Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2007., 13:46   #61
I ja takodje... Od pocetka trudnoce...
I mislim da su ove u D iste ko te u HR ...
I ja sam se napocetku uplasila, jer sam na njima procitala da se u ranoj trudnoci nebi bas trebali koristiti, onda sam sljedeci put pitala gin. i ona mi je rekla da nisu opasne za dijete ... pa mi je bilo lakse...

skoro cijelu trudnocu sam koristila vagi. tablete... i do sada nikakvi problema u trudnoci a i sa bebacom je super sve , sto je najbitnije

nebrini , sve je ok
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 13:47   #62
i ja isto-nije opasno.ma sve ok
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 16:15   #63
rekao mi ginekolog kad sam ga isto pitala da u Petrovoj po difoltu daju vaginalete trudnicama na odjelu, valjda zbog higijene, što li...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:09   #64
Bol u trudnoći

Evo nedavna zubobolja me potakla da pitam da li vas je u trudnoći nešto bolilo i da li ste pile neke lijekove za bolove?
a drugo razn liječnici imaju različite teorije o tome šta da se pije i u kojim količinama..Tipa ma pijte lupocet ako već ne možete durat , ali bolje ne...
A onda s druge strane čujem da je bolje i piti nešto za bolove jer kada trudnicu nekaj boli bebu navodno bilo 3 puta više
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:22   #65
Mene je, hvala Bogu, u ovih šest mjeseci samo dva puta bolila glava. Ali to je bilo u prva tri mjeseca pa nisam htjela ništa piti već sam išla odspavati. Ali rekla mi je teta u ljekarni da bi mogla popiti Lekadol ako me jaaako boli glava.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 20:50   #66
Mene hvala Bogu u svih devet mj.nije nego jednom full bolila glava i to je trajalo uzastopno jedno tri dana,jer sam se bojala bilo što popiti,tek sa na kraju kad više nisam mogla trpiti zvala svoju gin i pitala je za savjet.Rekla mi je da slobodno mogu uzeti Lekadol,da je on najlaganiji i da neće štetiti bebi.Naravno sve u malim količinama!!!

A za bolove i grčeve u nogama pila sam magnezij i masirala noge balzamom od divljeg kestena i još nekih eteričnih ulja
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 20:51   #67
a kak stoje stvari sa lupocetom?
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 20:56   #68
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
a kak stoje stvari sa lupocetom?
E neznam ti za njega,imam ga doma,onaj u šumećim tabletama,ali piše da se ne preporuča trudnicama
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 21:43   #69
Paracetamol se može uzimati u trudnoći kao analgetik (sredstvo protiv bolova). Na našem tržištu postoje paracetamoli različitih proizvođača pa se zato i drugačije zovu- u stvari svi imaju istu aktivnu supstanciju (paracetamol). U ljekarnama ih možete naći pod ovim imenima: Lekadol, Lupocet, Plicet, Daleron, Panadol, Efferalgan. Ako kupujete lijekove negdje vani, pročitajte što piše ispod naslova malim slovima (ili na papiriću u kutijici). Ako piše paracetamol, to je to!!
Nadam se da sam malko razjasnila situaciju.
Pusa svima uz nadu da nam neće trebati ni analgetici ni drugi lijekovi u trudnoći!
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 21:57   #70
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Paracetamol se može uzimati u trudnoći kao analgetik (sredstvo protiv bolova). Na našem tržištu postoje paracetamoli različitih proizvođača pa se zato i drugačije zovu- u stvari svi imaju istu aktivnu supstanciju (paracetamol). U ljekarnama ih možete naći pod ovim imenima: Lekadol, Lupocet, Plicet, Daleron, Panadol, Efferalgan. Ako kupujete lijekove negdje vani, pročitajte što piše ispod naslova malim slovima (ili na papiriću u kutijici). Ako piše paracetamol, to je to!!
Nadam se da sam malko razjasnila situaciju.
Pusa svima uz nadu da nam neće trebati ni analgetici ni drugi lijekovi u trudnoći!
Tebi tvoj nick stvarno paše...uvikjek nam sve razjasniš do u zrnce soli
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 20:31   #71
Question Vaginalete

Cure,trebam malu pomoć!

Danas sam bila kod ginekologice i rekla mi je da imam iscjedak koji je primijetila na spekulumu,pa da 3 dana koristim Plimicol vaginalete (za Candidu).
Ja sam inače veliki protivnik korištenja bilo kakve kemije u trudnoći pa mi je i sama pomisao na ovo
1.

Interesira me, šta vi mislite jesu li na ikakav način ovakvog tipa vaginalete štetne,jer ja bi pokušala to riješiti na neki prirodniji način (npr. probiotici,češnjak...)?

2.

Ako ih ne budem koristila i ta se gljivična infekcija ne izliječi do kraja,ima li kakvih opasnosti za bebu?

Pomoć cure,molim vas!!!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 20:37   #72
ne znam sto bi ti pametno rekla... ja sam u jedan ili dva navrata imala gljivice... ali sam to sama vidjela, pa sam jedan put samo mazala izvana plymicom kremom (bile su uglavnom izvana, bez nekog posebnog iscjedka), a drugi put cekala da samo prodje... ne znam jesam li pametno napravila ili ne... ali na pregledu mi dr nije vise nista vidio, pa je valjda proslo... jako sam osjetljiva na lubrikante, lateks rukavice i opcenito sve te naprave za pregled, pa mi se uglavnom znaju dogoditi nakon pregleda...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 20:39   #73
Ja sam u prvoj trudnoći koristila Geonistin, ali njih više nema...sada davaju Plymicol koje sam isto tako koristila i u ovoj trudnoći...ne vjerujem da su štetnevjerojatno je štetnije da imaš gljivice...koliko god ti koristila jogurt, češnjak i ostalo mislim da ako je navala gljivica( tako kažem kad se namnože)neće pomoći ništa nego lijek...
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 20:46   #74
Quote:
good girl kaže: Pogledaj post
Ja sam u prvoj trudnoći koristila Geonistin, ali njih više nema...sada davaju Plymicol koje sam isto tako koristila i u ovoj trudnoći...ne vjerujem da su štetnevjerojatno je štetnije da imaš gljivice...koliko god ti koristila jogurt, češnjak i ostalo mislim da ako je navala gljivica( tako kažem kad se namnože)neće pomoći ništa nego lijek...
hm.. niti ja nisam pametna, jer su mi razliciti ginekolozi rekli da je jedino geonistin (bio ) bezopasan za koristenje u trudnoci, a canesten i sl bi trebalo izbjegavati... pa covjek nije pametan...

ali pikacu... ako ti je dr dala te vaginalete, onda je mozda najbolje da ih stavis... a i 3 kom nije neka velika kolicina... bar mislim...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 20:48   #75
koristila plimicol v. u trudnoći...
svakako mislim da je korištenje vaginaleta manje štetno od unošenja lijekova oralno (meni je moj gin između ostalog rekao da su gljivice jako česta pojava kod trudnica) a i uvijek vjerujem u to da je bolje liječiti odmah nešto nego da se zakomplicira (pogotovo jer je trudnoća "plodno tlo" za razvoj kojekakvih bakterija i sl...)... naravno, ako je to odredio dr, to je još jedan dodatni razlog da se posluša stručna osoba...
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:42   #76
Ja sam koristila te vaginalete i to isto zbog iscjetka... nije mi prošao ali se smanjio i dok kaže da mi je sad bris ok. Ne vjerujem da su štetne... mislim da je više štetno ako se nešto ne liječi. Samo znam da mi je gin rekla da se ne bi smjele uzimati u ranom stadiju trudnoće. Ja sam tad bila u 6 mj pa mi ih je dala.

I jel možeš pojasniti to liječenje češnjakom... nisam nikad čula za to i baš me zanima...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 22:03   #77
ja sam koristila u početku trudnoće vaginalete Rojazol, nakon toga dobila sam Canesten...

gljivice je bolje izlječiti nego živjet sa njima, pogotovo u trudnoći... koliko sam čula, bakterije i gljivice ako se ne liječe u kasnijem stadiju trudnoće mogu dovesti do prijevremenog poroda...

ja sam vaginalete do sad koristila jer sam smatrala da će mi više pomoći nego štetiti...a i gin ti je sigurno prepisao neke koje su u trudnoći sigurne.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 22:04   #78
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
hm.. niti ja nisam pametna, jer su mi razliciti ginekolozi rekli da je jedino geonistin (bio ) bezopasan za koristenje u trudnoci, a canesten i sl bi trebalo izbjegavati... pa covjek nije pametan...

ali pikacu... ako ti je dr dala te vaginalete, onda je mozda najbolje da ih stavis... a i 3 kom nije neka velika kolicina... bar mislim...
Canesten se ne smije koristiti u prvom tromjesečju,kasnije smije.... tak piše u uputstvima i meni ih je gin dao sad...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 22:24   #79
hvala vam puno,jer ja nekako nisam pametna što i kako

Prije mj. dana imala sam stvarno veliki problem s tim gljivicama,jer mi je koža popucala i svrbilo me za poludit (tad sam bila 9.tj),pa mi je ginekolog na zamjeni bez imalo razmišljanja dao canesten! (kojeg se ne bi trebalo koristiti u 1. tromjesečju )
Ja sam taj problem odlučila sama riješiti jer mi se učinilo da to nekako ne bi tako rano trebalo koristiti i na svu sreću da sam poslušala vlastiti instinkt,jer sam neki dan saznala da ga se ne bi smjelo koristiti u 1. tromj. - uglavnom,prala sam se kamilicom,mazala Melemom i pila cca. 1/2 L Acidofila dnevno i prošlo je sa svrbežom,tako da mislim da je ona danas vidjela ostatke te upale.

Ova moja ginićka je očito jedna od onih koja samo tresne tablete bez puno razmišljanja,jer mi je bila dala i Normabel da izbjegnem kontrakcije,pa ih ja nisam htjela piti jer izričito piše na uputstvima da se ne smije koristiti u 1. tromj. - pa šta je ona luda
Ja sam pila Mg 300 i od kontrakcija nije bilo ni k

Zato sam malo u nedoumici - samo me brine ako ih do kraja ne izliječim hoće li to biti kakav problem za bebu
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 22:59   #80
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Ja sam koristila te vaginalete i to isto zbog iscjetka... nije mi prošao ali se smanjio i dok kaže da mi je sad bris ok. Ne vjerujem da su štetne... mislim da je više štetno ako se nešto ne liječi. Samo znam da mi je gin rekla da se ne bi smjele uzimati u ranom stadiju trudnoće. Ja sam tad bila u 6 mj pa mi ih je dala.

I jel možeš pojasniti to liječenje češnjakom... nisam nikad čula za to i baš me zanima...
ovo sam preuzela sa http://www.nutricionizam.com/DT/m980905.htm
Češnjak, kako sirov, tako i kratko prokuhan pomaže u procesu uklanjanja Candide iz crijeva. (iz crijeva se ona spušta u vaginalni dio!)
Čitala sam još i da su neke cure stavljale češnjak u gazicu pa na par sati u rodnicu,ali to mislim da ipak neću
nije dosta smrada iz usta,pa ću još i nju zasmrditi

Sredstva protiv gljivica - Osim lijekova, od pomoći mogu biti ekstrakt limunovih sjemenki, češnjak, kaprilna kiselina i berberin, koji se mogu nabaviti u trgovinama zdrave hrane. Ova sredstva se ne resorbiraju u krv, pa se mogu uzimati i za vrijeme trudnoće i dojenja.

Zadnje uređivanje pikacu : 23.11.2007. at 23:03. Reason: nadodavanje teksta
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.