Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2013., 16:32   #1
Trgovina sa dječjom odjećom

Ispričavam se unaprijed ako sam možda krivo stavio temu.
Dakle moja majka se već jako dugo iz hobija bavi štrikanjem i heklanjem sa fokusom na odjeću za bebe (do cca. godinu dana).
Sada je počela razmišljati o tome da otvori trgovinu u kojoj bi prodavala to što ona napravi plus što otkupi od drugih individualaca. Dakle pričamo o odjeći za bebe (vestice, haljinice, šlapice, kapice itd.) od čiste vune, ručni rad.
Pokušavam saznati da li bi vas koji imate djecu te dobi ili ih tek očekujete zanimalo kupovati u takvoj trgovini.

Unaprijed se zahvaljujem svima na odgovorima!
Marakul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 19:57   #2
ovisi kako sta..ne znam sta ona plete?jer tako malim bebama je najzdraviji pamuk..ali od 6 mj. nadalje nekakve kapice,sal..vestice..eventualno zimsku haljinicu za djevojcicu-zasto ne..ali opet u danasnje doba ti cijena diktira uspjeh,pa dosta toga ovisi i o tome koliko bi ona to naplacivala
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 10:00   #3
Pa u osnovi misli se baviti čistom vunom kao materijalom. konrektnije to bi bile vestice, šlapice, kapice i takve stvari. ne bodiji...
Marakul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 10:53   #4
Ja osobno ne volim vunu uopce ni na sebi ni opipat - momentalno se najezim
Tak da za svoju bebu ne bi to sigurno kupovala

Opet s druge strane mama mi je naheklala predivnu dekicu od debelog pamucnog konca i stvarno je wow
Eto jos jedna ideja - rucno radene dekice su jako trazene
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 12:43   #5
dekice i slične stvari bi možda bolje prošle, onako štosne slatke, ali možda razmisliti da pređete na pamučno predivo, a ne čistu vunu, jer je prihvatljivije za bebe i malu djecu, od vune i mene sve svrbi kad nosim kapu ili bilošto...od vune su meni npr štosne torbice za mame, nabacujem samo ideje a vi vidite...možda da poslikate nešto što već imate gotovo i stavite ovdje i napišete pošto bi koji komad prodali, (ako moderatori to dozvole), pa da vidite reakcije

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja osobno ne volim vunu uopce ni na sebi ni opipat - momentalno se najezim
Tak da za svoju bebu ne bi to sigurno kupovala

Opet s druge strane mama mi je naheklala predivnu dekicu od debelog pamucnog konca i stvarno je wow
Eto jos jedna ideja - rucno radene dekice su jako trazene
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 13:40   #6
vuna nije za male bebe.. osim što je osjetljivo za pranje, pušta mucice pa bebe koje sline ruke imaju što čuda između prstića i u dlanovima.
kapice isto moraju imati pamučnu podstavu, jer inače svrbi glavica.
ako su stvari ciljano za bebače, bolje se prebaciti na pamučni konac, kao što je netko gore već naveo
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 13:51   #7
Ni ja nebi kupila vunu za bebu. U nijednoj kombinaciji...
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 17:39   #8
Vuna je osjetljiva za pranje naravno. Vuna se mora prati ručno, i to je jednostavno tako. A što se tiče mucica tu se ne bih baš složio sa vama. Naime mucice mogu nastati i od pamuka i od poliestera i od vune tako da je to više manje ista stvar.
Iskreno imam već dosta gotovih stvari, ali ne bih to stavljao ovdje niti navodio cijenu jer ovo ipak nije oglasni dio foruma. Meni je ovo čisto kao informacija što ljudi misle o takvom projektu. Iskreno jedan od fokusa mi je i to što je vuna, odnosno štrikano, opet u modi
Marakul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 22:22   #9
Moja mama isto plete stvarcice za bebe, djecu ali kupuje najcesce baby vunu koja je mekanaskroz i ne smeta tako bebama
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.