Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2002., 22:43   #1
Moderatori

Ne, ne kandidiram sebe, vec mislim da forum "znanost" ima neke dobre potencijalne kandidate za moderatore.

Evo, ja nominiram Janga Fetta.
CyberDog is offline  
Old 08.12.2002., 04:58   #2
Aj odi na znanost helouuuuu topik
I Jango bu sigurno bil moderator
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Old 18.12.2002., 11:07   #3
Znanost je jedan od rijetkih podforuma bez moderatora.
Vec je krajnje vrijeme da i to pitanje skinemo sa dnevnog reda.

Moderatori drugih podforuma su mi predlozili neke kandidate za moderiranje "Znanosti".
Vjerujem da bi predlozeni bili dobri moderatori i da nisu bez razloga predlozeni, ali bih ipak radije od vas koji ovdje pisete htio cuti koga biste vi htjeli kao moderatora.

Tko zeli biti moderator?
Koga predlazete za moderatora (moderatore)?
Vienna is offline  
Old 18.12.2002., 12:34   #4
Ja sam se već odavno prijavio da želim biti mod.

Ostajem pri tome.

Tnx!

P.S. kandidiram za eventualnog partnera lucu, Sound&Fury ili Velmu

Mislim da je potrebno bar dva moderatora.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Old 18.12.2002., 12:53   #5
Quote:
Jango Fett kaže:
Ja sam se već odavno prijavio da želim biti mod.

Ostajem pri tome.

Tnx!

P.S. kandidiram za eventualnog partnera lucu, Sound&Fury ili Velmu

Mislim da je potrebno bar dva moderatora.
1. slazem se da je potrebno barem dva a zasto ne i treceg tako smo sigurno da je barem jedan uvijek tu...
2. ja bih jos na listu dodala skeptika i podsjetila da nazalost S&F ne zeli biti moderator.
3. mislim da se treba paziti da se napravi "skladan" par jer ako ce moderatori biti medjusobno neslozni, nece biti bas funkcionalni i produktivni...
luca is offline  
Old 18.12.2002., 13:52   #6
A ja malo kukam.
Iako sam ulogiran nemam mogucnosti pokretanja topica, ne dobivam PM etc. Dok je postojao stari IMF zajedno sa temama, ja sam se ulogirao na oba sa istim mailom, nickom, sve.... Mozda je u tome problem, al nemam pojma. U svakom slucaju molim moderatora buduceg, sadasnjeg, whatever da kaze adminima da nesto ucine i da to nebude slanje one stranice na moj e-mail jer ni to ne radi ( ni iz dva pokusaja). U tri p.... m....
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Old 18.12.2002., 14:20   #7
Quote:
Stribor cumez kaže:
A ja malo kukam.
Iako sam ulogiran nemam mogucnosti pokretanja topica, ne dobivam PM etc. Dok je postojao stari IMF zajedno sa temama, ja sam se ulogirao na oba sa istim mailom, nickom, sve.... Mozda je u tome problem, al nemam pojma. U svakom slucaju molim moderatora buduceg, sadasnjeg, whatever da kaze adminima da nesto ucine i da to nebude slanje one stranice na moj e-mail jer ni to ne radi ( ni iz dva pokusaja). U tri p.... m....
Kukanju je mjesto na topicu za kukanje.
A ne da tamo dajes linkove na sumnjive stranice.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Old 18.12.2002., 14:36   #8
Quote:
Stribor cumez kaže:
A ja malo kukam.
Iako sam ulogiran nemam mogucnosti pokretanja topica, ne dobivam PM etc.
Nick ti nije bio aktiviran ... sada mozes sve
Vienna is offline  
Old 18.12.2002., 16:14   #9
Pohvala vienni.

Ajmo više moderatora(e).
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Old 18.12.2002., 17:05   #10
Slafka za moderatora.
Legion is offline  
Old 18.12.2002., 17:11   #11
Ja sam za lucu i velmu (moze i el tomo samo mi se cini da nije za)

A protiv brace matematicara i teoreticara
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 18.12.2002., 18:00   #12
"Moderatori drugih podforuma su mi predlozili neke kandidate za moderiranje "Znanosti".
Vjerujem da bi predlozeni bili dobri moderatori i da nisu bez razloga predlozeni, ali bih ipak radije od vas koji ovdje pisete htio cuti koga biste vi htjeli kao moderatora"

Pusti ti moderatore s drugih foruma, nek oni moderiraju svoje forume, a ne petljaju se u ovaj.
Ovako, Jango hoce i skoro svi smatramo da treba. Moj prijedlog je odmah staviti Janga. Drugi moderator neka bude zenski i moj je prijedlog nek se one dogovore. Kasnije se moze dodati i treci. Molim Jaci spol da ponovno ne razvodni raspravu oko moderatora prebacivanjem loptice (te daj ti, te hocu ja ali mozda jos netko, hocu s ovim ili onim i slicno) kao prije petnaest dana jer se opet ne bumo nist dogovorili.
Zasto bi moderatori trebali biti skladni par? Pa ovdje se nitko ne vrijedja i rasprave su kulturne.
kumek is offline  
Old 18.12.2002., 20:01   #13
Quote:
kumek kaže:
Zasto bi moderatori trebali biti skladni par? Pa ovdje se nitko ne vrijedja i rasprave su kulturne.
kako ce inace moderirati? npr. ako jedan zeli nesto obrisati jer smatra neprimjerenim a drugome se cini da to ne treba dirati, doci ce do internog sukoba. i tako nikakav posao nece biti obavnjen. a blokiranje je najgora opcija.
sto se tice kulture i vrijedjanja, samo cekaj, cak i na znanosti zna biti papreno
(npr. dok aganor ne otkrije ovaj forum, IL ga zacini ili dok se neki dinamicni duhovi ne zakace )
luca is offline  
Old 18.12.2002., 20:45   #14
Quote:
luca kaže:
kako ce inace moderirati? npr. ako jedan zeli nesto obrisati jer smatra neprimjerenim a drugome se cini da to ne treba dirati, doci ce do internog sukoba. i tako nikakav posao nece biti obavnjen. a blokiranje je najgora opcija.
sto se tice kulture i vrijedjanja, samo cekaj, cak i na znanosti zna biti papreno
(npr. dok aganor ne otkrije ovaj forum, IL ga zacini ili dok se neki dinamicni duhovi ne zakace )
Moderatori se biraju prema sposobnosti uvažavanja svih razmišljanja i po razumnom ponašanju. Ako te odlike imaju oba moderatora, tj. ako su ispravno odabrani, ne vidim zašto se ne bi slagali ili bar pronašli kompromisno rješenje? Ipak je ovo Znanost.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Old 18.12.2002., 23:18   #15
AxMi, biseru pa i velma je matematičarka (jedino ak si mislil dat akcenat na bražu, onda ok)

A math_baby je tu
A i skeptik je tu
Sad bi se to moglo rasplamsat (žar već postoji, samo se treba uhvatiti u laganu vatricu )
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Old 19.12.2002., 07:32   #16
Quote:
C'Tebo kaže:
AxMi, biseru pa i velma je matematičarka (jedino ak si mislil dat akcenat na bražu, onda ok)

A math_baby je tu
A i skeptik je tu
Sad bi se to moglo rasplamsat (žar već postoji, samo se treba uhvatiti u laganu vatricu )
I ti si pa opet neides okolo i trabunjas ko duo stribor i skeptik. Joj najbolje mi kad njih dvojica pocnu.

A mathbaby treba samo jedan thread kako matematika nije znanost i da vidis zara (hmmm da nemam pametnija posla.....)
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 19.12.2002., 09:44   #17
Quote:
Jango Fett kaže:
Moderatori se biraju prema sposobnosti uvažavanja svih razmišljanja i po razumnom ponašanju. Ako te odlike imaju oba moderatora, tj. ako su ispravno odabrani, ne vidim zašto se ne bi slagali ili bar pronašli kompromisno rješenje? Ipak je ovo Znanost.
dakle slazemo se da moraju oba moderatora imati neke zadane odlike. naravno da ce se uvijek naci rjesenje, ali ako se à priori moderatori slazu o nacinu kako treba moderirati, sve ce ici brze i efikasnije. recimo ti i ja nemamo isti pogleda na to koji topic je koristan a koji nije (dakle, trebalo bi ga brisati).

to sto je ovo "Znanost", ne garantira nista. vidjela sam vec krvavih bitki i na tako "razumnim" mjestima
luca is offline  
Old 19.12.2002., 09:57   #18
Quote:
luca kaže:
dakle slazemo se da moraju oba moderatora imati neke zadane odlike. naravno da ce se uvijek naci rjesenje, ali ako se à priori moderatori slazu o nacinu kako treba moderirati, sve ce ici brze i efikasnije. recimo ti i ja nemamo isti pogleda na to koji topic je koristan a koji nije (dakle, trebalo bi ga brisati).

to sto je ovo "Znanost", ne garantira nista. vidjela sam vec krvavih bitki i na tako "razumnim" mjestima

Činjenica je da se ništa ne može utvrditi sa 100%-tnom sigurnošću. Uvijek postoji rizik. Može se samo napraviti prema najpreciznijoj pretpostavci. Ti, recimo, ulaziš u finese, tipa koliko će vremena biti potrebno da se oni slože i slično, što smatram da nije baš toliko bitno. Ja ne vidim zašto bismo se npr. nas dvoje neslagali oko korisnosti nekog foruma ili slično.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Old 19.12.2002., 10:06   #19
Quote:
Jango Fett kaže:
Činjenica je da se ništa ne može utvrditi sa 100%-tnom sigurnošću. Uvijek postoji rizik. Može se samo napraviti prema najpreciznijoj pretpostavci. Ti, recimo, ulaziš u finese, tipa koliko će vremena biti potrebno da se oni slože i slično, što smatram da nije baš toliko bitno. Ja ne vidim zašto bismo se npr. nas dvoje neslagali oko korisnosti nekog foruma ili slično.
pa da, mislim da moderatorski posao i je oko finesa biti miran i fin, nikoga ne povrijediti, obaviti posao i sve to u razumnom vremenu jer je forum dinamican sustav...
zasto se nas dvoje ne bi slagali oko korisnosti nekog foruma? sto se mene tice, nema nikakvog razoga. ali nisi li negdje napisao nesto sto mene navodi kao "los" primjer mislim da se ti recimo ne slazes s topicom o "kukanju" i da si moderator da bi ga vjerojatno izbrisao. ja sam vec drugdje objasnila zasto mu vidim svrhu (kao i topicu "upoznavanje") i da ne vidim stetu. pa se necu sad ponavljati...
vidis, lakse je kad ljudi koji moraju suradjivati imaju iste kriterije
luca is offline  
Old 19.12.2002., 10:18   #20
Quote:
luca kaže:
pa da, mislim da moderatorski posao i je oko finesa biti miran i fin, nikoga ne povrijediti, obaviti posao i sve to u razumnom vremenu jer je forum dinamican sustav...
zasto se nas dvoje ne bi slagali oko korisnosti nekog foruma? sto se mene tice, nema nikakvog razoga. ali nisi li negdje napisao nesto sto mene navodi kao "los" primjer mislim da se ti recimo ne slazes s topicom o "kukanju" i da si moderator da bi ga vjerojatno izbrisao. ja sam vec drugdje objasnila zasto mu vidim svrhu (kao i topicu "upoznavanje") i da ne vidim stetu. pa se necu sad ponavljati...
vidis, lakse je kad ljudi koji moraju suradjivati imaju iste kriterije

Ne, ja sam bio protiv chatanja na forumima koji se toga ne tiču, tipa kvazi-vrijeđanja Americana i nekih drugih individua.

Tebe sam naveo kao primjer ne samo zbog kukanja nego i zbog chatanja, ali ja nisam rekao da bih to obrisao (100% nisam to napisao). Ja bi, recimo, sva chatanja prebacio na jedan forum o chatanju unutar znanosti, gdje znanstvenici chataju.

Topic o kukanju sam tada pogrešno shvatio, ali eto, ti si mi objasnila što je zapravo, pa sam u međuvremenu promijenio mišljenje.

Isto tako, malo mi je glupo već 3 ili 4 teme o kvizovima - zašto ne bi pod jednu temu?
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.