Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 16:06   #41
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Jesu ti poznata događanja u Starčevićevom domu u Zagrebu,u vrijeme kada je to bio stožer HOS-a?Poznaš li kronologiju događanja?I što misliš o g.Paragi?
Ne znam puno, znam da im je Specijalna policija tamo provalila krajem 92. i otela oružje koje je bilo namjenjeno HOS-u u Bosanskoj Posavini. Mislim da su tada i otjerani odande.

O Paragi ne bih, jer ga ne poznajem osobno, ali mogu reći da mi se ne sviđaju oni koji danas sjede oko njega.

Ma, pogledaj ti ovo dole, jer snimka ne laže.

mms://WWW.SLOBODANPRALJAK.COM/DVD-238.WMV

http://www.slobodanpraljak.com/MATER...VD-V-238-P.pdf

SADRŽAJ:

1.) Govor Blaža Kraljevića u Livnu pred satnijom HOS-a. (datum nepoznat)

2.) Interwiew sa bojnikom Ivicom Primorcem i pukovnikom Blažom Kraljevićem u Ljubuškom o HOS-u Hercegovine. (datum nepoznat)

3.) Oslobađanje Klepaca i Pribilovaca od strane HOS-a 6. lipnja 1992., pred Operaciju Lipanjske zore

4.) Zdravko ..(Poreč?).. govori o HOS-u i HSP-u. 7. lipnja 1992. u Ljubuškom

5.) Sahrana Boška Raića, rojnika HOS-a, koji je poginuo tijekom Operacije Lipanjske zore. (datum nepoznat)

6.) Zakletva bojne "Sokol", HOS-ovaca u Čapljini 19. srpnja 1992. Govor Blaža Kraljevića.

7.) Skup HSP-a u Metkoviću 26. srpnja 1992. Govor general-bojnika Blaža Kraljevića i Dobroslava Parage; glazbeni program.

8.) Mile Dedaković "Jastreb", glavni inspektor HOS-a, 19. kolovoza 1992. sa HOS-ovcima negdje u Hercegovini.

9.) General-bojnik Blaž Kraljević i HOS-ovci, negdje u Hercegovini. Vojnici utovaruju u kamion oružje i streljivo zarobljeno od Srba. (datum nepoznat)

10.) Sahrana Blaža Kraljevića u Lisicama 13. kolovoza 1992. Govor Dobroslava Parage.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 18:48   #42
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Ne znam puno, znam da im je Specijalna policija tamo provalila krajem 92. i otela oružje koje je bilo namjenjeno HOS-u u Bosanskoj Posavini. Mislim da su tada i otjerani odande.
Hvala na iscrpnom sadržaju no ovo je zanimljivo,što se tiče uleta specijalaca MUP-a.
Znači krajem 1992 god.Starčevićev dom je služi kao stožer HOS-a koji je kani prepustiti neke dogovorene krajeve između Tuđmana i Slobe?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 25.11.2010. at 20:16.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 19:01   #43
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Hvala na iscrpnom sadržaju no ovo je zanimljivo,što se tiče uleta specijalaca MUP-a.
Znači krajem 1992 god.Starčevićev dom je služi kao stožer HOS-a koji je kani prepustiti neke dogovorene krajeve između Tuđmana i Slobe?
Sad sam našao točne podatke, 26.09.92. je MUP provalio u Starčevićev dom i oteo odande oružje za HOS u Bos. Posavini. Nakon toga je bilo suđenje Paragi i ostalima koje se rasteglo do 93. Kada je bila deložacija ne znam točno.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 20:29   #44
Sorry što upadam, zašto je isključen Prkačin i što se dogodilo 25.3.1993. u Livnu?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 21:04   #45
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Sorry što upadam, zašto je isključen Prkačin i što se dogodilo 25.3.1993. u Livnu?
Ovo je za Prkačina

Quote:
ČASNI SUD HRVATSKE STRANKE PRAVA

ZAGREB

Temeljem članka 20 STATUTA HSP je ČASNI SUD HRVATSKE STRANKE PRAVA u sastavu predsjednika dr. Borisa Kandare i članova Vlade Jukića, Damjana Kraljevića, Tomislava Opačka i Ante Perkovića, proveo stegovni postupak i donio ovu

ODLUKU

ANTE PRKAČIN, član Sradišnjeg odbora HSP, kriv je što se je teže ogriješio o članke 11. i 18. Statuta stranke, te radio suprotno članku 7. Temeljnih načela HSP, pa mu se pozivom na članak 19. Statuta HSP izriče kazna

ISKLJUČENJA IZ HRVATSKE STRANKE PRAVA

Obrazloženje

Predsjednik HSP gospodin Dobroslav Paraga je pismenom prijavom od 6.11.1992. pokrenuo protiv Ante Prkačina, člana Središnjeg odbora HSP, stegovni postupak iz razloga što je svojim antipravaškim nastupima u posljednja tri mjeseca u hrvatskom tisku i na televiziji, te neodobrenim pregovorima s Matom Bobanom oslabio postrojbe HOS-a u Bosi i Hercegovini, teže povrijedio Statut HSP; osim toga je iznio da je protupravno zadržao iznos od 10.000. - DM koji je uzeo iz riznice HSP-a, čime je povrijedio članak 7. Temeljnih načela HSP; konačno je iznio da postoje indicije da je gospodin Ante Prkačin član Transnacionalne radikalne stranke, čime je povrijeđen članak 11. Statuta HSP.

Predsjednik Časnog suda HSP je u smislu odredbe iz članka 62. Statuta imenovao stegovno vijeće u sastavu koji je naveden u zaglavlju odluke.

Tijekom stegovnog postupka Časni sud je utvrdio

* da je Ante Prkačin u tjednom tisku i nastupima na TV postajama u Hrvatskoj, javno kritizirao oficijelnu politiku Hrvatske stranke prava i njenog legalno izabranog vodstva, čime je direktno urgozio dužnost čuvanja interesa i ugleda HSP;

* da je kao član HSP i njezin zastupnik u Saboru, tajno kontaktirao s Transnacionalnom strankom, dakle drugom pol. strankom, i od nje primio pismo od 23. 9. 1992. koje je potpisao Sandro Ottoni, koje mu je upućeno kao članu te stranke;

* osim toga je - prema javnom tisku (što nije demantirano!) - zajedno s B. Mišetićem, I. Vekićem i I. Gabelicom u poslovima oko osnivanja Nacionalno demokratske lige /NDL/, dakle - druge pol. stranke!

Ante Prkačin nije mogao biti pozvan pred Časni sud HSP, jer mu je boravište nepoznato, a samoinicijativno se nije javio iako mu je trebalo biti poznato da je suspendiran i da se protiv njega vodi stegovni postupak

Iz navedenih razloga je Časni sud odlučio kako je u izreci navedeno.

U Zagrebu, 23. 11. 1992.

Predsjednik Časnog suda HSP

Dr. Boris Kandare
A ovo za Livno

http://www.slobodanpraljak.com/MATER...1993.g/502.pdf
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:21   #46
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Sad sam našao točne podatke, 26.09.92. je MUP provalio u Starčevićev dom i oteo odande oružje za HOS u Bos. Posavini. Nakon toga je bilo suđenje Paragi i ostalima koje se rasteglo do 93. Kada je bila deložacija ne znam točno.
MUP je oteo oružje?
HOS je namjeravao sudjelovati u održanju B.Posavine i usprotiviti se odluci o evakuaciji područje gdje je živjelo 150 tisuća Hrvata.Dakle sada je jasna politika prema BIH.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:45   #47
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
MUP je oteo oružje?
HOS je namjeravao sudjelovati u održanju B.Posavine i usprotiviti se odluci o evakuaciji područje gdje je živjelo 150 tisuća Hrvata.Dakle sada je jasna politika prema BIH.
400 pripadnika HOSa iz Hercegovine je dogovorom Prkačin-HVO došlo u Posavinu, pazi sad, hrpa naoružanja s kojim je dobar dio bojovnika naoružan je bila pripremljena u Slavonskom Brodu, oružje je dostavio MORH-Hekleri, falovke kostolomci itd.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 09:34   #48
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
MUP je oteo oružje?
Zaplijenio, oteo, kako god. Vojni ataše BiH u Zagrebu je odmah podnio službeni zahtjev da se oružje HOS-u vrati, jer je bilo namjenjeno obrani BiH, no naravno, oružje nije vraćeno.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 19:34   #49
HOS BIH je saveznik ABIH.
HVO je onda ispostava hercegovačke zajednice u Zagrebu?
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 20:34   #50
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
HOS BIH je saveznik ABIH.
HVO je onda ispostava hercegovačke zajednice u Zagrebu?
HOS je bio oružana sila osnovana od strane HSP-a. Borba HOS-a na bojištima je služila HSP-u za samopromociju. Priznanje HOS-a BiH kao dijela OS BiH je dobro došlo Paragi da legitimira HOS pred očima svijeta, a Aliji Izetbegoviću da stekne kakav/takav utjecaj među Hrvatima BiH. Čak mislim da je bilo nekakvih dogovora između Parage i Izetbegovića; časnici HOS-a će dobiti visoke činove u Armiji BiH a HOS će ući u sastav Armije BiH.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 19:49   #51
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Čak mislim da je bilo nekakvih dogovora između Parage i Izetbegovića; časnici HOS-a će dobiti visoke činove u Armiji BiH a HOS će ući u sastav Armije BiH.
Ovo je dostatan materijal za knjigu.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 21:56   #52
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Ovo je dostatan materijal za knjigu.
Ali je u toj trgovini Alija zeznuo Paragu. Jedino je Blaž Kraljević dobio generalski čin i položaj u Glavnom štabu ARBiH, ali ostali časnici HOS-a nisu. Inače, vjerujem da Kraljević taj Štab nikada nije vidio, niti da je dobio ikakve ovlasti nad jedinicama ARBiH u zapadnoj Hercegovini, iako je tim imenovanjem postao najviši časnik ARBiH na prostoru zapadne Hercegovine. HOS je formalno postao dio ARBiH a jedinice te iste ARBiH koje su se nalazile u zap. Hercegovini nisu potpale pod Kraljevićevo zapovjedništvo. Kad je Kraljević ubijen, i HVO i ARBiH su započeli utrku tko će više HOS-ovaca staviti pod svoju kontrolu. Konačno je i Paraga vidio da je izigran pa je naredio formiranje jedinstvenog stožera HOS-a za BiH koji će biti potčinjen isključivo njemu, a za načelnika Stožera je postavljen Mladen Holman. Ali tada je već bilo prekasno, HOS je bio u raspadu, a Holmana su uhapsili pripadnici ARBiH i višestruko ga mlatili jer nije htio svoju postrojbu podrediti Armiji RBiH. Na kraju je Holmanova postrojba (I. pohodna bojna HOS-a Zenica) ušla u HVO a Holman je otišao u SAD.

http://i.pbase.com/v3/70/60270/1/45513247.smholman.jpg

Brigadir Mladen Holman, zapovjednik HOS-a Zenica, prvi (i jedini) načelnik ratnog stožera HOS-a za Bosnu, prvi (i posljednji) načelnik Glavnog stožera HOS-a za Bosnu i Hercegovinu
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 15:59   #53
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Ali je u toj trgovini Alija zeznuo Paragu. Jedino je Blaž Kraljević dobio generalski čin i položaj u Glavnom štabu ARBiH, ali ostali časnici HOS-a nisu. Inače, vjerujem da Kraljević taj Štab nikada nije vidio, niti da je dobio ikakve ovlasti nad jedinicama ARBiH u zapadnoj Hercegovini, iako je tim imenovanjem postao najviši časnik ARBiH na prostoru zapadne Hercegovine. HOS je formalno postao dio ARBiH a jedinice te iste ARBiH koje su se nalazile u zap. Hercegovini nisu potpale pod Kraljevićevo zapovjedništvo. Kad je Kraljević ubijen, i HVO i ARBiH su započeli utrku tko će više HOS-ovaca staviti pod svoju kontrolu. Konačno je i Paraga vidio da je izigran pa je naredio formiranje jedinstvenog stožera HOS-a za BiH koji će biti potčinjen isključivo njemu, a za načelnika Stožera je postavljen Mladen Holman. Ali tada je već bilo prekasno, HOS je bio u raspadu, a Holmana su uhapsili pripadnici ARBiH i višestruko ga mlatili jer nije htio svoju postrojbu podrediti Armiji RBiH. Na kraju je Holmanova postrojba (I. pohodna bojna HOS-a Zenica) ušla u HVO a Holman je otišao u SAD.

http://i.pbase.com/v3/70/60270/1/45513247.smholman.jpg

Brigadir Mladen Holman, zapovjednik HOS-a Zenica, prvi (i jedini) načelnik ratnog stožera HOS-a za Bosnu, prvi (i posljednji) načelnik Glavnog stožera HOS-a za Bosnu i Hercegovinu
HOS je bio vojno krilo HSP-a.No ovaj raskol u BIH,govori da se HOS nadalje borio za suverenu BIH.To predstavlja se nije borio i za udruženje RH i BIH.Jer je politički gledano HOS bio protvinik HVO-a?
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:30   #54
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
HOS je bio vojno krilo HSP-a.No ovaj raskol u BIH,govori da se HOS nadalje borio za suverenu BIH.To predstavlja se nije borio i za udruženje RH i BIH.Jer je politički gledano HOS bio protvinik HVO-a?
Suverena BiH za koju se HOS borio je bila samo stepenica prema stvaranju nove NDH, kako je zamislilo čelništvo HSP-a. A to je značilo da se prvo treba vojno obračunati sa Srbima, pri čemu je svaki savez koji bi to olakšao bio dobrodošao. E sad, čelništvu HOS-a je Hrvatska bila do Drine, a čelništvu HVO-a do granica nekadašnje Banovine Hrvatske. To im je bila najveća razlika.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 00:04   #55
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Suverena BiH za koju se HOS borio je bila samo stepenica prema stvaranju nove NDH, kako je zamislilo čelništvo HSP-a. A to je značilo da se prvo treba vojno obračunati sa Srbima, pri čemu je svaki savez koji bi to olakšao bio dobrodošao. E sad, čelništvu HOS-a je Hrvatska bila do Drine, a čelništvu HVO-a do granica nekadašnje Banovine Hrvatske. To im je bila najveća razlika.
Teško bi bilo jamčiti da bi Bošnjaci koji su bili u HOS pristali na stapanje BIH u takav revizonizma granica?
Da je poražena velikosrpska arhitektura,došlo bi do sukoba između HOS i ABIH?
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 08:54   #56
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Teško bi bilo jamčiti da bi Bošnjaci koji su bili u HOS pristali na stapanje BIH u takav revizonizma granica?
Da je poražena velikosrpska arhitektura,došlo bi do sukoba između HOS i ABIH?
Da je HOS opstao i do kraja rata sudjelovao u oslobađanju cijele BiH, HSP bi svakakao imao puno veći utjecaj u toj BiH nego danas, pa bi možda Bošnjacima program o sjedinjenju sa Hrvatskom bio prihvatljiviji.

http://www.slobodanpraljak.com/MATER..._1992/2304.pdf
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:36   #57
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Da je HOS opstao i do kraja rata sudjelovao u oslobađanju cijele BiH, HSP bi svakakao imao puno veći utjecaj u toj BiH nego danas, pa bi možda Bošnjacima program o sjedinjenju sa Hrvatskom bio prihvatljiviji.

http://www.slobodanpraljak.com/MATER..._1992/2304.pdf
HVO to ne bi dopustio.Odnosno Šušak.A držim da Bošnjaci koji su bili u HOS-u su bili privremeno do osnivanja jače ABIH.Ne vjerujem u planove sjedinjenja.To je razglednica iz povijesti.
Može se reći da je likvidacija stožera u Starčevićevom domu,i upad specijalaca MUP RH,te gonjenje g.Parage osujetio planove HSP-a za obranu BIH u krajnosti.Postojala je druga jača struja koja je kanila podijele učiniti tamo gdje nikad nisu bile.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 01:05   #58
Frcanje iskrica između Mupovaca i HOS-a su itekako bile i '91. u Starčevičevom Domu. Da krenem, kao tada maljetnik se pokušavam prijaviti u ZNG i dobivam odhebnicu. Početkom 10. mjeseca na jednom stupu na okretištu tramvaja u Dubravi nailazim na plakat, ako se to tada moglo nazvati plakat da HSP - HOS poziva dobrovoljce za Vukovar. Isti dan odlazim u prostorije "male škole" u Dubravi (kod Jadran filma) i prijavljujem se. Ostajemo tamo nekoliko dana da nas se skupi što više. Slabo nas se skupilo Nakon nekih problema (bomba u kafiću preko puta, stalne napetosti,....) a obzirom na brojno stanje udružuje se nekoliko takvih "prihvatnih" centara i prebacujemo se u nekadašnju vojarnu, poslije sjedište firme Mladost u Maksimirskoj točno preko puta Kraš-a. Tamo nas već ima relativno zadovoljavajući broj. Obzirom da smo mi smješteni u jednoj od tri ili četiri zgrade ljudi ujutro dolaze na posao i iznenađenje: HOS na ulazu, pretres da ne bi netko unio oružje. Igrom slučaja me zapada da sam na straži ujutro kad ljudi dolaze na posao. Pitanje: kuda? Na posao! Pitanje: imate li oružja? Nemam! I tako kod dvojice nađemo pištolje Oduzimanje pištolja i čuvanje u kućici na ulazu dok ljudi nisu išli sa posla doma kad iste vračamo. Jbg, Hrvati, a nosili ih za samoobranu od tko zna koga, ali takva je bila zapovjed da se vračaju. Tu provodimo par dana, a onda jednu večer kad je opet mene zapala straža, tj. nas dvojicu najmlađih (danas si mislim da nije bilo slučajno) ulazi autobus. Nakon nekog vremena i izlazi Dolazi nam smjena na stražu (još dvojica najmlađih) i kažu: Odoše oni za Vukovar! Meni suze na oći jer išao bi i ja. Pitam zapovjednika, istog onog koji me i primio u HOS što je s nama, a on mi odgovara: Vi idete u drugoj turi.
Nema tu više tura, odmah sljedeći dan nas četvoricu koji smo ostali prebacuju u Glavni Dom (Starčevićev) i tu prvi puta vidim ljude u crnom Da, zaboravih spomenuti imao sam istočnonjemačku uniformu, onu debelu sa crticama i bez ikakvih oznaka, a dužio Špagina valjda jer ga nitko drugi nije htio. Istu večer se raspoređujemo na prozorima a sa druge strane sa krovova zgrade glavnog kolodvora nas imaju MUP-ovci

Toliko o prići da su problemi između MUP-a i HOS-a izbili '92.


A sad obzirom da mi je prvi post na ovom forumu bezrazložno obrisan, neka ovaj prespava pa možda i nastavim
__________________
Jednom Tigar - zauvjek Tigar!
malopomalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 10:01   #59
ovako prvo i glavno a to je biilo sad u nedjelju, "nedjeljom u dva" gost emisije Goldstajn mladji, koji je bio "neugodno" iznenadjen na pitanje te njegov odovor,a na njegovu zalost sto se vidilo , je morao odgovorit a glasi ;DA HOS-ove snae nisu bile upetljane u nikakav ratni zlocin ni u BIH ni u HRV iako su bile kicene ustaskim znakovljem""tocno se osjetilo kako mu je krivo ,,,
i u smislu da mu to bas nije jasno..........
e sad zasto postoje trzavice izmedju HOS-a i kako ih vi nazivate MUP_ovcima,,
od prvog dana HOS je iso na stranu oslobadjanja to jest forsiranja da se na bilo koji nacin, kako tako, oslobodi domovina i daje moral ljudima za dalje, dok se Tudjman igrao macke i misa sa EZ i milosevicem,,,te je isao na kartu mi smo jadni bjedni ubise nas srbi,.,.
mogo bi tu pisat jos stosta al neka,,
DRUGO sta je Tudjmana i Suska najvise naljutilo ((svaka cast obojici iako imaju podosta masla na glavi)) je to sto je Blaz Kraljevic tada neka vrsta moralnog vodje zapovjednika i kojeg je svaki HOSOVAC bio on u BIH ili HRV smatrao nekom vrstom (da nekazem glavnog zapovjednika) a on je cjelo vrjeme izjavljivao otkako je prvi metak zapucao u BIH da treba prvo obranit pa tad dat narodu da djeli drzavu ako hoce al da se pod svaku cjenu odbrani,sto se Tudjmanu a pogotovo Susku i njegovoj ekipi u zapadnoj hercegovini mati bobanu i njegovim pretorijancima tuticima ,nije nikako svidjalo,jel cinjenica je da su htjeli neku vrstu banovine il pripojavanje hercegovine Hrvatskoj (poznata prica,ima takodjer prica o dogovoru Tudjman milosevic a dali je taj dogovor istinit NEZNAM al Tudjman je svakako htjeo pripojit Hercegovinu Hrvatskoj,,,

E sad sta se desava;osnivanjem HOS-a od strane HSP-a(politicka stranka kao i HDZ) i njihovom taktikom da se ide u agresivno oslobadjanje zemlje a ne cekanje da svjet vidi kako smo mi jadni i nemocni,,HDZU ne odgovara i tu pocinju trzavice a sve se rasplamsava kad Kraljevic svojim govorima da treba BIH prvo odbranit pa ako treba djelit tad djelit,i da se neda ni pedalj teritorija i slicno,,a zadnja kap benzina koja je upalila vatru je ta da u jednom trenutku u BIH ima skoro vise HOSOVACA nego HVOA(masovno se prelazi iz HVO-a u HOS) i da ima ogroman broj muslimana u HOSU,,A CISTOM LOgIKOM to neodgovara BOBANU koji masta o prispajanju Hrvatskoj

kraljevica se se hladnokrvno ubija na nacin da ga se zovne na sastanak(BOBAN) te ga se docekuje na jedinoj ruti kojom je mogao doc do svog krvnika a pretorijanci u njega i pratnju ispaljuje DOSLOVNO par tisuca metaka sto iz PAM-a sto iz ostalo naoruzanja,,,,tjela im se nisu mogla prepoznat

i tu pocinje raspad HOS-a. ljudi pocinju prelazit u hvo, HV i armiju BIH,,sve iz cistog straha za zivot,,,,
oftopic::;cinjenica je da Kraljevic nije ubijen definitivno bi drukcije izgledala slika BIH danas,jel sto sam vec spomeno ljudi masovno prelaze u HOS i u njemu ima podjednako hrvata i muslimana



OVO SAM NABRZINU NAPISAO,PA ne zamjerite ako sam stogod izostavio A SIGURAN SAM DA JESAM,,,,i da se zna da nebi nilo kakvih predrasuda da sam rasni Hercegovac,
__________________
<Say Hello To My Little Friend>
striker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:00   #60
Šta o HOS-u kaže Stanko Primorac Ćane, jedan od najpouzdanijih ljudi Blaža Kraljevića.

http://www.slobodanpraljak.com/MATER...imoracCane.pdf
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.