Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2015., 14:12   #8641
http://danas.net.hr/novac/kraj-vesel...-iduceg-tjedna
luka0409sk is offline  
Old 24.01.2015., 14:15   #8642
SAD proizvode a mi "istrazujemo".
Tankao jucer na Ini ED 8.02kn.
jane is offline  
Old 24.01.2015., 14:19   #8643
Znači kad cijene nafte padaju, lagano padaju i cijene goriva, ali kad cijene nafte stagniraju (čitav tjedan nafta je oko 48-49$), onda gorivo ide gore
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 26.01.2015., 07:24   #8644
Jučer točio 20-ak km južno od Banja Luke - diesel 1.74 KM (cca 6.90 kn). U samoj Banja Luci vidio na pumpi Orešković za 1.67 KM (6.62 kn).
__________________
Tipo primitivo
catus69 is offline  
Old 26.01.2015., 08:42   #8645
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Znači kad cijene nafte padaju, lagano padaju i cijene goriva, ali kad cijene nafte stagniraju (čitav tjedan nafta je oko 48-49$), onda gorivo ide gore
A, e. Inflacija, troškovi života, trošak zatvaranja rafinerije, novi milijuni za novog premijera .... možda sirovina stoji ali im je poslovanje sve skuplje i skuplje. A treba se i pripremit.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 26.01.2015., 12:25   #8646
A i dolar je blizu 7 kuna...
Ico_Zg is offline  
Old 26.01.2015., 13:28   #8647
Cijene goriva su pale ali cijene proizvoda koji ovise o njima nisu pale.
Sada samo treba čekat da nafta skoči, pa će onda i cijene goriva, pa će onda i proizvodi.
Nema smisla ali tako će biti
Mamke is offline  
Old 26.01.2015., 13:28   #8648
Cijene goriva su pale ali cijene proizvoda koji ovise o njima nisu pale.
Sada samo treba čekat da nafta skoči, pa će onda i cijene goriva, pa će onda i proizvodi.
Nema smisla ali tako će biti
Mamke is offline  
Old 27.01.2015., 07:29   #8649
Gorivo otišlo gore

U trenutku pojeftinjenja nafte na svjetskom tržištu su se pravdali da imaju zalihe i da im treba 3 mjeseca da počnu spuštati cijene...

Saudijski kralj se još nije ni ohladio a oni već dižu cijene... što se desilo s zalihama?

Svakim danom se iznova dokazuje udruživanje u kartel na štetu potrošača a državu za to zaboli "kolačić"
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Old 27.01.2015., 07:36   #8650
Kojim zalihama? Urinj ne radi od ljeta a Sisak je stao prije tjedan dana - pa jel misliš da su do tad prerađivali "jeftiniju" naftu? Nema kod nas ni reda ni plana.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 27.01.2015., 08:41   #8651
... Što znači da nas lažu i varaju. Opet. NI prvi ni zadnji puta.

S obzirom na to da imamo državu zakurac, nije ni čudo...
Smotani2 is offline  
Old 27.01.2015., 09:29   #8652
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kojim zalihama? Urinj ne radi od ljeta a Sisak je stao prije tjedan dana - pa jel misliš da su do tad prerađivali "jeftiniju" naftu? Nema kod nas ni reda ni plana.
Sve je to meni jasno... al zašto sad ne izađe onaj pametnjaković koji se na televiziji tako žustro branio da ne mogu spustit cijenu zbog zaliha skupe nafte i ne objasni zašto sada zalihe ne zadržavaju poskupljenje bar mjesec dana, a ne isti dan reagiraju na moguće promjene na "mediteranskom" tržištu.

Eto... samo to... volio bi mu vidjet lažljivu facu kad to bude objašnjavao... al naravno da to nitko od novinara sad neće pitat.

Također... svi se busaju u prsa kako nemaju isto gorivo, jedni nabavljaju od talijana, drugi od, srba, treči u BiH... pa kako onda objašnjavaju istu cijenu goriva? Sigurno nemaju svaki put istu nabavnu cijenu (tj *bene zalihe ne koštaju isto), sigurno ne potroše u isto vrijeme tu količinu koju su i možda nabavili po istoj cijeni.. itd... more je pitanja koja bi netko trebao postaviti... na žalost to nismo mi na forumu, jer nas ionako niko ne doživljava...
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Old 27.01.2015., 10:48   #8653
Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
Sve je to meni jasno... al zašto sad ne izađe onaj pametnjaković koji se na televiziji tako žustro branio da ne mogu spustit cijenu zbog zaliha skupe nafte i ne objasni zašto sada zalihe ne zadržavaju poskupljenje bar mjesec dana, a ne isti dan reagiraju na moguće promjene na "mediteranskom" tržištu.

Eto... samo to... volio bi mu vidjet lažljivu facu kad to bude objašnjavao... al naravno da to nitko od novinara sad neće pitat.

Također... svi se busaju u prsa kako nemaju isto gorivo, jedni nabavljaju od talijana, drugi od, srba, treči u BiH... pa kako onda objašnjavaju istu cijenu goriva? Sigurno nemaju svaki put istu nabavnu cijenu (tj *bene zalihe ne koštaju isto), sigurno ne potroše u isto vrijeme tu količinu koju su i možda nabavili po istoj cijeni.. itd... more je pitanja koja bi netko trebao postaviti... na žalost to nismo mi na forumu, jer nas ionako niko ne doživljava...
Zato sto firma nije duzna prodavati robu po tome koliko to nju kosta, nego koliko za svoj proizvod moze dobiti. I ti kad trazis placu ne trazis onu koja ti minimalno treba da prezivis + jos nesto, nego gledas kako da dobijes najvise. Tako da malo manje licemjernosti ne bi skodilo.
lukarak is offline  
Old 27.01.2015., 11:31   #8654
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Zato sto firma nije duzna prodavati robu po tome koliko to nju kosta, nego koliko za svoj proizvod moze dobiti. I ti kad trazis placu ne trazis onu koja ti minimalno treba da prezivis + jos nesto, nego gledas kako da dobijes najvise. Tako da malo manje licemjernosti ne bi skodilo.
Ok... kako bi ti onda bez licimjerja spriječio udruživanje u kartel? Vidiš neku tržišnu cijenu? Kako objašnjavaš da SVI mijenjaju cijene isti dan, za isti iznos, u istom smjeru? pretpostavljam da je to slučajno... probude se u utorak ujutro i vidi čuda... konkurencija je u lipu isto procijenila situaciju... u lipu isto imala nabavnu cijenu, zalihe sve... a ti ko Alisa gledaš i čudiš se jel...

Država je prestala regulirat cijenu kako bi se ostvarila tržišna cijena, ja ne vidim tržišno natjecanje, vidim samo udruženi kartel koji dere po džepovima svih nas uz blagoslov vladajućih elita
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Old 27.01.2015., 12:39   #8655
Kad smo kod kartela, dragi hrvati za divno čudo jedino tifon još nije promijenija cijene još je 8.52 i 8,02 tako da imate kolko tolko izbora podržati tržišnu utakmicu kako bi to naš dragi ministar rekao
E30 is offline  
Old 27.01.2015., 12:46   #8656
Nafta pojeftini 5$ pretprošli tjedan = spuste cijene 7-13 lipa
Nafta drži konstantno 48-49$ prošli tjedan = dignu cijene 10 lipa

Welcome to Croatia
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 27.01.2015., 13:12   #8657
Stoka kapitalistička u dogovoru dižu cijene.
dellel is offline  
Old 27.01.2015., 13:31   #8658
a što očekivat kad je i narod takav imamo što i zaslužujemo, evo iz stana vidim jednu ininu pumpu na kojoj ima samo 95 class i dizel class znači skuplje varijante goriva kad kod pogledam neko tanka a u gradu ima pumpi kolko hoćeš prije prolazim pored tifona i dalje nisu digli cijene i imaju jeftinije gorivo
al jebe se rvate što će se oni trudit kad oni i onako o ničem ne mogu odlučivat i moraju tankat
E onda sa takvim načinom razmišljanja nije ni čudo da nas jebu
E30 is offline  
Old 27.01.2015., 14:29   #8659
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Nafta pojeftini 5$ pretprošli tjedan = spuste cijene 7-13 lipa
Nafta drži konstantno 48-49$ prošli tjedan = dignu cijene 10 lipa

Welcome to Croatia
Dolar je malko podivljao.
frANZi50 is offline  
Old 27.01.2015., 19:53   #8660
Quote:
stipe_mrc kaže: Pogledaj post
Usporedba cijena goriva u HR i SLO nakon najnovijeg poskupljenja

HRVATSKA SLOVENIJA

BMB-95 7,99 kn/l BMB-95 6,83 kn/l
Super plus 98 8,24 kn/l Super 100 6,98 kn/l
ED 7,3 kn/l ED 6,89 kn/l

Glavno da mi imamo Rvacku i da smo postavili pravu ekipu koja nas vodi. Uostalom, narod ima vlas kakvu i zaslužuje!!!

p.s. da ne idem u detalje kakva su primanja u SLO, a kakva u HR
kaj to trabunjaš,pa u hr je gorivo jeftinije barem je bilo prije nekoliko dana.Ja tankam u glavnom u slo ali več nekoliko godina je gorivo jeftinije u hr.Ili mi auto malo troši ili sam lud.Zadnji put sam tankal u karlovcu i nafta je bila jeftinija.
Ili sam ja nekaj propustio.
robndi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.