Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 17:34   #41
Andordrakon!! pitanje..pošto?


Panorama!! odale vrata sa velikim staklom 37 x 37 cm? gdje si nabavio?
a ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 20:27   #42
Quote:
a ma kaže: Pogledaj post
Andordrakon!! pitanje..pošto?
Nemam namjeru naplatiti, meni cete uciniti uslugu ako je uzmete. Upozoravam da obzirom na godine, nekoristenje i relativno lose sastavljanje, ne treba ocekivati previse.

Ako posaljes mejl na PP, mogu poslati slike pa vidi.

Ja cu probati rastaviti pec sutra i tijekom iduceg tjedna. Vikendom ne radimo
AndorDrakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 20:51   #43
Quote:
a ma kaže: Pogledaj post
Andordrakon!! pitanje..pošto?


Panorama!! odale vrata sa velikim staklom 37 x 37 cm? gdje si nabavio?
Kupio u jednom dućanu s kaminima i raznom opremom u Zalaegerszegu u Mađarskoj. Tamo je to jeftinije a možeš uzeti i povrat poreza. Kod nas sam pokušao naći ali bile su bezobrazne cijene za neka smiješna vratašca 20x20. Mene su navedena došla cca. 1500 kn. Evo slike, prvo loženje...

http://img98.imageshack.us/img98/8031/dscf0058mv8.jpg
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:38   #44
Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 14:27   #45
http://img98.imageshack.us/img98/8031/dscf0058mv8.jpg[/QUOTE]

Lijepo, Lijepo, gore ulaz zraka, dolje ulaz...Prva liga
a ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 19:32   #46
Lijepo, Lijepo, gore ulaz zraka, dolje ulaz...Prva liga[/QUOTE]

U odnosu na originalna mala gusana vrata, ovo je preporod. Jedino je problem kaj sam ih moral švercati. Kofer sa starom odjećom, red odjeće, red vrata za kamin pa opet red odjeće...
Malo je problem kaj je gornji rub vrata jednak po visini s "plafonom " ložišta, pa pri otvaranju vrata dim sukne van.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 11:40   #47
Zaštitite cijelu sobu od prašine

Kada sam se ja htjela riješiti kaljeve peći, dala sam oglas u Plavi oglasnik. Nisam imala pojma da su takve peći zanimljive ljudima van grada, koji se griju na kruta goriva.

I tako dođoše dva momka, rastaviše peć i odvezoše. A ja čak i zaradila neku smiješnu siću. Taman da si naplatim ono silno čišćenje nakon toga. A zbog ovoga se i javljam.

Obavezno prekrijte sve živo u prostoriji. Dignite sag. Iznesite biljke, skupite zavjese, maknite slike, prekrivače...

Jer, koliko god bili pažljivi prilikom demontaže, ta prašina reagira i na disanje, a kamoli ne na pomicanje blokova. A sitna je poput pudera. Pa vam "napudra" cijelu sobu.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 11:41   #48
Ista ko moja! Eto ne moram ni slike slati, osim - sto moja nema vrata s ove strane (a nisu ni staklena), nego s bocne, i sto je na plin.

Sto znaci da cemo najprije dovest plinara da plombira plin i povadi cijevi da ne vire iz zida a onda slijedi rastavljanje. Next week...
AndorDrakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 12:18   #49
Quote:
AndorDrakon kaže: Pogledaj post
Ista ko moja! Eto ne moram ni slike slati, osim - sto moja nema vrata s ove strane (a nisu ni staklena), nego s bocne, i sto je na plin.

Sto znaci da cemo najprije dovest plinara da plombira plin i povadi cijevi da ne vire iz zida a onda slijedi rastavljanje. Next week...
Referentno na post prije tvoga, pripremi usisač i dosta vrećica. Btw, ljudi su pri rastavljanju ili preslagivanju znali napraviti "šator" od najlona te unutra sve obaviti, bez da zasvinje stan. Razmisli i o toj varijanti.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 12:22   #50
ej ovo sa šatorom mi fantastična ideja!!! nikad se nebi sjetio.
a ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:05   #51
Pitanje - cijena oblaganja po m2? Hvala, M.
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 21:34   #52
Ima i ovo:

http://ecopiedra.info/

http://www.ekokamen.hr/

A ovo je ipak najbolje:

http://www.matankamen.com/index.php?...&id=3&Itemid=4
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:14   #53
Hvala, raspitat ću se.
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 00:45   #54
da li netko ima iskustvo s eksplozijom u kaljevoj peći?
dogodila mi se sinoć; izbacila je fuge van i gomilu pepela
danas sam je naložila i radi ok

da li bi trebala preslagivati peć opet?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 22:22   #55
Kamin kondenzira

Trebam pomoć. Dao sam napraviti kamin 8kw(na drva, zatvoreni) na katu i sad mi nakon što zapalim vatru, sa strane po stijenkama kamina curi voda odnosno pretpostavljam da kondenzira vlaga iz dimnjaka. To se događa samo na početku gorenja, i također se dim ne želi odmah dići nego određeno vrijeme kruži unutar ložišta. Kad se vatra razgori onda nestane curenja vode i dim se digne i sve je ok. Drva su suha. Stara 3 god. Dimnjak je fi16 i ide iz podruma, a od kata gdje je kamin do vrha ima nekih 6,5 m. Napravljen je od elemenata(schiedel sistem), ali je zadnjih 2,5m zidan. Valjda je nestalo elemenata. Nemam pojma. Izlaz iz kamina je fi 18. Da bi naložio vatru moram pričekati da sve izgori inače kad otvorim vratica dim mi ulazi u prostoriju. Nekoliko puta se desilo da se dim kod paljenja vatre nikako nije htio dići te je na kraju ugušio plamen(vani je bilo nešto toplije), a dobar dio dima je završio spušten u podrum kojeg je dobro zadimio( izlazio na vratica u podrumu). U podrumu je nekad bila peć za centralno na drva i ugljen na tom dimnjaku i sve je bilo ok.
Kaj da napravim da mi kamin funkcionira dobro i da mi ne vraća dim? Hvala!
GreatJumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:22   #56
Quote:
dreknaštapiću kaže: Pogledaj post
hebiga, kad sam pisao o tome da dimnjak za kamin ne može ići od podruma onda su me skoro razapeli neki ovdje , ovo je još jedan dokaz da su kamini vrlo zahtjevni
vidiš ja imam dimnjak od podruma a kamin je u prizemlju. Vuče ko blesav čak razmišljam kad budem obzidavao ložište smanjiti presjek koji je sada svuda 20cm na 15cm na izlazu iz ložišta. Nisam još vidio neki kamin koji je vrlo zahtjevan.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:24   #57
Ako je dimnjak, ispod ulaza kamina dobro zabrtvljen - to je isto kao da polazi od samog kamina
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:17   #58
Evo danas sam 2 puta pokušao zapaliti vatru u kaminu, ali mi nije uspjelo. Koja blamaža. Vani je pretoplo, ali kod susjeda se uredno dimi iz dimnjaka što znači da može gorjeti ako je sve ok. Zapalim ja, i počne fino gorjeti ono sitno, vatra pucketa, dimi, ali kaj se dešava: dim samo kruži oko ložišta i sve je gušći. Postaje jako gust i izlazi kroz otvor za čišćenje stakla natrag u prostoriju. Dima nema puno u prostoriji ali ga je zato u kaminu toliko da se više ne vidi vatra. Naposljetku dim uguši vatru. Dim se zatim spušta u prizemlje i izlazi van na vratašca i tu ga ima poprilično, sve je zadimljeno. Dim je očito vuklo prema dolje umjesto prema gore.

Inače dok hoće povući ne povuće odmah nego također neko vrijeme dim cirkulira u ložištu a po njegovim stijenkama curi kondenzat. Pretpostavljam da je zrak u dimnjaku vlažan, a i hladan pa topla vatra uzrokuje neko isparavanje vlage koja onda curi po kaminu dok topli zrak pokušava potjerati hladnog prema gore. Negdje sam pročitao da bi trebao staviti betonsku kapu na dimnjak. Sad imam neku od lima usklađenu s limenim krovištem. Ako bi zatim zabrtvio vratašca pitam se da li bi to sve skupa bilo dovoljno.

Inače kad uspije potegnut onda fino gori sa suhim drvima i super grije.

http://supra.fr/foyers/CadreFoyersInserts.asp?lng=en
GreatJumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 21:05   #59
ne stavljaj nikakvu betonsku kapu na dimnjak nema potrebe ako imas limenu

ako pokusavas zakurit kamin dopodne ili popodne kad je ovako toplo za ocekivat je da ce se dimit dok se ne stvori dovoljno velika razlika u temperaturi
i ovo je problematicno i to jako pises da je dimnjak fi 160 a dimovodna cijev fi180 ko god je zidao kamin bi te morao upozorit da to nebude najbolje najbolje igralo
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 21:19   #60
Ispočetka nismo znali. Mislili smo da je dimnjak fi 180 i da će sve biti ok. A kad ono fi 160. Ali je reko čovjek koji je postavljao da ne bi smjelo bit problema. Nije optimum, ali bez problema.
GreatJumbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.