Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2009., 19:31   #81
Quote:
marconi kaže: Pogledaj post
ako je gradska vožnja, defintivno dizela
stari mi ima megana 1.5dci/105ks i auto fakat ko da ide na zrak. otvorena cesta 4-4.5l, po gradu ne prelazi 6...a ide jako fino s obzirom na snagu/veličinu auta

onda vjerojatno i ide na zrak jer se ne vozi! ako po gradu ne prelazi 6 onda je to stvarno paženje na potrošnju. sestra vozi megane 2 sedan 1.5 dci 105. stvarno ga polako vozi njezno ubrzava i dosta dobro vozi s obzirom na spol. čuva taj auto i potrošnja je na otvorenoj najniža bila5.2l a gradska (zg) 6.5 najniza. najvisa 8 al taj tjedan je bio kod mene.
frend ima 1.5 dci 85 ili kolko vec ks i otvorena najniza 4.5 gradska 6.! neznam kak vi vozite te aute???
Hartge is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 09:11   #82
bio sam u trgovini rezervnih djelova, kupovao sam si okvire za registracijske pločice, i tako popričao sa ljubaznim prodavačem, preporučio mi disk pločice Valeo za Clio 3.

on ih stavlja i na svoj Clio 2, kaže da su Ferodove škripale, kad je mijenjao.
kaže i da su originalne pločice koje je skidao, bile Ferodove sa Renault logom.

inače, kakav je odnos diska i disk pločica...kako ide potrošnja jednoga i drugoga, odn. kad treba mijenjati diskove? kako se oni troše?

hvala na udovoljavanju znatiželji
JoshuaDU is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:31   #83
a jučer pisali o tome....

disk se mijenja kad se previše stanji. piše u radioničkim knjigama koliko je to.
i sa najboljim pločicama kočnice mogu škripati. materijal od kojeg se rade nije jedini krivac za škripu.
valeo i nije baš najbolja pločica.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:45   #84
Zanima me ima li tko Clio karavančić pogotovo kako se nosi s ovim 1.2 TCE motorom?

Zvao malo po salonima ako i imaju Clia za probati nema karavana (što nisam ni očekivao), ali da nemaju s ovim motorom to mi je ipak čudno, ili najslabiji benzinac ili najslabiji dizel.
Riz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 12:55   #85
Pa po performansama bi grandtour trebao biti više-manje kao i običan clio (kod kojeg je ovaj motor dosta hvaljen) razlika u težini je minimalna.
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:17   #86
Vozim vec jedno vrijeme Clio III, 1.2 2007 od cure i prilicno sam zadovoljan autom. Presao je 35 000km i prakticki nije ima kvara (mijenjan je akumulator). Mane su mu po mom ukusu premekan volan i kvačilo, iako se navikne čovjek, te pre pre slab motor. Nije istina da ga treba vrtiti da ide jer ne ide ni kad se vrti pa ga rijetko vozim iznad 3500 o/m. Potrošnja isključivo gradske vožnje je oko 8.4 L/100km dok je na otvorenoj čini mi se 6.5-7.

I dan danas mi je žao što nisam curi rekao da uzme 1.2 TCE koji je tada bio 5000 kn više, ali obzirom na prvi auto i već rastegnutu ratu kredita razmišljanje je bilo da joj je dovoljno jak i ovaj. Osim toga zbog termičkih opterećenja turbine u prosječnom benzincu su rijetko trajale preko 100 tkm, a u to vrijeme Renault nije bio na glasu po pouzdanosti vozila (iako se to više odnosilo na MkII jer je Mk III imala jako dobre statistike kvarova) pa smo igrali na sigurno. O kakva pogreška, jer auto prilično slabo vuče no curi je ok.

Anyway imam jedan problemčić sa polugicom pokazivača smjera odnosno žmigavcem. Nakon davanja žmigavca prilikom vraćanja volana polugica žmigavca se uredno isključi, ali se nakon toga čuje nekakvo škljocanje/pucanje. Također je prisutno prilikom davanja žmigavca ako pritom malo jače skrenem. Da li je netko imao sličan kvar i što mislite što bi moglo biti na stvari?

Osim toga molim preporuku za dobar neovlašteni servis u Zagrebu, da ok rade i da ne deru? To je za daljnje servisiranje jer je garancija istekla prije par mjeseci.

Hvala!
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:55   #87
Quote:
štenac kaže: Pogledaj post
Pa po performansama bi grandtour trebao biti više-manje kao i običan clio (kod kojeg je ovaj motor dosta hvaljen) razlika u težini je minimalna.
Da na papiru su skoro isti, ali ja nisam imao prilike probati ni ovaj obični s tim motorom. Ne bi baš rado iskeširao 100000 kuna, a da ne probam auto. Ne kupuje se auto svake godine, znam da hvale motor, ali opet sam skeptičan prema tih 1149ccm (auto ipak ima 1200 kg, e da je onaj 1.4 TCE unutra to bi bila prava stvar).
Riz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 14:18   #88
Moja poanta je da će ti po pitanju motora dobro doći i iskustva vlasnika običnog 1.2 TCE, kojih je znatno više nego karavana.
Samo, ako te ovaj karavan interesira jer trebaš prostor, ne daj se prevariti - iznutra ima mjesta isto kao i običan clio, osim većeg gepeka. Odnosno, za obiteljske prilike gužva je.
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 14:26   #89
Ma da znam da mu je kabina ista, ali gepek je ono bitno, ipak je 439 litara puno više od 288 i prag je niži (a sve je to više od 255 što imam u Cliu 2).
Riz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 14:42   #90
Meni je clio neobjašnjivo drag, a grandtour mi izgleda baš jako dobro. Meni nije bio u kombinaciji jer sam trebao nešto veće (ima nas, i stalno vučemo brdo stvari sa sobom). Tak da, ako nemaš taj problem unutarnjih gabarita, eto moralno te podržavam u kupnji.
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 18:31   #91
Evo sada imam clia 2 1.2 od 60 ks ,a namjeravam kupit trojku sa osnovnim motorom od 75ks pa me zanima budući da svi kažu da je taj motor preslab za taj automobil jer može neka usporedba između clia 2 od 60ks i clia 3 od 75 ks jer ja sam sada zadovoljan sa ovim od 60ks ,po gradu mi i netreba jaći motor ,jednom mjesečno idem autocestom relacija st-zg i nazad i bez problema vozim 130-140 sa nas troje u autu .Na nekim uzbrdicama gubi dah ako nema zaleta i jedino treba na uzbrdici ispred svetog roka trebam ubacit u 4-tu sve ostalo je peta.Pa sad ako je ova trojka sa 75 ks kao moj dosadašnji clio odmah ga kupujem ali ako je gore od toga onda bih ipak išao na tce,jedino šta me odbija kod turbaka je to da treba pazit ako si ga malo žešće vozio da ga ne gasiš naglo i te sheme neda mi se s tim zamarat,a i mogli su mu možda ubacit 6 brzinu a ne da na 140km/h dreći na 4000 kao ovaj moj.
powermax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 19:04   #92
Ako ti je 60 ks dovoljno u dvojci onda ti 75 neće biti malo u trojci, ali iskreno uzmi TCE.
__________________
Be present, it's a gift.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 19:13   #93
Quote:
štenac kaže: Pogledaj post
Meni je clio neobjašnjivo drag, a grandtour mi izgleda baš jako dobro. Meni nije bio u kombinaciji jer sam trebao nešto veće (ima nas, i stalno vučemo brdo stvari sa sobom). Tak da, ako nemaš taj problem unutarnjih gabarita, eto moralno te podržavam u kupnji.
Ma i meni je Clio drag, ovaj moj me služi već 8 godina. I mi smo htjeli ići na veći auto, puno se gledalo i dosta veće aute, neke i probalo, ali nekako se uvijek vratimo na Clia i to ovog karavana, čak daleko od toga da mi je neka ljepota, u biti taj dio odostraga mi i nije nešto, ali iskreno ni Clio 2 kojeg imam nije neki uspjeli primjer dizajna, ali mi je prirastao srcu. A grandtour po veličini ima baš lijepi gepek, trenutno mi ne treba ništa veće, dobar za po gradu, a nije loš ni za malo dulji put.

Jedino sam malo pribojavam kako se taj motorčić od 1149 ccm bori sa recimo 2 osobe i malo tereta, a to je već oko 1400 kg. Šteta što je onaj dizel od 105 konja toliko skup, točno je 20000 kuna skuplji od 1.2 tCE, ne vozim ja toliko da bi mi se to isplatilo.
Riz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 19:18   #94
Quote:
cincilator kaže: Pogledaj post
Ako ti je 60 ks dovoljno u dvojci onda ti 75 neće biti malo u trojci, ali iskreno uzmi TCE.
A i ja se slažem s time, ako si možeš financijski priuštiti jači motor, zašto ne?
25 konja više se swigurno lijepo osjeti u vožnji.

A isto tako ako ti je onaj od 60 ks snaga dovoljan u Cliu 2 onda vjerojatno nećeš ni ovom malom turbu toliko vaditi dušu da se brzo pohaba.
Riz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 19:31   #95
Quote:
cincilator kaže: Pogledaj post
Ako ti je 60 ks dovoljno u dvojci onda ti 75 neće biti malo u trojci, ali iskreno uzmi TCE.
Točno, ako ti je 60 konja sa 93 nm dovoljno onda ti je dovoljno i 75 konja u cliu 3, naime ova 2 auta gotovo identično ubrzavaju. Clio 3 je teži 200 kg i tu gubi skoro svih 15 konja koje ima viška u odnosu na clio 2.

Što se tiče brojki evo izgleda ovako:

Maksimalno ubrzanje u 2 i 3 brzini 50-110km/h je oko 12,13 sekundi i kod clia 2 sa 60 ks i clia 3 sa 75 ks.

Tce ubrzava u 4 brzini 50-110km/h za 12 sekundi kao ovi u 2 i 3 brzini, znači tce na malim okretajima ubrzava kao ovo dvoje na maksimalnima.

U 3 brzini tce ubrzava za 8 sekundi, dakle 50% bolje povlači od njih i to opet obavlja sa 1 brzinom manje.

dakle ova dvojica će ti često gubit dah, tce baš i neće(pod normalnim opterećenjem) jer na malim okretajima ima snage kao ovo dvoje na maksimalnim, to je upravo ono što je potrebno u praksi.

preporuka dakle malo se protegni i uzmi autić s kojim se možeš fino povest a ne se mučit skroz s pretjecanjima.

Međuubrzanja 80-120km/h(4-ta) tvoj clio ima oko 13-14 sekundi
clio tce ima oko 8-9 sekundi(dakle razlika je 5 i više sekundi), na većim brzinama se naravno te razlike još povećavaju u korist tc-ea.
Sad neko kaže možeš ga natjeravat u trećoj preko 100km/h, to se u praksi ne radi, naime moraš ušaltat prvo treću preko 4000 okretaja i dizat ga na 120km/h a to je živo mučenje i dobiš najviše jednu, dvije sekunde(i tak si sporiji 3 sek od tce-a) jer je motor preslab a mučiš motor i dižeš potrošnju.

Dakle dodaš 5,6 il koliko tisuća neznam i imaš u svakoj situaciji u prometu 5 sekundi prednosti, pri većim brzinama i više.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 15:12   #96
svima
imam Clio III 1.2 16V i s ljetni gumama mi je trošio po gradu ( inače imam samo gradsku voznju) oko 6.6-6.9 L/100 kn ,od kad su promjenjene gume na zimske potrošnja se ne spušta ispod 8-8.4 l/100 kn jel mmoguće da troši skoro 2 l više radi guma?!?!
tnx svim na odg
pozz
miro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 19:37   #97
Nije samo zbog guma, prije da je zbog niže temperature zraka, tj. duže radi sa bogatijom smjesom.

Kako uspijevaš isključivo u gradu trošiti 6,6 l???
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 19:48   #98
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Nije samo zbog guma, prije da je zbog niže temperature zraka, tj. duže radi sa bogatijom smjesom.

Kako uspijevaš isključivo u gradu trošiti 6,6 l???
Dobro pitanje jer zvuči nevjerojatno. Tvornički podaci kažu grad 7.5 litara. Neki kažu da nemogu izvuć ni tvorničke a neki uspijevaju i litru ispod tvorničkih.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 20:21   #99
Vrlo teško će taj auto isključivo gradske vožnje trošiti manje od 7 litara, pa čak i u malim gradovima jer kratka relacija svugdje je kratka relacija, a i mali gradovi imaju križanja, semafore i ostalo što te tjera da voziš prva-druga-treća, kočenje, prva-druga.....

Meni je trenutačno kombinirana potrošnja 6,0 l, s time da zadnje vrijeme imam oko 60% otvorene ceste.

Kada bih ga vozio isključivo gradom, dakle, bez imalo otvorene ceste ili vrlo malo, potrošnja bi bila ne manje od 7 l, osobito jer do posla imam 1,5 km, a do svake točke u gradu imam najviše 3 km.

Da, i meni je potrošnja zadnjih mjesec dana mrvku viša nego inače.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 15:05   #100
gle,idem ponekad preko slavonske i ako se potrefi da nije tolko gužva pa nema stani-kreni zna biti oko 6.8l,al ovo sad je fakat puno,je zima al opet grijanje ne radi toliko,auto je u garaži tako nije potrebno ni puno ga zagrijavat prije nego krenem....8.5l je fakat puno-previše... znam da to nije neki motor itd al opet
miro123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.