Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 23:04   #61
@ free sjetio se ja na strani dva

Quote:
johnny02 kaže: Pogledaj post
__________________
Dollar, one of John Wayne's favorite horses.
johnny02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 00:36   #62
Quote:
gecmali kaže: Pogledaj post
Jutros slušam tipa iz Fau-vea na stojedinici kako pjeva da neće pojeftiniti aute,kako oni krizu skoro da i ne osjećaju i da su im prodajni rezultati dobri,kako je cijena realna i fer i tako to... i sve to naravno sa bahatim gardom.

Ako je netko mislio da će ih recesija smekšati, ništa od toga
Stavi se na njegovo mjesto... što i na koji bi način ti govorio? Zar bi plakao kako ništa ne prodaješ i kako ćeš sve dati u bescijenje?
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 15:25   #63
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Stavi se na njegovo mjesto... što i na koji bi način ti govorio? Zar bi plakao kako ništa ne prodaješ i kako ćeš sve dati u bescijenje?
Naravno da ne,zato i ne volim tu djelatnost,trgovinu općenito(podsjeća me na politiku),uvijek moraš muljati

Samo da im ne budu priče uskoro počinjale kao bajke:"Bila jednom jedna auto kuća..."
gecmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 17:32   #64
Quote:
gecmali kaže: Pogledaj post
Naravno da ne,zato i ne volim tu djelatnost,trgovinu općenito(podsjeća me na politiku),uvijek moraš muljati
Nije to baš tako... nisu trgovci krivi što u većini slučajeva ispred sebe imaju papke koji se daju muljati...
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 22:16   #65
Quote:
gecmali kaže: Pogledaj post
Naravno da ne,zato i ne volim tu djelatnost,trgovinu općenito(podsjeća me na politiku),uvijek moraš muljati
Lako za to kaj prodavači lažu. Problem nastaje kad ljudi počnu lagati sami sebi. Vjerujem da svi znamo bar jednu osobu koja je kupila novi auto na kredit i poslje ga nije mogla plaćati (a da se nije ništa nepredviđeno desilo, poput otkaza ili bolesti) A budimo realni, za neke stvarne potrebe većini ljudi sasvim solidno može poslužiti i neki jeftiniji ili stariji auto. Da ne pričamo o tome da postoji sasvim pristojna brojka ljudi kojima auto i nije neophodan.
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 01:32   #66
U zadru tokom ove krize Lancer poskupio za cca 1500 kn! I sad treba raspravljati o krizi?!?!?!? Bar kod njih...a komentar je..."mitshubishi je uvijek bio pravi auto!" Ok! nećemo lancera!

Cijene će pasti sigurno...ali ne za puno! A svi kupuju aute na kredit ( velika većina)....Zar nije pametnije skupit keš za cca 5 godina i kupit auto?!?!?! Ovo šugavo vrijeme u svijetu samo nameće i nudi, a mi bolesnici "pratimo svjetske trendove"...pa u stečaj! I sad ako uzmemo u obzir da kamata raste s ovom tobože krizom, ne pojeftinjuje ništa!

Netko je gore napisao da saloni i tvornice žive od servisa! Istina!
Prijmjer....toyota corolla je negdje oko 150 000 kn, a za te novce se uzme astra i pežo sa opremom više nego duplo jačom! A oni kažu, toyotin servis je jeftin...
Pa zar nije bolje poskupit servis a snizit početnu cijenu....pa nakon svakih 10 tkm parstokuna platit više...to se manje osjeti! Ali na kraju...ako ćemo se cjenkat oko 1000 eura i jadikovat na cijenu auta cca 18000 eura...koji će nam k...onda uopće novi auto....?????
drack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 10:00   #67
http://www.autobild.de/artikel/abwra...09_836520.html

Prolistajte galeriju i pročitajte cijene...
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 10:29   #68
Quote:
drack kaže: Pogledaj post
U zadru tokom ove krize Lancer poskupio za cca 1500 kn! I sad treba raspravljati o krizi?!?!?!? Bar kod njih...a komentar je..."mitshubishi je uvijek bio pravi auto!" Ok! nećemo lancera!

Cijene će pasti sigurno...ali ne za puno! A svi kupuju aute na kredit ( velika većina)....Zar nije pametnije skupit keš za cca 5 godina i kupit auto?!?!?! Ovo šugavo vrijeme u svijetu samo nameće i nudi, a mi bolesnici "pratimo svjetske trendove"...pa u stečaj! I sad ako uzmemo u obzir da kamata raste s ovom tobože krizom, ne pojeftinjuje ništa!

Netko je gore napisao da saloni i tvornice žive od servisa! Istina!
Prijmjer....toyota corolla je negdje oko 150 000 kn, a za te novce se uzme astra i pežo sa opremom više nego duplo jačom! A oni kažu, toyotin servis je jeftin...
Pa zar nije bolje poskupit servis a snizit početnu cijenu....pa nakon svakih 10 tkm parstokuna platit više...to se manje osjeti! Ali na kraju...ako ćemo se cjenkat oko 1000 eura i jadikovat na cijenu auta cca 18000 eura...koji će nam k...onda uopće novi auto....?????
Poskupiti ce svi japanski proizvodi. Tako bar tvrde neki strucnjaci koji se bave time. Jen je otisao jako visoko a dolar ga ne prati i tu je doslo do problema jer je jednostavno promjenom tecaja japanski proizvod za izvoz skuplji. Kako ce se proizvodjaci nositi sa tim nitko ne zna, ali nagadja se da ce ti automobili poskupiti.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 14:33   #69
Prodaja automobila u siječnju u Hrvatskoj pala 42,5 posto!
__________________
Dollar, one of John Wayne's favorite horses.

Zadnje uređivanje johnny02 : 05.02.2009. at 15:53.
johnny02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:43   #70
Quote:
drack kaže: Pogledaj post
Pa zar nije bolje poskupit servis a snizit početnu cijenu....pa nakon svakih 10 tkm parstokuna platit više...to se manje osjeti!
Pa nije to baš tako. Tko garantira trgovcu da ćeš ti servisirati baš kod njega. Ili da ćeš uopće servisirati u HR...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:51   #71
pa da taj isti trgovac nema satnicu u servisu preko 200kn( još ti proda auto uz enormnu proviziju) i djelove skupe ko da su od suhog zlata,imao bi posla na pretek,a da ne govorimo da ti u 90% slučajeva zeznu nešto na autu ako se radi više od izmjene ulja(zato neki idu van na servise,jer je bolje edukacija osoblja).samo u VAG servisima ti je posječenost kod prve godine kupnje 92%,nakon druge 45% a nakon isteka garancije oko 5% ili i manje.kaj to govori? da je preskupo!pa nemora se preko noči zaradit za vilu na moru,največu BMW ili MB itd.takoreći nas tjeraju da odemo u nečiju garažu ili da sami servisiramo.svi se furaju na EU,pa dajte plače ko u EU,dajte taj standard života pa niko neće ni trepnut na cijene.
a vidim da su počeli popusti u Audiju kod skupljih modela sa 40000kn pa na više,bude i ustalim segmentima počelo pojeftinjavat.
a kad smo kod kredita,jedan trgovac mi je rekao da je njemu svejedno dal ću ja za keš ili kredit,ionako dobije još "nagradu" od banke,jer je baš od te banke ponudio kredit.znači da se zarađuje na dvije strane.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 20:42   #72
Francuska pomaže autoindustriji zajmom od 6 milijardi eura
__________________
Dollar, one of John Wayne's favorite horses.
johnny02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:22   #73
sigurno padaju cijene auta
njih ne diktiraju hrvatski dileri nego proizvođači
ko misli kupovat nek se strpi bar još 7-8 mjeseci ili još bolje 2 godine
jer kriza će potrajati puno više nego što kažu oni koji tješe javnost preko tv-a

past će sigurno bar 25% a najvjerovatnije još više
jolly_jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 00:18   #74
Quote:
jolly_jocker kaže: Pogledaj post
ko misli kupovat nek se strpi bar još 7-8 mjeseci ili još bolje 2 godine
jer kriza će potrajati puno više nego što kažu oni koji tješe javnost preko tv-a

past će sigurno bar 25% a najvjerovatnije još više
Misliš da će u tom slučaju biti novaca za kupovanje auta?
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:21   #75
Očajni proizvođači automobile počeli parkirati na brodove
__________________
Dollar, one of John Wayne's favorite horses.
johnny02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:33   #76
Nemojte se nadati da će ih zato dijeliti u bescjenje,prije će ih pobacati u more!

Koliko se samo viškova hrane baci samo da se ne bi spustile cijene,pa proizvodi se dovoljno za cijelo čovječanstvo a svejedno ljudi umiru od gladi...
gecmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:09   #77
Ekonomska kriza i zastupnici vozila...

Kao što nam kaže naš dragi Dr. S. , sada smo u krizi.

Ma jel da? Pogledam cijenu auta ništa se ne mjenja bitno čak su neki (peogeot) ponegdje i podigli cijene? U Švedskoj i drugim zemljama auti se daju kao gratis uz sniženu cijenu kupljenog auta a ovdje? Drek? Svi se prave ludi?

Što je ovo?
gorgonzola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:15   #78
U Njemačkoj za kupnju novog auta država ti daje 2500 eura, a navodno i u Italiji daju od 1500-2500 eura.Ali kaj će to nama kad smo mi svi puni love, pa moramo nešto i državi poklonit.Ja čak ove godine neču niti tražit povrat poreza, poklanjam Sanaderu nek mu daju povišicu.
subaru13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:23   #79
evo danas vidio u novinama reklamu za subaru gdje nude neke popuste a onda sam otišao na internet i vidio da su malo podigli cijene pa na kraju dođeš na isto kao i prije cca 3-4 mjeseca
i da akcija je full glupa po meni tj dobiješ dizel po cijeni benzinca i onda još neke pogodnosti ali ako želiš benzinca nemaš nikakvih pogodnosti još jednom se potvrđuje da eurorent "sucks"
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:35   #80
Još sam negdje pročitao da auto kuće posluju bez dobitka ili sa minimalnim dobitkom, kakti zbog krize. Nisam znao dali da se smijem ili plačem. Ma
tigo95 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.