Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 10:55   #41
Quote:
Gustavo kaže:
Da znate koliko je samo nezaposlenih žena popušilo da nisu dobile porodiljno jer nisu znale da moraju biti prije toga 12 mjeseci na burzi,mojoj rekli prije par godina da što će se prijavljivati kad je trudna pa sam kasnije morao preko poljoprivrede ganjat da dobije porodiljno,sramotno
malo OT, i možda socijalno neosjetljivo, ali te nezaposlene žene ako nisu na burzi ne ulažu u socijalno i zdravstveno, a očekuju da ih država subvencionira...
meni to nije u redu... pogotovo prema ženama koje zarađuju daleko više od max. iznosa naknade koju dobivaju...
pa sad me razapnite...
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:13   #42
Quote:
magic blue kaže:
like it thx!
a jel im ja to kako dokazujem papirologijom ili kako? jel oni to pisu u knjizicu ili kako ce mi pred pemziu to racunat?
upišu u knjižicu, tamo negdje na zadnjim stranicama koje su, čini mi se, rezervirane baš za te specijalne "stažove" i poslije se to, naravno, uračuna u pemziju.
na HZZO donosiš iz firme prosjek plaća za poslijednjih 6 mjeseci da izračunaju koliko ćeš porodiljnog dobivati
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:14   #43
thx! a kad im knjizicu donesem? pretpostavljam kad zatvaram porodiljni
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:31   #44
a jel onda nama poslodavci to nekam upišu taj staž od 1 god ili opet moramo uzeti knjižicu i ići same nositi da to ispune.
meni općenito nije jasno kako se to vodi kod poslodavca. on nam da taj R1 i mi se prijavimo na HZZO, a šta se onda moramo odjavit u firmi ili donijet njima neki papir od HZZO-a da smo na porodiljskom. mislim, nebi ja imala ništa protiv da mi i dalje isplaćuju plaću...
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:41   #45
...

ma ne. neeeee
nis nemoras nosit. nigdje radnu knjizicu. pa poslodavac ti dobije to od hzzo-a. i onda ti se to upise.
c cc
i iskoristite si godisnji prije nego odete na porodiljni.
svakako
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:45   #46
Quote:
sidora kaže:
ma ne. neeeee
nis nemoras nosit. nigdje radnu knjizicu. pa poslodavac ti dobije to od hzzo-a. i onda ti se to upise.
c cc
i iskoristite si godisnji prije nego odete na porodiljni.
svakako
tenx
viš ti kak je mene lako smotat
to su i meni rekli za godišnji i zato ću iskoristiti svaki dan do zadnjega, ništa im ne poklanjam!
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:49   #47
obavezno chiara.
nakon toga otvori porodiljni. i pozuri. nemoj pustit tete u racunovodstvu da ti uzmu papir i kazu budemo vas zvali. mene su zvale nakon mjesec dana. i stoga mi je naknada kasnila 3 mjeseca.
cekaj tamo da ti ispisu odotraga placu unatrag 6 mjeseci i po mogucnosti kukaj na glas, jojjjjjjjj sto me boli, jojjjjjjjjj rodit cu.
za tri minute su mi sestricni to sredile, i isto radi u ogromnoj firmi kao i ja.
kiss
i sretno
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:01   #48
ma nema šanse. baš se spremam idući tjedan u firmu po plaću i po R1 i kod doktorice tako da sve prikupim i nosim na hzzo
a ove kod nas kak su smotane i mogle bi zavlačiti, ali nema šanse da ih pustim, stajat ću tamo nad njima dok ne dobijem papir
a jel moram prvo otvorit porodiljni pa onda po R1 ili to nema veze?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:20   #49
Quote:
sidora kaže:
nis nemoras nosit. nigdje radnu knjizicu. pa poslodavac ti dobije to od hzzo-a. i onda ti se to upise.
nekako mi nevjerojatno zvuci da ti staz koji vodi hzzo ispunjava poslodavac pored tolike birokracije kod nas u drzavi. cak da hzzo nikakav zig ne mora opizdit u knjizicu, ne znam, mozda
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:21   #50
Quote:
chiara kaže:
a jel moram prvo otvorit porodiljni pa onda po R1 ili to nema veze?
mislim da s R1 otvaras porodiljni da ti odma moze izracunat naknadu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:50   #51
Quote:
magriz kaže:
malo OT, i možda socijalno neosjetljivo, ali te nezaposlene žene ako nisu na burzi ne ulažu u socijalno i zdravstveno, a očekuju da ih država subvencionira...
meni to nije u redu... pogotovo prema ženama koje zarađuju daleko više od max. iznosa naknade koju dobivaju...
pa sad me razapnite...
aaaaaaaaaa ti spadas u one kojem ili kojoj su svi krivi sto nekoga zivot ne mazi i ima mala primanja ili opet sto se netko potrudio i sto ima jako dobra primanja
Kad smo kod ulaganja u socijalno i zdravstveno: sta ti dobivas uopce od onoga sto uplatis, da ti znas koliko tvoj poslodavac jos uplacuje drzavi na tvoju palcu sutio bi ko zaliven i ZATO CURE MUZITE OD DRZAVE SVE STO MOZETE
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:32   #52
Quote:
magic blue kaže:
nekako mi nevjerojatno zvuci da ti staz koji vodi hzzo ispunjava poslodavac pored tolike birokracije kod nas u drzavi. cak da hzzo nikakav zig ne mora opizdit u knjizicu, ne znam, mozda
ma i meni je to sumnjivo jer su me tak već jednom šetali u vodnikovu za nešto, više se ne sjećam
ja sam čak čula verziju da se prvih 6 mj vodiš kod poslodavca a onda uzimaš od njih radnu knjižicu i prijavljuješ se na burzu. tak da sam ja po tom pitanju totalno zbunjena
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:45   #53
ma na burzu ziher ne, ti si cijelo vrijeme zaposlena kod jednog poslodavca samo je pitanje ko ti isplacuje pare (dakle hzzo) i ko ti na kraju polupa zigove za porodiljno?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:24   #54
Quote:
Wedding kaže:
aaaaaaaaaa ti spadas u one kojem ili kojoj su svi krivi sto nekoga zivot ne mazi i ima mala primanja ili opet sto se netko potrudio i sto ima jako dobra primanja
Kad smo kod ulaganja u socijalno i zdravstveno: sta ti dobivas uopce od onoga sto uplatis, da ti znas koliko tvoj poslodavac jos uplacuje drzavi na tvoju palcu sutio bi ko zaliven i ZATO CURE MUZITE OD DRZAVE SVE STO MOZETE
spadam u ovu drugu kategoriju... i muka mi je kad vidim žene koje rađaju samo da bi dobile novac od države... a nikad, ali baš nikad nisu uplatile ni lipe... a očekuju brda i doline i bune se, i još su svi prema njima osjetljivi i žale ih...
jako dobro znam koliko moj poslodavac uplaćuje na moju plaću, a što ja dobijem? ništa, manje od nezaposlenih koje muzu državu...
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:17   #55
Magična vidim da si već dobila lijepe vijesti od Baje

A ja sam nakon današnje turneje s papirologijom doznala da mi je svejedno jesam li na porodiljnom pola ili cijelu godinu (inače sam prijavljena na malo više od pola radnog vremena) jer su mi primanja, ovisno o satnici u određenom mjesecu, +/- 100, 200 kn.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:22   #56
Quote:
Wedding kaže:
Joj kak me pika u oci ovaj ER-1 nijeeeeeee tako nego je R-1
Vjerujem, jer pikalo bi i mene da sam se prije susrela s ovim . A sad mi nije jasno zašto ga na više mjesta pišu krivo - i to oni koji se bave ovim stvarima (samo na onom mom prijašnjem postu je od dva različita izvora, izvora koji "znaju"... )
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:25   #57
Quote:
magriz kaže:
...žene koje rađaju samo da bi dobile novac od države...
Di to? Daj da se preselim u tu državu! Ma nije valjda da ste na Hr mislile?
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:29   #58
Ako uzmem bolovanje, kako se to racuna, mislim koliko se dobiva novaca.
Ti smanje placu ili kaj?
Sve mi se cini da cu lagano otic.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:44   #59
Kažu...
Naknada za vrijeme bolovanja zbog bolesti i komplikacija u svezi s trudnoćom i porođajem iznosi 100%, ali HZZO ima limit koji iznosi 4250 kn. To u praksi znaci da ukoliko je plaća trudnice veća ipak neće dobiti 100 %.
Prije prijave za bolovanje na HZZO-u treba u firmi zatražiti prosjek plaće zadnjih 6 mjeseci i to se uz doznaku predaje na HZZO-u.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 17:50   #60
Quote:
SaveAss kaže:
To u praksi znaci da ukoliko je plaća trudnice veća ipak neće dobiti 100 %.

mada, kad se stavi na vagu te pare i zivciranje na poslu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.