Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2016., 10:09   #1
Tko je započeo rat Hrvata i Bošnjaka?

E ovako. Ja imam 24. godine zbog čega ne mogu znat nešto o ratu iz iskustva, a kako su se moji borili na zadarskom bojištu ni oni ne znaju previše o ratu nas i Bošnjaka. Isto tako i internet je škrt što se tiče informacija zbog čega se obraćam forumu. Dakle, pitanje je jasno. Tko je pokrenuo taj sukob? Kad, zašto, kojim događajem? Što se prvo dogodilo. Bošnjaci vole reć da su prvo bili Ahmići no jesu li? Hvala unaprijed i bio bi zahvalan na što bržem odgovoru.

Zadnje uređivanje StipeOdak : 26.03.2016. at 11:00.
StipeOdak is offline  
Old 26.03.2016., 10:14   #2
.

Čuj nema na netu. Ako išta ima na netu ima toga. pa i na ovom podforumu.

Muslimani kažu da je to bio dogovor Srba i Hrvata za podjelu BiH i da smo mi njih napali a mi kažemo da su oni nasrnuli na nas jer su željeli teritorije izgubljene od Srba nadoknadit na nama i jer su naravno ispravno računali da smo mi vojno puno slabiji od Srba što je naravno bila objektivna logična procjena. Lakše je zauzimat srednju Bosnu nego istočnu.
sedan is offline  
Old 26.03.2016., 10:58   #3
Nisam nužno misio da nema ničeg o tome na netu, ali to je nedovoljno i premalo napisano. Istina da je ovaj sub-forum pun informacija o tome i o sukobu u Hercegovini i Srednjoj Bosni, ali o početku i krivcu ne baš. Inače, ja mislim da je u tom sukobu bilo zločina na obje strane, ali bošnjački u Doljanima, Uzdolu, Grabovici nisu medijski popraćeni kao npr. Ahmići, Stupin Do što nije fer. BBC je prenosio o opsadi Mostara, alo ne o npr. blokadi Lašvanske doline. Iako naš međusobni sukob je znatno manji od onog sa Srbima. Mi i Bošnjaci zajedno nismo počinili toliko zločina pa čak i genocid.
StipeOdak is offline  
Old 26.03.2016., 12:11   #4
Quote:
StipeOdak kaže: Pogledaj post
Mi i Bošnjaci zajedno nismo počinili toliko zločina pa čak i genocid.
Nije da nam Bošnjaci nisu pokušali prišiti "genocidnost".
https://bosnjaci.wordpress.com/2014/...id-u-ahmicima/
http://www.klix.ba/vijesti/bih/22-go...cima/150416053
Obro is offline  
Old 26.03.2016., 14:30   #5
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
.
Čuj nema na netu. Ako išta ima na netu ima toga. pa i na ovom podforumu.
Muslimani kažu da je to bio dogovor Srba i Hrvata za podjelu BiH i da smo mi njih napali a mi kažemo da su oni nasrnuli na nas jer su željeli teritorije izgubljene od Srba nadoknadit na nama i jer su naravno ispravno računali da smo mi vojno puno slabiji od Srba što je naravno bila objektivna logična procjena. Lakše je zauzimat srednju Bosnu nego istočnu.
Ima jako puno dokaza da su Muslimani napali prvi.
Prvo, priča o H-S dogovoru je šuplja;
https://commons.wikimedia.org/wiki/F..._criticism.png
Srbi kontroliraju trećinu Hrvatske, posavina je u Banovini...
Mislim da je Mostar dobar primjer tko je u pravu.
Oslobodio ga je HVO, u vrijeme njegovog oslobađanja "ABiH" nije ni postojala. HVO naoružao muslimane (dobrim dijelom izbjeglice), ovi uperili oružje kontra Hrvata i krenuli proglašavat njihove IR.
A ista priča se događala i drugdje.
"ABiH" je organizirana kasnije nego HVO i ona je išla čistiti HVO i Hrvate iz srednje Bosne i sjeverne Hercegovine.
To se jako dobro vidi i po kartama, tko je kada držao koja područja...

ps. a za muslimanske zločine npr Trusinu koja je bila isti dan kad i Ahmići, ili Uzdol, ne zna skoro nitko.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 26.03.2016., 14:45   #6
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ima jako puno dokaza da su Muslimani napali prvi.
Prvo, priča o H-S dogovoru je šuplja;
https://commons.wikimedia.org/wiki/F..._criticism.png
Srbi kontroliraju trećinu Hrvatske, posavina je u Banovini...
Mislim da je Mostar dobar primjer tko je u pravu.
Oslobodio ga je HVO, u vrijeme njegovog oslobađanja "ABiH" nije ni postojala. HVO naoružao muslimane (dobrim dijelom izbjeglice), ovi uperili oružje kontra Hrvata i krenuli proglašavat njihove IR.
A ista priča se događala i drugdje.
"ABiH" je organizirana kasnije nego HVO i ona je išla čistiti HVO i Hrvate iz srednje Bosne i sjeverne Hercegovine.
To se jako dobro vidi i po kartama, tko je kada držao koja područja...

ps. a za muslimanske zločine npr Trusinu koja je bila isti dan kad i Ahmići, ili Uzdol, ne zna skoro nitko.
da al to su prežvakane priče. Oni će trubiti svoje, mi svoje.

Muslimani su inače preuzeli dosta odlika Srba. Vole lagat. tako sma ja slučajno našao kad je na drugom podforumu jedan muslimanski forumaš predstavio knjigu imami-šehidi i navede nekog kojeg je ubio HVO.

Ali o čemu se radi. Taj imam ja poginuo na dan napada na Uzdol, znači poginuo u napadu na Uzdol a oni su tamo napisali.." znajući za njegove imamske aktivnosti vojnici HVO-oa su ga ubili". Zamisli koja je to laž i podvala. Itd..itd

Znači ukucaj u google imami-šehidi i dat će ti monografiju..na stranici 45..imam Hamed Hero..poginuo na dan napada na Uzdol 14.09 1993-će a tamo piše da je stradao u napadu HVO-a na Here i odveden u Uzdol i ubijen.

Znači najplića laž i manipulacija. Iskonstruirana priča da je HVO napao Here pa odveo Hameda Heru u Uzdol da ga tamo ubije jer je znao za njegove imamske aktivnosti. A lik poginuo jednostavno u napadu tzv ABiH na Uzdol i to je sva priča.

Zadnje uređivanje sedan : 26.03.2016. at 14:59.
sedan is offline  
Old 26.03.2016., 15:17   #7
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
da al to su prežvakane priče. Oni će trubiti svoje, mi svoje.
Samo što se njima puno lakše vidi da lažu.
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Muslimani su inače preuzeli dosta odlika Srba. Vole lagat. tako sma ja slučajno našao kad je na drugom podforumu jedan muslimanski forumaš predstavio knjigu imami-šehidi i navede nekog kojeg je ubio HVO.
Ali o čemu se radi. Taj imam ja poginuo na dan napada na Uzdol, znači poginuo u napadu na Uzdol a oni su tamo napisali.." znajući za njegove imamske aktivnosti vojnici HVO-oa su ga ubili". Zamisli koja je to laž i podvala. Itd..itd
Znači ukucaj u google imami-šehidi i dat će ti monografiju..na stranici 45..imam Hamed Hero..poginuo na dan napada na Uzdol 14.09 1993-će a tamo piše da je stradao u napadu HVO-a na Here i odveden u Uzdol i ubijen.
Znači najplića laž i manipulacija. Iskonstruirana priča da je HVO napao Here pa odveo Hameda Heru u Uzdol da ga tamo ubije jer je znao za njegove imamske aktivnosti. A lik poginuo jednostavno u napadu tzv ABiH na Uzdol i to je sva priča.
Da, dno dna...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 26.03.2016., 15:48   #8
Da al mene čudi kako se usuđuju tako plitko lagat za stvari koje je lako provjerit i to još smisle takvu glupu laž da ni logički nije normalna. HVO napao Here pa odeveo imama da ga ubije u Uzdolu. Zašto bi ga vodili u Uzdol ubiti.

A dan pogibije točno dan napada tzv ABiH na Uzdol 14.09 1993-će. Da je bar dan pogibije neki drugi datum. Lako je provjerljivo da taj dan HVO nije napadao Here nego da je, upravo suprotno, iz prvaca Hera, djela prozorske općine pod kontrolom tzv ABiH, poduzet napad na Uzdol koji tada kontrolira HVO.

Ne mogu virovat da netko može smiksati tako glupu laž.
sedan is offline  
Old 26.03.2016., 16:16   #9
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
da al to su prežvakane priče. Oni će trubiti svoje, mi svoje.

Muslimani su inače preuzeli dosta odlika Srba. Vole lagat. tako sma ja slučajno našao kad je na drugom podforumu jedan muslimanski forumaš predstavio knjigu imami-šehidi i navede nekog kojeg je ubio HVO.

Ali o čemu se radi. Taj imam ja poginuo na dan napada na Uzdol, znači poginuo u napadu na Uzdol a oni su tamo napisali.." znajući za njegove imamske aktivnosti vojnici HVO-oa su ga ubili". Zamisli koja je to laž i podvala. Itd..itd

Znači ukucaj u google imami-šehidi i dat će ti monografiju..na stranici 45..imam Hamed Hero..poginuo na dan napada na Uzdol 14.09 1993-će a tamo piše da je stradao u napadu HVO-a na Here i odveden u Uzdol i ubijen.

Znači najplića laž i manipulacija. Iskonstruirana priča da je HVO napao Here pa odveo Hameda Heru u Uzdol da ga tamo ubije jer je znao za njegove imamske aktivnosti. A lik poginuo jednostavno u napadu tzv ABiH na Uzdol i to je sva priča.
Da, Muslimani postaju veci mitomani od Srba. Dovolnjo je pogledati njihove tkz intelektualce i ostale koji za sebe govore da su liberalnog usmjerenja i da se zalazu za nekakvu gradjansku politiku a iz njih izlazi teski nacionalizam i sovinizam. Da o budalastinama u vezi povijesti na prostoru Balkana i BIH ne govorim. Neznaju niti konstrukciju napraviti da je kompaktna laz, a njihove "cinjenice" pobijaju jedna drugu i djeluju kao neka humoristicka predstava poput Nadrealista ili da su vicevi od Muji i Hasi.

Nitko ne spominje da su do nedavno govorili u svim medijima, od politicara i "historicara" da ih je u ratu izginulo najmanje 250 000. To je bila sluzbena istina od 90-ih sve do negdje 2010. kada su izasli podaci popisa zrtava gdje je brojka svedena na 60-70 tisuca. Pola vojnici, pola civili. Istu takvu mitomaniju su Srbi napravili u Jugoslaviji. Broj zrtava su pomnozili sa 15-20 i to ustanovili kao istinu i dali je svim narodima u Jugoslaviji. Mi i dan danas ucimo te lazi u skoli i cujemo je cesto u medijima od politicara i jugo povjesnicara.

Da se ratovi u RH i BIH nisu dogodili u vremena kada su postojale kamere, tv, struja, voda, wc... sluzbena muslimanska istina bi bila da su Srbi pobili 300 000 Muslimana a srpska istina bi bila da su njih Muslimani pobili oko 300 000 a Hrvati oko 500 000. Pisala bi se istina kao na nacin iz 1945.
Abakan is offline  
Old 26.03.2016., 16:37   #10
Ne slažem se da postaju veći mitomani od Srba, mislim da je to skoro nemoguće, ali da ih žele kopirati u dosta stvari, to da.
sedan is offline  
Old 26.03.2016., 16:42   #11
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Ne slažem se da postaju veći mitomani od Srba, mislim da je to skoro nemoguće, ali da ih žele kopirati u dosta stvari, to da.
Neznam da li je tocno ali na njihovim muslimanskim televizijama cesto politicari i historicari govore o Srbima i Hrvatima da su to Bosnjaci pravoslavne i katolicke vjere koji su otpadak od njihovog korpusa. Gledao sam cak na youtube neke forume "kluba bosnjackih intelektualaca" gdje zastupaju takve i jos ludje teze koje su pokupili od Seselja pa ih malo okrenuli. Da ne spominjem gluposti tipa da je Islam u Bosni puno prije Turske okupacije, da se Bosnjaci spominju za vremena Karla Velikoga, da su jos ranije Bosnjaci vodili bitke protiv Rimskih Legija u Bosni itd.
Abakan is offline  
Old 26.03.2016., 16:54   #12
Quote:
Abakan kaže: Pogledaj post
Neznam da li je tocno ali na njihovim muslimanskim televizijama cesto politicari i historicari govore o Srbima i Hrvatima da su to Bosnjaci pravoslavne i katolicke vjere koji su otpadak od njihovog korpusa. Gledao sam cak na youtube neke forume "kluba bosnjackih intelektualaca" gdje zastupaju takve i jos ludje teze koje su pokupili od Seselja pa ih malo okrenuli. Da ne spominjem gluposti tipa da je Islam u Bosni puno prije Turske okupacije, da se Bosnjaci spominju za vremena Karla Velikoga, da su jos ranije Bosnjaci vodili bitke protiv Rimskih Legija u Bosni itd.
Tek su izšli iz puberteta kao nacija pa lupetaju gluposti.
sedan is offline  
Old 26.03.2016., 16:59   #13
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Tek su izšli iz puberteta kao nacija pa lupetaju gluposti.
Da, ali to je kategorija "nebeskog naroda" koji dolazi prije ameba.
Imaš i priču s islamom prije islama u Bosni
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 26.03.2016., 18:00   #14
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Tek su izšli iz puberteta kao nacija pa lupetaju gluposti.
Havoc123 is offline  
Old 26.03.2016., 19:12   #15
Na stranu ta prica o Bosnjackim katolicima i pravoslavcima,ali kad se upru na zadnje noge da kazu Bosnjaci svi i svuda..Znaci i Cazinske krajine koja je bila van teritorija tada..I Sandzaklije ofcourse..Muslimani Crne Gore i Makedonije..Znaci svi muslimani su na Balkanu pripadnici srednjovjekovne Bosne,pa i oni koji dosli sa Turcima..
A onda se vec u iducem upisu ponose na osnovu prezimena plavom turskom krvlju i begovskim statusima jos iz pradomovine..

A ima i ona teorija da su htjeli Srbi i Hrvati danas ne bi ni postojali..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 26.03.2016., 19:37   #16
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Na stranu ta prica o Bosnjackim katolicima i pravoslavcima,ali kad se upru na zadnje noge da kazu Bosnjaci svi i svuda..Znaci i Cazinske krajine koja je bila van teritorija tada..I Sandzaklije ofcourse..Muslimani Crne Gore i Makedonije..Znaci svi muslimani su na Balkanu pripadnici srednjovjekovne Bosne,pa i oni koji dosli sa Turcima..
A onda se vec u iducem upisu ponose na osnovu prezimena plavom turskom krvlju i begovskim statusima jos iz pradomovine..

A ima i ona teorija da su htjeli Srbi i Hrvati danas ne bi ni postojali..
To ti je prekopirana priča, svako pravoslavac na Balkanu je Srbin.

Oni totalno kpopiraju Srbe . I mentlano i po tim glupostima. Hrvati npr nikad nisu tvrdili da su svi katolici ajmo reć na Balkanu Hrvati, mada jesmo dobar dio nehrvata katolika asimilirali. Ali nismo tvrdili da su svi katolici Hrvati.

Srbi i muslimani sve svojataju kao svoje. Ovi iz turske Hrvatske, oko Bihaća pa oni su svjesni da su Hrvati porijeklom i dan danas, osim pokojeg potomka nekog vojnog starješine iz Anadolije koji je služio u tom serhatu. Ali naravno, ne mogu to više reći jer su povijest i godine učinile svoje.

I jedni i drugi, i Srbi i muslimani su miks svega i svačega, europski amerikanci, pogotov Srbi ali i Muslimani..nakon bečkog i kandijskog rata slila se u Bosnu sila islamiziranih Mađara, Hrvataa poslije srpskih ustanaka i masa islamiziranih Srba.
sedan is offline  
Old 26.03.2016., 20:28   #17
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
To ti je prekopirana priča, svako pravoslavac na Balkanu je Srbin.
Oni totalno kpopiraju Srbe . I mentlano i po tim glupostima. Hrvati npr nikad nisu tvrdili da su svi katolici ajmo reć na Balkanu Hrvati, mada jesmo dobar dio nehrvata katolika asimilirali. Ali nismo tvrdili da su svi katolici Hrvati.
Srbi i muslimani sve svojataju kao svoje. Ovi iz turske Hrvatske, oko Bihaća pa oni su svjesni da su Hrvati porijeklom i dan danas, osim pokojeg potomka nekog vojnog starješine iz Anadolije koji je služio u tom serhatu. Ali naravno, ne mogu to više reći jer su povijest i godine učinile svoje.
I jedni i drugi, i Srbi i muslimani su miks svega i svačega, europski amerikanci, pogotov Srbi ali i Muslimani..nakon bečkog i kandijskog rata slila se u Bosnu sila islamiziranih Mađara, Hrvataa poslije srpskih ustanaka i masa islamiziranih Srba.
Tako nekako
Otomanski čušpajz.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 26.03.2016., 20:36   #18
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Tako nekako
Otomanski čušpajz.
Ali ne ide im na ruku antimuslimansko raspoloženje u Europi i zapadu općenito, ali realno dobar dio BIH će postati šuma.
Corvus27 is offline  
Old 26.03.2016., 20:48   #19
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ali ne ide im na ruku antimuslimansko raspoloženje u Europi i zapadu općenito, ali realno dobar dio BIH će postati šuma.
Ma.
Zabrijali su u svojim mitovima, na kraju će tu i biti samo šuma...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 27.03.2016., 19:24   #20
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Al ljudi stvarno se njih dosta do ustava 74 izjasnjavalo kao srbi musl, vjeroispovjesti, al to kad im kazes sad,pa ne znam,rat novi oce.
Pa da. 8% ih se izjašnjavalo Srbima, što nije malo. Ali uistinu velik dio njihovih porodica vuče korijene iz Srbije i CG, i mnogi poznati Bošnjaci imaju srpske korijene. (npr. Alija Izetbegović-BG, Sulejman Tihić, Enis Bešlagić, Emir Hadžihafizbegović - svi Užice)
Obro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.