Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2003., 20:59   #81
teta Av,Av...: Otkud je Adam uopce znao za zenu? Kako je mogao traziti nesto sto do tada uopce nije postojalo, a jos mu je to i bila prva misao?

delija mlajsi:
He,he... pa na to bar nije tesko odgovorit.
Dok je Bekcek muljal glinu da napravi Adama - toj glini je prisapnul Aktivni muski simbol neba; YANG - da ima druzicu Yin (kaj ti je PASivni simbol mamice Zemlje).
I prva stvar kaj je pala Adamu, kad je otprl okece, je bila: Ocu Yin (iliti zemsko).

Osim toga, glina-Adam pa je primjetila da gospon Bog puno puta ide vu bekonacni prostor tete Prirode - pa je skopcala da da bi i tu moglo biti nekaj kak ti - em musko, em zemsko.
Zato, kad je postal; samo Adam - prvo je rekel: Ocu nekaj da lickam.

Av,Av...: Zanimljivo... Zar su prvi muskarci imali isto "rupicu"? Kad su im je zatvorili i odstranili maternicu? I imali su i sise???
I cemu DVA (tjelesno) RAZLICITA spola ako oba mogu roditi?
Nesto tu ne stima...


E pa teta Av,Av... sad sam razocaran.
Pa kaj nisi pred neki dan citala da buju uskoro doktori-znalci resili to da buju muski mogli radjati decu.
E, bas si mi nikaj!

I zato te vu drugoj reinkarnaciji ni nebum trazil na Monitoru.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 21:10   #82
Quote:
delija kaže:
delija mlajsi:
He,he... pa na to bar nije tesko odgovorit.
Dok je Bekcek muljal glinu da napravi Adama - toj glini je prisapnul Aktivni muski simbol neba; YANG - da ima druzicu Yin (kaj ti je PASivni simbol mamice Zemlje).
Jel vis? Veliju da babe ne znaju muchati al bormes ni taj muski simbol nis bil bolsi...
Quote:
Pa kaj nisi pred neki dan citala da buju uskoro doktori-znalci resili to da buju muski mogli radjati decu.
E, bas si mi nikaj!

I zato te vu drugoj reinkarnaciji ni nebum trazil na Monitoru.
Nemam pojma, di je to pisalo?
Al znas kaj me zanima? Kak misle sami sebe...khm...oploditi?

A kaj bi ja delala na Monitoru? Pa znas da ja ne idem natrag.
Ja ti bum odbor za docek.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 23:04   #83
Delija , bil se osvrnul na moja pitanja?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 23:47   #84
grizli: Delija , bil se osvrnul na moja pitanja?

Napisao sam jedan opsiran tekst, po meni veom interesantan i razumljiv, i upravo kad sam ga htio poslati - nestao mi je iz kompjutera.
Po meni, nije bilo jos vrijeme da taj tekst "vidi svjetlost dana".
Pokusati cu sutra tokom dana naci vremena da ga ponovno slozim.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 01:13   #85
Quote:
delija kaže:
Napisao sam jedan opsiran tekst, po meni veom interesantan i razumljiv, i upravo kad sam ga htio poslati - nestao mi je iz kompjutera.
Prije ili nakon sto si kliknuo na "posalji odgovor"?
U zadnje vrijeme opet imamo problema sa serverom i pametno ti je svaki tekst kopirati prije nego ga posaljes jer se moze dogoditi da ti ga "proguta".
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 11:17   #86
Hvala, Delija.
Posalji mi ga na PM, ako ne želiš da vidi svjetlost dana u javnosti.
Jedva ćekam da ga pročitam
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 10:44   #87
grizli: Delija ovaj tvoj tekst lijepo stoji, ali što se tiće odgovora na moje pitanje iz teksta proizlazi da se neke duše rađaju ćešće ,a neke rjeđe.

delija:
Izvini, ali mislim da se nisi najjasnije izrazio.
Naime, mislim da si htio reći da se neke duše rađaju više a neke manje puta.

Jer, duše se ne mogu rađati češće i rijeđe.
Možda jedino u nekim slučajevima ako bi karma ''spriječavala'' da se neka duša reinkarnira nakon 43 dana po napuštanju prethodnog Materijalnog tijela.

No, da shvatiš šta donosi rađanje više ili manje puta - evo objašnjenja.
Na Zemlji žive Adam i Eva - i njihove duše imaju; svaka svoju Magnetnu ploču.
Rodili su se Kain i Abel – i njihove duše imaju; svaka svoju Magnetnu ploču.
I Enohova duša je imala svoju Ploču.
I sve duše do 144.000 ljudi na Zemlji imađoše SVOJU Magnetnu ploču.
I neke su duše (u grupaciji do 144.000 ljudi) ostvarile 3 reinkarnacije – neke 5... (uz napomenu da su duše ostvarivale priblizno isti broj godina života u Materijalnom tijelu).
Svakako, oni ljudi čije su duše ostvarile 5 reinkarnacija su bili inteligentniji od onih čije su duše ostvarile prvu, drugu, treću – a svakako pametniji od totalno glupog i neinteligentnog Adama.
Naime, da je Adam bio totalno glup i neinteligentan vidi se po tome što je ''nasjeo'' na zmijinu pokvarenost (a Evin šarm; jer je bila gola golcata) – iako je i Eva bila glupava i totalno neinteligentna – jer je i ona ''nasjela'' na zmijinu pokvarenost).

I sve je s Magnetnim pločama išlo tako dok se nije desilo ovo.
U jednom momentu sve Magnetne ploče su bile ''u opticaju'' – a rodi se 144.001 čovjek (žensko ili muško).
No, Bog je problem ubrzo riješio na taj način što je stvorio potpuno novu ploču u kojoj nije bilo nikakvih informacija (od ranije).
Dakle, ta duša je dobila svoju Magnetnu ploču, ali po spoznajama iz prijašnjih života praznu, što znači da je ta osoba bila glupa i neinteligentna ko što su bili Adam i Eva.

No, sad umrije jedan čovjek čija se je duša reinkarnirala (recimo) 25 puta.
Tu dušu ''naslijedi'' 144.002 čovjek - koji je već od malih nogu pokazivao nevjerojatnu inteligenciju – da bi već kao mladić konstruirao Točak (Kotač).
Fantastično!
I mladić sjedne za kameni stol i iskleše na kamenuoj ploči sve informacije o Točku, koja će biti njegova uloga u životima ljudi itd.
I svi su bili oduševljeni ovim znanstvenim otkrićem – osim onog 144.001 čovjeka (koji je, usput rečeno, sticajem okolnosti postao urednik nekih ''kamenitih novina'').

U želji da svijet sazna koja će biti uloga Točka - mladić, konstruktor Točka, donese svoj isklesani rad uredniku - da bi isti objavio sve o Točku u ''kamenitim novinama''.
Ali kako to bješe osoba glupa i neinteligentna ko Adam, ili Eva – odmahnu rukom i kaže mladiću: To što ti isklesao na kamenoj ploči i meni ispričao nema nikakve znanstvene podloge, jer je sve to čisto teoretiziranje. Ma gdje može čovjek da se vozi na Točku.

Ipak, i duša 144.001-vog čovjeka se je reinkarnirala i u svakom novom životu u Materijalnom je pokazivala sve veću inteligenciju – što je sa intelektualnim uzdizanjem (učenjem, mnogobrojnim kontaktima sa drugim inteligentnim ljudima...) rezultiralo da se je ta duša na kraju našla u Materijalnom tijelu (racimo) Tesle – dok se je mladićeva duša našla u Materijalnom tijelu (recimo) Edisona.

Eto, grizli, u svom tom kaosu (metežu) više i manje reinkarniranih duša čovjek može ocjeniti ko ima Stariju a ko Mlađu dušu, jar Starija duša će ( kao na primjer na ovom Monitor forumu) diskutirati onako kako diskutira npr. Geza – a Mlađa duša onako kako to diskutiraju npr. AxMi... ili neka prekooceanska individua koja si je nadjenula nick AllweEverWanted.
No, za ljude je ipak tragično da ovakve Mlade duše (radi svoje bezskurpuloznosti) dolaze do onih radnih mjesta gdje mogu da ''guše'' Zdravu znanstvenu misao...
Dokaza za ovo ima na pretek.

Ipak, veća je tragedija za ljudski rod to što je Bog (iz razloga koje su postavile Više sile prirode) morao odrediti maksimalni broj Magnetnih ploča putem kojih će ljudi postajati inteligentniji.
Taj broj iznosi točno 3,024,000.000.

I sve duše koje će preči ovu cifru dobiti će Magnetnu ploču – ali na tim Pločama duše neće moći ostavljati ''Memorije od ranije''.
Dakle duše koje će biti vezane za te Ploče moći će tokom života jedino VEGETIRATI.

I, grizli, sad se ''okreni oko sebe'' i pogledaj koliko je takvih osoba u tvojoj blizini.
Ja mogu reći da u Nizozemskoj skoro svako malo veće mjesto ima svoj Centar za retardirane osobe.
Dakle ne treba da odlazimu u Afriku...
Znači, kada bi na Zemlji živjelo 10 milijardi ljudi, vjerovali ili ne, 7,976,000.000 bi bilo retardiranih.

I epilog na ovo (da bi se držali teme topića):
Ljudi su ipak jedna vrsta životinja.
(Da jesu - to pokazuju naročito djela, mnogih, tokom ratovanja, ili djela inkvizicije...)
Prema tome – životinje imaju dušu!

Eto, dao sam si slobodu da budem opširan iz razloga što će se ovaj tekst naći na stolu nekog urednika čiji časopis obrađuje teme ''s one strane fizike''.
(Svakako u inostranom časopisu).


U slijedećem javljanju obraditi ću:
Bilo bi lijepo kad bi malo bolje pojasnio zašto se broj ljudi na zemlji u zadnjih 100 godina u50erostručio.

Zadnje uređivanje delija : 13.10.2003. at 11:24.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 16:40   #88
Gospon Pes: U zadnje vrijeme opet imamo problema sa serverom i pametno ti je svaki tekst kopirati prije nego ga posaljes jer se moze dogoditi da ti ga "proguta".

delija:
To sam primjetio i uvijek prije slanja teksta ja ga kopiram.
Ali ovaj puta sam "jednostavno" na to zaboravio - sto nije moj obicaj.
No mogu ti reci da sam u toku 15 godina navikao da mi nestaju tekstovi.
Neces vjerovati, ali uvijek kad sam napisao neki tekst u kojem se je nasla (od strane moje Materijalne svijesti) pogresna postavka koja se nije slagala sa Zakonima prirode, ili podatak kojemu nije bilo vrijeme da ''vidi svjetlost dana'' - tekst je nestajao; cak i ako je kompjuter bio ugasen.
U pocetku mi je i supruga (28-godisnji kompjuterski radnik) tvrdila da je to nemoguce, da sam sigurno stisnuo krivi "gumb" na tasturi - no uvjerila se je da je to ipak moguce.

A u tekstu koji sam napisao grizliju je bio jedan podatak koji ''jos treba da odlezi", za javnost.

Nevjerojatno - zar ne?
(Uostalom, to i ja kazem).

-------------

delija mlajsi:
Teta Av, Av...
Kaj se dotikavle oplodjenje muskinja - tu nebu problema.
Muski buju sjeme pili z rakijom (prepecenicom) - i kad se pocneju debljati - ''doktori rezaci'' buju im odrezali onu stvar - pa buju napravili rupicu kak ti izgleda ona druga stvar - i gotovo.
I klinci buju isli van ko iz osnovne skole.

Uostalom, pa kaj nije guverner Californije rodil dvojceke.
Si valda gledala film?
Cak mu nisu delali ni onu drugu stvar.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 16:50   #89
delijice, nis ti ja tu bedastocu gledala, al Jurassic Park sam si pogledala i nekak mi se vidi da se s prirodom ni bas dobro igrati...

delija, kad npr. ja s nekim pricam na ICQ, pa jednom od nas crkne veza, znaci li to da je bolje prekinuti komunikaciju?
A ja, bedak, onda idem jos nazvati...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 17:37   #90
Ne boj se - jer ja znam da Priroda i Stvoritelj tebe cuvaju.
I ako pozoves, a nisi trebala, opet ce veza biti: Kvrc!
E onda vise nemoj zvati (jer moglo bi biti belaja - bez jaja).
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 22:21   #91
Delija, Kao prvo zahvaljujem što si podijelio taj tekst s nama na forumu.



3,024,000.000---od kud ti taj broj


Danas na zemlji ima oko 5 ili 6 miljardi ljudi , pa zar ti tvrdiš da je 3 miljarde ljudi na zemlji retardirano?!?

Mogu se nekako složiti s tobom da neki ljudi imaju stariju ili mlađu ploću tj. ploću s više ili manje podataka s kojima mogu biti povezani, ali ne mogu prihvatiti da 3 miljarde sada na zemlji uopće nema ploću,tj da ne može ućiti niti imati znanja od prije.

Za mene je retardiranost fizićki poremećaj mozga što znaći da tijelo nije dovoljno povezano sa dušom-- što uvjetuje vrlo malu svjesnost. Po meni i retardirani ljudi u tvom kontekstu imaju tu ploću ali podaci s te ploće ne mogu se koristiti niti se podaci na tu ploću mogu spremati---ali samo zbog fizićkog oštećenja mozga.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:38   #92
Izleda da je Delija na dobro duhovit način rekao da je ideja o reinkarnaciji utemeljena u ništavilu. Tako sam barem shvatio.
Izuzev... izuzev ... ako njegov tekst nije bio plod ozbiljnih misli. Ukoliko je, onda... onda... ha ha ha....

No ja se nadam da nije. Zapravo, nemam običaj se smijati takvim stvarima.
__________________
okrovogdo
odgovorko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 15:09   #93
Nadam se da je Delija mislio ozbiljno jer sam ga ja ozbiljno prihvatio
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2004., 03:45   #94
Quote:
Solaris kaže:
Životinje imaju dušu, i vlastiti individualni karakter (OK, ovisno o vrsti), a tko god kaže da nemaju ne poznaje ni životinje, ni prirodu.
 
Odgovori s citatom
Old 24.10.2004., 16:18   #95
životinje imaju grupnu (po vrsti), a ne individualnu dušu.
iluzija "opažene" individualnosti nastaje u domesticiranih životinja, koje suptilnom imitacijom & uvjetovanim učenjem izgledaju "posebno".
samo u slučaju izumiranja kompletne vrste i kad je ostao samo još JEDAN JEDINI primjerak iste, možemo reći da je duša te vrste inkorporirana u njemu. tad TAJ LAV ima dušu. ako je zadnji.

ovo nije nikakav prigovor životinjama...one su jedno od postojećih carstava (krenuvši od mineralnog, biljnog, pa do ljudskog & viših hijerarhija) i imaju svoj razvojni put.
ključna razlika između životinja i ljudi nije posjedovanje duše, nego (specifično) ljudsko "ja" i posjedovanje biografije.
daromar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2004., 16:30   #96
Imaju.
__________________
Jesam... (i nista s tim nisam dobio) :)
Jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2004., 22:00   #97
I zivotinje JESU duse.......

__________________
AMOR VINCIT OMNIA
Tanja art is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2004., 23:17   #98
daromar: životinje imaju grupnu (po vrsti), a ne individualnu dušu.

delija:
Prema mojim informacijama to je pogrešna postavka.
Naime, SVA živa bića imaju individualnu dušu.
Jedino kod njih, naročito kod životinja, grupno se Odrazuje njihovo DJELOVANJE.
No, pod to grupno DJELOVANJE ne padaju Vođe grupe (stada, ptica, riba...).
Oni su totalni individualisti.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2004., 20:56   #99
Imaju.

As simple as that.
 
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 12:03   #100
Sinoc nakon 16 godina, nimfa koja je jela dok ja jedem, koja se kupala u lavabou dok se ja kupam, koja mi je stalno dolazila na jastuk i budila me, jela iz tanjura iz kojeg ja jedem, uginila mi je u rukama. Nije ni prva ni zadnja papiga koja mi je uginula u narjucju... I njen pogled pred kraj...kad je znala da je gotovo, nije skidala pogled sa mojih očiju... to mi je i vise nego dokaz da ima dusu...
Cekala je da dodjem iz grada i da je opez uzmem da joj dam lijek, ali ovaj put je bilo drugacije, znao sam da je gotova
Muzjak je dosao i ceskao je po glavi pred smrt, a ona je u zadnjim trenutcima trgala se koliko je mogla da ne ugine...
Mislim da ne moram reci da muzjak jako pati, da je stalno zove i oplakuje, od sinoc pa cijelu noc
caesars is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.