Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2013., 10:37   #9201
još jedno pitanje , nadam se da je netko bolje upoznat o tome nego ja. tata ne može piti prosure, kaže da mu ne odgovaraju. da li su ensure jednako dobre, mogu li mu ih dati?
školom is offline  
Old 07.07.2013., 10:43   #9202
vedrane,, žao mi je da ti se pogoršalo, ali ipak se nadam da je to samo privremeno. čitajući vidjela sam šta si sve prošao i divim ti se kako si hrabar.drži se i dalje tako, ne daj se.čuda se događaju, zašto se ne bi tebi dogodilo. ja bolujem od crohna , na početku bolesti skoro sam umrla , došlo je do krvarenja. ja sam to preživjela dva puta te noći, poslije su mi dr rekli da netko to ne bi preživio ni jednom. eto, nije mi bilo suđeno.moramo se nadati, to mmene drži i za mog tatu. lijepi pozdrav svim borcima i njihovim najmilijima! ponekad mi se čini da je nama teže nago njima.
školom is offline  
Old 07.07.2013., 10:54   #9203
da li se telefonski narucis kod dr cepuliča i reci mi dali platis sta za njegovo misljenje o nalazima, javi kako je proslo, moj tata takodje tako lose da ne moze nigdje a ako se ne oporavi i dodje u sjedeci polozaj do 15.7. jer 16.7. ima termin na rebru za radioterapiju dr je rekla da ako ne dodje do tog oporavka terapija se ne moze obaviti te mozemo samo cekati doma smrt, meni je to nepojmljivo da se u mjesec dana sve to desi i da mi netko kaze TO JE TO e pa ne moze jer upravo je navrsio 56 i trudit cu se nac pomoc pa da barem prozivi jos koju godinu i nadam se i Vasim savjetima
tinca81 is offline  
Old 07.07.2013., 11:23   #9204
tinca,tako se i mom tati desilo sve prije mjesec dana. ja se ne mogu pomirit da se nešto ne može napraviti, moram barem pokušati. kod dr . se naručuje telefonski, možeš o njemu pročitati na internetu. sestra ti sve kaže. nije jeftini, ali meni su rekli da vrijedi taj novac. ne znam šta da ti drugo kažem, moram čuti i njegovo mišljenje.
školom is offline  
Old 07.07.2013., 12:04   #9205
Pozdrav svima i čestitke Ivanicapeca na prinovi!!!

Tata ima ca pluća i bronha i metastaze na mazgu u kralježnici i bubregu, dijagoza postavljena prije skoro tri mjeseca,. 17.06. bio na Gamma knife-u i kontrola će brzo, u srijedu, četvrtak i petak dobio prvu kemoterapiju po PE protokolu (Platina-ne razumijem baš previše). Nuspojave-povračanje, dvaput na hitnoj. Sinoć na hitnoj mi kažu: A šta da mu damo. Čepići T i Reglan tablete mu nisu pomagali. Sinoć mu na hitnoj dao Reglan u injekciji. Šta da mu kupim, danas je nedjelja, dakle u petak primio treći dan kemo. Ne uspije jesti, jedva da šta popije..
Ako imate prijedlog!!??
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Old 07.07.2013., 12:24   #9206
ja sam čula da je za povraćenje dobar zofran.
školom is offline  
Old 07.07.2013., 16:45   #9207
Ivanicipeci,sve čestitke i puno ljubavi i srece u daljnjem odgajanju malog bebača...
špelica0207 is offline  
Old 07.07.2013., 16:53   #9208
Quote:
školom kaže: Pogledaj post
ja sam čula da je za povraćenje dobar zofran.
Ima dosta nuspojava, naročita kod starijih ljudi sa srčanim problemima
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Old 07.07.2013., 17:20   #9209
Quote:
tinca81 kaže: Pogledaj post
da li se telefonski narucis kod dr cepuliča i reci mi dali platis sta za njegovo misljenje o nalazima, javi kako je proslo, moj tata takodje tako lose da ne moze nigdje a ako se ne oporavi i dodje u sjedeci polozaj do 15.7. jer 16.7. ima termin na rebru za radioterapiju dr je rekla da ako ne dodje do tog oporavka terapija se ne moze obaviti te mozemo samo cekati doma smrt, meni je to nepojmljivo da se u mjesec dana sve to desi i da mi netko kaze TO JE TO e pa ne moze jer upravo je navrsio 56 i trudit cu se nac pomoc pa da barem prozivi jos koju godinu i nadam se i Vasim savjetima
Tako je i s mojim tatom bilo, prije mjesec dana je brao vrganje, hodao cijeli taj tjedan po šumi, onda završio u bolnici jer mu čirevi popucali, nisu mu htjeli dat transfuziju, kao nek se sam oporavi, u bolnici ga prvih par dana nisu uopće puštali s kreveta dolje, i što je više ležao to je bio sve slabili, sad je prošlo malo više od mjesec dana a on i dalje leži, boli ga kičma, ali noge su mu oslabile od tolikog ležanja.
Danas nam je rekao da ga dižemo pa makar ga boljelo al da bude istrpel samo da se digne na noge
Imao je danas veliku krizu, plakao se mami ujutro, da što će biti sa nama, najteže mu je kad se mog brata sjeti (on ima 17 god, najmlađi je), njih dvoje su jako povezani, i nakon toga je rekao da se mora dignut iz kreveta kak god teško bilo.
Tata moj hrabri
Sarky is offline  
Old 07.07.2013., 18:23   #9210
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Ima dosta nuspojava, naročita kod starijih ljudi sa srčanim problemima
Nije istina! Rizičnije je čak primjeniti Reglan zbog mogučeg razvoja EPS-a.
Ondansetron je snažni i sigurani, visoko selektivni antiemetik, antagonist 5-HT3 receptora.
Kemoterapija može uzrokovati otpuštanje serotonina (5HT) u tankom crijevu, koji može inducirati refleks povraćanja aktivirajući vagusna aferentna vlakna putem 5HT3 receptora. Ondansetron sprječava indukciju tog refleksa. Aktivacija vagusnih aferentnih vlakana može također uzrokovati otpuštanje serotonina u području areae postremae, smještene na dnu četvrte moždane komore, čime se također može isprovocirati povraćanje centralnim mehanizmom. Stoga se utjecaj ondansetrona na kontrolu mučnine i povraćanja objašnjava antagonizmom 5HT3 receptora na neuronima perifernog i SŽS.
hrvoje dr. is offline  
Old 07.07.2013., 18:45   #9211
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Tijelo vise nije izdrzalo i u cet. sam zavrsila na hitnoj sekciji.Sve je dobro zavrsilo,mala je 2300g i ne treba nikakve potpore,zrela je.Ja sam jos na intenzivnoj normaliziraju tlak,al vjerojatno cu veceras na odjel. Eto,fala Bogu ovaj dio price je dobro zavrsio,hvala svima na potpori i podrsci.
Čestitam!

Sretno.
body halleck is offline  
Old 08.07.2013., 00:01   #9212
Ja sam trenutno u fazi da kontaktiram sve moguce neurokirurge i jedan se idmah odazvao da da svoje misljenje o tatinim nalazima cak je trazio da mu posaljem slike sa magnetske nadam se da ce imat kakve poziltivne vijesti
tinca81 is offline  
Old 08.07.2013., 10:30   #9213
Ivanicapeca, čestitam!
ruzica44 is offline  
Old 08.07.2013., 16:04   #9214
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
vedrane,hvala.

zao mi je sto se pogorsalo.Znam da je nakon toliko vremena konstantne borbe doslo do zamora,no ne odustaj.kopaj po studijama,salji papire...ono sto sam naucila kroz svoje iskustvo jest da uvijek postoji jos nesto sto bi se moglo probati,ako ne kurativno,onda palijativno. Drzi se.
ivanice nemoj se ljutit
ali koja PALIJATIVNA SKRB, to ne prihvacam,,ako bude trebalo sasit cu sebi metak u glavu ,sigurno od raka necu umrit to ti obecajem a pogotovo palijativno u krevetu ne ,ne i ne..........otici cu u brdo negdi ,ponit svoje najdraze pice i rjesit situaciju............al ja necu umrit od raka.......no way..
vedranST is offline  
Old 08.07.2013., 18:37   #9215
Quote:
vedranST kaže: Pogledaj post
cestitam ivanice ,i neka vas sreca i zdravlje prate...
na zalost moja situacija se izgleda mjenja,,,markeri su opet narasli sada je sa ovo vec niz sa 6 na ,8,4 pa sada na 9.3 ,u pon mi je rezultat CT-a I MOM unutarnjem glasu ocekujem progresiju raka na zalost prema markerima i svemu,pao sam sa kilama 3 kila u 3 dana.......57 kemo sam zavrsio.al ako izgubim FOLFOX,ONDA sam u losoj situaciji ,mozda cak i prestanem se kemoterapijom i povucem se...u ponediljak cu se javiti sa ct-om..
Nemoj, kopaj dalje i bori se dokle god možeš. Želim ti svu sreću.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 08.07.2013., 22:21   #9216
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Tijelo vise nije izdrzalo i u cet. sam zavrsila na hitnoj sekciji.Sve je dobro zavrsilo,mala je 2300g i ne treba nikakve potpore,zrela je.Ja sam jos na intenzivnoj normaliziraju tlak,al vjerojatno cu veceras na odjel. Eto,fala Bogu ovaj dio price je dobro zavrsio,hvala svima na potpori i podrsci.
iskrene čestitke iz srca

Quote:
ruzica44 kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca, čestitam!
ružice, dugo se nisi javila....

Quote:
vedranST kaže: Pogledaj post
ivanice ..... ja necu umrit od raka.......no way..
pratim tvoju priču na drugom forumu... ja sam sigurna da ti nećeš umrijeti od raka...sigurna sam i da nikako nećeš umrijeti u daljnjoj budućnosti od ničega...Ti si čudo....Ti si onaj koji daje snage nama ostalima....
mala30 is offline  
Old 09.07.2013., 06:05   #9217
Quote:
vedranST kaže: Pogledaj post
ivanice nemoj se ljutit
ali koja PALIJATIVNA SKRB, to ne prihvacam,,ako bude trebalo sasit cu sebi metak u glavu ,sigurno od raka necu umrit to ti obecajem a pogotovo palijativno u krevetu ne ,ne i ne..........otici cu u brdo negdi ,ponit svoje najdraze pice i rjesit situaciju............al ja necu umrit od raka.......no way..
nema ljutnje,no tvoje shvacanje palijative je ograniceno i posve krivo u smislu da je sagledavas kao nesto "pred smrt" i kroz Hospicije npr.To je samo jedan,najkrajnjij aspekt u toj vrlo sirokoj grani medicine. Vani gdje je ona dobro organizirana,ljudi zahvaljujuci palijativi zive sa svojim metastatskim bolestima u mirovanju godinama,kvalitetno. Njen cilj je prvenstveno produljenje kvalitetnog zivota i upravo je suprotno onome sto si napisao-otici kuci i cekati jer su se iscrpile sve opcije u kurativi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 09.07.2013., 13:12   #9218
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
nema ljutnje,no tvoje shvacanje palijative je ograniceno i posve krivo u smislu da je sagledavas kao nesto "pred smrt" i kroz Hospicije npr.To je samo jedan,najkrajnjij aspekt u toj vrlo sirokoj grani medicine. Vani gdje je ona dobro organizirana,ljudi zahvaljujuci palijativi zive sa svojim metastatskim bolestima u mirovanju godinama,kvalitetno. Njen cilj je prvenstveno produljenje kvalitetnog zivota i upravo je suprotno onome sto si napisao-otici kuci i cekati jer su se iscrpile sve opcije u kurativi.
da sada malo bolje razumijem..i ja imam predrasuda i strahova,al nisu sve opcije iscrpljene ,ima ih jos,,,,,,,,,ja se osjecam dobro ,je posli kemo mi je tesko al osjceam se super i idem dalje.......ko zna,,mozda se desi nesto jako jako jako neobicno ..pozz i sve najbolje ti zelim..
vedranST is offline  
Old 09.07.2013., 14:29   #9219
Svekar zbog raka grla sutra ima 2. Zracenje i 1. Kemoterapiju...
Nadam se da ce to podnijeti dobro...
Dobio je nekakvi vitaminske shake za piti...
Recite vi koji ste prosli kemoterapije, sta piti, sta jesti, koje su nuspojave?
huskybucka is offline  
Old 09.07.2013., 15:13   #9220
vedrane drago mi je čitati da opet pozitivno razmišljaš. i ja uz tebe tada osjećam pozitivnu energiju, sigurno ima nade i za mog tatu. nije gotovo dok nije gotovo! tebi, a i ostalim želim svu sreću ovoga svijeta!
školom is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.