Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2015., 17:35   #181
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Očito ne znaš kolika je kazna za to
Nemaju šanse na sudu protiv ovakvih stvari. Sve je po zakonu, kada se parkiraju kod MUPa neka da podatke i sve ostalo, jer ako nisu "lažni", nije im problem parkirati se kod MUPa. A tada daš sve podatke, i objasniš zašto.

Jer da mi iskreno zaručnicu opljačkaju na način kao ovaj na linku, drugi put kada bi netko iz "civilnih patrola" zatražio da stanem, vjerojatno bih ga pregazio :klap:

Mislim, mi sada ovdje pričamo o situaciji koja nije baš vjerojatno da bi se desila, ali to je moj postupak reagiranja.

Opet, ne znam, uvijek sam imao sa svim policajcima dobre susrete, dapače, shvaćam ih jer znam kakvih sve ima idiota koji misle da su svi policajci hrpe gov***, a ustvari se ne zapitaju zašto to misle.

Fabricio1, si sigurno bio dobar i pristojan čovik?
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 21:10   #182
Quote:
kamix kaže: Pogledaj post
Bed mi je u slučaju odbijanja žalbe kazna mi se penje s 2000 kn(koje mogu platiti u roku od 8 dana) na 3000kn...
I kak to ide? Jel idem ja pred suca ili?
Prvi puta da, kasnije, kod žalbi, ne.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 21:32   #183
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Sve je po zakonu, kada se parkiraju kod MUPa neka da podatke i sve ostalo, jer ako nisu "lažni", nije im problem parkirati se kod MUPa. A tada daš sve podatke, i objasniš zašto.
Ovo je po zakonu a ostale šeme ne naznimaju ni njih ni suca.

Članak 32.

(1) Sudionici u prometu moraju postupati po zahtjevima izraženim pomoću znakova ili po naredbama policijskih službenika ili drugih osoba koje, na temelju ovlaštenja iz ovoga Zakona, nadziru i upravljaju prometom na cestama (u daljnjem tekstu: ovlaštena osoba).
(2) Ovlaštene osobe dužne su se pri davanju znakova postaviti na cesti tako da ih sudionici u prometu, kojima su znaci namijenjeni, mogu lako i s dovoljne udaljenosti uočiti.
(3) Znaci iz stavka 1. ovoga članka mogu se davati i iz vozila.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 3.000,00 do 7.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač motornog vozila ako postupi suprotno zahtjevu izraženom pomoću znaka ili po naredbi policijskog službenika.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 21:39   #184
Žalio bih se, ako ne prođe, platio, pa makar i 7.000,00. Usput napravio dovoljnu medijsku hajku, pa makar potrošio 5x taj iznos. Oko te stvari se jedino ne zajebavam, to sam rekao dragoj, nije uopće problem kazna, ali da je meni lakše. Ovo ostalo, ako je zaustavi jer nije nešto napravila, brate kazni je koliko god misliš da je potrebno, ako ne prođe žalba platimo, nema problema. Ali to zaustavljanje, slobodno produži draga, osim ako ne zaustavljaju na nekom mjestu koji je prometan gdje ima još ljudi, tada stani. Ali u nekoj mračnoj ulici? Produži, platim kaznu ako je potrebno.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 08:54   #185
Prešla bi i malo u pješadiju uz novčanu kaznu.Mislim da bi i sudac rekao veoma dobar pokušaj obrane samo šteta što ne prolazi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 10:07   #186
Mislim da bi prošlo, ovisi i da li se braniš sam ili imaš dobrog odvjetnika. Jednostavno, u mračnoj ulici ne bih stao random autu. Na osvijetljenoj + prometnoj ulici == stao bih.

Btw, da li i policajci imaju mogućnost naplaćivanja karticama? Mislim da imaju POS aparate. Znam da presretači imaju..
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 10:27   #187
Na koju šemu bi odvjetnik pobio citirani članak zakona?Piše negdje da nema zaustavjanja po noči i na neosvjetjenom mjestu?

Nemaju svi ali postoji bar jedan po upravi i trebalo bi čekat dok toga ne donesu na mjesto prekršaja taman da je udaljenost 90-100 km.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 10:41   #188
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Na koju šemu bi odvjetnik pobio citirani članak zakona?Piše negdje da nema zaustavjanja po noči i na neosvjetjenom mjestu?
Ma daj molim te, pa svaka žalba se koristi da se žali na neki "citirani članak zakona". Inače ne bi bila "žalba"

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nemaju svi ali postoji bar jedan po upravi i trebalo bi čekat dok toga ne donesu na mjesto prekršaja taman da je udaljenost 90-100 km.
A smanjuju kaznu samo ako platiš na mjestu ili imaš rok od kojeg dana? Ako ne možeš čekati.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 19:41   #189
Žalba postoji no ne znači i da će žalba proći.A na koji članak zakona bi bila žalba koji bi napisala draga ili njen odvjetnik

Dobiješ obavijest o počinjenom prekršaju i uplaznicu i rok je 3 dana uplatit 50% kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 19:49   #190
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Žalba postoji no ne znači i da će žalba proći.A na koji članak zakona bi bila žalba koji bi napisala draga ili njen odvjetnik
.
Ne znam, ako jednog dana budem, tada ću o tome razmišljati.

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Dobiješ obavijest o počinjenom prekršaju i uplaznicu i rok je 3 dana uplatit 50% kazne.
Hvala, bilo mi je ostalo negdje u svijesti da je 3 dana, zadnji put sam platio na licu mjesta jer sam znao da sam kriv.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 20:05   #191
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ne znam, ako jednog dana budem, tada ću o tome razmišljati.
Ako si je savjetovao što da radi onda već sada trebaš znat po kojem članku zakona/propisa će sežalit.

Ili joj takve stvari nemoj savjetovat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 20:13   #192
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako si je savjetovao što da radi onda već sada trebaš znat po kojem članku zakona/propisa će sežalit.

Ili joj takve stvari nemoj savjetovat.
Naravno da ću savjetovati takve stvari, jer radije bih da je na sigurnom, nego da nije. A neka je kazna i 30 000 kn, ako to znači da je na sigurnom, it's a small price

Nije da je nije zaustavila policija minimalno 10 puta u životu, ako ne i više, pogotovo jer je prije vozila Peugot 106 pa su je zaustavljali praktički na dnevnoj bazi :klap:

Primjer: ajmo reći ulica između 2 sela, jako mračna. I sada vozi ti se žena i vidi nekog lika kako drži znak stop, čovjek u jeans i crnoj jakni, a auto neki crni BMW/Audi/Passat/Golf/whatever. Ti ne bi imao ništa protiv da stane?

Druga je stvar da je ta ista situacija, ali prometna cesta gdje se i ljudi šeću, tada stani, boli me briga. Ja gvorim o prvom primjeru
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 20:26   #193
Mogu reći da bi šansa za takva zaustavljanja bila 1:milijardu jer naši ne zaustavljaju u civilu na taj način nego u vožnji sa bljeskalicama i rotirkama.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 21:57   #194
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Mogu reći da bi šansa za takva zaustavljanja bila 1:milijardu jer naši ne zaustavljaju u civilu na taj način nego u vožnji sa bljeskalicama i rotirkama.
To je druga stvar
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 11:26   #195
Ali veoma bitna u tvojoj opisanoj situacii.A novčanik je ipak tvoj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 13:24   #196
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ali veoma bitna u tvojoj opisanoj situacii.A novčanik je ipak tvoj.
Zaustavljenje u mračnoj ulici u mraku bez svijetla naspram zaustavljenje sa bljeskalicom/rotirkom/helikopterom je totalno drugačija stvar
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 09:09   #197
Zaustavjanje u mračnoj ulici nije zabranjeno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 09:28   #198
Probaj čitati sa razumijevanjem. Ja nisam nigdje rekao da je zabranjeno ili tako nešto.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 17:48   #199
Ako oni mogu zaustavljat u mraku može se/mora se i vozač zaustavit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 18:17   #200
Čitaš li ti uopće? Bez šale sada, nisam nigdje rekao da se ne mora stati. Mora se, naravno, zakonski. Ono što bi moja draga napravila nije zakonski ispravno.

...a sada zamisli scenu stane tako žena nekima u mraku, niti ne vidi odore, ekipa je siluje. Barem je zakonski stala :klap::klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.