Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2013., 10:56   #1
Je li kucnuo čas za razvod?

Pozdrav svima i rastavljenima i nerastavljenima :-)
Evo da i ja napišem riječ, dvije. Dakle u braku sam 9 godina, imam sina od 6. U početku (kao i svima) je bilo bajno. Bili smo zaljubljeni i slijepi na većinu stvari. Prvo vrijeme smo živjeli kod moje mame dok se nismo usrećili sa kreditom i kupili svoj stan. Zapravo kad sada gledam i tada je bilo stvari koje su me smetale, ali sam se pravila da me ne smetaju. Bio je jako vezan za svoje "dečke" i viđao se s njima skoro svaki dan i dolazio doma pripit, ali ok. Kad smo se preselili u svoj stan u početku je sve bilo dobro, ali kada je došlo do financijske stiske (čitaj kredit u švicarcima) situacija se promijenila. Ono zapravo što mene smeta je:
- njegovi me ne podnose, a svekrva pogotovo. ona se nadala da će dobiti poslušnu snahu koja će nju tetošiti i slijepo je pratiti, ali figa. primitivna je i glupa, ali se trudim trpiti je jer je njegova mama. milion puta mi je napravila scenu i izvređala me, ali ok..
- ona se od prvog dana previše miješa u naš život, a on to trpi i meni govori ma pusti je kroz jedno uho unutra, kroz drugo van
- ne voli baš pričati o problemima jer ih on ne vidi
- bio je bez posla godinu dana i bio je doma, ali za to vrijeme skoro nikada nije maloga pokupio iz vrtića ili kupio kruh i slično
- sex se totalno prorijedio, ajmo reći skoro da ga i nema
- ne slažemo se oko odgoja djeteta s kojim on ima ne baš najbolji odnos
- ne slažemo se oko financija
- on je prilično čudno odgojen. nema empatije prema drugima, komunikacija s mojom obitelji možda 2 rečenice godišnje. kad dođemo kod nekog od obitelji on sjedi i gleda tv...
i tako to. ne da mi se više pisati. ja bih se najrađe razvela jer mi se ne da ovako živjeti još 20-30 godina. On ne razumije što je meni?
Ne znam da li ga još uvijek volim ili ne, ali ovakav život izgleda kao da živim s cimerom i to je to. Po meni to nije brak.
Mišljenja?
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:02   #2
Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima i rastavljenima i nerastavljenima :-)
Evo da i ja napišem riječ, dvije. Dakle u braku sam 9 godina, imam sina od 6. U početku (kao i svima) je bilo bajno. Bili smo zaljubljeni i slijepi na većinu stvari. Prvo vrijeme smo živjeli kod moje mame dok se nismo usrećili sa kreditom i kupili svoj stan. Zapravo kad sada gledam i tada je bilo stvari koje su me smetale, ali sam se pravila da me ne smetaju. Bio je jako vezan za svoje "dečke" i viđao se s njima skoro svaki dan i dolazio doma pripit, ali ok. Kad smo se preselili u svoj stan u početku je sve bilo dobro, ali kada je došlo do financijske stiske (čitaj kredit u švicarcima) situacija se promijenila. Ono zapravo što mene smeta je:
- njegovi me ne podnose, a svekrva pogotovo. ona se nadala da će dobiti poslušnu snahu koja će nju tetošiti i slijepo je pratiti, ali figa. primitivna je i glupa, ali se trudim trpiti je jer je njegova mama. milion puta mi je napravila scenu i izvređala me, ali ok..
- ona se od prvog dana previše miješa u naš život, a on to trpi i meni govori ma pusti je kroz jedno uho unutra, kroz drugo van
- ne voli baš pričati o problemima jer ih on ne vidi
- bio je bez posla godinu dana i bio je doma, ali za to vrijeme skoro nikada nije maloga pokupio iz vrtića ili kupio kruh i slično
- sex se totalno prorijedio, ajmo reći skoro da ga i nema
- ne slažemo se oko odgoja djeteta s kojim on ima ne baš najbolji odnos
- ne slažemo se oko financija
- on je prilično čudno odgojen. nema empatije prema drugima, komunikacija s mojom obitelji možda 2 rečenice godišnje. kad dođemo kod nekog od obitelji on sjedi i gleda tv...
i tako to. ne da mi se više pisati. ja bih se najrađe razvela jer mi se ne da ovako živjeti još 20-30 godina. On ne razumije što je meni?
Ne znam da li ga još uvijek volim ili ne, ali ovakav život izgleda kao da živim s cimerom i to je to. Po meni to nije brak.
Mišljenja?
Mnogi brakovi sliče na živote s cimerima kad upadnu u neku kolotečinu, ali tvoji problemi su malo veći od neke dosade. Što se tiče pitanja iz naslova, čini mi se da odgovor leži u onom dijelu u kojem opisuješ financijsku situaciju jer to mi se čini kao najveći problem (osim svekrve ) a što se tiče njegovog karaktera, kako si i sama napisala- bila si slijepa na većinu stvari.
Najgore je to što ne znaš jel ga voliš ili ne, tako da ti ne mogu reći ništa osim da dok to ne saznaš- "čas nije kucnuo"
Ima nešto drugo, što je po meni osim ljubavi također bitno za dobar brak a to ne vidim iz ovog što si napisala. Poštuješ li ti njega?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:05   #3
Pa i da i ne. On je osoba koja se nikada ne bori, uvijek sve uzima zdravo za gotovo. Voljela bih da ima više inicijative.
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:11   #4
Po opisanom zvuči kao da je pomalo "autistična" osoba

A takve osobe je praktično nemoguće promijeniti u ponašanju. Prema tome, ništa se puno neće promijeniti a ti si trebaš odgovoriti možeš li tako nešto prihvaćati za cijeli život.

S druge strane ostavljati nešto već jako dobro poznato - možeš naletjeti i na nekog puno goreg. Znači zapravo je pitanje koliko si kockar u životu
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:15   #5
Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
Pa i da i ne. On je osoba koja se nikada ne bori, uvijek sve uzima zdravo za gotovo. Voljela bih da ima više inicijative.
To samo po sebi nije razlog za razvod, a i promjenjiva je kategorija. Znam osobu koja je bila takva pa je sad u nekoj drugoj krajnosti (ženska osoba) muž se prije žalio kako se ponaša kao da joj je sve svejedno, a kad je uzela stvari u svoje ruke prvo je bio iznenađen i sretan, ali sad mu ni to ne paše. Probaj s njim popričati o tome, možda se kao takvi zapravo nadopunjavate. Imaš brakova gdje je netko "vođa čopora" i funkcioniraju ok. Naravno, ako si i ti takva kao on, onda ti to ne paše jer ti treba sigurnost. Ali ako si jačeg temperamenta onda ti je to dobro jer nema svađa Teško mi je na temelju tako malo informacija napisati išta konkretno.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:22   #6
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Po opisanom zvuči kao da je pomalo "autistična" osoba

:
Moj prijatelj gay rekao bi - tipičan hetero
Danas su mnogi muškarci modernijih pogleda na brak (a neki su i "otkrili svoju žensku stranu") ali mnogi su drukčije odgojeni i to ne znači da su njihovi osjećaji manji, samo ih ne pokazuju na način kako bi neke osobe željele.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:28   #7
Razgovarali smo mi puno puta, ja sam čak spominjala rastavu ali on ne vidi problem, ali se niti ne mijenja u svom ponašanju.
Bilo bi ok da on meni pusti da sam "vođa čopora", ali neće. svi moji prijedlozi i savjeti su se pokazali točni, ali ih on nije htio prihvatiti. najviše sluša mamu (iako tvrdi da ne) jer ona je stručnjak u svemu.
O novom, drugom partneru uopće ne razmišljam. zapravo bih voljela da sam sama s malim. imala bi više vremena za sebe i za njega.
on mene niti ne maltretira, niti vara (valjda), ali zna biti grub (riječima) prema malome a to mislim potiče iz njegovog djetinjstva koje je bilo u najmanju ruku čudno. i njegovi su čudi. npr. oni nikad ne slušaju radio, sve ploče i kazete koje su možda imali su odavno bacili, isto je i sa knjigama. njima je najbitnije da uštede što više novca (ne znam za što) i onako malo-posjednički da imaju što više zemlje i nekretnina. cijeli su se život odricali svega da bi kao štedili, a sad opet nemaju ništa.
on s druge strane ima novca za ono što on misli da bi trebali kupiti i uvijek se čudi kako i zašto treba kupiti špeceraj ili nešto za kuću.
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:30   #8
Ja sam isto ajmo reći starinski odgojena i mislim si da to nisu dovoljni razlozi za brak, ali kad razmislim da bi trebali ovako živjeti još 20 godina, to mi je besmisleno.
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:36   #9
mislim da si sama sebi odg na to pitanje.....da li si spremna tako ziviti još 20-30god

tvoje nezadovoljstvo ce s vremenom samo rasti, a ako je on stvarno takva panjina od covjeka, kao što tvrdis, onda ga otkantaj - ja zazirem od takvih ljudi, takvi ljudi su samo teret u zivotu, moras ga teglit kroz zivot i rjesavati i svoje i njegove probleme, kao da imas kamen oko vrata...

po meni (ali ja sam samac, jer smatram da je bolje biti kvalitetno sam, nego u nekvalitetnom braku/vezi) veza nije dobra ako jedan partner drugog samo sputava i ogranicava u zivotu, brak/veza bi trebao biti savez ravnopravnih ljudi, partnerstvo u kojem cete izvlačiti i poticati najbolje jedno od drugog

nije mi jasno ovo da lik uopce ne reagira na uvrede koje dobijas od njegove mame
nepoštivanjem tebe, ona ne poštuje ni njega, jer si mu zena...ja sam svoju mamu davnih dana doveo u red glede tih stvari (mislim da su sve mame takve, da ni jedna zena nije dovoljno dobra za njihove sinove, svejedno nema sta srat, bez obzira bila u pravu ili ne), jesi probala razgovarati s njom? ako je zena primitivna, mozda razumije samo verbalno nasilje, pa ju stjeraj onda u rodni kraj...ne znam kakva si osoba, ja sam dosta temperamentan i ne dam na sebe bez obzira ko bio u pitanju i koliko vidim vise te ljudi poštuju kad se tako postavis nego kad trpiš uvrede...


svoje bivse cure sam otkantavao zbog gore navedenih stvari....ili cu biti bolji, sretniji, zadovoljniji i uspjesniji s njima ili necu biti s njima uopce - tako ja gledam na stvari
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:39   #10
Poslala sam ja nju u svašta, ali ima fakat debelu kožu pa se malo smiri, a onda po starom.
kad sam bila u vezi to je bilo lakše. ovako u braku puno teže odlučiti se na tako nešto - dijete je tu i svašta nešto.
užasno mi je da o tome razmišljam na valentinovo.
imamo mi i svjetlih trenutaka, ali u globalu smo kao dobri prijatelji koji žive zajedno.
ja sam komunikativna, volim ljude i društvo, volim brzi život i da se stalno nešto događa. nedostaju mi neke stvari i to je to...
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 12:17   #11
Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
Ja sam isto ajmo reći starinski odgojena i mislim si da to nisu dovoljni razlozi za brak, ali kad razmislim da bi trebali ovako živjeti još 20 godina, to mi je besmisleno.
Kad god vidim ovakav slučaj, sjetim se rečenice "Stoga će čovjek ostaviti oca i majku, da prione uza svoju ženu, i bit će njih dvoje jedno tijelo" (Mk 10,7)

Meni je besmisleno da se netko deklarira na takav način (svekrva, tvoj muž) a ne drži se "osnovnih pravila"
Mislim da ti nisi spremna za razvod iz načina na koji pišeš o svemu tome, a razumijem da ne možeš zamisliti da ti život prolazi na ovakav način. Dobro je što uvijek u životu postoji i zlatna sredina. U ovom slučaju možda bi to moglo biti neko privremeno odvajanje tebe i djeteta od njega. Ne znam imaš li mogućnosti otići nekamo, k svojima na neko vrijeme, da se malo udaljite jedno od drugog, da razmislite što želite. Kad nam je nešto preblizu onda to isto ne vidimo tako dobro kao i kad nam je predaleko.

Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
imamo mi i svjetlih trenutaka, ali u globalu smo kao dobri prijatelji koji žive zajedno.
Ja ne vidim ništa loše u ovoj rečenici, dapače- to je super. Jedino, ako fali seksa onda nije dobro, ali ni to nije nerješivo. pogotovo s obzirom na tvoj temperament.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 12:20   #12
a u braku si još zbog čega?
__________________
Pinky: My motherfucker is so cool, when he goes to bed, sheep count him.
floki_ne_daj_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 12:23   #13
Zbog čega? Ne znam ... Jer ipak nešto osjećam za njega, jer je otac mog djeteta, jer u većini slučajeva funkcioniramo normalno (kao cimeri, ali normalno jer je to već postalo normalno).
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 12:30   #14
Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
užasno mi je da o tome razmišljam na valentinovo. ...
Mislim da je tebe zbedirala opća euforija oko tog datuma i da ti se čini da je u tuđim vrtovima trava zelenija.

Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post

ja sam komunikativna, volim ljude i društvo, volim brzi život i da se stalno nešto događa. nedostaju mi neke stvari i to je to...
Sve to što ti nedostaje možeš imati i u ovom braku. Uzmi od braka ono najbolje, ali pokreni se malo i ti, upiši se na fitnes ili neki tečaj, ispuni si vrijeme kako ti paše. Ako se njemu ne da s tobom, nek čuva dijete.
Btw dijete ima 6 godina, uskoro će u školu i to će već biti velika promjena za njega. Mislim da sad za dijete ne bi bilo dobro kad bi se vi rastali - tajming mnogi podcjenjuju a jako je bitan.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 14:39   #15
Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
njima je najbitnije da uštede što više novca (ne znam za što) i onako malo-posjednički da imaju što više zemlje i nekretnina. cijeli su se život odricali svega da bi kao štedili, a sad opet nemaju ništa.
on s druge strane ima novca za ono što on misli da bi trebali kupiti i uvijek se čudi kako i zašto treba kupiti špeceraj ili nešto za kuću.
Poznat mi je taj tip - štedljivi skrbnik, lišen empatije, fokusiran na materijalno.
Uvijek govori o tome da treba štediti , a ne trošiti na "gluposti", kao naprimjer poklone, dječje aktivnosti, putovanja, izlete...

A onda se u poznoj dobi utvrdi da "ušteđevine" nema jer je spiskana na luksuzne darove i uzdržavanje za skupe ljubavnice. Nakon otkrića, prijetnje samoubojstvom i slično.

Takvi ne znaju na drugi način doći do ljubavi i pažnje
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 15:01   #16
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ima nešto drugo, što je po meni osim ljubavi također bitno za dobar brak a to ne vidim iz ovog što si napisala. Poštuješ li ti njega?
koji je bio razlog za ovo pitanje (možda joj ne bilo tako da ga više poštuje ili kaj?)

ja sam baš suprotno primjetila, da on nju ne poštuje.

čovjek koji je godinu dana doma sjedio i nije bio u stanju po vlastito dijete otići do vrtića, neće se taj nikad promjeniti.

@vanda31-zamisli tek svoje frustracije za 5, 10, 20 godina, pa promisli dali si spremna na takav život

nikad neće biti drugačije, vi jednostavno niste kompatibilni..od odgoja djeteta, pa nadalje, bit će svijetlih trenutaka još i uvijek ćeš na njih gledati kao na neku 'slamku spasa', ali ostatak života će ti i dalje biti ujeban i frustrirajući.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 15:02   #17
Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
Zbog čega? Ne znam ... Jer ipak nešto osjećam za njega, jer je otac mog djeteta, jer u većini slučajeva funkcioniramo normalno (kao cimeri, ali normalno jer je to već postalo normalno).
?!
oprosti...mislio sam da nam se percipiranje normalnoga poklapa barem donekle...
ariveđorno....
__________________
Pinky: My motherfucker is so cool, when he goes to bed, sheep count him.
floki_ne_daj_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 16:42   #18
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
koji je bio razlog za ovo pitanje (možda joj ne bilo tako da ga više poštuje ili kaj?)

ja sam baš suprotno primjetila, da on nju ne poštuje..
Ja nisam ništa primijetila, samo sam pitala. A pitanje je išlo u obrnutom smjeru od onog što si ti zaključila. Naime, moje je mišljenje da ako žena ne poštuje muža prije ili kasnije taj brak završi. (isto vrijedi i ako je obrnuto)

Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
čovjek koji je godinu dana doma sjedio i nije bio u stanju po vlastito dijete otići do vrtića, neće se taj nikad promjeniti.
Možda ti imaš kristalnu kuglu, ali ja nikad ne bih rekla nekoj osobi vezano uz treću osobu koju ne znam - da nešto nikad neće biti
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 16:52   #19
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja nisam ništa primijetila, samo sam pitala. A pitanje je išlo u obrnutom smjeru od onog što si ti zaključila. Naime, moje je mišljenje da ako žena ne poštuje muža prije ili kasnije taj brak završi. (isto vrijedi i ako je obrnuto)

Možda ti imaš kristalnu kuglu, ali ja nikad ne bih rekla nekoj osobi vezano uz treću osobu koju ne znam - da nešto nikad neće biti
dakle, sve što je žena izložila je bilo toliko minorno, pa si ti išla malo dalje čeprkat da bi mogla zaključiti kako je uzrok njenog nezadovoljstva brakom činjenica da ga ona možda dovoljno ne poštuje, a ne njihova nekompatibilnost..meni je to suvišno.

da, imam kristalnu kuglu...imat ćeš ju i ti kad budeš stara kao ja

Zadnje uređivanje Monica. : 14.02.2013. at 16:57.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 19:40   #20
Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
Poslala sam ja nju u svašta, ali ima fakat debelu kožu pa se malo smiri, a onda po starom.
jbg, onda si naletila na tvrd orah - budi tvrđa - jebi joj sve po spisku, izvrijeđaj na mrtvo ime

Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
imamo mi i svjetlih trenutaka, ali u globalu smo kao dobri prijatelji koji žive zajedno.
ja sam komunikativna, volim ljude i društvo, volim brzi život i da se stalno nešto događa. nedostaju mi neke stvari i to je to...
da li tebi treba muškarac u punom smislu te riječi ili ti treba cimer, prijatelj, brat...?

Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
Zbog čega? Ne znam ... Jer ipak nešto osjećam za njega, jer je otac mog djeteta, jer u većini slučajeva funkcioniramo normalno (kao cimeri, ali normalno jer je to već postalo normalno).
da li imas osjecaj da venes pored njega? da li ga volis kao što zena voli muža? da li osjecas prema njemu strast ili je ostala samo navika? sta ti kaze ova pjesma http://www.youtube.com/watch?v=5liED...HCSwE5-yVAVTTc

Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Btw dijete ima 6 godina, uskoro će u školu i to će već biti velika promjena za njega. Mislim da sad za dijete ne bi bilo dobro kad bi se vi rastali - tajming mnogi podcjenjuju a jako je bitan.
ne bih se slozio s ovim...mislim da je za dijete najbitinije da odrasta u zdravom okruzenju sa sretnim roditeljima, makar oni bili i rastavljeni, u protivnom ce dijete prihvatiti krive obrasce ponašanje kao "normalne" (vanda je rekla da je njen muz "cudno" odgojen - upravo o tome govorim)
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.