Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2010., 11:23   #61
Tablice na čičak i ne plaćaš ništa...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:30   #62
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
I recimo neko zivi u teslinoj i dobije 2-3-5 susjednih ulica, i kaj onda ako nema tamo parkinga? Ne smije parkirati nigdje drugdje?
stavi se ime ulice gdje živi stanar
pa se zna da netko tko živi kod trešnjevačkog placa se sigurno ne parkira u gajevoj (i obrnuto )

nemoralan, upravo u tome i je stvar, što više netko tko živi,a nije upisan kao vlasni nemre kupiti kartu povlaštenu,to su promjenili
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:36   #63
A da potpuno zabranimo promet po gradu??? Tramvaji bi se brže kretali, semafori bi se brže palili, od Dubrave do Trnja nebi trebalo 1 sat već 20 minuta. Manje smoga bi bilo. Bilo bi moguće na pruge poslati više tramvaja.......Oni koji dolaze u grad ostavili bi vozila na zato predviđenim parkiralištima koja su besplatna, stanari bi svoja vozila mogli besplatno parkirtati pred kućom (u kvartu) još bi ostalo praznih mjesta, a onaj tko želi platiti parking nek plati 100 kuna po satu. Taksi bi bio jeftiniji te ako se nekome žuri jeftinije bi mu bilo sjesti u njega.....Utopija ili možda bolja organizacija prometa?
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:10   #64
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
stavi se ime ulice gdje živi stanar
Lako za to kako će se označavati.

Pitanje je gdje da taj stanar parkira (i po kojoj cijeni) ako ne nađe mjesto u svojem kvartu za koji ima povlaštenu kartu?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:37   #65
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
stavi se ime ulice gdje živi stanar
pa se zna da netko tko živi kod trešnjevačkog placa se sigurno ne parkira u gajevoj (i obrnuto )

nemoralan, upravo u tome i je stvar, što više netko tko živi,a nije upisan kao vlasni nemre kupiti kartu povlaštenu,to su promjenili
Gajeva nije ista zona kao i tresnjevacki plac. I oni koji zive tamo ne mogu parkirati u gajevoj. Ajmo mi po istoj zoni. Zivis u gajevoj. Reci ti do kud bi dao parkirati, pa cu ti ja reci do kud su ljudi prisiljeni parkirati koji zive u gajevoj i nemaju dvorista.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 13:34   #66
kaj kod placa nije 1 zona?

edit
sad vidim da nije, moja greška

ali ovo za kvatrić i okolicu vrijedi
a problematičnija je druga zona


ok, onda recimo onaj koji živi kod kvatrića ili kod autobusnog

znam gdje parkiraju, recimo za ovog u gajevoj (ovisi i koji kućni broj, ali nekako šire gledano), i paralelne ulice s njom recimo prve dve, i zeleni val
ne mislim na strogo određivanje granica kvartova,ali bi (ah da sad shvaćam problem je u ovom djelu ) kontolor zdravorazumski zaključiti da ako je stal u hatzovoj a piše gajeva, sigurno nije autom skočio do birtije u petrinjskoj (mislim možda bi bilo i takvih genijalaca,ali općenito gledano )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 09.09.2010. at 13:41.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 13:47   #67
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
kaj kod placa nije 1 zona?

ok, onda recimo onaj koji živi kod kvatrića ili kod autobusnog

znam gdje parkiraju, recimo za ovog u gajevoj (ovisi i koji kućni broj, ali nekako šire gledano), i paralelne ulice s njom recimo prve dve, i zeleni val
ne mislim na strogo određivanje granica kvartova,ali bi (ah da sad shvaćam problem je u ovom djelu ) kontolor zdravorazumski zaključiti da ako je stal u hatzovoj a piše gajeva, sigurno nije autom skočio do birtije u petrinjskoj (mislim možda bi bilo i takvih genijalaca,ali općenito gledano )
E pa evo, stanari gajeve parkiraju svoje aute (ovisno naravno kad dolaze doma, ali recimo preko dana kad je u centru guzva) na cijelom zelenom valu, u klaicevoj, pa sve na istok do draskoviceve. To su oni koje ja poznam, a sigurno ih ima i koji moraju parkirati i dalje. A to jos nije ni najkriticniji dio, mnogo je veci problem ako zivis recimo kod draskoviceve ili nedaj boze oko britanca. I stvar je u odnosima. Broj ljudi koji se po sredistu grada krecu autima je prilicno malen.

Netko tko zivi u mojoj ulici stijesnjen uz crvenu zonu, i parking moze traziti samo na drugu stranu. Ako ga ne zeli traziti satima, jedino rjesenje je da mu se dopusti da parkira malo dalje i dodje do doma drugacije. A to rasterecuje i promet uz cestu. To sto ce on moci otici s tom karticom na plac nije neki preveliki faktor u cijeloj prici.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 13:58   #68
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
kaj kod placa nije 1 zona?

edit
sad vidim da nije, moja greška

ali ovo za kvatrić i okolicu vrijedi
a problematičnija je druga zona


ok, onda recimo onaj koji živi kod kvatrića ili kod autobusnog

znam gdje parkiraju, recimo za ovog u gajevoj (ovisi i koji kućni broj, ali nekako šire gledano), i paralelne ulice s njom recimo prve dve, i zeleni val
ne mislim na strogo određivanje granica kvartova,ali bi (ah da sad shvaćam problem je u ovom djelu ) kontolor zdravorazumski zaključiti da ako je stal u hatzovoj a piše gajeva, sigurno nije autom skočio do birtije u petrinjskoj (mislim možda bi bilo i takvih genijalaca,ali općenito gledano )
Na zapadnoj strani T. placa uopće NIJE zona, tamo NEMA naplate parkiranja iako su označena parkirna mjesta; nevjerojatno ali istinito...
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 14:05   #69
Mislim da bi dobro rješenje bilo, da se crvena zona malo smanji (naročito na istoku prema Kvatriću), a naprave se onda dvije žute zone -> zapadna i istočna. To bi bilo rješenje bolje od kvartovske naplate, jer bi stanari imali širi predio u kojem bi tražili parking... Inače, žuta zona u Maksimiru je potpuno nepotrebna -> parkirališta su stalno prazna (npr. Božidarevićeva, Čikoša Sesije, Klovićeva...).

Supervox, da svi zaposlenici u firmama u centru dobiju povlaštenu kartu - nikad ne bi mogli naći dovoljan broj parkirališnih mjesta -> npr. za Gornji Grad, prva parkirališta u HNK, Mažuranac, Dalmatinska i zeleni valovi - koji su već sad prepuni...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 14:09   #70
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
E pa evo, stanari gajeve parkiraju svoje aute (ovisno naravno kad dolaze doma, ali recimo preko dana kad je u centru guzva) na cijelom zelenom valu, u klaicevoj, pa sve na istok do draskoviceve. To su oni koje ja poznam, a sigurno ih ima i koji moraju parkirati i dalje. A to jos nije ni najkriticniji dio, mnogo je veci problem ako zivis recimo kod draskoviceve ili nedaj boze oko britanca. I stvar je u odnosima. Broj ljudi koji se po sredistu grada krecu autima je prilicno malen.

Netko tko zivi u mojoj ulici stijesnjen uz crvenu zonu, i parking moze traziti samo na drugu stranu. Ako ga ne zeli traziti satima, jedino rjesenje je da mu se dopusti da parkira malo dalje i dodje do doma drugacije. A to rasterecuje i promet uz cestu. To sto ce on moci otici s tom karticom na plac nije neki preveliki faktor u cijeloj prici.
pa upravo to bi i ibla prednost
jer onda ti koji žive na granici bi plaćali tu kvartovsku (ja ju zovem tako) bez obzira da li on parkirao u crveno ili žuto, zone bi vrijedilo za ne stanare

ali onda on ne bi mogao otići na posao na kvatrić bez da plati cijeli dan parking (to bi također uveo, ne ograničenje vremena,jer ako ima nekoga tko će plaćati 120 kn za taj dan, zakej mu to ne dozvoliti , ok sad je to rješeno s dnevnim kartama, ali recimo možda bi netko stajao baš 6 sati u prvoj zoni, pa pusti čovjeka ako će platiti)
a ako radi dvije,tri ulice dalje i ide autom, onda je ipak toliki specijalac da bi mu to trebalo omogućiti i dalje

i time bi se ili smanjio broj onih koji dolaze u taj dio preko dana jer rade u blizini ili povećala zarada zg parkingu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 14:29   #71
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post

Supervox, da svi zaposlenici u firmama u centru dobiju povlaštenu kartu - nikad ne bi mogli naći dovoljan broj parkirališnih mjesta -> npr. za Gornji Grad, prva parkirališta u HNK, Mažuranac, Dalmatinska i zeleni valovi - koji su već sad prepuni...
Ma znam, ali kad ja volim automobile , volim se vozikati u njima, onda mi još uskrate da se bar na posao malo prođiram, kad je ionako gorivo preskupo da idem na izlete i malo guštam u vožnji, ...itd...!!!

Nisam niti mislio na parkiranje u Donjem gradu, ...problem je možda samo za nekih 50-tak auta, napisao sam da je većina institucija podijelila parkirne karte za "Tuškanac" svojim podobnim i više rangiranim, mahom "političkim" zaposlenicima...!!!

Kad bi se predstavnici institucija na Gornjem gradu založili za svoje zaposlenike koji žele autima dolazit' na posao, mogli bi sazvati neki sastanak sa predstavnicima gradskog Ureda za promet i vidjeti da se neki "plac" u okolici za tu namjenu prenamjeni, evo ja bih si sam plaćao, samo da se ponudi...!!! (ima nas još)
Prvenstveno mislim dolje u okolici Dubravkinog puta i taj kvart...!!!

A kad smo već kod G. grada, kaj je sa onim "šoderom" između Državnog hidromet. zavoda i kule Lotršćak...???
Jedno vrijeme se ekipa na rizik tamo parkirala, pa je pauk nosio, sad su stavili stupiće, pa zjapi prazno...???

Evo idealnog parkirališta za 50-tak automobila, ionako je ondje samo blatna kaljuža i šoder...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 14:46   #72
Supervox , procitao sam cijeli ovaj topic , i ti radis klasicnu pogresku : buduci da je tebi posao u samom centru centra Zagreba , mislis da bi ti trebalo benificirati parking jer eto , tebi se neda ic tramvajem i mroas parkirati 50 m od posla.jebiga , nije tak bas , nisi jedini koji radi u centru , snadi se , parkiraj dalje pa mozda malo HODAJ.
Jebiga ,ak cemo tak subvencionirat parking svima , na kraju ce parkingu centru placat samo oni koji dodju n gradsku kafanu na kavu
tj nebu ni on jer nebude nasao mjesto , jer si se sparko ti , 589 tvojih kolega i stanari koji imaju pravo.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 14:58   #73
Quote:
ivo patijera kaže: Pogledaj post
Supervox , procitao sam cijeli ovaj topic , i ti radis klasicnu pogresku : buduci da je tebi posao u samom centru centra Zagreba , mislis da bi ti trebalo benificirati parking jer eto , tebi se neda ic tramvajem i mroas parkirati 50 m od posla.jebiga , nije tak bas , nisi jedini koji radi u centru , snadi se , parkiraj dalje pa mozda malo HODAJ.
O šjor Ivo, ...nisi valjda "onaj" Ivo...???

Čuj, imam ti samo jedno za reći na ovo: HODAM frende HODAM...!!!

A šta ću drugo, ali se još uvijek potajno nadam nekom rješenju u budućnosti, ili ak se uspijem nekim čudom domoći ove "zlatne" 1500 kn 7/24 mjesećno vrijedne karte za "Tuškanac" koju recimo ima moj šef, pa mi je povremeno posudi dok je na godišnjem i tako to...!!!

Hodam, hodam, ...radije ću sa Cmroka pješice prošetat do Gornjeg grada, nego se voziti smrdljivim tramvajima...eto., razmažen sam i to je moje pravo, pravo na izbor, jedno od osnovnih ljudskih prava, kao što imam pravo i dati otkaz kad mi dopizdi i kad se steknu uvjeti...!!!

Jbga, čovjek teži da si sa starenjem olakša život, nađe bolji posao, ili krene sam u poduzetništvo itd..., ali znam jedno, ...NIKAD, ali NIKAD ne bih niti neću ići u poduzetništvo u grad Zagreb gdje se plaća parkiranje...!!!

Amen...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 15:32   #74
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Ma znam, ali kad ja volim automobile , volim se vozikati u njima, onda mi još uskrate da se bar na posao malo prođiram, kad je ionako gorivo preskupo da idem na izlete i malo guštam u vožnji, ...itd...!!!

Nisam niti mislio na parkiranje u Donjem gradu, ...problem je možda samo za nekih 50-tak auta, napisao sam da je većina institucija podijelila parkirne karte za "Tuškanac" svojim podobnim i više rangiranim, mahom "političkim" zaposlenicima...!!!

Kad bi se predstavnici institucija na Gornjem gradu založili za svoje zaposlenike koji žele autima dolazit' na posao, mogli bi sazvati neki sastanak sa predstavnicima gradskog Ureda za promet i vidjeti da se neki "plac" u okolici za tu namjenu prenamjeni, evo ja bih si sam plaćao, samo da se ponudi...!!! (ima nas još)
Prvenstveno mislim dolje u okolici Dubravkinog puta i taj kvart...!!!

A kad smo već kod G. grada, kaj je sa onim "šoderom" između Državnog hidromet. zavoda i kule Lotršćak...???
Jedno vrijeme se ekipa na rizik tamo parkirala, pa je pauk nosio, sad su stavili stupiće, pa zjapi prazno...???

Evo idealnog parkirališta za 50-tak automobila, ionako je ondje samo blatna kaljuža i šoder...!!!
E sad si stvarno malo pretjerao, ti bi park Grič (inače, tam sam se igrao dobar dio djetinjstva) pretvorio u parkiralište
Šoder je sada tam, zbog arheoloških iskapanja...

Ovdje bi ti parkiralište:
http://www.youtube.com/watch?v=pBDZUAXehzk

A Dubravkin put bi isto trebao biti bez gomile parkiranih automobila (naime i tamo sam se dosta igrao )...

Nema nikakve šanse da ćeš dobiti nekakvo parkiralište (jedino moguće u garaži, ali to je ipak samo za veleuvažene zastupnike ) - jednostavno nema mjesta!
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 15:43   #75
Nenocutlas je jednom najbolje opisao supervoxa:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...6&postcount=91

Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 15:58   #76
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Nenocutlas je jednom najbolje opisao supervoxa:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...6&postcount=91



Jbg, tako ti je to u životu, ne'ko se specijalizirao za kukanje, kao ja...!!!

Ajde bok škvadro, gasim Linux-e, ...odo na susjedno brdo po auto, pa pravac Đubrava...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 16:01   #77
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
E sad si stvarno malo pretjerao, ti bi park Grič (inače, tam sam se igrao dobar dio djetinjstva) pretvorio u parkiralište
Šoder je sada tam, zbog arheoloških iskapanja...

Ovdje bi ti parkiralište:
http://www.youtube.com/watch?v=pBDZUAXehzk

A Dubravkin put bi isto trebao biti bez gomile parkiranih automobila (naime i tamo sam se dosta igrao )...

Nema nikakve šanse da ćeš dobiti nekakvo parkiralište (jedino moguće u garaži, ali to je ipak samo za veleuvažene zastupnike ) - jednostavno nema mjesta!
ja ga isto citam i ne vjerujem, tu nam prodaje neke spike da je orginalan zagrebcanin i kako je bilo za vrijeme tita a zagreb bi pretvorio u parkiraliste, da je on gradolnacelnik sve mjesalice u europi bi dosle u zagreb i zalile ga betonom ....

edit: hahaha, daj nemoj me zezat da u saboru se koristi linux ?
__________________
"I have come here to chew bubblegum and kick ass............and I'm all out of bubblegum."
Jaranko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 16:38   #78
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
O šjor Ivo, ...nisi valjda "onaj" Ivo...???

Čuj, imam ti samo jedno za reći na ovo: HODAM frende HODAM...!!!

A šta ću drugo, ali se još uvijek potajno nadam nekom rješenju u budućnosti, ili ak se uspijem nekim čudom domoći ove "zlatne" 1500 kn 7/24 mjesećno vrijedne karte za "Tuškanac" koju recimo ima moj šef, pa mi je povremeno posudi dok je na godišnjem i tako to...!!!

Hodam, hodam, ...radije ću sa Cmroka pješice prošetat do Gornjeg grada, nego se voziti smrdljivim tramvajima...eto., razmažen sam i to je moje pravo, pravo na izbor, jedno od osnovnih ljudskih prava, kao što imam pravo i dati otkaz kad mi dopizdi i kad se steknu uvjeti...!!!

Jbga, čovjek teži da si sa starenjem olakša život, nađe bolji posao, ili krene sam u poduzetništvo itd..., ali znam jedno, ...NIKAD, ali NIKAD ne bih niti neću ići u poduzetništvo u grad Zagreb gdje se plaća parkiranje...!!!

Amen...!!!


Ajme , moj sef nema parking osiguran , ima ih onak manje od pola posto , ma i manji dio moje firme!kaj bi nas 99,8 posto trebali rec?pa nemozes tak gledat , tvoj sef ima osiguran parking.
Ok , radije pjesacis nego ides tramvajem . Pa tu se slazem s tobom , nemali broj puta predjem 2 - 3 stanice pjeske radije nego tramvajem.

Gle nema nitko nis protiv tebe , nisi ti sad u kurcu nekom , samo nemres ocekivat da ce sad se pol centra zagreba pretvorit u iscrktana parking mjesta da svi mozemo stat na njih.

sta ku*ac , oko Konja na Trgu se da napravit bar 20 mjesta
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 16:53   #79
kaj se odselil u vukojeb.... nek proda kuću i grunt pa kupi stan u centru, pa mu ni netreba auto za posel
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 20:56   #80
Treba uvesti velike besplatne parkinge na par lokacija, ubrzati i osuvremeniti javni prijevoz (za sto cak i ne treba puno novaca) i to je to, stanje kakvo je sada u Zagrebu je nevjerovatno...ceste su doslovno zakrcene s biciklom se dodje 5x brze nego s automobilom, neki veliki parkinzi su poluprazni zato jer se placaju a i jer su na totalno glupim lokacijama ali zato parkiranje po plocnicima, javnim povrsinama i livadama je postalo in.
Konkretno sam vise baziran na zapadni dio grada pa recimo da uvedu velike parkinge kod zeljeznickih stanica i npr. trebate u grad a iz spanskog ste, dodjete autom na besplatan parking ispred zeljeznicke stanice (cca 5 min) tamo ostavite auto i ukrcate se u vlak koji veoma cesto ide i na glavnom ste za 10 min... ili primjerice da naprave veliki parking na crnomercu, svi koji trebaju u siri/uzi centar-s autom mogu do crnomerca a onda lijepo na neki od tramvaja koji zaista dosta cesto voze i ako bi se ubrzao javni prijevoz na trgu ili negdje drugdje ste za 10 min i manje...
Marcus555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.