Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2011., 13:04   #61
Quote:
kaktus_031 kaže: Pogledaj post
za tog novinara ne znam,ali mozda bi ti predsjednik udruge zarobljenih mogao reci nesto o tome.Iz iste smo postrojbe(kućni prijatelji..ono braća po oružju) zajedno prošli,ja sam prošao ,on je kleko, ako želis preko pp-a se mozemo dogovoriti pa ti ON moze dati podrobnije info.
Hvala ti...nebih htio nekoga gnjaviti...bilo bi dobro kad bi ispričao još neke događaje naravno ako možeš i ako ti nije mučno...
ubojstvo obitelji koja je držala ŠARAN u dalj planini...ti ljudi večin om mađari su dost tamo propatili pod njihovom vlasti...

svakako hvala tim dečkima...pogotovo pokojnom jeanu michel nicolieru....laka mu hrvatska zemlja

Zadnje uređivanje rezon@tor : 21.09.2011. at 11:02. Reason: spajanje poruka
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 22:05   #62
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
Nijedan dio zemlje nije toliko nastradao kao Slavonije....abolicija..itd. čisto sranje...upravo to...šetaju i nikome ništa..još ima i provokacija po mjestima gdje su oni 100%..ne globaliziram ima i Srba koji su dobri ljudi i pošteni čak boljih od mojih velikih Hrvata ...Stvarno se pitam čemu ovakva država??? zašto su toliki izginuli?? afera na svakom koraku...i to tek nakon 20 godina...
da s ovime se slažem 100% treba pravit i naglašavati razliku izmedju Srba i četnika/isto tako Hrvata i onih koji gaje ustašku ideologiju.Osobno sam upoznao dečke iz 204 Vukovarske koji su Srbi,ne treba zaboraviti da je u ono vrijeme bilo dosta ljudi drugih narodnosti Mađara Čeha Slovaka Francuza Norvežana( neka mi ne zamjere oni koje nisam naveo a bili su u ZNG-u kasnije u HV-u)mnogi nisu razumijeli političku situaciju i zbog čega je došlo do srbijanske agresije na Hrvatsku ali su vjerovarno iskonskim nagonom prema pravednijem i slabijem i pristupali u nase redove- veliko im hvala.

Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
Hvala ti...nebih htio nekoga gnjaviti...bilo bi dobro kad bi ispričao još neke događaje naravno ako možeš i ako ti nije mučno...
ubojstvo obitelji koja je držala ŠARAN u dalj planini...ti ljudi večin om mađari su dost tamo propatili pod njihovom vlasti...
nažalost o to me neznam ništa
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
svakako hvala tim dečkima...pogotovo pokojnom jeanu michel nicolieru....laka mu hrvatska zemlja
u spomen na Jean Michel Nicollier neka mu je vječna slava i hvala...
http://www.youtube.com/watch?v=KANV5fFzYro

zanimljiv komentar Francuske novinarke koji svakako treba pogledadi i spremiti u arhivu
http://www.youtube.com/watch?v=1LTZLp4gwTU

Zadnje uređivanje rezon@tor : 21.09.2011. at 11:03. Reason: spajanje poruka
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 17:59   #63
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
Hvala ti...nebih htio nekoga gnjaviti...bilo bi dobro kad bi ispričao još neke događaje naravno ako možeš i ako ti nije mučno...
ubojstvo obitelji koja je držala ŠARAN u dalj planini...ti ljudi večin om mađari su dost tamo propatili pod njihovom vlasti...
raspitam se ja ovih dana ,njihova rođaka živi do mene,najbolje frendice,skoro su i nju ubili kada je otišla vidjeti svoju kuću.
__________________
LILLY106
OPET LILLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 18:42   #64
Quote:
OPET LILLY kaže: Pogledaj post
raspitam se ja ovih dana ,njihova rođaka živi do mene,najbolje frendice,skoro su i nju ubili kada je otišla vidjeti svoju kuću.

Hvala...javi što si saznala,
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 12:50   #65
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
Vidim da si na jednom od prethodnih postova spomenuo Ljubu bajtu. Inače ga dobro poznajem. Upoznali smo se negdje kod Petrinje u srpnju 1991. tada je bio u Tigrovima. Znam da je prethodno bio u okolici Vukovara. Erdut, Aljamaš i dalj mi nikada nije spominjao. Prije je bio u policiji mislim u Dubrovniku. Ili je on možda bio u specijlanoj policiji tu u Osijeku. Zvao sam ga ovih dana, ali mi se nije javio. Ako se skoro nađem s njim budem ga pitao vezano za te događaje.
bok,danas sam malo lutao po forumima pa sam naletio na tebe.ljubo bajto s druge strane.
__________________
Dobro je uvijek imati ruku pri ruci
zagi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 09:25   #66
Quote:
zagi07 kaže: Pogledaj post
bok,danas sam malo lutao po forumima pa sam naletio na tebe.ljubo bajto s druge strane.
bok!!.rode moj Rvacki...kako smo se i dogovorili danas..nađemo se..ili u ZG..ili u Os...kako koga bude put poveo
-da ponovim jos jednom..kao sto sam ti napisao u poruci...bit će mi drago da se nađemo ..na fišu uz čašicu dobrog erdutskog vina(riba mora da pliva)..da se prisjetimo naših poginulih..i starih dana..( tvoje slike i ostalih nasih dečki iz "prve bojne"....jos uvijek čuvam.. .) živ mi bio..i vidimo se..bok!!!
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 00:43   #67
dečki bok...gledao sam sinoć dokumentarac "Šlep za rasute terete", dali imate nekakve amaterske video zapise da stavite na youtube...koji do sad nisu viđeni...bilo bi super....

dali je netko od vas sudjelovao u tom dokumentarcu?
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 09:40   #68
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
dečki bok...gledao sam sinoć dokumentarac "Šlep za rasute terete", dali imate nekakve amaterske video zapise da stavite na youtube...koji do sad nisu viđeni...bilo bi super....

dali je netko od vas sudjelovao u tom dokumentarcu?
za taj dokumentarac sada prvi puta čujem,upravo ga gledam na youtube-u i skidam u arhivu.Nisam učesnik u snimanju tog dokumetarca ali sve koji su tada bili u uniformi znam po imenu i prezimenu...hvala za dokumentarac što je postvljen na youtube
bok!...
imam neke slike iz tog doba,postrojbe koja je tada bila smještena u centru za obuku u Erdutu..da li slike postaviti ovdje na net??
-trebalo bi pitati te iste ljude da li se slažu s time ovako bez njihovog odobrenja ne bi bilo u redu.
kaktus_031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 14:54   #69
pozdrav svima...nitko se ne javlja pa rekoh da oživim temu...nesmijemo zaboraviti i taj dio slavonije...kao ni žrtve koje nisu male...nažalost...
Štko kažete na knigu 260 dana?
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 21:56   #70
Izgleda da se nešto pokrenulo po pitanju obitelji iz Dalja....
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 22:58   #71
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
Izgleda da se nešto pokrenulo po pitanju obitelji iz Dalja....
Da ne kasnimo ovoliko jos bi rekao Bravo.
http://www.vecernji.hr/vijesti/djevo...-clanak-415322
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 00:36   #72
Na snimkama (barem onima koje sam ja vidio) vezanim za šlep nema nekog kaosa, jurnjave, sakrivanja od granata i slično. Možda točnije bi bilo reći da je kaos bio kontroliran. Gdje su u to doba bili četnici, u odnosu na mjesto ukrcaja? Kad i kako su oni uopće saznali da je selo ispražnjeno? Jesu naši zapovjednici imali kontakte s njihovim, pa je odlučeno povući se da se spase civili pod uvjetom da četnici za to vrijeme miruju, tako nešto možda?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 23:23   #73
Mislim da je dan ultimatum stanovnicima Aljmaša da izađu....pogledaj ove snimke:
http://www.mojvideo.com/video-sastan...e76de154d1c77a
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 10:45   #74
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
Izgleda da se nešto pokrenulo po pitanju obitelji iz Dalja....
U svibnju su uhićena dva srbina zbog optužba za silovanja ,(knjiga 260 dana).
Marija mi je bila u salonu i prićala o sudskom ispitivanju ,ona i kćer su van sebe,tretiraju ih..... tako da je Marija padala u nesvjest od uzrujavanja,a kćer(koju su odvodili na silovanja)blago rećeno ludi.Kćer nisu pustili na razmjenu civila,već je završila u Mitrovici te kada je bila u višem stadiju trudnoće ,su pustili preko Mađarske za Hrvatsku,dijete je rodila i odgaja ga .
Srbe komšije silovatelje vidim gotovo svaki dan u Dalju,ispitali su ih i pustili.
A moje kćeri tu žive.
__________________
LILLY106
OPET LILLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 14:57   #75
Quote:
OPET LILLY kaže: Pogledaj post
U svibnju su uhićena dva srbina zbog optužba za silovanja ,(knjiga 260 dana).
Marija mi je bila u salonu i prićala o sudskom ispitivanju ,ona i kćer su van sebe,tretiraju ih..... tako da je Marija padala u nesvjest od uzrujavanja,a kćer(koju su odvodili na silovanja)blago rećeno ludi.Kćer nisu pustili na razmjenu civila,već je završila u Mitrovici te kada je bila u višem stadiju trudnoće ,su pustili preko Mađarske za Hrvatsku,dijete je rodila i odgaja ga .
Srbe komšije silovatelje vidim gotovo svaki dan u Dalju,ispitali su ih i pustili.
A moje kćeri tu žive.
Pročitala sam knjigu 260 dana i skoro da nemogu vjerovati što su to ti jadni ljudi preživjeli...pitam se jesu kakvi su to "ljudi" te "komšije"...
Imam nekih nejasnoća što se tiče knjige... ako znaš molim vas da mi odgovorite...
Spominje se neki sin od gospođe Gubina iz Bobote... je li to njen pravi sin? je li bila prije udana za tog četničkog vojvodu? živi li taj četnički vojvoda još uvijek u RH?
žive li ti Kojčini kod kojih je Marijan radio još uvijek u Dalju? Što je sa susjedom srbinom kod kojih je isto morao raditi kad je kod Kojčina dobio slobodan dan? Živi li sva ta bagra bezbrižno u Hrvatskoj... sigurno su dobili i mirovine...
što je s tim djetetom kojeg je rodila Zorica? To je veliki teret i za dijete znati da je začet silovanjem i to tako dugotrajnim i brutalnim...
Znam da sam dosadna...ali ako znate kakvu informaciju
hibiscus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 15:14   #76
Onda to sve izgleda nema smisla ako su ih pustili ...pa kakva je ovo država...taj dalj je očito pun četnika...Javite mi što je dalje ako nije problem...
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 00:03   #77
Quote:
hibiscus kaže: Pogledaj post
Pročitala sam knjigu 260 dana i skoro da nemogu vjerovati što su to ti jadni ljudi preživjeli...pitam se jesu kakvi su to "ljudi" te "komšije"...
Imam nekih nejasnoća što se tiče knjige... ako znaš molim vas da mi odgovorite...
Spominje se neki sin od gospođe Gubina iz Bobote... je li to njen pravi sin? je li bila prije udana za tog četničkog vojvodu? živi li taj četnički vojvoda još uvijek u RH?
žive li ti Kojčini kod kojih je Marijan radio još uvijek u Dalju? Što je sa susjedom srbinom kod kojih je isto morao raditi kad je kod Kojčina dobio slobodan dan? Živi li sva ta bagra bezbrižno u Hrvatskoj... sigurno su dobili i mirovine...
što je s tim djetetom kojeg je rodila Zorica? To je veliki teret i za dijete znati da je začet silovanjem i to tako dugotrajnim i brutalnim...
Znam da sam dosadna...ali ako znate kakvu informaciju
Zorica je rodila i odgaja to dijete,neki dan na sudu joj je pozlilo-u visokom je stadiju trudnoće ,u braku je i ima još djece.Mala Helena je umrla,nisam pitala kako,da ne uznemiravam Mariju.Ovo sa četničkim vojvodom isto neznam.Iskreno ne mogu otvoreno pričati sa Marijom jer uvijek bude mušterija u frizerskom
.I mene zanimaju neke stvari a ćim netko uđe promijenimo temu .Čeni ponosno šeću dignutih glava i busaju se svojim srpstvom.
Marijim muž se ubio nedugo nakon dolaska u Osijek.
__________________
LILLY106
OPET LILLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 00:11   #78
Quote:
Laki1991 kaže: Pogledaj post
Onda to sve izgleda nema smisla ako su ih pustili ...pa kakva je ovo država...taj dalj je očito pun četnika...Javite mi što je dalje ako nije problem...
Oni se bahate sa srpstvom i stalno ga ističu,hode izdignutih glava i stalno pljuju po politici državi i svemu Hrvatskom.
Hrvati se tu osjećaju zaboravljeno i isfrustrirano jer nas stalno njihovo ponašanje ,govor i zagriženost podsjećaju da smo mi tu manjina
__________________
LILLY106
OPET LILLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 01:18   #79
Quote:
OPET LILLY kaže: Pogledaj post
Oni se bahate sa srpstvom i stalno ga ističu,hode izdignutih glava i stalno pljuju po politici državi i svemu Hrvatskom.
Hrvati se tu osjećaju zaboravljeno i isfrustrirano jer nas stalno njihovo ponašanje ,govor i zagriženost podsjećaju da smo mi tu manjina
Deru oni tu ekavicom više nego oni preko u Srbiji ...a i naš narod je isto stoka...ok ako su ostali u Hrvatskoj ima da je poštuješ a ne da ti država da maltane sve a ti pljuješ po njoj i još četnikuješ...jebni erdutaski sporazum i mirna reintegracija...jedino stvar loša je što bi bilo poginulih s naše strane u čišćenju Slavonije koja je istim sporazumom izbjegnuta...nesluti to na dobro
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 01:23   #80
Quote:
OPET LILLY kaže: Pogledaj post
Zorica je rodila i odgaja to dijete,neki dan na sudu joj je pozlilo-u visokom je stadiju trudnoće ,u braku je i ima još djece.Mala Helena je umrla,nisam pitala kako,da ne uznemiravam Mariju.Ovo sa četničkim vojvodom isto neznam.Iskreno ne mogu otvoreno pričati sa Marijom jer uvijek bude mušterija u frizerskom
.I mene zanimaju neke stvari a ćim netko uđe promijenimo temu .Čeni ponosno šeću dignutih glava i busaju se svojim srpstvom.
Marijim muž se ubio nedugo nakon dolaska u Osijek.
nakon svega što je prošao ubio se...i nikome ništa...
Laki1991 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.