Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2015., 16:47   #41
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Ali da je fer-nije.
ne samo da nije fer - nevjerojatno je nisko.

jebote... pa ja na taj način ni psa ne bih izbacila, a kamoli osobu s kojom sam provela gotovo desetljeće. zaista nema isprike.

jednu bih ti stvar savjetovala - odi po nakit, ako ti je bitan. nemoj mu prepustiti stvari koje su tebi bitne i koje voliš. budi čvrsta i reci da neka ti izvoli vratiti taj nakit poštom ili ćeš mu zvati policiju na vrata.

to je TVOJE i ti si to platila. radila si i zaradila za taj nakit, odi po njega. nakon toga - odreži ga iz života, striktni ignore.

raspizdi se, kužiš? ne znam jesi imala tu fazu ogromnog bijesa, ali dobro dođe... vjeruj mi. nikakve osvete, ništa slično... ali uzmi ono što ti pripada i što je tvoje. nikako nemoj odustati od svojih stvari zbog njegovog kenjkanja.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 17:34   #42
Fazu bijesa, onog zdravog, pravedničkog bijesa sam nekako mimoišla i odmah krenula ožaliti i emotivno se isključiti.
Imaš pravo. Nakit bih trebala uzeti. Plaćen je mojim novcem.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 17:59   #43
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Jedno je reći-gle, ne funkcioniramo, ne volim te, ajmo se fer i pošteno razići, razdijeliti imovinu i svako dobro.
Drugo je osobu iseliti u jednoj večeri, "počastiti" svom salvom ružnih riječi, nakon 5 min reći da je ne voliš, pa voliš...Pa da je nikad nisi prestao voljeti ali da je kriva za sve ikad...
Pa nakon 2 mjeseca šalje poruku da je ljut na mene i da me mrzi i nakon 4 da me voli i da je sebično đubre, da mu je žao i sve je sjebao.
Prekid znači upravo to-prekid.
Ali postoji razlika kad to učini gospodin čovjek i kad to učini ovakva...ljuštura čovjeka kakav je nekad bio.

Prekidala sam i ranije i razilazili smo se kao ljudi. Pa, zaboga, ta osoba mi je nekad nešto značila, ne želim ga povrijediti neprimjerenim izrazima. Od tuda i čuđenje da kako sam s nekim bivšima ostala u dobrim odnosima a s njim ne želim.
Identično ponašanje kao i moj bivši.
Suosjećam s tobom jer sam prosla to emocionalno silovanje, samo šta sam ja bila slabija od tebe, pa sam uzvratila uvrede.

Nekako sve to treba gledati pozitivno, neka se vrata zatvore da bi se otvorila nova
Drži se
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:06   #44
Quote:
GORGO kaže: Pogledaj post
Identično ponašanje kao i moj bivši.
Suosjećam s tobom jer sam prosla to emocionalno silovanje, samo šta sam ja bila slabija od tebe, pa sam uzvratila uvrede.

Nekako sve to treba gledati pozitivno, neka se vrata zatvore da bi se otvorila nova
Drži se
Emocionalno silovanje...Kvragu, dobar izraz riječi.
Meni je u jednom trenutku palo na pamet i "tovarenje mrtvog konja", jer, u tom trenutku, naša veza je bila upravo to.
Ako si sad oporavljena i zatvorila si to poglavlje svog života, znači da i jesi jaka.
Nema veze što si uzvratila.
Ponekad stvari moraju biti izrečene.

Ja sam ga, u svim onim trenutcima poslije, izabrala zaštititi od svoje škorpionske naravi. Zbog čovjeka kakav je nekad bio.Ne zbog osobe kakva je sad.
Da sam doista išla za tim da ga šutnem sad, dok je na podu, biranim riječima( svim onim stvarima koje saznaš o osobi u 9 godina suživota, svim onim ahilovim petama), šteta bi bila nemjerljiva.
Jbg, negdje treba staviti točku na sav taj kaos.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:06   #45
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Fazu bijesa, onog zdravog, pravedničkog bijesa sam nekako mimoišla i odmah krenula ožaliti i emotivno se isključiti.
Imaš pravo. Nakit bih trebala uzeti. Plaćen je mojim novcem.
upravo to.

velim... nikakve osvete, ništa slično. trebaš krenuti dalje... ali to su TVOJE stvari i nemoj odustati od njih jer je tip pizdek. dođi do svojih stvari kako god znaš, to je tvoje vlasništvo & imaš pravo na njih. nemoj se previše zajebavati s njim, u startu reci da ti uopće nije bed optužiti ga za krađu i ići tim putem da bi dobila svoje stvari natrag. ili milom ili silom. postavi se čvrsto i ono... nema zajebancije. odlučno. skupi SVE što ti pripada.

da ne bi još gratis te stvari dobio... ma daj. izbori se za to, vrijedi definitivno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:09   #46
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
upravo to.

velim... nikakve osvete, ništa slično. trebaš krenuti dalje... ali to su TVOJE stvari i nemoj odustati od njih jer je tip pizdek. dođi do svojih stvari kako god znaš, to je tvoje vlasništvo & imaš pravo na njih. nemoj se previše zajebavati s njim, u startu reci da ti uopće nije bed optužiti ga za krađu i ići tim putem da bi dobila svoje stvari natrag. postavi se čvrsto i ono... nema zajebancije. odlučno. skupi SVE što ti pripada i što je tvoje.

da ne bi još gratis tvoje stvari dobio... ma daj. izbori se za to, vrijedi definitivno.
Imaš pravo.I ima smisla.
Neću ni ulaziti u to kako uopće može živjeti okružen stvarima koje je kupila osoba koju on kakti mrzi-neki ljudi mogu.
Jedno vrijeme sam mislila, ma neka mu ostanu, neću lošu energiju donositi u svoj novi dom, ali i bliski krug prijatelja mi je sugerirao da se "raskusuram" i uzmwm svoje.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:13   #47
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Imaš pravo.I ima smisla.
Neću ni ulaziti u to kako uopće može živjeti okružen stvarima koje je kupila osoba koju on kakti mrzi-neki ljudi mogu.
Jedno vrijeme sam mislila, ma neka mu ostanu, neću lošu energiju donositi u svoj novi dom, ali i bliski krug prijatelja mi je sugerirao da se "raskusuram" i uzmwm svoje.
Mozes uvijek te stvari pokloniti nekome ili prodati. Ali slazem se da ih trebas traziti natrag.

On je tebi dao svega nekoliko sati da spakiras devet godina zivota. Zasto bi ti njemu ostavila toster i mikrovalnu? Nek si sam kupi.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:15   #48
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Emocionalno silovanje...Kvragu, dobar izraz riječi.
Meni je u jednom trenutku palo na pamet i "tovarenje mrtvog konja", jer, u tom trenutku, naša veza je bila upravo to.
Ako si sad oporavljena i zatvorila si to poglavlje svog života, znači da i jesi jaka.
Nema veze što si uzvratila.
Ponekad stvari moraju biti izrečene.

Ja sam ga, u svim onim trenutcima poslije, izabrala zaštititi od svoje škorpionske naravi. Zbog čovjeka kakav je nekad bio.Ne zbog osobe kakva je sad.
Da sam doista išla za tim da ga šutnem sad, dok je na podu, biranim riječima( svim onim stvarima koje saznaš o osobi u 9 godina suživota, svim onim ahilovim petama), šteta bi bila nemjerljiva.
Jbg, negdje treba staviti točku na sav taj kaos.
Na putu sam oporavka, još se zateknem kako tupo buljim u prazno sa upitnicima, ali sam svatila da nemam šta žalit, pa makar se ne ponosim kako sam uzvratila verbalno šamaranje.
Tebi je teže, ipak si živila sa njim, uh 9 godina...ne znam kako ti, ja odlično potiskujem negativizam, samo se nadam da neće naknadno isplivat.
pročitala sam te da sada izlaziš, družiš se, to masu znaći
Škorpionka a?
Ti si zvir, bit ćes ti dobro
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:19   #49
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Imaš pravo.I ima smisla.
Neću ni ulaziti u to kako uopće može živjeti okružen stvarima koje je kupila osoba koju on kakti mrzi-neki ljudi mogu.
Jedno vrijeme sam mislila, ma neka mu ostanu, neću lošu energiju donositi u svoj novi dom, ali i bliski krug prijatelja mi je sugerirao da se "raskusuram" i uzmwm svoje.
čisto sumnjam da te mrzi, on je ljut. pa taj bijes usmjerava na tebe. ne zna što će + svjestan je da je ispao ljigos pa ga i to peče.

ali svakako uzmi svoje, pod svaku cijenu. ne mora to biti loša energija, stvorit ćeš nova & ljepša, veselija sjećanja s tim stvarima. umjesto da te taj nakit podsjeća na njega, nosi ga u veselije prilike i poveži s ljudima koji te vole.

on tebe još nema namjeru pustiti, zato toliko drami i odugovlači s tim stvarima. e... a kad uzmeš ono što ti pripada? block + ignore + no contact, draga. spali taj most u potpunosti i ne osvrći se.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:19   #50
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Mozes uvijek te stvari pokloniti nekome ili prodati. Ali slazem se da ih trebas traziti natrag.

On je tebi dao svega nekoliko sati da spakiras devet godina zivota. Zasto bi ti njemu ostavila toster i mikrovalnu? Nek si sam kupi.
Da je situacija bila obrnuta, ja bih mu još i platila i organizirala prijevoz stvari koje je kupio/donio tijekom naše veze.
Frendica me baš onako junački podbola(s potpunim pravom) za zadnjeg posjeta ikea-i :" Ti gledaš kupovati nove ormare, a zaboravljaš da već imaš set svojih koji samo čekaju da ih kombi pokupi".
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:21   #51
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
čisto sumnjam da te mrzi, on je ljut. pa taj bijes usmjerava na tebe. ne zna što će + svjestan je da je ispao ljigos pa ga i to peče.

ali svakako uzmi svoje, pod svaku cijenu. ne mora to biti loša energija, stvorit ćeš nova & ljepša, veselija sjećanja s tim stvarima. umjesto da te taj nakit podsjeća na njega, nosi ga u veselije prilike i poveži s ljudima koji te vole.

on tebe još nema namjeru pustiti, zato toliko drami i odugovlači s tim stvarima. e... a kad uzmeš ono što ti pripada? block + ignore + no contact, draga. spali taj most u potpunosti i ne osvrći se.
Hvala za poticaj
Dobra sam u spaljivanju mostova, ali me jebe taj viteški galantni moment u meni.
No, kako je krenulo, do konačnog šoudauna(primopredaje) bih se još i mogla prometnuti u ratobornu hajlenderku.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 08:09   #52
I meni je moja bivsa dosla nakon 3 mjeseca prekida po 750kn da joj vratim! Naime,u 3 godine zajednickog zivota jedino u sta je ulozila je tih 750kn za veliki krevet! Problem je bio sto su te novce dali njezini roditelji njoj da uleti kao sudionik ali ona nije znala da su to njezini roditelji meni rekli pa mi prodavala pricu da su to njezini novci i da joj vratim jer joj treba za "tatinu operaciju" a covjeku nista Naravno,kakva sam osoba istog trena kad me nazvala da dolazi po te pare otisao sam na jebeni zid placa,dignuo lovu i kad je dosla hitio sam joj u facu i zalupio vratima! Da sam to rekao njezinim roditeljima mislim da bi je izbacili na cestu zbog toga sto je napravila/trazila! Nemam problema sa time da se vrati/uzme ono sto je tvoje i tebi pripada,sto si platio svojim novcem ali ovako nesto mi je dno dna! 100 ljudi 100 cudi

Darky,uzmi sto je tvoje,imas apsolutno pravo na to!
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 09:18   #53
Quote:
RodjaZg kaže: Pogledaj post
I meni je moja bivsa dosla nakon 3 mjeseca prekida po 750kn da joj vratim! Naime,u 3 godine zajednickog zivota jedino u sta je ulozila je tih 750kn za veliki krevet! Problem je bio sto su te novce dali njezini roditelji njoj da uleti kao sudionik ali ona nije znala da su to njezini roditelji meni rekli pa mi prodavala pricu da su to njezini novci i da joj vratim jer joj treba za "tatinu operaciju" a covjeku nista Naravno,kakva sam osoba istog trena kad me nazvala da dolazi po te pare otisao sam na jebeni zid placa,dignuo lovu i kad je dosla hitio sam joj u facu i zalupio vratima! Da sam to rekao njezinim roditeljima mislim da bi je izbacili na cestu zbog toga sto je napravila/trazila! Nemam problema sa time da se vrati/uzme ono sto je tvoje i tebi pripada,sto si platio svojim novcem ali ovako nesto mi je dno dna! 100 ljudi 100 cudi
Opaaa, Rodjo je pokazao zube
Sviđa mi se kako si se ponio, bez nekog ispada, grubih riječi ili slično, a opet si joj spustio (iako bedača tog nije ni svjesna).
Kad dođem na neko druženje dobiš od mene pivce za utjehu
blažena45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 09:31   #54
Quote:
blažena45 kaže: Pogledaj post
Opaaa, Rodjo je pokazao zube
Sviđa mi se kako si se ponio, bez nekog ispada, grubih riječi ili slično, a opet si joj spustio (iako bedača tog nije ni svjesna).
Kad dođem na neko druženje dobiš od mene pivce za utjehu
Radio sam ja svakave gluposti u vezi,podilazio njoj,prilagodjavao se al to je bila velika greska jer ta osoba je to zapravo iskoristila u svoju korist i zato sam napravio tako kako jesam jer ak nis drugo najvise mrzim prevaru/nevjeru i nepravdu,alergican sam na to i zivac mi radi 100% :

Tnx za pivce
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:15   #55
Darkyn, stvarno ne vidim zašto ti nebi tražila svoje. On te bolesnu i nemoćnu praktički izbacio iz stana/kuće i sad još ima obraza nešto moralizirati umjesto da ti je sve sam dostavio uz veliku mašnu i ispriku. Jbg ljudi se razilaze iz različitih razloga, ali ako si čovjek prema nekome ne znači da te druga osoba treba gaziti. Znam mnoge ljude koji su se mirno razišli, podjelili imovinu i ostali u nekim korektnim odnosima i to je sasvim ok jer dio života su proveli zajedno i zašto onda sve ono dobro pogaziti. No na žalost neki ljudi ne razmišljaju tako, a ovaj tvoj je sebično , iskompleksirano smeće koje svoje frustracije želi liječiti na tebi. Oprosti na riječniku al baš me uzrujalo to da on tebi NE DA neke tvoje stvari, a imaš pravo na polovicu svega stečenog u toj vezi (koliko sam shvatila, živjeli ste zajedno 9 godina i to zakon gleda kao vanbračnu zajednicu). Ja bih mu dostavila spisak svojih stvari po koje želim uz napomenu da ne želim probleme oko toga ukoliko ne želi u sudski spor pa da se sve djeli popola.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:36   #56
Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
Darkyn, stvarno ne vidim zašto ti nebi tražila svoje. On te bolesnu i nemoćnu praktički izbacio iz stana/kuće i sad još ima obraza nešto moralizirati umjesto da ti je sve sam dostavio uz veliku mašnu i ispriku. Jbg ljudi se razilaze iz različitih razloga, ali ako si čovjek prema nekome ne znači da te druga osoba treba gaziti. Znam mnoge ljude koji su se mirno razišli, podjelili imovinu i ostali u nekim korektnim odnosima i to je sasvim ok jer dio života su proveli zajedno i zašto onda sve ono dobro pogaziti. No na žalost neki ljudi ne razmišljaju tako, a ovaj tvoj je sebično , iskompleksirano smeće koje svoje frustracije želi liječiti na tebi. Oprosti na riječniku al baš me uzrujalo to da on tebi NE DA neke tvoje stvari, a imaš pravo na polovicu svega stečenog u toj vezi (koliko sam shvatila, živjeli ste zajedno 9 godina i to zakon gleda kao vanbračnu zajednicu). Ja bih mu dostavila spisak svojih stvari po koje želim uz napomenu da ne želim probleme oko toga ukoliko ne želi u sudski spor pa da se sve djeli popola.
Popis postoji, dakako. I riječi nisu pretjerane...Zaslužio ih je.Ne zbog raskida nego zbog milijun drugih nefer stvari koje je učinio.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:38   #57
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
U jednom trenutku je onaj emotivni, majko-terezasti dio mene zacvilio i sjetih ga se kakav je bio, u našim najboljim danima-dobrodušan, drag...
A onda su mi same od sebe nadošle njegove riječi u kojima je, kako bi me još više povrijedio, vrijeđao i moj izgled (wtf, pa nije da si bio slijep kad si me birao), moj karakter i inteligenciju(ista osoba je nešto puta rekla da ga frustrira to što zna da sam pametnija i kvalitetnija osoba od njega...svašta...), moje životne izbore...Išao je tako daleko da mi spomene i roditelje u vrlo negativnom kontekstu, a to isto dvoje ljudi mu je na samom kraju, kad me istovario skupa sa to malo stvari, rekli da im je žao zbog svega i da su ga voljeli kao da je njihov.
Enihu, eto, organizam se sam brani od super-spasoje sindroma.
Ajme...ko da citam svoj zivot...samo sto sam ja jos uvijek u braku i moji roditelji su mi od pocetka govorili na sto ce to izac...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:57   #58
darkyn, kapa dolje kako se nosiš sa svime,
za tako realno gledanje na stvari nakon tako gadnog prekida,
rijetko tko bi imao snage,
ma biti ćeš ti ok i prije nego misliš,
samo na ignore i tako dalje
sretno od srca
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 11:19   #59
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Hvala ljudi na lijepim komentarima.
Agamemnone, nije stvar toga što smo se mi razišli. Ljudi prekidaju i duže odnose.
Jedno je reći-gle, ne funkcioniramo, ne volim te, ajmo se fer i pošteno razići, razdijeliti imovinu i svako dobro.
Drugo je osobu iseliti u jednoj večeri, "počastiti" svom salvom ružnih riječi, nakon 5 min reći da je ne voliš, pa voliš...Pa da je nikad nisi prestao voljeti ali da je kriva za sve ikad...
Pa nakon 2 mjeseca šalje poruku da je ljut na mene i da me mrzi i nakon 4 da me voli i da je sebično đubre, da mu je žao i sve je sjebao.
Prekid znači upravo to-prekid.

Ali postoji razlika kad to učini gospodin čovjek i kad to učini ovakva...ljuštura čovjeka kakav je nekad bio.

Prekidala sam i ranije i razilazili smo se kao ljudi. Pa, zaboga, ta osoba mi je nekad nešto značila, ne želim ga povrijediti neprimjerenim izrazima. Od tuda i čuđenje da kako sam s nekim bivšima ostala u dobrim odnosima a s njim ne želim.
očito ti nešto puno zamjera,ali te istodobno i voli..a ovo iz njega progovaraju bijes i frustracije...znam po sebi i ja sam ovakav bija,samo se kod mene to razvuklo ohoh...tako da je bolje što je to kiruškim rezom odmah okončao.

mogao te izmrcvarit ko maloga muju i onda šupirat.
Agamemnon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 11:23   #60
Hvala na dobrim željama. Rekla bih da je skoro sve već sjelo na svoje mjesto.
Jedino je ostalo pitanje tih stvari i užasno mi nedostaju moje beštijice, ali njih mu, uz najbolju volju, ne mogu uzeti.

Avelina, ako nisi sretna a imaš kamo otići, bježi. Meni je žao da nisam otišla u tom jednom trenutku lucidnosti. A onda je taj idiotski, sažaljivi dio mene zavapio-a kako će on, siromah, ako ti odeš...(fejspalm na vlastitu glupost).
No dobro, možda je baš i trebalo završiti upravo na ovakav način.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.