Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2017., 00:15   #3881
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nema teoretske šanse da BiH ostane na 1,8 ako cijelo susjedstvo izgubi pola stanovništva.
1,2 i to sam možda previše rekao.
500 tisuća muslimana, 300 Srba, 150 Hrvat i nešto ostalih.
Bosna ti je imala najveci demografski pad zbog rata. Oko milion ljudi izbjeglo, protjerano, iselilo se, i ubijeno u ratu, mozda i vise. Nije imala pad zbog -PP-a nego zbog rata. Kako ocekujes da padne Bosnjaka, Bosanaca sa oko 1,5 miliona mozda i vise na pola miliona. Svi pola gube. Tako da to taman toliko dodze.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:21   #3882
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
Dodamo li ovima i USK, 5 većinskih bošnjačkih kantona ima 1000+ manje prvašića nego lani.

http://www.dnevnik.ba/vijesti/u-zeni...evskoj-7-manje
Ne mora da znaci. Dosta ljudi upisuje djecu zbog drzavljanstva. Drugo pitanje je podatci od kojeg mjeseca do kojeg su. Ovi za 2011 godinu. Ali pad je ocigledan kao i u Hrvata a radza se 139 Hrvatske djece po Hrvatskoj. Ima sve napisano, pisao sam. Ako se dobro sjecam. Svi uglavnom imaju pad ali Tfr polako raste i predvidzen je njegov rast i Europi.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:24   #3883
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
Dodamo li ovima i USK, 5 većinskih bošnjačkih kantona ima 1000+ manje prvašića nego lani.

http://www.dnevnik.ba/vijesti/u-zeni...evskoj-7-manje
Nije lani nego od 2011 do 2017.
__________________
bunda od nerca

Zadnje uređivanje Vizon : 16.09.2017. at 01:49.
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:36   #3884
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3836

Od 2008 do 2017 kantoni sa Boshnjackom, Bosanskom vecinom imaju pad od -1.649, dok kantoni sa Hrvatskom vecinom imaju pad od -79, mijesani kantoni imaju pad od -320. Nemoguce je da je sav ovaj pad zbog Boshnjaka, Bosanaca. Podjednak vjerovatno pad i Boshnjaka, Bosanaca i Hrvata i to oko 10%.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:55   #3885
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Daj ba Dudu. To sto si postavio to ja pisem i komentarisem na klix-u. Da sam mogao svuda bi profil isti bio. Ja uopste ne krijem svoj identitet, i sto se mene tice tako bi moglo i biti na internetu. Mene si citirao Dudu sa klix-a.
Bravo, prvo si prizemljio pa onda usmjerio ovu diskusiju u nekom normalnom pravcu. Samo ti ne valja nick, moras ga promjeniti u - antilicemjer.
plotice10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 01:06   #3886
Quote:
plotice10 kaže: Pogledaj post
Bravo, prvo si prizemljio pa onda usmjerio ovu diskusiju u nekom normalnom pravcu. Samo ti ne valja nick, moras ga promjeniti u - antilicemjer.
Ne mogu zbog ovoga.

Quote:
Covjek koji ima puno Ideja.
A ne tvrdim da sam vizionar, cak stavise sam gnjida sto mi je se govorilo i sa cim se slazem. Pod ovim gnjida se mislilo na to da sam Kokuz veci.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 01:12   #3887
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
Dodamo li ovima i USK, 5 većinskih bošnjačkih kantona ima 1000+ manje prvašića nego lani.

http://www.dnevnik.ba/vijesti/u-zeni...evskoj-7-manje
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Nije lani nego od 2011 do 2017.
Greska od 2008 do 2017.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3889
__________________
bunda od nerca

Zadnje uređivanje Vizon : 16.09.2017. at 01:50.
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:06   #3888
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Bosna ti je imala najveci demografski pad zbog rata. Oko milion ljudi izbjeglo, protjerano, iselilo se, i ubijeno u ratu, mozda i vise. Nije imala pad zbog -PP-a nego zbog rata. Kako ocekujes da padne Bosnjaka, Bosanaca sa oko 1,5 miliona mozda i vise na pola miliona. Svi pola gube. Tako da to taman toliko dodze.
Bosanaca u BiH ima koliko, 1%?

Očekujem lako jer ljudi nemaju kaj za jesti.
Demografski pad je bio radi rata, ali sada će biti radi ekonomije.
Hrvatska je rat manje-više dočekala na istoj vrijednostima, kasnije je kombinacija nataliteta i boljeg posla.
Ti misliš da će ti mali Mujo kojem je pola rodbine u Švedskoj u Olovu još dugo brati maline?
Čim bude malo veći pravac Svenska...
I tako, s 1,5 milijun koliko je Bošnjaka muslimana danas u BiH ostat će pola milijuna.
S time da je realno i za očekivat njihovo najveće iseljavanje.
Dosta gradova su im u ratu zauzeli Srbi (Prijedor, Doboj, Zvornik....), a Sarajevo i slični su spavaonice.
Da se ne spominje najmanji teritorij pod kontrolom u odnosu na broj stanovnika.
Pa pola USKa je danas realno u Sloveniji...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:45   #3889
ovi bošnjački forumaši isto da su nadrogirani, dajem 500 eura svakom tko ih razumije.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:47   #3890
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3836

Od 2008 do 2017 kantoni sa Boshnjackom, Bosanskom vecinom imaju pad od -1.649, dok kantoni sa Hrvatskom vecinom imaju pad od -79, mijesani kantoni imaju pad od -320. Nemoguce je da je sav ovaj pad zbog Boshnjaka, Bosanaca. Podjednak vjerovatno pad i Boshnjaka, Bosanaca i Hrvata i to oko 10%.
šta ti tu sad uspoređuješ? generaciju 2008. i prvašiće 2017.? i zaključio si da su u usporedbi te dvije godine bođnjački kantoni u padu za 1649, a hrvatski za 79?

pa si iz tih podataka zaključio da je pad podjednak? ljubi te majka.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:03   #3891
http://www.dnevnik.ba/vijesti/u-zeni...evskoj-7-manje

2017 vs 2016 prvašići

SK -261
ZDK -346
TK -291
BPK -66
USK -140

Ukupno 1.104


SBK -41
HNK -18

Ukupno -59


HBK -91
ZHK -11
PK nema podataka

Ukupno -102

egzodus Bošnjaka, ne znam što bi drugo moglo biti.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:17   #3892
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
ovi bošnjački forumaši isto da su nadrogirani, dajem 500 eura svakom tko ih razumije.

Trebat će nam uskoro tumač
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 19:01   #3893
covjece vi vec decenijama imate debele minuse mi smo jos u plusu
al valjda vam je potrebno da se hrabrite kad vidite katastrofu koja vas je zadesila i u hrvatskoj i u bosnu
kao ide ona pjesma....5 tisuća brojala je župa sad nas ima možda 500 skupa
mr nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 20:08   #3894
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Bosanaca u BiH ima koliko, 1%?

Očekujem lako jer ljudi nemaju kaj za jesti.
Demografski pad je bio radi rata, ali sada će biti radi ekonomije.
Hrvatska je rat manje-više dočekala na istoj vrijednostima, kasnije je kombinacija nataliteta i boljeg posla.
Ti misliš da će ti mali Mujo kojem je pola rodbine u Švedskoj u Olovu još dugo brati maline?
Čim bude malo veći pravac Svenska...
I tako, s 1,5 milijun koliko je Bošnjaka muslimana danas u BiH ostat će pola milijuna.
S time da je realno i za očekivat njihovo najveće iseljavanje.
Dosta gradova su im u ratu zauzeli Srbi (Prijedor, Doboj, Zvornik....), a Sarajevo i slični su spavaonice.
Da se ne spominje najmanji teritorij pod kontrolom u odnosu na broj stanovnika.
Pa pola USKa je danas realno u Sloveniji...
Daj ba. Rat nije milion Boshnjaka raselio itd., da ekonomija raseli. Onda istom logikom ce i Srbe, i Hrvate ekonomija raselit jer su svi u slicnim g-vnima do grla, neko manje neko vise.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 20:14   #3895
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
šta ti tu sad uspoređuješ? generaciju 2008. i prvašiće 2017.? i zaključio si da su u usporedbi te dvije godine bođnjački kantoni u padu za 1649, a hrvatski za 79?

pa si iz tih podataka zaključio da je pad podjednak? ljubi te majka.
Pa jarane kantoni sa relativnom Boshnjackom, Bosanskom vecinom imaju pad od oko 1.600, dok kantoni sa Hrvatskom vecinom i relativno gdje ima Hrvata vise po popisu imaju pad od 400. Tako da mi logika kaze da su podjednako pali i Hrvati i Boshnjaci, i kao sto se vidi ne za jednu godinu nego od 2008 i 2011 godine.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 20:28   #3896
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
http://www.dnevnik.ba/vijesti/u-zeni...evskoj-7-manje

2017 vs 2016 prvašići

SK -261
ZDK -346
TK -291
BPK -66
USK -140

Ukupno 1.104


SBK -41
HNK -18

Ukupno -59


HBK -91
ZHK -11
PK nema podataka

Ukupno -102

egzodus Bošnjaka, ne znam što bi drugo moglo biti.
Evo pad je otprilike 1.100 kantoni sa relativnom Bosnjackom vecinom, a 160 gdje su Hrvati vecina i gdje ih ima vise. Na broj rodzenih vjerovatno oko pad 6,5% i 5% Boshnjaci i Hrvati. U ovom clanku ima i zanimljovosti. Vidi ovo.

Quote:
Tuzlanskoj županiji je upisano 4.200 u prve razrede, što je manje za 291 učenika u odnosu na prošlu godinu. Ukupno je u tuzlanske osnovne škole upisano 976 učenika manje. U prošloj godini je bilo 39.976 osnovaca, a ove godine ravno 39 tisuća.
Znaci pad od oko 1.000 osnovaca.

Quote:
U Zeničko-dobojskoj županiji u prošloj godini upisano 3.478 prvašića, dok je ove godine taj broj nešto manji - 3.132 učenika, što je 346 učenika manje. U prošloj godini je u ovoj županiji upisano 30.733 učenika, dok je ove godine brojka osnovaca 30.919 učenika, što je više za 186 učenika.
Znaci rast od oko 180 osnovaca.

Quote:
U Srednjoboskoj županiji je upisano 2.340 prvašića, što je 41 učenik manje nego 2016/17. godine. Prošle godine je ova županija imala ukupno 21.577 osnovaca, a ove godine 20.880, što je katastrofalno manje za 697 osnovaca. To je gotovo 28 prosječnih odjeljenja.
Ovdje pad od 700. Mijesani kanton.

Quote:
U Hercegovačko-neretvanskoj županiji upisan je 1.901 prvašić, što je 18 manje nego prošle godine. Međutim, drastično je smanjen ukupan broj osnovaca – za 541 učenika.
Ovdje pad od 540. Hrvati relativna vecina u ovom kantonu.

Quote:
Dakle, Federacija će se i ove godine kretati oko 20 tisuća upisanih prvašića, što je pad, ali, ne dramatično smanjenje.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 21:55   #3897
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Daj ba. Rat nije milion Boshnjaka raselio itd., da ekonomija raseli. Onda istom logikom ce i Srbe, i Hrvate ekonomija raselit jer su svi u slicnim g-vnima do grla, neko manje neko vise.
Hrvati se ekonomijom raseljavaju od kad je SFRJ digla granice.
Srbi koloniziraju Vojvodinu.
No ostavio sam omjere u BiH iste.
Poanta, zašto će BiH izgubiti više stanovništva nego Srbija i Hrvatska je zato što su Srbija i Hrvatska jednonacionalne države (ne brojim Mađare u Vojvodini i slične manjine), a BiH neuređeni protektorat.
Realno, trebao sam staviti veći gubitak muslimana, slažem se...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 22:10   #3898
Quote:
U najmnogoljudnijem bosnjackom kantonu, tuzlanskom, u zadnjih 10 godina broj ucenika se smanjio za 33%
I to sve sa varta putovnicama s kojima nemaju mogucnost odlaska kao sto Hrvati imaju sa hrvatskim

Od 2006. do danas u osnovne škole upisano ih je 14.184 manje, dok sistem srednjeg obrazovanja bilježi pad od 9.182 učenika.
U procesu osnovnog obrazovanja u TK trenutno se nalazi 39.066 učenika, dok srednje škole pohađa njih blizu 16.000.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sve-...kolu/170411088
Kako to da je u TZ kantonu 1/3 manje kroz 10 godina?
Sto ce bit kad EU malo odskrine vrata u pristupnom procesu? Kad ce se to otvaranje vrata dogodit? I zasto vlasti u Sarajevu su prestale izdavati BiH pasose?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:56   #3899
znao sam dosad za ovaj fenomen u Čapljini i Ljubuškom, ali ne i u Grudama.

Quote:
Načelnik Gruda Ljubo Grizelj pričao nam je kako na taj način općina posredno ima pozitivan socijalni efekt jer se tako upošljava jedan dio populacije, onaj nižeg stepena obrazovanja. Preko granice svakog dana odlazi i jedan broj đaka, što je problem koji općina nastoji riješiti ulaganjem u tri osnovne škole i jednu srednju.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 14:38   #3900
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
znao sam dosad za ovaj fenomen u Čapljini i Ljubuškom, ali ne i u Grudama.
To ti ja kažem. Ma preko 4.000 godišnje rođenih Hrvata sigurno.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.