Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 19:08   #281
mi ćemo najvjerojatnije 5 dana maldivi + 3/4 dana dubai... ima netko neki savjet.. što vidjeti? koji otok (maldivi) odabrati? da li je netko već bio na sličnom putovanju pa sa može dati neki savjet iz prve ruke?
Briv is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 10:29   #282
Destinacija za svadbeno putovanje u maju

Daraga i ja planiramo da nakon svadbe odemo negde na medeni mesec. Nemamo previse vremena na raspolaganju, nekih 10-ak dana, ukljucujuci i put. E sad, u cemu je "kvaka"? Isli bismo na neku egzoticnu destinaciju, ne toliko zbog egzotike, vec zato sto je trazimo toplo more, lepe plaze i usput nesto za videti (u prevodu atraktivna turisticka destinacija)
Posto se Bora Bora ne uklapa u cenovni rang do 1000e za karte po osobi (interkontinentalni let, eventualno plus jos jedan lokalni), moracemo da se skoncentrisemo na Karibe, Juznu ili centralnu Ameriku, neko ostrvce u atlantskom okeanu... Azija nam trenutno nije interesantna.
Dakle, o cemu smo razmisljali: Kuba, Rio plus neka manja turisticka mesta sa lepim plazama, Zelenortska ostrva, Sejseli. Voleli bismo da nam date neke nove predloge ili sugestije vezane za pomenuta mesta
Znaci: lepe plaze i voda dobra za kupanje; pristojna cena karte; pozeljno neka turisticka atrakcija u blizini; ne zelimo nista sto ima veze sa americkim i engleskim teritorijama jer nemamo vremena ni zelje da konkurisemo za vizu.
Hvala puno
Holofern is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 14:00   #283
s 1000€ mozes na bilo koju navedenu destinaciju, al pitanje je koliko ces potrosit za smjestaj. Ja bi te poslao tamo di te ne zanima
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 23:19   #284
Ima li netko preporuku za poklon putovanje mladencima, do 100Eura?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 00:55   #285
Sto ili tisuću eura? Za par ukupno ili po osobi?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 22:54   #286
Vikend putovanje za par, do 1000kn najviše.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 07:26   #287
To misliš na putovanje preko agencije ili da idu vlastitim prijevozom ili busom? Ako je riječ o agencijskom vikend putovanju onda u taj budžet spada samo vikend putovanje u Budimpeštu. A ako bi išli autom, mogućnosti su dosta šire.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 09:01   #288
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Vikend putovanje za par, do 1000kn najviše.
http://www.besttravel.hr/putovanja/e...ana-autobusom/
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 21:46   #289
Autom
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 08:57   #290
Ko što reče Izet Fazlinović, za one koji se žene / udaju u Svibnju iliti Brozniku po njemu, najbolje je da skoknu do Kumrovca... jeftino je i blizu btw i ja sam bio jedan od tih broznikovaca...
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:45   #291
ne znam da li smijem staviti link, ali ima jedna stranica koja nije agencija, pronalaze najbolje ponude za avion + smještaj, što je 3x jeftinije nego sve ostale ponude.
buhac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 18:17   #292
ajd molim te nemoj više.
Samo je jedan Zdravko!
Tyrion the Lion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:09   #293
Quote:
buhac kaže: Pogledaj post
ne znam da li smijem staviti link, ali ima jedna stranica koja nije agencija, pronalaze najbolje ponude za avion + smještaj, što je 3x jeftinije nego sve ostale ponude.
ako je to pokemon zrinko onda ne mozes levat i panj
https://fbcdn-photos-e-a.akamaihd.ne...7484a4292062f5
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 20:03   #294
@ajvan
buhac kaže da:
jedna stranica koja nije agencija, pronalaze najbolje ponude za avion + smještaj, što je 3x jeftinije nego sve ostale ponude.
Takva stranica ne postoji i govoriti da postoji je laž.
On uglavnom reklamira putujmojeftino https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=104
Tyrion the Lion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 20:25   #295
Quote:
Tyrion the Lion kaže: Pogledaj post
@ajvan
buhac kaže da:
jedna stranica koja nije agencija, pronalaze najbolje ponude za avion + smještaj, što je 3x jeftinije nego sve ostale ponude.
Takva stranica ne postoji i govoriti da postoji je laž.
On uglavnom reklamira putujmojeftino https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=104
pa to je taj isti pokemon.. kao šta možeš vidit na mom linku FB page najjeftinija putovanja = putujmojeftino com hr = z. i z. team raketa = ova persona je Z. a bit ce da je buhac Ž, al s obzirom da osoba buhac piše o iskustvu u Tajlandu možda ipak nije jer vrhunac druge osobe Z. je Istanbul.

Lave evo ovdje imaš kolekciju mudrosti od navedenih
https://www.facebook.com/pages/Najje...783098?fref=ts

kao i clanak o levacenju
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...foto-5868-5868
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 19.04.2015. at 21:00.
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 15:37   #296
Pozdrav, ekipo!

Treba mi pomoć oko izbora destinacije za bračno putovanje.
Nakon nagovaranja i pregovaranja, dobila sam amen da idemo, ali pod uvjetom da izbjegavamo gradove. Ja sam za neku Aziju (Kambodža, Nepal, Vietnam) ili pak nešto kao Tanzanija
Također, pokazala sam dragome fotku onih divnih kućica na moru po Maldivima pa je on sada zaljubljen u to.

Što tražimo:

- daleka destinacija, 2-3 tjedna
- vrlo vjerovatno idemo u vlastitom aranžmanu, pa bi zemlja u kojoj se priča engleski bila veliki plus
- što je više moguće intimnosti (ne želimo velike hotelske komplekse nego neke apartmančiće ili slično)
- idemo u 11.mjesecu, pa bi išli negdje gdje je onda lijepo vrijeme i toplo. Hoćemo kupanje i barem jednu rajsku plažu
- aktivni odmor, prilika za upoznavanje lokalaca, neka planinarenja (vulkani ili nešto slično?), zanimljiva povijest, safari, životinje, nešto slično?
- bilo bi idealno da nam je aviokarta do nekih 5000kn po osobi

Ako imate koji prijedlog, hvala vam!
__________________
Things are tough all over, cupcake. It rains on the just and unjust alike.
Silk Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 21:52   #297
prijedlog za toplije krajeve, kraj 11/pocetak 12 mj, 7 dana..?

volila bi lipe plaze, nikakve znamenitosti mi/nam ne tribaju (to lako sama uklopim) i one kucice na moru.. idealne za medeni mj..ahhaha ) ima netko prijedlog?

prva ideja su naravno bili maldivi, al cini mi se da nema bas nista nista povoljno :/

ne ocekujem bagatela, ali za do 3000eura...? otprilike..
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 14:15   #298
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
prijedlog za toplije krajeve, kraj 11/pocetak 12 mj, 7 dana..?

volila bi lipe plaze, nikakve znamenitosti mi/nam ne tribaju (to lako sama uklopim) i one kucice na moru.. idealne za medeni mj..ahhaha ) ima netko prijedlog?

prva ideja su naravno bili maldivi, al cini mi se da nema bas nista nista povoljno :/

ne ocekujem bagatela, ali za do 3000eura...? otprilike..
Krajem 11. i početkom 12. mjeseca možeš naći povoljne avio karte i aranžmane za Dominikansku Republiku.
Karte se mogu naći iz Ljubljane za cca 3500 kn po osobi a cijena smještaja u hotelu zavisi o razini luksuza koju želiš. Nas je npr. ok smještaj u Cabareteu koštao oko 5000 kn za cca 10 dana ali nije bio all inclusive nego smo išli sami po restoranima.
No s obzirom da je u pitanju medeni mjesec trenutno nije preporučljivo ići na Karibe zbog zika virusa. Valjda će se do sljedeće godine situacija popraviti.

Možeš i za Maldive naći povoljne karte (također oko 3500 kn) ali je problem što te ta karta vodi samo do glavnog otoka gdje nije baš neka sreća jer su Maldivi muslimanska zemlja te je šetanje/kupanje u kupaćim kostimima dozvoljeno samo na nekim plažama i sl. Za veću slobodu moraš na neki od otoka na kojima su resorti a time raste cijena.
Što se tiče "onih kućica" gjde god da smo gledali cijene je bila oko 1500 dolara za jednu noć

Tajland, Bali, Sri Lanka,.. kao jeftinija alternativa su također ok.
Za sve te destinacije se također može naći avio karta za oko 3500 kn.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 15:27   #299
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Krajem 11. i početkom 12. mjeseca možeš naći povoljne avio karte i aranžmane za Dominikansku Republiku.
Karte se mogu naći iz Ljubljane za cca 3500 kn po osobi a cijena smještaja u hotelu zavisi o razini luksuza koju želiš. Nas je npr. ok smještaj u Cabareteu koštao oko 5000 kn za cca 10 dana ali nije bio all inclusive nego smo išli sami po restoranima.
No s obzirom da je u pitanju medeni mjesec trenutno nije preporučljivo ići na Karibe zbog zika virusa. Valjda će se do sljedeće godine situacija popraviti.

Možeš i za Maldive naći povoljne karte (također oko 3500 kn) ali je problem što te ta karta vodi samo do glavnog otoka gdje nije baš neka sreća jer su Maldivi muslimanska zemlja te je šetanje/kupanje u kupaćim kostimima dozvoljeno samo na nekim plažama i sl. Za veću slobodu moraš na neki od otoka na kojima su resorti a time raste cijena.
Što se tiče "onih kućica" gjde god da smo gledali cijene je bila oko 1500 dolara za jednu noć

Tajland, Bali, Sri Lanka,.. kao jeftinija alternativa su također ok.
Za sve te destinacije se također može naći avio karta za oko 3500 kn.
hvala na detaljnim informacijama

na zalost i meni su samo te zemlje pale na pamet..

momak mi je bio u Dominkani prije jedno 10tak godina i otprilike je stavio veto na tu zemlju.. da se vise nikad nikad ne bi vratio tamo (proputovao je preko 40 zemalja samo za jos jednu ima takvo odbijanje)..
iako meni to je bila jedna od ideja jer je jeftinija opcija tih toplih zemalja..

za Maldive.. da, znam da je poanta biti na jednom od otoka a tamo su cijene sulude.. nadala sam se da vi ovdje mozda znate nesto sto ja ne znam hahaha i da imate neku povoljniju opciju


razmisljala sam cak ( i radi cijene a i radi toga sta mi je tlaka bit 7-10 dana na jednom tako staticnom mjestu gdje nemas sta radit osim lezat na plazi i suncat se..) da odemo samo 4 dana na Maldive a npr 3,4 u Dubai (iako smo bili vec i sve vidjeli al eto, dinamike radi..)

ali mislim da se ne isplati ic na tako malo dana jer cijena ispadne minimalno veca...

na Tajland i Filipini ja nekako ne bi.. nekoliko stvari me u tome odbija.

- mislim da je to toliko jeftina opcija da cemo to moc sebi priustit kad god.. (skoro kad god jel.. da ne ispadnem bahata, ja ljeti ne idem na "ljetovanja" jer osim sto sam iz Splita, momak radi takav posao da samo u 11/12 mj moze sebi uzet slobodno, tako da uvijek tad idemo na godisnji..)

- tamo mozemo ici svake godine u 1. mj i imamo besplatan smjestaj..

- ja sam katastrofalna kad je hrana u pitanju

- ne volim bas takva putovanja "na divljaka".. ja sam malo komodnija (mozda prekomodna bojim se hahaha)

Karibi su mi isto pali na pamet ili Bahami npr.. triba vidit sto ce s tim virusom bit..

a dobro, znaci ostaje mi ipak neka od ovih opcija pa na sta se odlucim..
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 16:12   #300
Imate još i Cape Verde ali i tamo je trenutno zika.
Prije dva mjeseca se mogla nać povratna karta iz Budimpešte za 1500 kn.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.