Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 09:35   #81
ma voljela bih da ljudi shvate da je odluka donešena, odnos u smislu partnerstva je mrtav
oboje smo mirni sa svojim odlukama.......
ali nema tu jednostavne računice)

iako, da, tako je, narcis zaista NIJE SPOSOBAN ZA EMPATIJU....nije....
ja tog čovjeka ne mrzim, ma bože me sačuvaj....ali tužno mi je uvidjeti koliko sam htjela da radi njega samog, on uvidi da su potrebne promjene nekih karakternih osobina,da bude i bolji čovjek i kvalitetnije osoba...ma samnom ili bez mene...to je nebitno

to je ljubav, to me tjeralo dalje...želja da čovjeku približim ono kako ga ja vidim,koje kvalitete ja vidim ...i koliko je bitno da on sam to shvati....
nije shvatio jer je ono izvanjsko njemu bitnije...jer ne zna za drugo, jer je nesposoban suočiti se sa vlastitim Ja...
ništa ja neću dobiti traženjem zadovoljštine na onaj ''primitivan'' način...osvetama, vulgarnostima, blaćenjem njegove djevojke....

ali nažalost, taj se čovjek neće niti zrna promijeniti.tragično neće.
ali sve je to nebitno...puno sam naučila o sebi i o odnosima, o iluzijama i stvarnosti....
ja sam zahvalna za to..

to što ponekad kad ga vidim izaziva u meni osjećaj sažaljenja,što mi se nekad sere od njega i što bih najradije da se više nikad ne vidimo, e to je nažalost neminovno i neizbježno ali i s time se naučiš živjeti i s vremenom i to jenjava...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ

Zadnje uređivanje majica_2008 : 14.01.2016. at 09:45.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 09:46   #82
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
ali nažalost, taj se čovjek neće niti zrna promijeniti.tragično neće.
ali sve je to nebitno...puno sam naučila o sebi i o odnosima, o iluzijama i stvarnosti....
ja sam zahvalna za to..
Ljudi se ne mijenjaju...ljudi samo mogu "odglumiti" nešto da bi dobili nešto.
Tvoj muž je oduvijek takav očito i takav će umrijeti...niti ti, niti itko ga neće promjeniti...i zašto bi
Tebi je on sebičan npr.,...nekoj drugoj će biti divan...to ti je tako
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 09:51   #83
upravo tako....tu je bila moja greška...
što sam vidjela potencijal a ne stvarno stanje....a nada u promjene, moj nedostatak samopouzdanja svojevremeno i linija manjeg otpora je dala obol također...

čuj, ovako kao foru bih mogla reći da su narcisi u velikom dijelu slučajeva i prema kliničkim slikama profila-zapravo osuđeni ostati sami znaš...
jer njih je puno manje nego stabilnih, emotivno angažiranih i empatičnih ljudi....
a svatko traži isto-iskrenost....istinu,kakva god da je...
i uostalom,narcisu je on sam sebi najbitniji...gdje je tu mjesto za drugu osobu?samo je pitanje vremena kad će to ta druga osoba uvidjeti...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 09:52   #84
Ovo je interesantno zbog situacije sa detetom. Jadna žena ga mora gledat,kuhat mu kavu i ručak mu dat kaj je i normalno jer moraju komunicirat oko odgoja deteta. Moram priznat da bi ja puko da tak nekaj moram proživljavat sa bivšom. Ni mrzit ga nemre zbog deteta. Užas. NIje ni čudo da kipi. Ako joj pomaže malo tekstualno ga mrzit nek se ispuhuje kolko hoće.Kontrolira se kad joj dođe na kavu. Sranje je to kaj mora ostat s njim u kontaktu pa bu to preboljevanje i razočarenje puno duže trajalo nego da ga ne mora gledat. Hebat ga. Tak joj je pal grah.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 09:56   #85
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
ma voljela bih da ljudi shvate da je odluka donešena, odnos u smislu partnerstva je mrtav
oboje smo mirni sa svojim odlukama.......

ali nažalost, taj se čovjek neće niti zrna promijeniti.tragično neće.
ali sve je to nebitno...puno sam naučila o sebi i o odnosima, o iluzijama i stvarnosti....
ja sam zahvalna za to..

to što ponekad kad ga vidim izaziva u meni osjećaj sažaljenja,što mi se nekad sere od njega i što bih najradije da se više nikad ne vidimo, e to je nažalost neminovno i neizbježno ali i s time se naučiš živjeti i s vremenom i to jenjava...
Znas na koga me ti podsjecas ? Na udovice . Za vreme zivota su maltertirale muzeve koji su bili dobro ljudi ,ali, one ne zadovoljne .
Kada umru odjednom ti muskarci postanu svetinje .E tako i ti . Tek sada vidis hrpu kvaliteta koje tvoj muz posjeduje .
Da, tebi ce trebati par godina da to prebolis a kako izgleda rekao bih da neces nikada .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 09:56   #86
ahahahah, nije tak tragično josuha, ali da, shvaćaš li sad koliko je taj stav teži, neg odjebat preko 7 gora i biti samo na ''bok'' u gradu))


lazan, sorry ali ti si priglupa osoba....ali sve sam ti već rekla na drugim temama...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.01.2016., 09:58   #87
Zašto kuhat i kavu aplicirati? Ja tako ne bi mogla. Korektno, ali na distanci.
Puno zdravije, kad vam ja kažem. I otvara se zdraviji temelj, za ulazak neke treće osobe u život, a da se ne moraju radi tog ili te treće raditi nagle promjene.

Zašto si maljati na ranu, svako toliko?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:00   #88
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
upravo tako....tu je bila moja greška...
što sam vidjela potencijal a ne stvarno stanje....a nada u promjene, moj nedostatak samopouzdanja svojevremeno i linija manjeg otpora je dala obol također...

čuj, ovako kao foru bih mogla reći da su narcisi u velikom dijelu slučajeva i prema kliničkim slikama profila-zapravo osuđeni ostati sami znaš...
jer njih je puno manje nego stabilnih, emotivno angažiranih i empatičnih ljudi....
a svatko traži isto-iskrenost....istinu,kakva god da je...
i uostalom,narcisu je on sam sebi najbitniji...gdje je tu mjesto za drugu osobu?samo je pitanje vremena kad će to ta druga osoba uvidjeti...
Ne mora značiti...ali tebi to ionako više ništa ne znači.
Narcis ili ne...trebalo bi ga početi dozirati u životu...ovi svakodnevni dolasci ne pomažu nikome.
Sorry...kava i ručak...???
Možeš ti i bolje
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:00   #89
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
ahahahah, nije tak tragično josuha, ali da, shvaćaš li sad koliko je taj stav teži, neg odjebat preko 7 gora i biti samo na ''bok'' u gradu))


lazan, sorry ali ti si priglupa osoba....ali sve sam ti već rekla na drugim temama...
Da ,ali priglupi ljudi su sretni a ti sa tolikom pameti si u velikom bedu .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:03   #90
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
m

to što ponekad kad ga vidim izaziva u meni osjećaj sažaljenja,što mi se nekad sere od njega i što bih najradije da se više nikad ne vidimo, e to je nažalost neminovno i neizbježno ali i s time se naučiš živjeti i s vremenom i to jenjava...

iz svake tvoje rečenice pršti nerašćišćen odnos s tvojim bivšim mužem, na emotivnoj raziji

eto, zato i toliko gorčine, ljutnje i bijesa, a opet ga stalno spominješ

ja se svoje žene uopće ni ne sjetim po mjesec dana, djeca sama dolaze i odleze
mislim da je to jedini ispravan odnos

a ove priče kako je to majka moje djece pa mi treba bit bitno....zaj....i to, ionako se s njom nikad ni oko čega nisam mogao dogovoriti, ni u braku

što prije shvatiš da se moraš emotivno otkačiti od bivšeg, to bolje...
jer, tebi je itekako bitno kako je njemu, je li on sretan s novom djevojkom, i to te onda smeta, tako si sama napisala
a to je nezdrav odnos
sami smo krivi za to jesmo li sretni ili ne
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:07   #91
pa shvaćam majketi mile.....razumski ja sve shvaćam...zašto nekolicina misli da sam u denialu????
ali sad je tako kako je...i ok je...i bit će još više ok...
pogotovo kad preselim u svoju gajbu i socijaliziram se nakon 3 godine brige za dijete i nemogućnost posvećivanja svom životu u tom smislu i pravcu))

harder-naravno....dok je dijete vezano uz mene (ne želim u detalje,ali morala sam i preseliti),nek dolazi tko god hoće i kad god hoće...ja sam sve više fajn s time...da bi bilo lakše da je drugačije, ma bi...
ali eto,moj stan i život s djetetom će povući i nova pravila...
da je to tako strašno ''trpljenje'' i nije, već trening...sebe i svojih emocija..
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:08   #92
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
ahahahah, nije tak tragično josuha, ali da, shvaćaš li sad koliko je taj stav teži, neg odjebat preko 7 gora i biti samo na ''bok'' u gradu))
Ne mogu kažem ti ni zamislit koliko je to teško ,a znam da bi i ja morao da sam na tvom mjestu isto tako. Iskreno ne znam kako bi tak nekaj podnjel. Ja sam nakon 10 godina dobil košaricu ali srećom nisam imal dete pa sam lakoćom se krenul ponašat kao da sam udovac. Znaš kak je to super. Ovo tvoje je najgora vrsta razvoda. Baš mi te žal. Al valjda s vremenom bu to bivalo sve lakše i krenula buš ne razmišljat o vašoj prošlosti i budućnosti. Moral bu se fokus prebacit na samo tebe i na nekog lika koji ti je dal malo sperme i sad daje pokoju kunu i igra se sa tvojim detetom. Ono, bez kak je on mrak i kak ga ti jedina razumiješ i gdje si pogrešila. To bu moralo prestat zbog psihičkog zdravlja. Pa poludila buš il buš mu umješala cijanid u neki od ručkova.A to nije fora jer moraš u zatvor.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:12   #93
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
pa shvaćam majketi mile.....razumski ja sve shvaćam...zašto nekolicina misli da sam u denialu????
ali sad je tako kako je...i ok je...i bit će još više ok...
pogotovo kad preselim u svoju gajbu i socijaliziram se nakon 3 godine brige za dijete i nemogućnost posvećivanja svom životu u tom smislu i pravcu))

harder-naravno....dok je dijete vezano uz mene (ne želim u detalje,ali morala sam i preseliti),nek dolazi tko god hoće i kad god hoće...ja sam sve više fajn s time...da bi bilo lakše da je drugačije, ma bi...
ali eto,moj stan i život s djetetom će povući i nova pravila...
da je to tako strašno ''trpljenje'' i nije, već trening...sebe i svojih emocija..
Nadam se...zbog tebe
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:18   #94
ne bum poludila, ja njemu ne želim zlo...
najbolje što sam učinila za sebe u svom životu je omogućila djetetu da ima 2 funkcionalna roditelja, zadovoljna s novim ljudima,što sam rekla-dosta ignoriranju i laganju i što sam sebi omogućila vratiti se samoj sebi i svojim kvalitetama....
sve dođe na svoje....ja sam sad sama, nemam vremena za sebe još neko kratko vrijeme...
no kad dođe možda neka nova osoba i u moj život, misliš li zaista da ću gledati mog bivšeg muža kako se vrzma po mom stanu?....hihi,biti će-uzmi dijete i odite van...ili bum ju poslala kod njega na druženje i kvalitetno provođenje vremena...
pošteno i jebeno ne ide skupa.


a bila sam jebena predugo......samo kad se napiše ovako na forumu,zvuči puno bjesnije, tragičnije i s puno više samosažaljenja nego što zapravo jest...godina i pol nije malo vremena...i da sam ostala na istoj razini kao dan kad sam odlazila, ma ne bih si to dozvolila)
da bi se došlo do rezultata potrebno je puno truda i vremena, treninga....
a dakako da je lakše kad znaš koliko si sam osoba koja zavrjeđuje puno više.
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:23   #95
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
ne bum poludila, ja njemu ne želim zlo...
najbolje što sam učinila za sebe u svom životu je omogućila djetetu da ima 2 funkcionalna roditelja, zadovoljna s novim ljudima,što sam rekla-dosta ignoriranju i laganju i što sam sebi omogućila vratiti se samoj sebi i svojim kvalitetama....
sve dođe na svoje....ja sam sad sama, nemam vremena pretjerano još neko kratko vrijeme...
no kad dođe možda nova osoba, misliš li zaista da će gledati mog bivšeg muža kako se vrzma po mom stanu?....hihi,biti će-uzmi dijete i odite van...ili bum ju poslala kod njega na druženje i kvalitetno provođenje vremena...
Ma koje zlo? Kaj bi mu zlo željela !Mora davat pare i bit dobar prema vašem detetu. No morala buš ga prestat voljet.Iako se zaista čini lako ne voljet nekog tko ti je to sve priuštil nije baš tak lako zaboravit sve one osjećaje koje si imala prije neg kaj si saznala da nije on baš tak seksi kak si mislila da je. Pa vrijeme je da se krene prema traženju novih pimpeka! Sretno!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:25   #96
josuha kaže''...Mora davat pare i bit dobar prema vašem detetu....''

hehe jesi malo bedak ali si sve pokapirao....i na kraju došao do Severininog zaključka
je,morala bum ga prestati voljeti....budem...
kudos**
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:31   #97
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
josuha kaže''...Mora davat pare i bit dobar prema vašem detetu....''

hehe jesi malo bedak ali si sve pokapirao....i na kraju došao do Severininog zaključka
kudos
Pa ni to baš teško za pokapirat. Normalni ljudi to rješavaju na način na koji ti to delaš. Isto tako bi i ja postupil da sam imal dete. Prvo misliš na dete ,a onda liječiš sebe kako znaš i umiješ. Pa logično je da si ga voljela pošto ste i dete skupa imali. U toj sreći onaj koji voli uopće ne razmišlja da bi taj netko mogao biti kreten prve klase ali eto dogodi se. Uopće nije bitno tko je kriv za raspad braka. Ti patiš i treba ti pomoć zato i jesi ovdje.Da te malo tješimo. Severinu sam oduvijek volio gledat, a malo ipak manje slušat.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:40   #98
ma fala ti.ma eto samo to.....stvarno hvala što kužiš.
nije uvijek onako kako si ljudi tumače,jer im je tako lakše..
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:49   #99
Upoznala sam majicu uživo i vidim da je ovdje doživljena na jedan način koji nimalo ne odgovara njenoj RL osobi. Ona je baš predivna, topla, draga, vesela osoba i ne čini mi se gnjevna niti puno mržnje u komunikaciji face-to-face. Samo tužna i razočarana načinom na koji je osoba kojoj je vjerovala i koju je voljela i postupila prema njoj.

Znam koja je njena priča i ja je razumijem i podržavam. Mnogi ljudi se tako osjećaju kad dožive tako nešto, ali ne ispoljavaju to u javnosti niti dijele s drugima osim u cenzuriranoj i prilagođenoj verziji jer je prilično neprihvaćeno izražavanje točno onih emocija koje osjećamo i onih misli koje mislimo ako nisu u određenim okvirima. Kao da je postala sramota priznati slabost, povrijeđenost i kao da nije u redu ponekad ne biti "veća osoba" ili savršeno racionalno pristupiti problemima koji te tište.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:55   #100
ja je i ovdje tako doživljavam...toplu i iskrenu..i povrijeđenu...
i savršeno je razumijem
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.