Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2016., 20:58   #1
Nasilje u novoj vezi i emocionalne ucjene djeteta

Dijete tvrdi da je njegov otac fizički nasrnuo pred njime na svoju novu djevojku i da su ona i maleni plakali. Mislila sam da se samo krivo sjeća i da se sjeća kada je napao mene, u što me uvjeravao i njegov otac, ali danas je opet to spomenuo nakon dugo vremena i kako biti sigurna tko govori istinu?

Također kaže da mu je otac prijetio da će ga poslat samog da ide na aerodrom i natrag k meni kad je bio zločest.
Dijete ima 6 god.
Ne znam što da radim, u što se smijem miješati i koga smijem miješati u to
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 00:00   #2
Ha,tu ti nitko zsista ne moze pomoci
Prijavljivat nekog za nasilje temeljem izjave djeteta nema smisla,ni pravno,a ni zivotno...
Mozda da popricas s bivsim muzem o tome?
A o zastrasivanju djeteta moras svakako pricat s ocem,ali i to je samo prema djetetovoj izjavi...
Opet suplja prica,bez dokaza
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 00:51   #3
Što da mu kažem, "Nemoj tuć svoju curu pred djetetom i nemoj mu prijetit, nitko ti pravno ništ nemre, ali to je jako zločesto!" ?

Dijete gleda i sluša ovakve stvari, a ja tu ništa ne mogu jer mu je to otac, a djetetova priče su " samo šuplje priče"? Zar djeca nemaju pravo na zaštitu od ovakvih doživljaja?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 06:22   #4
Ako sam dobro shvatila, bivši je i prema tebi bio nasilan? Ako je, da li si ga ikad prijavila, ima li o tome ikakvog dokumentiranog traga?
U svakom slučaju bi bilo dobro savjetovati se sa centrom za socijalnu skrb. Ili nazvati telefon za nasilje u obitelji.

I ne znam zašto bi dijete izmišljalo da je vidjelo tatu kako tuče novu curu. Nije mi jasno kak ćete prije vjerovati bivšem (koji je i prema vama bio nasilan), nego vlastitom djetetu.
Znaš li tu novu curu?
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 09:00   #5
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Što da mu kažem, "Nemoj tuć svoju curu pred djetetom i nemoj mu prijetit, nitko ti pravno ništ nemre, ali to je jako zločesto!" ?

Dijete gleda i sluša ovakve stvari, a ja tu ništa ne mogu jer mu je to otac, a djetetova priče su " samo šuplje priče"? Zar djeca nemaju pravo na zaštitu od ovakvih doživljaja?
svatko ima pravo na zaštitu, a i tvoje je dužnost zaštiti dijete od nasilja...
znači, MORAŠ djelovati
ali djelovanje putem CzSS ne bih nikom preporučio....ako netko ima iskustva s nasiljem u obitelji i djelovanjem CzSS prema istom, onda sam to ja..

i, da, koliko god ti to glupo zvučalo, jedini ti je put preko oca....MORAŠ s njim popričati, ako treba i zastrašiti ga, jer nema te službe i te pravne sile koja će njega zaustaviti ako on to ne shvaća
a dijete treba NORMALNOG OCA
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 14:11   #6
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatila, bivši je i prema tebi bio nasilan? Ako je, da li si ga ikad prijavila, ima li o tome ikakvog dokumentiranog traga?
U svakom slučaju bi bilo dobro savjetovati se sa centrom za socijalnu skrb. Ili nazvati telefon za nasilje u obitelji.

I ne znam zašto bi dijete izmišljalo da je vidjelo tatu kako tuče novu curu. Nije mi jasno kak ćete prije vjerovati bivšem (koji je i prema vama bio nasilan), nego vlastitom djetetu.
Znaš li tu novu curu?
Da, prema meni je bio nasilan. I to na nacin na koji je dijete opisalo, zato mislim da se mozda "krivo sjeca". Ne znam postoji li neki postupak za utvrditi od strane djecjeg psihologa o comu se radi, pravom sjecanju ili zabuni.

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
svatko ima pravo na zaštitu, a i tvoje je dužnost zaštiti dijete od nasilja...
znači, MORAŠ djelovati
ali djelovanje putem CzSS ne bih nikom preporučio....ako netko ima iskustva s nasiljem u obitelji i djelovanjem CzSS prema istom, onda sam to ja..

i, da, koliko god ti to glupo zvučalo, jedini ti je put preko oca....MORAŠ s njim popričati, ako treba i zastrašiti ga, jer nema te službe i te pravne sile koja će njega zaustaviti ako on to ne shvaća
a dijete treba NORMALNOG OCA
Metode zastrasivanja ne vrijede na ovakvim osobama. Da vrijede, ne bi po drugi puta digao ruku na mene. A nije stalo na drugom.
Svako dijete treba normalnog oca i majku, ali tough life - neki nemaju nikakve, a neki imaju nenormalne. Moje nema normalnog oca i nikakvo moje "zastrasivanje" mu ga nece stvoriti.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 14:40   #7
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Da, prema meni je bio nasilan. I to na nacin na koji je dijete opisalo, zato mislim da se mozda "krivo sjeca". Ne znam postoji li neki postupak za utvrditi od strane djecjeg psihologa o comu se radi, pravom sjecanju ili zabuni.


.
postoji postupak
dzgotrajan, i za dijete svakako traumatičan
i ne garantira nikom ništa

a što ti zapravo želiš utvrditi?
To, da je otac pred djetetom nasilan prema novoj ženi?
gle, dijete je nemoguće poštediti od takvih scena u društvu, ali slažem se da on oca ne bi smio gledati tim očima...a ako je otac takav i ne može se promijeniti, onda to treba utvrditi sudski i oduzeti mu, u konačnici, pravo na roditeljsku skrb

je li to što želiš?



ako da, onda kreni tim putem....budi sigurna da će ta nova žena svjedoćiti u korist oca, pa će dijete biti izložene sumnjičenju, ispitivanju i velikom stresu, a najvjerojatnije bez ishoda povoljnog po vas...bit će to, sudeći po mojim saznanjima, dugorajan, mučan i po sve stresan postupak...
zato opet savjet

probaj to riješiti s ocem
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 14:12   #8
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Zar djeca nemaju pravo na zaštitu od ovakvih doživljaja?
Imaju pravo ali niš od toga što imaju ili nemaju.
Pričaj sa svojim sinom. Otvoreno o svemu.
Ukoliko se uspostavi da sin govori istinu objasni sinu da ne mora ići kod tate ako ne želi.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 15:36   #9
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Što da mu kažem, "Nemoj tuć svoju curu pred djetetom i nemoj mu prijetit, nitko ti pravno ništ nemre, ali to je jako zločesto!" ?

Dijete gleda i sluša ovakve stvari, a ja tu ništa ne mogu jer mu je to otac, a djetetova priče su " samo šuplje priče"? Zar djeca nemaju pravo na zaštitu od ovakvih doživljaja?
djetetova priča nije šuplja priča-pravno gledano!
naravno da postoje dječiji psiholozi-sudski vještaci(čije stručno mišljenje
vrijedi na sudu).
u razgovoru sa djetetom -psiholog može utvrditi o čemu se radi
(postoje stručne metode)
naročito u polju dječijih reakcija na zastrašivanje,prijetnje.
izloženost nasilju.
dakle,postoje načini da se nešto poduzme.
također razgovor sa djetetom može obaviti i psihilog/inja u CZSS,
te se može tražiti susret djeteta i roditelja uz prisustvo osobe iz Czss
kao nadzora susreta.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 16:19   #10
Ja isto mislim ako se upletu strucne osobe koje ce dat jasnocu da se to ozbiljno shvaca, ako ima imalo mozga shvatit ce to ozbiljno i suzdrzavat ce se pred djetetom... A to je sto bi ti htjela

Ili si mislila da se njega ne moze zastrasit ni tim putem?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 15:16   #11
Čitala sam neke tvoje postove, KHS, i optužbe prema ženama koje su prije tražile pomoć i utjehu na ovom forumu radi nasilnih i nemarnih očeva.

Mislim da nisi fer i da te tvoja situacija tolko gađa u glavu i srce da si si uzeo za pravo zastrašivati žene CZSSom, praktički nas uvjeravajući da nam institucije neće izaći u susret, čime štetiš i nama i našoj djeci, a pomažeš onim očevima koji to ne zaslužuju.

Ja ne znam što želim učiniti, ne znam kome da se obratim, došla sam ovdje po savjet kako riješiti ovu situaciju jer ne mogu prosuditi što je i nije fer prema djetetu i ocu i strah me, strah me njega i da će mi se osvećivati, strah me sustava koji bi mogo stati na njegovu stranu, strah me da će jednog dana odalamiti dijete u naletu svojih frustracija-a ne mu "samo prijetiti izbacivanjem na ulicu", a ti me uvjeravaš da je jedino što mogu razgovarati s ocem....da pokupim još kakve batine i prijetnje usput od njega?

JustForFun&Racchella hvala, ja bih najradije to rekla CZSSu, no iskreno me strah nakon nekih postova koji su se razvlačili na ovom forumu i kojima su žene zastrašivane, faktički ispada da bih ja mogla završiti u zatvoru jer sam prijavila oca za zlostavljanje po ovome što (većinom) muški pišu??
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 15:23   #12
Prvi korak Centar...a onda će oni dalje. Psiholog će najvjerojatnije kroz metode crteža i slično ispitati dijete i onda ćete svi zajedno znati što dalje.
Bez Centra ništa.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 15:27   #13
najgore je da nitko ne zna što se dešava.
i najgori je-strah..
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 15:27   #14
ja ne vjerujem u CzSS
Točno
imam 7523 razloga zašto
dao sam ti savjet, ti napravi kako misliš da treba
upozorio sam te na sporost i nestručnost institucija
to je sve

rekao sam ti također da u policiju vjerujem

a što je s nasilnim i nemarnim ženama of kojih su očevi tražili zaštitu u czss? opet ništa

sretno....
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 15:30   #15
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ja ne vjerujem u CzSS
Točno
imam 7523 razloga zašto
dao sam ti savjet, ti napravi kako misliš da treba
upozorio sam te na sporost i nestručnost institucija
to je sve

rekao sam ti također da u policiju vjerujem

sretno....
A mora tamo...ne može to zaobići....prije ili kasnije.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 15:54   #16
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Čitala sam neke tvoje postove, KHS..
to ti je prva greška na temi.



najgori i najštetniji savjet kojeg možeš dobiti je taj da šutiš i da ne poduzimaš ništa jer "postupak dugo traje" i "institucije ionako neće poduzeti ništa" -- slobodno se pouzdaj u institucije, a ako te i razočaraju jednom... probaj i drugi i treći i četvrti put.

razgovore s ocem zaboravi, nećeš postići ništa. pričamo o tipu koji tuče žene i vlastitom djetetu prijeti da će ga ostaviti samog na aerodromu - kakav jebeni razgovor?

ukratko - prijavi sve, prvo na Centar pa onda vidi što dalje. koliko god teško bilo i na koliko god prepreka naišla - samo naprijed, samo se bori, samo sve prijavi kojim god institucijama možeš i samo hrabro.

pusti pizdarije koje čitaš na Forumu i preporučila bih ti da savjet potražiš na Centru, kod ljudi koji su prošli slično (a koje znaš u RL) ili kod odvjetnika specijaliziranog za ovakve slučajeve.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 09:33   #17
Mozda nije lose dijete odvest djecijem psihologu svakako, cisto da to ne drzi u sebi i da se da smisao tim događajima na nacin prihvatljiv djetetu. Jednom kad se ustanovi da dijete ne laze, da je događaje dozivjelo kako je dozivjelo, njegove (exove) rijeci gube na snazi, jer dokazano je da djeca ne lazu tako lako, a odrasli ipak malo bolje, ako im je u interesu.

Bilo bi lose da dijete stvori zakljucak da je ono krivo, a to se obicno desava jer njihov mozak stiti osobu kojoj su privrzeni.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:42   #18
Smatram da je potrrebnije i jednostavnije sjesti s djetetom i popricati. Postupke oca neces moci promijeniti, ali bitno je djetetu vjerovati i ukazati na lose ponasanje. Kada pokazes djetetu da mu vjerujes, osjecat ce se sigurnim i voljenim a to mu svakako u ovom trenutku najvise treba.

Osobno bih smanjila posjete ocu koji ce ionako zanijekati da se ista dogodilo pa ce nastati pomutnja, a dijete ce osjecati razocaranje i rezultirat ce sutnjom na buduce situacije.
Osjecaj nemoci je ovdje uzasan. Sretno
Ailour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 13:05   #19
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Ha,tu ti nitko zsista ne moze pomoci
Prijavljivat nekog za nasilje temeljem izjave djeteta nema smisla,ni pravno,a ni zivotno...
Mozda da popricas s bivsim muzem o tome?
A o zastrasivanju djeteta moras svakako pricat s ocem,ali i to je samo prema djetetovoj izjavi...
Opet suplja prica,bez dokaza
ja ne vjerujem

Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Da, prema meni je bio nasilan. I to na nacin na koji je dijete opisalo, zato mislim da se mozda "krivo sjeca". Ne znam postoji li neki postupak za utvrditi od strane djecjeg psihologa o comu se radi, pravom sjecanju ili zabuni.
Događalo se to sada ili se dijete "krivo sjeća", potrebno je nešto napraviti. Jer je dijete bilo svjedok zlostavljanju (a time je i sam žrtva) ili je i dalje. I ima posljedice zbog toga.

I da, svakako zagovaram uključivanje stručnjaka, no nemoj čekati taj dan da bi popričala s djetetom. Nemoj se bojati pričati s djetetom o tome, pitaj ga što se dogodilo, objasni mu sve u vezi toga i pruži puuuno ljubavi i podrške. Stručnjaci će ti također moći pružiti neke smjernice kako razgovarati s djetetom o tome. Nije to laka tema pa se može dogoditi da mi krivo reagiramo kad nam dijete to ispriča i onda ono dobije dojam da nije dobro što nam je to reklo. Stvori odnos u kojem će se dijete osjećati sigurno i voljeno i da može reći sve što se dogodilo i što osjeća.
Npr. jedna od manje sretnih reakcija je pitati dijete: "Jesi siguran da se to dogodilo ili se možda krivo sjećaš?"

Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ja bih najradije to rekla CZSSu, no iskreno me strah nakon nekih postova koji su se razvlačili na ovom forumu i kojima su žene zastrašivane, faktički ispada da bih ja mogla završiti u zatvoru jer sam prijavila oca za zlostavljanje po ovome što (većinom) muški pišu??
bez straha, institucije nisu savršene i neki ljudi imaju loša iskustva s njima, no stručnjaci ne postoje bezveze. Potražiti pomoć za dijete je najmanje što možeš napraviti u ovoj situaciji. I biti tu za njega.
djabeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 13:30   #20
@djabeime

vidiš, ja imam iskustva u svjedočenju moje djece protiv njihove majke, a za evidentno obiteljsko nasilje (razbijanje meni gleve usisavečem u njihovu prisustvu, i još puno udaraca drugim prilikama)....

i nikad nije bila osuđena....
i ništa joj se nije dogodilo, dapače, i dalje smo živjeli u istom stanu

a djeca su bezveze bila istraumatizirana

i znamda bi se opet sve to ponovilo....pri tome mislim da policija odradi svoje, ali policija djecu ne ispituje....
volite svi teoretizirati, a nemate nikakva iskustva

i zaboravljate da živimo u rvackoj

a ovo što želite insinuirati, da nekom savjetujem neprijavljivanje, to je tek bezveze....
prijavi i sudu i policiji i CzSS....samo, nemoj misliti da si time riješila situaciju
rekao sam što se sve može dogoditi, jer ta cura je ipak s tim ocem, pa će se i nju pitati, i teško je vjerovati da će ona svjedočiti protiv svog partnera...jer ako hoće, pa zašto to sama ne prijavi? zar je možda ropkinja???
svi vi jako volite teoretizirati
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.