Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2015., 21:47   #1
Plan roditeljske skrbi

Ne znam jel se negdje spominje, nisam našla.
Dakle, rastali smo se prije skoro 2 godine, sad me nakon 2 godine mira bivši pozvao u CZSS da potpišemo plan roditeljske skrbi. Rastali smo se po starom obiteljskom zakonu, a ne znam jel novi već stupio na snagu.
Moja pitanja su:
1. što će mi plan roditeljske skrbi kad imamo presudu? Presuda u našem slučaju nije precizna, što i stvara određene probleme, ali čemu taj plan, kad možemo izmijeniti presudu?
2. koliko sam našla na internetu, taj plan je dosta rigidan, znači, npr. ostavim dijete ispod sata na Trgu Bana Jelačića svaki utorak i četvrtak u 15sati i 15 min, i pokupim ga npr kod Mullera u 18h i 30min, i u tom slučaju se ne dogovaram s bivšim, već u naprijed imamo detaljno isplanirane rasporede.
Super, ali život je sklon promjenama.
3. Što za djecu i nas znači plan roditeljske skrbi?
LupiLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 23:23   #2
Pa uvijek se mozes dogovarati s bivsim muzem,i mimo plana...
Ako ste normalni....
Tko kaze da se morate drzati plana druzenja ako se svi zajedno,naravno s djetetom,dogovorite kako vam odgovara
Pa nemate na sebi odasiljace da bi vas netko nadgledao
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 09:39   #3
Quote:
LupiLu kaže: Pogledaj post
Ne znam jel se negdje spominje, nisam našla.
Dakle, rastali smo se prije skoro 2 godine, sad me nakon 2 godine mira bivši pozvao u CZSS da potpišemo plan roditeljske skrbi. Rastali smo se po starom obiteljskom zakonu, a ne znam jel novi već stupio na snagu.
Moja pitanja su:
1. što će mi plan roditeljske skrbi kad imamo presudu? Presuda u našem slučaju nije precizna, što i stvara određene probleme, ali čemu taj plan, kad možemo izmijeniti presudu?
2. koliko sam našla na internetu, taj plan je dosta rigidan, znači, npr. ostavim dijete ispod sata na Trgu Bana Jelačića svaki utorak i četvrtak u 15sati i 15 min, i pokupim ga npr kod Mullera u 18h i 30min, i u tom slučaju se ne dogovaram s bivšim, već u naprijed imamo detaljno isplanirane rasporede.
Super, ali život je sklon promjenama.
3. Što za djecu i nas znači plan roditeljske skrbi?
Pa upravo zato vam i treba plan očito jer se jedna strana očito ne slaže.
Dobiti ćete točan plan doslovce u minute i toga se držati...ne vidim u čemu je problem?
Kad se ljudi ne mogu dogovoriti, ovakve stvari pomažu
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 21:57   #4
Mene isto zanima kako taj plan funkcionira u praksi?
Ima li netko iskustva?

Sto ako je dijete bolesno ili npr. naruceno kod zubara?

Kako se uskladuje sa drugim djetetovim obavezama?

LupiLu nisam bas sigurna da se planom roditeljske skrbi moze mijenjati pravomocna presuda.
Čudna čudesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 14:18   #5
Tako da ga se u principu nitko ne pridržava

Taj plan je obavezan prilog sudskom rješenju i mora ga s roditeljima proraditi i ovjeriti CZSS. Služi kao sigurnost kod nategnutih odnosa jer ima snagu ovršne isprave, ako ne griješim.

U praksi....nitko te ne pita za to. Očekuje se fleksibilnost i dogovaranje s partnerom.

Mi smo se kulturno razišli i normalno komuniciramo pa nema problema, a sad, ne znam kako izgleda treba li netko pravno mahati tim planom....
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 19:54   #6
s obzirom da mene ovo uskoro čeka a nisam baš upućena molim odgovor na nekoliko pitanja.

da li se plan roditeljske skrbi može dogovoriti nekako drugačije a ne klasika kod tate svaki drugi vikend + jedno popodne u tjednu par sati?

naime, JEDAN od problema je taj kad mali ode kod tate na vikend ne napiše uopće domaći rad, i onda mi to stvara problem jer se onda domaći mora pisati kad se vrati kod mene u nedjelju do kasno navečer kad je dijete već premoreno. zatim kod tate nema svoju sobu niti svoj kutak tj. radni stol niti svoj krevet (spava sa tatom u sobi i tamo nažalost boravi preko dana jer u kuhinji najčešće boravi osoba koja od te kuhinje napravi dimnu komoru, tako da mali ne voli tamo biti ).
da li se može na primjer dogovoriti da kod tate bude samo jednu noć za vikend (npr. subota) a da ga preko tjedna viđa svaki drugi dan popodne bar na sat vremena ( tata živi 5 minuta autom od nas),voljela bih da se viđaju što češće al da to nekako bude PREKO DANA (nekakva šetnja, kino, slajić) jer tata ne razumije da djetetu od 9 godina nije mjesto u jedan sat po noći sa njegovim društvom na kartanju gdje se ispija alkohol u velikim količinama a i kako sam već napisala nema adekvatne uvjete u stanu u kojem živi za dijete....

stvarno ne znam šta da radim u ovakvoj situaciji. kad budemo išli na tu psihološku obradu da li da ovo kažem socijalnim radnicima, jer bojim se da ću onda napravit još gore i da će se bivši zainatit pa se nećemo više uopće moći dogovoriti ništa oko djeteta. da li su ovakve stvari tj. ovakvo ponašanje bivšega razlog da mu se uvede nadzor?
i što socijalni radnici mogu poduzet ako kod tate dijete nema adekvatne uvjete života i ako tata nije u stanju dijete navečer staviti u krevet do 10 navećer nego ga vucara do iza ponoći okolo ?

tata je "malo" pogubljen u svemu jer do sada zbog svojih čestih odsustava a i svoje lijenosti nije imao skoro nikakvih obaveza vezanih za dijete (tipa škola, treninzi, rođendani i sl......)
marijazadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 21:00   #7
ja u sve to ne vjerujem, jer je nemoguce živjeti po planu. Ali dao Bog jasnih pravila da ga nikad više ne vidim u životu.
LupiLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 21:13   #8
Quote:
marijazadar kaže: Pogledaj post
s obzirom da mene ovo uskoro čeka a nisam baš upućena molim odgovor na nekoliko pitanja.

da li se plan roditeljske skrbi može dogovoriti nekako drugačije a ne klasika kod tate svaki drugi vikend + jedno popodne u tjednu par sati?

naime, JEDAN od problema je taj kad mali ode kod tate na vikend ne napiše uopće domaći rad, i onda mi to stvara problem jer se onda domaći mora pisati kad se vrati kod mene u nedjelju do kasno navečer kad je dijete već premoreno. zatim kod tate nema svoju sobu niti svoj kutak tj. radni stol niti svoj krevet (spava sa tatom u sobi i tamo nažalost boravi preko dana jer u kuhinji najčešće boravi osoba koja od te kuhinje napravi dimnu komoru, tako da mali ne voli tamo biti ).
da li se može na primjer dogovoriti da kod tate bude samo jednu noć za vikend (npr. subota) a da ga preko tjedna viđa svaki drugi dan popodne bar na sat vremena ( tata živi 5 minuta autom od nas),voljela bih da se viđaju što češće al da to nekako bude PREKO DANA (nekakva šetnja, kino, slajić) jer tata ne razumije da djetetu od 9 godina nije mjesto u jedan sat po noći sa njegovim društvom na kartanju gdje se ispija alkohol u velikim količinama a i kako sam već napisala nema adekvatne uvjete u stanu u kojem živi za dijete....

stvarno ne znam šta da radim u ovakvoj situaciji. kad budemo išli na tu psihološku obradu da li da ovo kažem socijalnim radnicima, jer bojim se da ću onda napravit još gore i da će se bivši zainatit pa se nećemo više uopće moći dogovoriti ništa oko djeteta. da li su ovakve stvari tj. ovakvo ponašanje bivšega razlog da mu se uvede nadzor?
i što socijalni radnici mogu poduzet ako kod tate dijete nema adekvatne uvjete života i ako tata nije u stanju dijete navečer staviti u krevet do 10 navećer nego ga vucara do iza ponoći okolo ?

tata je "malo" pogubljen u svemu jer do sada zbog svojih čestih odsustava a i svoje lijenosti nije imao skoro nikakvih obaveza vezanih za dijete (tipa škola, treninzi, rođendani i sl......)
Mozes sve sto se dogovoris s ocem
Nadzor nije ni jednostavan ni jeftin,probaj razgovarat s ocem oko ranijeg lijeganja
Pozeljno je i dobro da se vidaju sto cesce,tako da je to i novi trend CzSs,ali ne morate vi to staviti u plan,a da bi to funkcioniralo
Dogovori se s njim tako,i svi zadovoljni
Mozda ce i njemu bit bolje da je vikendom navecer slobodan,ako voli drustvo,a dijete treba red i spavanje
Sve je dobro sto se vi dogovorite,a u ovom slucaju,i ja mislim da je bolje da se druze sto cesce radnim danom
__________________
heroj ulice

Zadnje uređivanje K H S : 11.12.2015. at 22:22.
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 10:51   #9
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Mozes sve sto se dogovoris s ocem
Nadzor nije ni jednostavan ni jeftin,probaj razgovarat s ocem oko ranijeg lijeganja
Pozeljno je i dobro da se vidaju sto cesce,tako da je to i novi trend CzSs,ali ne morate vi to staviti u plan,a da bi to funkcioniralo
Dogovori se s njim tako,i svi zadovoljni
Mozda ce i njemu bit bolje da je vikendom navecer slobodan,ako voli drustvo,a dijete treba red i spavanje
Sve je dobro sto se vi dogovorite,a u ovom slucaju,i ja mislim da je bolje da se druze sto cesce radnim danom
Što oni konkretno rade? Kakvo mišljenje daju i koliko dugo traje?
LupiLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 11:51   #10
Quote:
LupiLu kaže: Pogledaj post
ja u sve to ne vjerujem, jer je nemoguce živjeti po planu. Ali dao Bog jasnih pravila da ga nikad više ne vidim u životu.
Kako bi ti uredila vidanje djece i tate, da se samo tebe pita?
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 14:58   #11
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
Kako bi ti uredila vidanje djece i tate, da se samo tebe pita?
Provokacija je, ali cu odgovoriti: prema uobičajenoj sudskoj praksi.
LupiLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 15:39   #12
Quote:
LupiLu kaže: Pogledaj post
Provokacija je, ali cu odgovoriti: prema uobičajenoj sudskoj praksi.
nije provokacije, ideja je bila ova:

stvari koje ce ti prigovoriti na forumu, ce ti vjerojatno prigovoriti i u CZSS i bivsi, ali ovako ces moci unaprijed o tim prigovrima razmisliti, preformulirati ih... pa ces biti spremnija i konacna odluka ce ti mozda vise odgovarati
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 23:37   #13
Quote:
LupiLu kaže: Pogledaj post
Provokacija je, ali cu odgovoriti: prema uobičajenoj sudskoj praksi.
Samo sto se vrlo ubrzano ta uobicajena praksa mijenja...vremenski,u korist onog roditelja s kojim dijete ne zivi
Pa se tako svakom drugom vikendu i 1x tjedno dodaje jos jedan termin u tjednu,a ako on moze,i cesce...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 06:53   #14
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Samo sto se vrlo ubrzano ta uobicajena praksa mijenja...vremenski,u korist onog roditelja s kojim dijete ne zivi
Pa se tako svakom drugom vikendu i 1x tjedno dodaje jos jedan termin u tjednu,a ako on moze,i cesce...
To već ima, jedino više od toga bi moglo biti svaki dan. Što je Slijedeće?
LupiLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 07:20   #15
LupiLu, jesi proučila link?
Sve je poprilično jasno objašnjeno u uputama za popunjavanje.
Zapravo najviše ovisi o partnerima.

Mi smo primjerice stavili viđanje svaki dan sat vremena popodne, svaki drugi vikend i pola praznika kod njega.
Ne pridržavamo ga se

Problem je što je taj plan na neki način "ovršni dokument" i o tome treba voditi računa kod nategnutih odnosa. I uopće se ne mora strogo u sat definirati.....unutra se navede ono čega se možete pridržavati.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 13:59   #16
Da li postoje razvdene osobe koje su planom roditeljske skrbi skrbništvo podijelile na pola, a time i uzdržavanje.?
Npr: dijete provodi 15 dana u mjesecu kod majke, a drugih 15 dana kod oca, ili kako već....to se može točno specificirati.
Onda je logično i da se uzdržavanje djeteta dijeli po pola...
Da li slučajno ima takvih slučajeva u RH?
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.