leclerca, ali taj je dosta manji od onog u BTC-u!
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:00   #31
Quote:
Crab Nebula kaže: Pogledaj post
da li znaš od koje cifre slovenci dojavljuju da se potvrdio racun na granici?
ja sam se prevezla sa biciklom od 11000 kn i potvrdila povrat poreza kod slovenaca.. sva se isprepadala na našoj granici al su me pustili uz smiješak ovi u kumrovcu..
dobro to nije bilo bas nedavno.. zato pitam jel to oni svojevoljno javljaju ili je to pravilo?

prošle godine je i moj brat kupio kolica poveće cifre u austriji i nije platio porez na granici.. od kad im je onda ta fora??

i to znači da ti ne potvrdiš račune na granici za tax free?
mislim da javljaju iznad 300 E, ali nisam sigurna i imaju obvezu javljanja, i slovenci i hrvati jedni drugima.

moja kolegica je bila prijavila oko 1000 E, bilo nas je 4 u autu, carinik nas je dočekao sa osmjehom. naravno - platila je pdv

naavno uvijek možeš kupiti kolica, ne prijaviti ih slovencima za povrat, staviti u bunker i vrlo vjerovatno ćeš proći bez beda... mene zanima jel progledaju oni kroz prste ako prijaviš kolica
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice

Zadnje uređivanje *Lubenica* : 15.10.2010. at 11:05.
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:09   #32
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
mislim da javljaju iznad 300 E, ali nisam sigurna i imaju obvezu javljanja, i slovenci i hrvati jedni drugima.

moja kolegica je bila prijavila oko 1000 E, bilo nas je 4 u autu, carinik nas je dočekao sa osmjehom. naravno - platila je pdv

naavno uvijek možeš kupiti kolica, ne prijaviti ih slovencima za povrat, staviti u bunker i vrlo vjerovatno ćeš proći bez beda... mene zanima jel progledaju oni kroz prste ako prijaviš kolica
e vidjet ćemo sutra.. ja ću prijaviti povrat sigurno.. uvijek ga prijavim
nikad do sada nisam platila kod naših ništa..
drži fige
Crab Nebula is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:09   #33
Quote:
protelos kaže: Pogledaj post
U Rudniku je odmah kraj Leclerca, ali taj je dosta manji od onog u BTC-u!
E super tnx. A valjda nije toliko mali kao onaj u Ilirskoj Isla bi u nabavku robice (h&m i c&a) i tih nekih osnovnih stvari (izdajalica, pelene, plahte, posteljina itd), to valjda imaju u svim baby centrovima
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:12   #34
Quote:
Crab Nebula kaže: Pogledaj post
e vidjet ćemo sutra.. ja ću prijaviti povrat sigurno.. uvijek ga prijavim
nikad do sada nisam platila kod naših ništa..
drži fige
ajde super, javi dojmove

sretno!!

... malo istražujem, čini mi se da ipak javljaju za iznad 5oo Eura
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 13:01   #35
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
naavno uvijek možeš kupiti kolica, ne prijaviti ih slovencima za povrat, staviti u bunker i vrlo vjerovatno ćeš proći bez beda... mene zanima jel progledaju oni kroz prste ako prijaviš kolica
Kao sto rekoh, mi smo prijavili SVE (kolica, namjestaj, robu...), pokazali SVE racune, svaki put nam je carinik gledao kutije i vrecice, svaki put smo uzeli tax free na slovenskoj granici i nista.
I nismo mi jedini koji su imali srece, znam dosta ljudi koji su u zadnjih dvije-tri godine isto tako prosli i to ne preko nekih no name granicnih prijelaza, nego preko maclja i bregane.
Mislim da je veliki plus kad vide ogroman trbuh i kad se ne pokusava nista smuljati i sakriti, ono tipa auto nakrcan do stropa, a ti mu pokazes racune od 50 eura. Kod nas je iskrenost uvijek upalila, ali svaki put smo onako srcedrapateljno nekoliko puta naglasili da je sve za bebu...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 13:11   #36
Ovaj vikend baby centar sve trgovine Slovenija:
za svakih 50 eura kupnje dobijete 10 eura kupon koji možete iskoristiti do 14.12. http://www.baby-center.si/Announceme...=62&ItemID=289
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 23:25   #37
Quote:
anse22 kaže: Pogledaj post
kako ne daju novac? nama su ga uvijek uredno vratili u gotovini,ne kao popust na sljedecu kupnju samo sto se moras jos jednom vratiti kod nih,a u tom slucaju u 99% slucajeva ces opet nesto kupiti
Uh, super... odmah mi je lakše
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 14:36   #38
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
ok, postali smo u isto vrijeme..

nego kako vi to mislite dijeljenje računa na putnike u autu?
šta se to može?

doduše mene ni to ne može spasiti

jel slovenska granica javlja hrvatskoj (u slučaju da tražim ddv na kupljena kolica), i šta kada se ja nasmiješim hrvatskom cariniku da imam "samo " dječja kolica, on bi mi mogao oprostiti iako su mu slovenci prijavili moj trošak?
to bi bilo divno
Pa i ne bi baš mogao, nama je carinik na našoj granici (pozdrav barbi neznanog imena na G.P. Rupa ) rekao da ukoliko Slovenci prijave (a prijavljuju voditelju smjene) onda se PDV mora naplatiti. Tako da... Nama su Slovenci tj. Slovenka, kad smo ovjeravali formular, rekla da neće prijaviti i stvarno nije, iako smo morali malo pričekati, da ne bi u međuvremenu pala prijava. A gore sam već napisala samo račun za kolica (budući da su 3u1 i ne može se odvajati) bio je 769 EUR-a i prošli smo lišo.
__________________
Jan i Noa - mamine ljubavi ♥♥♥
Lady_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 17:59   #39
dakle da prijavim kako smo mi prošli..
kolica su bila 500 eura.. prijavili smo slovencima povrat poreza.. na našoj strani smo se pravili mutavi.. ali je teta rekla da otvorimo gepek..
i naravno.. kolko košta.. pa šta nismo prijavili..
fora je da ako ne prijaviš da bi trebao platiti carinu i pdv na puni iznos, ako prijaviš, onda plaćaš na onaj iznos iznad 1000 kn po osobi.
ali pošto je gospođa u ovakvom stanju (njene riječi) prošli smo bez ičeg

stoga.. niš novo.. i dalje samo igra sreća..
Crab Nebula is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 18:05   #40
Quote:
Crab Nebula kaže: Pogledaj post
dakle da prijavim kako smo mi prošli..
kolica su bila 500 eura.. prijavili smo slovencima povrat poreza.. na našoj strani smo se pravili mutavi.. ali je teta rekla da otvorimo gepek..
i naravno.. kolko košta.. pa šta nismo prijavili..
fora je da ako ne prijaviš da bi trebao platiti carinu i pdv na puni iznos, ako prijaviš, onda plaćaš na onaj iznos iznad 1000 kn po osobi.
ali pošto je gospođa u ovakvom stanju (njene riječi) prošli smo bez ičeg

stoga.. niš novo.. i dalje samo igra sreća..
Eto vidis! Super.
Padaju oni na trudnice, imaju milosti kad vide trbuh.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.