Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2012., 23:34   #41
od ovoga što si nabrojala, znam samo za peg perego
mislim da ti ovih drugih niti nema kod nas za kupiti, bar ja nisam nigdje naletila na njih
i ja sam razmišljala o kupovini vani, ali je problem preći granicu jer su kolica preko onog iznosa koji se smije prenijeti tako da je pitanje koliko se to isplati
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 15:51   #42
mi kupili PP Duette i za sad smo jako zadovoljni

budemo vidjeli kako to funkcionira kad dođu bebe.

jeste razmišljale o hranilicama?
ja bi neku od 0+ da mogu biti bebe unutra u tom ležećem-nultom položaju pa da onda ne moram posebno imati viper, pa kasnje hranilicu i visoki stolac kad budu mogli jesti za stolom...

za sad sam našla - od ovih cijenovno prihvatljivijih samo Brevi B-fun da ide u nulti položaj.. ima koja cjenovno još privatjivija?

sad bogami ne znam dal sam off topic ili to isto spada pod ovu temu...
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 10:28   #43
Meni je predaleko razmisljati o hranilicama. S malom mi je jaje sluzilo ko viper, tak da ce vjerojatno tako i sada. Kolica isto jos ne gledamo

Nego, jeste sta razmisljale o nosiljkama? To je ono sto mene pati..
__________________
29.07.2010. Bibonja... 03.03.2013. stižu jos dva Bibonjčeka
mala-kate is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 10:41   #44
ali u jaju ne smiju djeca dugo biti

ajde, znam da neću ostaviti dijete u tome 2 sata, al svejedno, nije mi baš to neki prirodni opušteni položaj za bebu

nosiljke? na što misliš?
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 13:18   #45
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
ali u jaju ne smiju djeca dugo biti

ajde, znam da neću ostaviti dijete u tome 2 sata, al svejedno, nije mi baš to neki prirodni opušteni položaj za bebu

nosiljke? na što misliš?
Smiju biti 2 sata u komadu - isto kao i u viperu. A u ta 2 sata ces ih sigurno dignuti presvuci/podojiti/bilo sta. Ak zaspu i tako ih prebacis u krevetac.

Mislila sam na mei-tai, sling i tako... ne znam kolko su te stvari prakticne sa blizancima
__________________
29.07.2010. Bibonja... 03.03.2013. stižu jos dva Bibonjčeka
mala-kate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 11:23   #46
ulijecem vam kao fan nosiljki
i moram reci da na ovom forumu nisam uocila icije iskustvo nosenja duplica
dok ce biti maleni, bojim se da nema nacina da ih oboje nosite odjednom, jer su to sve polozaji koljeve ili prsa o prsa koje ne znam kako kvalitetno izvesti s dvje bebe, i je li uopce moguce.
kasnije, kad budu veci, mozete u nosiljkama poput mei tai-a nositi obje bebe: jednu naprijed drugu na ledjima. negdje je na nekoj temi, nemam sad vise pojma na kojoj netko stavio link s youtubea gdje mama pokazuje kako blizance nosi na takav nacin. e, sad, koliko je to prakticno i mguce na neko dulje vrijeme, nemam pojma meni je nekad na duze staze tesko ovu moju jednu od 9 kila nositi, a imam kvalitetnu, strukturiranu nosiljku.
probajte prokopati google i youtube na engleskom o nosenju twinsa.. nemam pojma sto bih vam drugo mogla savjetovati..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 12:22   #47
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ulijecem vam kao fan nosiljki
i moram reci da na ovom forumu nisam uocila icije iskustvo nosenja duplica
dok ce biti maleni, bojim se da nema nacina da ih oboje nosite odjednom, jer su to sve polozaji koljeve ili prsa o prsa koje ne znam kako kvalitetno izvesti s dvje bebe, i je li uopce moguce.
kasnije, kad budu veci, mozete u nosiljkama poput mei tai-a nositi obje bebe: jednu naprijed drugu na ledjima. negdje je na nekoj temi, nemam sad vise pojma na kojoj netko stavio link s youtubea gdje mama pokazuje kako blizance nosi na takav nacin. e, sad, koliko je to prakticno i mguce na neko dulje vrijeme, nemam pojma meni je nekad na duze staze tesko ovu moju jednu od 9 kila nositi, a imam kvalitetnu, strukturiranu nosiljku.
probajte prokopati google i youtube na engleskom o nosenju twinsa.. nemam pojma sto bih vam drugo mogla savjetovati..

da, tak sam si i mislila, makar, meni za twinse to izgleda nepraktično, što napraviti onda kad ovaj na leđima plače ili nešto pa bi mi trebale ruke da riješim situaciju

meni su isto super te nosiljke za jednu bebu, ali ne bi ih nabavila za dvije.
ne znam, možda s vremenom promijenim mišljenje... al za sad o tome ne razmišljam.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 12:29   #48
eventualno da si nabavite jednu maramu/sling, cisto da si olaksate u pocetku pa npr jednu bebu imate na sebi u nosiljci (jer ih to smiruje, pase im blizina i nosenje) dok drugu prematate, hranite i sl. s te strane moze biti puno koristi od noslijke. ili npr jedno spava, a drugo dreci pa to drugo strpate u nosiljki i skuhate rucak, napravite si nekaj po kuci.. ali nositi ih tandemu, pogotovo dok su mali skorz, mislim da nebu funkcioniralo
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 12:47   #49
hm... ovo mi se čini kao jako dobar prijedlog! budem razmislila o tome... tnx

a sa ovom tvrdnjom da bi ih bilo teško nositi u tandemu se u potpunosti slažem, pogotovo dok još treba paziti na glavice...
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 09:34   #50
Uz ovo sto je Luna napisala ima jos dvije opcije: u jednom slingu se moze nositi oboje istovremeno dok su jos minijaturni, a postoji i klokanica bas za blizance (naravno, nema je kod nas za kupiti )
__________________
29.07.2010. Bibonja... 03.03.2013. stižu jos dva Bibonjčeka
mala-kate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 12:34   #51
Kako vam se cini ova nosiljka za twinse:

http://www.stuff4multiples.com/TwinT...rier_p_22.html

Ima puno opcija i bas bih ju rado kupila samo da ne dolazi jedino u ovoj uzasnoj bordo boji....
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 14:46   #52
ajmee, mislim da bi mi leda nakom par nosenja osla u kuki...

a ne znam Red, probaj negdje iskopat iskustva
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 15:00   #53
Ma rewiewi su stvarno jako dobri za ovu nosiljku, ali kao i tebi cini mi se da bi mi to ipak bilo too much tereta za nosit...mislila sam eventualno ako trebam nabrzinu do ducana po par stvari ili nesto slicno obavit pa bi bilo lakse tako ih okacit na sebe nego stavljat i vozit u kolicima....

Mala Kate kakva je to klokanica za blizance? Imas neku sliku? Link? Nema kod nas ali na ebayu nema sto nema, neke stvari ne kostaju puno za poslati a jos ako je poste restante moze se i prosvercati preko granice....meni je muka koliko divnih kolica sam se nagledala na za twinse na ebayu, a kod nas ih uopce nama, ali to je ipak preveliko za slanje i skrivanje na granici
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 15:29   #54
čini mi se da ovo nije baš za mene, i meni bi leđa otpala da oboje ovako nosim

RedDoor jesi kupila kolica? čini mi se da si rekla da ćeš uzeti Inglesina...njih kod nas ni nema za kupiti? bar ih ja nisam nigdje vidjela

ja i dalje neodlučna, tj ja jesam izabrala, ali sad mm fantazira
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 15:40   #55
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
meni je muka koliko divnih kolica sam se nagledala na za twinse na ebayu, a kod nas ih uopce nama, ali to je ipak preveliko za slanje i skrivanje na granici
slažem se, i meni je muka kakva sam sve lijepa kolica vidjela, a kod nas jad i bijeda od ponude
ova su mi super, svi ih hvale, ali naravno nema ih ni blizu za kupiti

http://www.cosatto.com/thumb.php?src...e183.jpg&w=800
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 15:47   #56
Ninna kupit cemo Inglesinu defintivno, moze ih se naruciti u Tintilinicu, mi smo se tamo vec napol dogovorili s jednom diiivnom tetom koja nam je sredila i popust i cak ih ni ne moramo kupiti cim stignu nego ce nam ih cuvati u ducanu dokle god ne budemo sigurni da je sve OK. Uglavnom izac ce nam 6500 skupa s "jajima" za auto. Narucit cemo ih za jedno desetak dana kad cemo u Zg na pregled.
Jos se jedino dvoumimo da li uzeti ta jaja jer ima i jako dobrih sjedalica s isofixom koje idu od 0 pa su iskoristive i puno kasnije od 6 mj.
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 15:48   #57
Quote:
Ninna kaže: Pogledaj post
slažem se, i meni je muka kakva sam sve lijepa kolica vidjela, a kod nas jad i bijeda od ponude
ova su mi super, svi ih hvale, ali naravno nema ih ni blizu za kupiti

http://www.cosatto.com/thumb.php?src...e183.jpg&w=800
awwww sto bi ovo bilo slatko za tvoje princezice

Meni su za sada naj naj one sto je netko na stranici prije spominjao: stroll my air duo twin stroller, i da ih ima tu ili u SLo ili barem igdje u EU kupili bi njih, ali hebiga, nema
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 15:52   #58
krivo mjesto.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 15:56   #59
Potrazit cu sliku, nemam je na kompu... al kad razmislim, malu sam prestala nositi tako kad je imala manje od 10 kg, jer su me ledja ubijala - znaci blizance do 5kg svaki, a to bi imali sa nekih 3 mjeseca - do tada i tako mogu samo u maramu ili sling
__________________
29.07.2010. Bibonja... 03.03.2013. stižu jos dva Bibonjčeka
mala-kate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 17:29   #60
Ma, da, ja se samo sjetim skolske torbe koja je tezila oko 4 kg i bila mi preteska cesto, a na ledjima nosena, tako da....mislim da se necemo bas puno nosati nazalost!
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.