Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 05:04   #1
Prevarila me i otišla, a sada mi želi uzeti djecu

Ukratko koliko je to moguce.Sa suprugom sam vise od 10 godina u braku.Moje vidjenje braka bilo je da je sve u redu.Ocito bas i nije bilo.Jedne nedjelje supruga uzima djecu i odlazi kao prijateljici.Vraca djecu(jedno 8 a drugo 6 godina) te mi djeca prenose poruku kako mama sad voli kolegu sa posla a ne vise mene.Znaci noc prije spavali smo u istom krevetu a drugi dan spava sa njime.Sav u soku jer to je prvo sto cujem od djece,pokusavam razgovarati ali bezuspjesno.Zapravo doznajem da me vara vec godinu dana sa njime.E sad mnogi ce se pitati zar nisi nista primjetio?Stvarno ne!Ljetovanje, druzenje pa i u krevetu, po meni normalno.Nakon ovog problema jesam uvidio neke stvari ali tada sam mislio da joj je takav dan.Nakon odlaska njih dvoje odluce da bi zeljeli i djecu.Drugim rijecima mene emotivno unistiti.Zasto?Majka oduvjek radi u smjenama tj. kao tehnicar u hitnoj a ja sam vlasnik firme i vecinu vremena provodio sa djecom.Skola, vrtic i ostalo VECINOM je bila moja obveza.Njen partner takodjer radi u hitnoj kao vozac.Zive u njegovoj kuci.Sada sam saznao, nakon 3 mjeseca da je trudna sa njime.Prva mjera koju je donijelo socijalno je da djeca do okoncanja suda budu kod mene.Djeca su 6 i 8 godina te oni zele zivjeti samnom ali bojim se da ne mogu o tome odlucivati.Mene je povrijedila uzasno i moji zivci su stradali ali sada se bojim za djecu.Sto im dobro nosi eventualno preseljenje ako to sud odluci.Sa moralne strane barem kako ja to vidim, sve je jasno.Ipak bojim se da sud pa cak i socijalno to ne gledaju tako.Koje su mi mogucnosti da mi ne oduzme djecu? Da dobijem skrbnistvo.Vlasnik sam obrta koji jako dobro posluje i zivim sam sa djecom u obiteljskoj kuci.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 05:52   #2
Budi sretan što si je se riješio.
Varala te i zatrudnila s ljubavnikom, a da svojoj djeci pokušaš objasnit što se dogodilo baš me koliko će puta pobjeći od mame ako dobije skrbništvo.

Kažeš dobro ti ide obrt nađi si onda dobrog odvjetika koji se bavi bavi baš iskljucivo tim temama, a vidim da se ti brineš za djecu to ti ide definitivno u prilog.
__________________
"The north remembers." - Robb Stark
ZgSokre is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 06:34   #3
Ma zapravo je trudna unazad ovog vremena što živi sa njime što
je zapravo manje važno.Ipak mene više brine što se događa u njenoj glavi, tj. koja je budućnost moje djece u toj kući.Ako dodam da je taj njen već jednom rastavljen.Da je nakon rastave ponovno uništio jedan brak, ne znam koliko veza je imao a nije niti važno.Što djeci može donijeti život u toj kući?Nažalost čitam sve više i sve su opcije moguće.Piše se sve više i skrbništvu 50:50 što mi također nije prihvatljivo.Zašto? Ona radi smjene po 12 h, cijeli dan ili cijelu noć.Znači ja bih se trebao prilagođavati njenim smjenama i svoj život podrediti njenom?Da mi napravi što je napravila, da mi želi uzeti i djecu, da razmišlja kako razmišlja i kaže kako je to najbolje za djecu? Znači alimentacija i moje plačanje stvarno nije problem ako do toga dođe.Ona je zatražila 2500,00 kn što ja znam da trošim i više na djecu.Usput da dodam kako ja radim od kuće i stvarno malo
radim tj. imam zaposlenog koji odrađuje glavninu posla.
Imam sve mogućnosti za brigu o djeci što mislim da ona nema, živi sa partnerom koji nikako ne može biti uzor djeci.Uz to i i braku sam se više brinuo o djeci.Laž bi bila kada bih napisao da je razlog tome što ona nije dobra majka. Jednostavno ima takav posao.Ipak brinem se da sud djecu dodjeli majci!Jedno dijete moralo bi se ispisati iz jedne i upisati u drugu školu.Znači neke radne navike, prijatelji, slobodne aktivnosti, sve to zbog nje i njenog partnera.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 06:36   #4
Ma na socijalnom mi savjetuju da ne govorim djeci te stvari.Zapravo mi i ne trebaju to reci, znam to i sam.Još su mali, dosta je problema i bez toga da im objašnjavam što je njihova majka napravila.Nije toliko važno što će oni misliti
o majci već što ih čeka ako sud presudi u njenu korist.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 07:14   #5
Mislim da se djeca dosta lako privikavaju na nove okoline, ali bez obzira na to po onome kaj ti kažeš djeca dobivaju više pažnje i imaju više mogućnosti ako su s tobom.

Ako ona dobi srkbništvo onda mi je najviše žao djece što će morat živjeti s čovjekom koji im nije otac, zbog kojeg im se raspala obitelj(iako je tvoja žena ipak snosi najveću krivicu), te je totalni stranac to def. nije ugodan scenarij.

Imaš li ti kakvu korist o toga što je tebe ona prevarila za vrijeme braka, mislim pravno gledano?
__________________
"The north remembers." - Robb Stark
ZgSokre is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 07:44   #6
Vjerujem da se djeca brzo priviknu na novu okolinu ali zašto se privikavati na nešto gore.Dobro, to je moje mišljenje da im je sada bolje nego u drugoj kući ali stvarno ne vidim što im tamo može biti bolje.Njihova majka je dosta lakovjerna tako da ja krivicu dijelim 50:50 na njih oboje.
Ipak mislim da je ona majka i da je trebala više misliti na djecu.Za sada se najviše povlačimo po socijalnom tako da pravno još malo toga znam. Ipak mišljenja sam da njena nevjera pravno meni ne donosi mnogo ili zapravo ništa.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 08:14   #7
Slažem se s tobom da bi ta nova okolina bila def.gora. Na tvome mjestu okrenuo bi svijet ako treba nemoj dopustit da djeca izgube oca, al to teško da ce biti slučaj kod tebe najvjerovatnije ćeš morat djelit skrbništvo. Jedino ako bude sreće će ona svoj život morat uskladit s tvojim.
__________________
"The north remembers." - Robb Stark
ZgSokre is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 10:48   #8
Ovisno od toga sto znaci dijeliti skrbništvo?Nisam siguran da cu na to pristati.Ne zelim vise biti rob toj zeli.Za djecu samo sve najbolje ali za nju vise nista.
Pa i pod uvjetom da ona dobije skrbnistvo i izgubim prvu rundu.
Necu se predavati i borit cu se za dobro djece.Ako se ipak varam i njima bude bolje kod nje, tada mi je najlakse placati alimentaciju i uzovati ono vrijeme koje cu dobiti sa njima.Nekakva suradnja, dijeljenje sa tom osobom ne dolazi u obzir.Djeca bi trebala u idealnim uvjetima imati oba roditelja. I u nasem slucaju ce imati ali ona ne radi u interesu djece.Koji su zapravo njeni interesi ja ne kužim.Da li ju muci placanje alimentacije? Moze biti ali i ovako ce novac otici na djecu.Da li je to problem sto ce ljudi reci, da je ostavila djecu? Moze biti. Da li stvarno toliko voli djecu i misli da ce im iz nekog razloga biti bolje ako dođu živjeti u njegovu kuću umjesto da ostanu u svojoj?Da budu sa njom, njime i djetetom koje bi trebala dobiti sa njime? Osoba koja se vec razvodila, rasturila još jedan brak, toliko voli djecu i sad u nekoliko mjeseci odlučila da želi dijete sa njom i još moje dvoje djece? Ne omalovažavam nikoga i neka me nitko krivo ne shvati ali dvoje ljudi zaposlenih u Hitnoj pomoci(šofer i tehničar), oni rade u smjenama i brinut će se o bebi i moje dvoje djece.
Pa tko je tu lud? Što ona hoće , ne zna to nitko a pitanje je znade li i ona sama.Ja ću se boriti za dobro svoje djece i nadam se samo najboljemu a vrijeme će pokazati svoje.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:31   #9
gle...tvoje je da se sa ženom (bivšom) nastojiš oko svega dogovoriti....nema šanse da svoju djecu nećeš moći viđati jer po zakonu na to imaš pravo...kako se dogovorite ili kako sud naloži...nažalost,maloljetnici(ispod 13 god),nemaju pravo birati s kojim će roditeljem živjeti ali imaju pravo na svoje obrazloženje zašto i to će sud uvažiti kao argumrnt...nažalost,nije tvoje propitivati njezine interese i način života,nego se sve treba rješavati matematički....dakle,fakt je da više ne želite brak,da imate 2 djece i da je ona na začetku zasnivanja obitelji sa nekim drugim...po redu-prvo razvod (sporazumno ili sudski),onda skrbništvo i pitanja vezana za to...ostalo-nažalost nije tebi da ulaziš u njezin novi život bez obzira na djecu jer žene znaju biti opake kad im se stane na rep propitujući njihovo novonastalo stanje u vezi,prozivajući ih i kriveći ih....nebitno u ovom slučaju.ona je tako odlučila i radi sebe i djece moraš ostati smiren.....ohladi se,ne brini previše jer ćeš djecu viđati,u najgorem scenariju dva puta tjedno po par sati (najmanje 2 puta tjedno!!),te vikendom kako vam sud naloži....uzmi odvjetnika,jer dosta toga što si napisao de facto ide tebi u prilog....
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:40   #10
Šokre, mislim da te čeka još jedan horor.
Tvoja (još uvijek) NE bivša je trudna sa drugim čovjekom.
Tu će isto biti peripetija jer bi se to dijete moglo pisati na tebe (niste rastavljeni), i onda slijedi njegovo dokazivanje očinstva...
Uopće jedna gorka kaša...
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 15:04   #11
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Šokre, mislim da te čeka još jedan horor.
Tvoja (još uvijek) NE bivša je trudna sa drugim čovjekom.
Tu će isto biti peripetija jer bi se to dijete moglo pisati na tebe (niste rastavljeni), i onda slijedi njegovo dokazivanje očinstva...
Uopće jedna gorka kaša...
da, treba paziti i na ovo, ići će automatski da je to dijete autorovo jer su u braku.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 15:23   #12
Gle po novom obiteljskom zakonu se koliko je god pokušava roditelje natjerati da se dogovore oko djece, što tvoja bivša kaže na to na socijalnoj?
Ako se ne dogovorite najveću ulogu će imati mišljenje socijalnog radnika, tu mislim da si u plusu samim tim što su djecu ostavili kod tebe dok traje postupak i ako si u debelom minusu samim time što si otac a ne majka tako nam je svima!
Opet drugi plus ja mislim da ti je to što je rastava njezinom krivicom i samim time što je napravila nije dobar primjer djeci!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 16:13   #13
Prilikom rastave i "dodjele" dice se ne uvazava nikakav princip krivnje, tako da bi bilo lipo prestati sa dezinformacijama.
To sto je zena varala muza sud uopce ne uzima u obzir.

Autore, sigurno je tesko, ali suzdrzi se od negativnog komentiranja majke prilikom formalnih radnji (a i u prisustvu svoje dice). Po tom pitanju si dobia dobar savjet u Centru i nastoj ga slijediti. Pretjerano kritiziranje bivsega se zna osvetiti. Zato se drzi svojih pozitivnih cimbenika -fleksibilno radno misto i vise vrimena za brigu o dici, dosadasnja povijest tvoje brige (vise si sa dicom), nemijenjanje doma i skole...

Vec su ti rekli: dobro je sto je Centar za prvu ruku ostavia dicu tebi. Iako sud nije vezan za tu odluku ipak je to dobra stvar i ukazuje na slicnu mogucnost i kad je odluka suda u pitanju.
Svakako uzmi odvjetnika koji se bavi obiteljskim pravom.

I nemoj se toliko iscudavati i traziti motive zasto tvoja bivsa zeli dicu u svom domu.
Moguce da to zeli jer ih voli, jer misli da bi im tako bilo bolje, jer ih zeli vidati cesce od dva puta tjedno, jer zeli da se uklope sto vise u njen novi zivot..u biti iz istih razloga iz kojih ih i ti zelis.
Uglavnom, nebitno. Skini fokus sa nje i skoncentriraj se na ono sto ti mozes uciniti za svoju dicu i sebe.
Sritno.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 16:26   #14
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Prilikom rastave i "dodjele" dice se ne uvazava nikakav princip krivnje, tako da bi bilo lipo prestati sa dezinformacijama.
To sto je zena varala muza sud uopce ne uzima u obzir.
Slažem se da to sud ne uzima u obzir ali uzima socijalni radnik jer ovakva prevara nije dobar moarlni primjer za djecu opet ovisi od slućaja do slućaja!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 16:33   #15
Quote:
suhi13 kaže: Pogledaj post
Prva mjera koju je donijelo socijalno je da djeca do okoncanja suda budu kod mene.Djeca su 6 i 8 godina te oni zele zivjeti samnom ali bojim se da ne mogu o tome odlucivati.
Koje su mi mogucnosti da mi ne oduzme djecu?
Mislim da će zbog istih razloga zbog kojih je donesena ova mjera, jednaka odluka biti i kasnije.
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Šokre, mislim da te čeka još jedan horor.
Tvoja (još uvijek) NE bivša je trudna sa drugim čovjekom.
Tu će isto biti peripetija jer bi se to dijete moglo pisati na tebe (niste rastavljeni), i onda slijedi njegovo dokazivanje očinstva...
Uopće jedna gorka kaša...
Slažem se, i da dodam- moglo bi mu i to treće "pripasti" s obz na sve navedeno o "sretnom paru s hitne". Autoru sugeriram da ne čeka da ovaj dokazuje očinstvo nego da je on tuži s obz da to dijete nije njegovo. Znam za jedan takav primjer gdje je lik po sili zakona "dobio" dijete na papirima, pa kad ga je bivša tužila da nije otac, dobila je spor iako on i nije tvrdio suprotno i na kraju je on trebao platiti sve sudske troškove. Nonsens, ali sve po zakonu. Sudske troškove naime plaća onaj koji izgubi spor, ona ga je tužila i dobila spor.

Zadnje uređivanje -honey- : 25.11.2014. at 16:39.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:28   #16
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Šokre, mislim da te čeka još jedan horor.
Tvoja (još uvijek) NE bivša je trudna sa drugim čovjekom.
Tu će isto biti peripetija jer bi se to dijete moglo pisati na tebe (niste rastavljeni), i onda slijedi njegovo dokazivanje očinstva...
Uopće jedna gorka kaša...

Pa nisam ja autor ove teme j*****...

Mlislim da ovo što je ona trudna s ljubavnikovim djetetom njemu nebi trebo biti problem, ako bude nešto srala samo treba tražit test o utvrđivanju očinstva čim se djete rodi i kad se dokaže da nije njegovo nijedan sudac sa zdravom pameću ga neće tražit alimentaciju...
__________________
"The north remembers." - Robb Stark
ZgSokre is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:36   #17
Quote:
ZgSokre kaže: Pogledaj post
Pa nisam ja autor ove teme j*****...

Mlislim da ovo što je ona trudna s ljubavnikovim djetetom njemu nebi trebo biti problem, ako bude nešto srala samo treba tražit test o utvrđivanju očinstva čim se djete rodi i kad se dokaže da nije njegovo nijedan sudac sa zdravom pameću ga neće tražit alimentaciju...
Imao je moj frend takvu situaciju kad mu je žena ostala trudna s drugim i imao je dosta problema i vukao se po sudu dok to nije riješio! Neznam detalje pa neću puno palamudit!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:44   #18
Ne idu mi u glavu tipovi poput tog bolničara? Mislim OK ideš se povremeno zabaviti s udanom u diskreciji. To je normalno. Nekome. Ali sad "zaljubiti" se u ženu u braku s dvoje djece, ujebati je i sjebati nekoliko života osobito djece? zašto? zato jer im se mamica željela opet osjećati kao zaljubljena tinejđerica. Tako je mogao i autor teme, odjebati sve i zaljubiti se u dugonogu 25 - godišnjakinju. Onda bi ga sasuli drvljem i kamenjem.

Čudi me kako se nisu javile neke forumašice i optužile ga da je on kriv za sve.
vicomte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:45   #19
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Imao je moj frend takvu situaciju kad mu je žena ostala trudna s drugim i imao je dosta problema i vukao se po sudu dok to nije riješio! Neznam detalje pa neću puno palamudit!
Koja katastrofa. I ja znam jedan par živi koju zgradu od mene, ženska ostala trudna s nekim drugim likom, pa je ovaj izbacio iz kuće. Može li muškarac podnijeti veću sramotu?
vicomte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:49   #20
Mislim da je to njena sramota ne njegova.
__________________
"The north remembers." - Robb Stark
ZgSokre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.