Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2010., 16:03   #1
Akcijske prevare

pozivam sve oštećene i neoštećene danas u konzumu na pisanje žalbi http://konzum.hr/Kontakt/Default.aspx

naime 2 dana se vrte reklame da je danas 20% na igračke, dječju odjeću i k plus slatkiše, plakati pred konzumima danas, kraj odjela natpisi da je 20% popusta, a onda dođeš na blagajnu i dobiješ "joj, na ovo vam ne ide popust, nešto nije redu sa sustavom pa na večinu toga popust ne prolazi..."-"a u drugim konzumima?"-"svugdje vam je tako, žao mi je"
pa jebite si mater. mamit kupce popustom i onda im na blagajni reć da nešto nije u redu i da popusti ne prolaze nigdje?!?!
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 19:28   #2
Prebacila ovaj post jer nije izdvoen slučaj

PLodine - jučer onih 50% na igračke se odnosilo na Hot wheels autiće (4 artikla) i Thomas & friends male vlakiće...sve ostale igračke ništa..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:23   #3
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Prebacila ovaj post jer nije izdvoen slučaj

PLodine - jučer onih 50% na igračke se odnosilo na Hot wheels autiće (4 artikla) i Thomas & friends male vlakiće...sve ostale igračke ništa..
Mandy nije ni najavljeno u tisku za sve igračke, već samo te dvije vrste, ja sam prepisala kako je najavljeno u oglasu preko cijele stranice u N. listu
Evo
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=3935
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=3959

Zadnje uređivanje the redCat : 06.12.2010. at 20:33.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:29   #4
Ovo je moj previd onda...ja sam vidjela samo 50% na igračke

ja vidjela ovaj post https://www.forum.hr/showpost.php?p=30316823&postcount=3913, nisam tovje u kojima si naglasila da nije na sve
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:58   #5
mislim da je baš nekidan bilo na hrt-u.. nešto u stilu da mora biti istaknuti na polici, košari ili na čemu god stoje, ili na njima samima da su na akciji ukoliko je bilo istaknuto da su na akciji na taj način a nisu priznali, onda je njihova pogreška.. ukoliko ne.. a jbg
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:08   #6
sad bi i ja molila da mi objasni netko tko se u to kuži...recimo radi u trgovini Ne radi se o dječjim igračkama ali tema nije samo to, ako sam dobro shvatila. Dakle radi se konkretno o torbici (ali to nije bitno za moje pitanje). U jednom dućanu na torbici stoji popust 50%. Ja upadam, već duže ju pikiram, vidim da je na popustu 50% i nosim ju na blagajnu. Na blagajni mi prodavačica kaže da su im se popusti mijenjali taj dan i da mora u kompjutoru provjeriti da li i dalje vrijedi taj popust. Pogađate- ne vrijedi!! Bilo je 10 sati ujutro, trgovine u tom centru rade od 9 sati. Zanima me da li je njena dužnost akcije promijeniti prije nego što počne raditi ili to stvarno radi za vrijeme radnog vremena (onog u kojem mi kupujemo)? To me zanima onak čisto informativno, neću se ić bunit u tu trgovinu
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:17   #7
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
sad bi i ja molila da mi objasni netko tko se u to kuži...recimo radi u trgovini Ne radi se o dječjim igračkama ali tema nije samo to, ako sam dobro shvatila. Dakle radi se konkretno o torbici (ali to nije bitno za moje pitanje). U jednom dućanu na torbici stoji popust 50%. Ja upadam, već duže ju pikiram, vidim da je na popustu 50% i nosim ju na blagajnu. Na blagajni mi prodavačica kaže da su im se popusti mijenjali taj dan i da mora u kompjutoru provjeriti da li i dalje vrijedi taj popust. Pogađate- ne vrijedi!! Bilo je 10 sati ujutro, trgovine u tom centru rade od 9 sati. Zanima me da li je njena dužnost akcije promijeniti prije nego što počne raditi ili to stvarno radi za vrijeme radnog vremena (onog u kojem mi kupujemo)? To me zanima onak čisto informativno, neću se ić bunit u tu trgovinu
po zakonu, ide ona cijena koja je na polici.
Inače, inspekcije kažnjavaju takve stvari.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:20   #8
...pa ne znam, nekako mislim da vrijedi ono što je zabilježeno u kompu...evo ja sam nekidan u emezzeti kupila digitalac, išla sam ciljano po njega, jer je također bio na akciji (oglašena u letku koji dijele po sandučićima)...
...kad je čovjek išao provjerit u komp da li uopće ima još komada na zalihama, obavijestio me da po novoj akciji, koja je počela taj dan ujutro, osim akcijske cijene dobivam i karticu od 2 giga...što u tom trenu nije bilo nigdje izvješeno ni naglašeno..nisam se bunila
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:21   #9
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
U jednom dućanu na torbici stoji popust 50%. Ja upadam, već duže ju pikiram, vidim da je na popustu 50% i nosim ju na blagajnu. Na blagajni mi prodavačica kaže da su im se popusti mijenjali taj dan i da mora u kompjutoru provjeriti da li i dalje vrijedi taj popust. Pogađate- ne vrijedi!! Bilo je 10 sati ujutro, trgovine u tom centru rade od 9 sati. Zanima me da li je njena dužnost akcije promijeniti prije nego što počne raditi ili to stvarno radi za vrijeme radnog vremena (onog u kojem mi kupujemo)? To me zanima onak čisto informativno, neću se ić bunit u tu trgovinu
Koliko ja znam, (radila sam godinu dana u One2Playu) trebala ti je naplatit torbicu s 50 % popusta, ako tako piše na torbici. Npr, ja sam, dok sam zaprimala Legiće, prikeljila krivu cijenu, naravno, manju. Žena mi došla na blagajnu da će kupiti, ja skeniram, ono druga cijena, viša. I ja kažem da se ispričavam, da sam krivo prikeljila, bla, bla, da je ovo realna cijena što je komp izbacio, ali NE! Kupčevo pravo je da kupi proizvod po cijeni koja na njemu piše. Naravno, nauštrb djelatnika koji kasnije moraju pokrivati propust i minus.
__________________
"Budi iskren prema sebi kako ne bi bio lažan prema drugima". F.B.
Lady Camomile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:21   #10
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
po zakonu, ide ona cijena koja je na polici.
Inače, inspekcije kažnjavaju takve stvari.
a kome sam se mogla žaliti u tom trenutku? Prodavačicu sam još jednom onak ozbiljno pogledala i pitala zašto je na polici onda popust, a ona mi je opet skulirano odgovorila da ih upravo mijenja i da ne može sve odjednom. Zato me ustvari zanima kad bi ona to trebala zamijeniti.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:24   #11
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
a kome sam se mogla žaliti u tom trenutku? Prodavačicu sam još jednom onak ozbiljno pogledala i pitala zašto je na polici onda popust, a ona mi je opet skulirano odgovorila da ih upravo mijenja i da ne može sve odjednom. Zato me ustvari zanima kad bi ona to trebala zamijeniti.
tebe uopće ne zanima što ona nije stigla promijeniti cijene..
A možda je tako stajala par dana s novom cijenom u kompjuteru.

I meni se tako dešavalo, ali bi se samo okrenula i otišla.Mada, mogla sam zvati nadređenog ili što već.
Ali mi se nije dalo zafrkavati i nisam htjela da ta prodavačica dobije po nosu od šefa
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:29   #12
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
Zato me ustvari zanima kad bi ona to trebala zamijeniti.
Da, to bi tete prodavačice trebale napraviti prije otvaranja. Obično (barem po centrima) radno vrijeme trgovina počinje sat vremena prije nego što se trgovine otvaraju za kupce. Ali, mi ženke to radije iskoristimo za ispijanje jutarnje kavice.
Barem je tako uvijek u centru u kojem sam ja radila. (ne smijem reći u kojem)
__________________
"Budi iskren prema sebi kako ne bi bio lažan prema drugima". F.B.
Lady Camomile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:31   #13
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
a kome sam se mogla žaliti u tom trenutku? Prodavačicu sam još jednom onak ozbiljno pogledala i pitala zašto je na polici onda popust, a ona mi je opet skulirano odgovorila da ih upravo mijenja i da ne može sve odjednom. Zato me ustvari zanima kad bi ona to trebala zamijeniti.
nekome si mogla poslovođi?

evo moj primjer, šogoricin rođendan, skoknemo do mercatora, uzmemo neki set 7/1 za kolače (6 tanjura i pladanj) - cijena na polici 49,99
dođemo na blagajnu - 69,99
ja lijepo ljubazno kažem - "oprostite, na polici je cijena 49,99 kn!" prodavačica - "ma daaa? sašaaa" dođe taj neki saša , na drugom kompjuteru provjeri, ispriča se, i usput u bradu grdi neku karmelu što nije promijenila cijenu, i kaže "ispričavamo se, dobit ćete ih po cijeni 49,99",
platim, odemo, a na računu je ispisano 69,99.
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:37   #14
Quote:
Lady Camomile kaže: Pogledaj post
Da, to bi tete prodavačice trebale napraviti prije otvaranja. Obično (barem po centrima) radno vrijeme trgovina počinje sat vremena prije nego što se trgovine otvaraju za kupce.
eto to me zanimalo...ako mi se ovo ikad ponovi tražit ću proizvod po cijeni koja piše na njemu i to zato jer mi je za ovu torbicu dan-danas žao, a to je bilo prije nekih 2-3 tjedna
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:46   #15
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
tebe uopće ne zanima što ona nije stigla promijeniti cijene..
A možda je tako stajala par dana s novom cijenom u kompjuteru.

I meni se tako dešavalo, ali bi se samo okrenula i otišla.Mada, mogla sam zvati nadređenog ili što već.
Ali mi se nije dalo zafrkavati i nisam htjela da ta prodavačica dobije po nosu od šefa
upravo tako. ona je morala promijeniti cijenu prije otvaranja trgovine. jer radno vrijeme trgovine je radno vrijeme za kupce, a radno vrijeme prodavačice obuhvaća i druge stvari koje ona mora obaviti - dakle, promjeniti cijene ili napraviti obračun ili slično.


a sad, koliko je dobra ideja tražiti tog nadređenog, ne znam. možda je i sam nadređeni joj kreten koji je naredio da se još tih par sati pod tom izlikom navlači kupce, možda nije znao izorganizirati posao kako spada ali krivnju bi prebacio na prodavačicu zašto nije stigla promjeniti cijenu i ona bi nagrabusila zbog njegove nesposobnosti... i možda pun kurac ljudi u redu iza koji čekaju i žuri im se, piša im se ili su preumorni da bi slušali još petnaest minuta raspravu gnjaviš zbog razlike od 20kn, možda ovo ili ono..

a možda je žena jednostavno lijena i loš radnik i zaboli je neka stvar za sve.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:51   #16
copy paste sa fb - sad objavljeno
Konzum
Poštovani kupci,
u nedjelju, 5.12., uoči blagdana Svetog Nikole organizirali smo akcijsko sniženje od 20% na asortiman prigodnih dječjih poklona - slikovnica, bojanki i DVD-a, dječjeg i baby tekstila, igračaka i K plus slatkiša u svim Super Konzum
prodavaonicama diljem Hrvatske od 14 sati. Cilj nam je bio nagraditi Vas -
naše vjerne kupce te Vam omogućiti povoljniju kupnju poklona za Vaše
najmlađe..
6 minutes ago · 916 · LikeUnlike · Comment · Share
16 people like this.
*
Konzum
Potaknuti Vašim komentarima, ovim putem se želimo ispričati ukoliko na pojedinim artiklima nije bilo realizirano sniženje uslijed tehničkih problema.

Ujedno Vas pozivamo,ukoliko ste imali takvu situaciju, da sa svojim računom dođete u prodavaonicu u kojoj ste obavili kupnju kako bi Vam vratili novac u iznosu popusta koji eventualno nije bio obračunat. Zahvaljujemo Vam na Vašem razumijevanju i još se jednom najiskrenije ispričavamo..
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:34   #17
da, a kaj s kupcima koji su došli navučeni tim reklamama i odustali od kupnje? oni su jednostavno budale kojima nitko ne bude nadoknadio izgubljeno vrijeme... a vjerujem da je i takvih bilo dosta... ja iz principa nisam htjela ništa kupiti po redovnoj cijeni

inače, najčešće mi se događalo upravo u Konzumu da cijena s police (naravno niža) ne odgovara cijeni s blagajne

e a ne znam jeste vidjele novu foru u Konzumu (bar je meni nova) - imaju neke plakatiće po dućanu na kojima piše da vraćaju razliku u cijeni (ako na polici piše jedno, na blagajni se obračuna drugo), ako ta razlika nije veća od 25kn sad me nemojte baš uzet za riječ 100%, ali mislim da je tak nešto pisalo...jel još netko to vidio?
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:47   #18
-mene isto razveselila akcija iz jutarnjeg sa kuponima od 30-50%,točnije mene je razveselio kupon za turbo limač i na reklami se vrtilo 30 posto bla bla,i kupim ja jutarnji a kad ono iza piše samo na asortiman jagodica bobica
a ja se poveselila kako cu dobiti 30% na bilo šta
-a da ne kažem da je popust vrijedio od 5-6.12
-i tako na poleđini svakog kupona piše da je samo na neki određeni dio kolekcije a o trajanju "akcije"da ne govorim
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:53   #19
Mi smo iz jutarneg imali kupon za TL na kojem je pisalo 30 % na sav asortiman iz nove kolekcije...došli tamo, uzeli par stvari, dođemo na blagajnu i 3 pitanja
"JEl imate što od odjeće Esprit"
"Jel imate obuću Esprit"
"Jel imate obuću Coconut"

Naravno da nismo imali niš od toga i da popust nije vrijedio na ništa drugo...oni su kod sebe imali sasvim drugačiji izgled kupona sa navedenim stvarima na koje vrijedi popust...
Na kraju kupili to što smo uzeli jer nam je to trebalo taj dan i otad ne idem u TL
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:05   #20
Mene je Konzum izludil već par puta s onim kuponima s popustom na temelju konzum plus card (bivše)- dobijem kupon na pelene i piše da vrijedi za sve vrste npr. economy pelena, ja dođem s vel. 4- žena veli na blagajni, ne može, samo nam prima veličinu 5- i to mi se već 2-3 put desilo, dođe mi da zakucam nekoga.
__________________
Always look on the bright side of life....
Majalena512 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.