Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2013., 16:52   #1
Fiat 500, Ford Ka iskustva

Tražim manji auto, koji će služiti većinom za po gradu i 10-15 puta godišnje relacije ZG-KC (100km)

Našao sam trenutno na njuškalu 2 autica, cine mi se ok po specifikacijama, ali mi je cudno niska cijena:

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-500...-oglas-8593704

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-ka-...-oglas-8625828


Prvi izbor mi je bila Toyota Yaris, predzadnji model (mislim iz 2006te), ali jucerasnjim obilaskom prodavaca polovnih automobila naišao sam samo na primjerke sa 150 000+ kilometara, a cijene preko 45000kn ..
Npr u TRCZ-u http://goo.gl/i9ZRr


Ima li netko iskustva s Fiat 500 1.3 dizel motorom?

Unaprijed hvala
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 17:02   #2
Ovaj prvi oglas, fiat 500 zaboravi. To ti je navlakuša. Ja sam probao voziti 1.2 bnzinac u 500 i meni je ostavio cjelokupni auto vrlo pozitivan dojam. 500 sa 1.3jtd ima tu jedna susjeda, nisam baš u kontaktu s njom, ali ima ga već par godina i nisam čuo da se žalila. Perla bijeli je i predobro mi izgleda.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 17:19   #3
Hej i ja sam u istoj potrazi FIAT 500
Ovaj prvi oglas ti je prevara, frajer kao kupio ga je tu pa se vratio u UK i sad ne može voziti volan sa kontra strane.
Da ti još skratim muke, bila sam pogledato ovoga
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-500...-oglas-3153907
Vožen od strane djelatnika i kao test vozilo, dosta "gažen"
Na ovaj oglas kad sam upitala jel može se auto o mom trošku odfurati u servis na pregled frajer mi je odgovorio da nek si odem u Fiat kupiti novoga
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-500...-oglas-8609598
Sutra idem još pogledati ovoga i polako odustajem
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-500...-oglas-8182757
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 17:22   #4
Da, a on uz to traži i dizel. Probaj nazvati AC. Mislim da su imali neki žuti. Sad im trenutno ne radi stranica, ali ako bi ti dali garanciju godinu dana, mislim da bi moglo biti ok.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 17:45   #5
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Da, a on uz to traži i dizel. Probaj nazvati AC. Mislim da su imali neki žuti. Sad im trenutno ne radi stranica, ali ako bi ti dali garanciju godinu dana, mislim da bi moglo biti ok.
Nope jedini koji trenutno imaju rabljeni je ovaj http://www.expertauto.eu/ModeliDetal...elaKom=19&Id=3
benzinac 2012 za 100 000.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 18:09   #6
Dizel nije uvijet, slucajno su ova 2 kojima je cijena takva oboje dizel, zato mi i jesu bili sumnjivi..

Budem još prošao po sesvetama (salone polovnih) i hrelicu..

hvala svima na odg
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 23:25   #7
Kod mene fiat 500 1.2 troši kombinirane vožnje 5,1-5,4 l po rezervaru sa upaljenom klimom. Ista potrošnja je bila i zimi na istim relacijama.

Za nekoga tko ne traži previše za njega je 1.2 dovoljan, dok oni malkice zahtjevniji mogu uzeti 1.3 dizel.

1.3 mjt imam u GP, razlika u potrošnji naspram 1.2 benz. na potpuno istim rutama je 1 litra u korist dizela.

Prvi 500 mi je imao oko 12 000 km, a ovaj ima oko 18 000 km. Škripanje plastika nema, što je čudno za fiat, no možda su ovi moji bili prenovi.

Osobno bi se odlučio za 500 u ovom slučaju. Bolj mi je dizajn, unutrašnjost, imam više povjerenja u fiatove motore...

Zanimljivo je i da je 500 zanimljiv ljudima. Jest da je dno klase, no kud bi god sa malim žućom došao, ljudi su bacali pogled na njega, vjerojatno zato jer ih nema puno na cesti.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 08:56   #8
Quote:
nvn kaže: Pogledaj post
Tražim manji auto, koji će služiti većinom za po gradu i 10-15 puta godišnje relacije ZG-KC (100km)

Našao sam trenutno na njuškalu 2 autica, cine mi se ok po specifikacijama, ali mi je cudno niska cijena:

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-500...-oglas-8593704

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-ka-...-oglas-8625828


Prvi izbor mi je bila Toyota Yaris, predzadnji model (mislim iz 2006te), ali jucerasnjim obilaskom prodavaca polovnih automobila naišao sam samo na primjerke sa 150 000+ kilometara, a cijene preko 45000kn ..
Npr u TRCZ-u http://goo.gl/i9ZRr


Ima li netko iskustva s Fiat 500 1.3 dizel motorom?

Unaprijed hvala

U principu ti se radi o istim automobilima (proizvodi ih fiat mislim da u poljskoj) tako da ako ćeš odlučivati između ka i 500 odaberi onaj koji će ti se više sviđati dizajnom (naravno, uzmi u obzir očuvanost i motorizaciju)!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 10:33   #9
To su isti auti iz iste tvornice u Tychyju u Poljskoj.

Motori su isti i benzinci i dizeli (Fiatovi), čak je i unutrašnjost vrlo vrlo slična.

Jedino je Ford nešto mijenjao na ovjesu pa je kao malo drugačije.

Za 500 svakako ima više ponude i izbora, pa i viđa ih se po cesti, dok Ka baš i ne. Kod mene u gradu znam za jednog jedinog, a ni drugdje po HR se ne sjećam da sam ih baš viđao, rijetki su jako.
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 12:27   #10
Više ne. Isti ovjes koji je "prilagodio" Ford (balans štanga unutar torzione osovine - imali su je i jači Golfovi dvojke) se ugrađuje u 500 otkad je izašao 500C (kabrio).
Inače susjed vozi 500 1.4 već 3-4 godine i koliko znam jako je zadovoljan, unutrašnjost ko nova, kvarova nema ili se nije žalio, radije vozi njega (to je kao ženin auto) nego 407 koji mu stoji u drugoj garaži.

S druge strane i ja najviše volim sjest u Pandu
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 16:34   #11
Upravo to, svi motori su fiat, a u Auto Bildu su radili swap prednjeg kraja i uspjeli su, na zadnjem su očito veće razlike
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 00:12   #12
Ima li tko vise iskustva s 500tkom imam par opcija(1.2 69ks) cak mi je i jedan Vw Up! u opciji za kupnju pa me zanima dali 500tka dovoljno pouzdana
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 08:25   #13
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
radije vozi njega (to je kao ženin auto) nego 407 koji mu stoji u drugoj garaži.

S druge strane i ja najviše volim sjest u Pandu
He he CDRW kad mi "situirani" za po gradu volimo vižljaste malene jurilice za koju se navek najde kakva " luknja" za parkirat! Ostala navika iz nekih drugih vremena!




Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 11:58   #14
Quote:
doomi kaže: Pogledaj post
Ima li tko vise iskustva s 500tkom imam par opcija(1.2 69ks) cak mi je i jedan Vw Up! u opciji za kupnju pa me zanima dali 500tka dovoljno pouzdana

Pa nije sigurno nepouzdaniji od up-a.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 10:15   #15
Kupio sam ženi 500 s 1.4 motorm i Lounge opremom. Ona ga je izabrala nakon što je provozala 4 auta: C1, Seicento, Mito i 500. Oduševila se s lakoćom upravljanja, laganim i preciznim mjenjačem i volanom i udobnošću za tako mali auto.

Moji dojmovi su odlični, pogotovo kada stisnem Sport mod i 100KS prodiše kako treba. Odaziv na gas je puno brži, odmah hvata i vuče već od 2.000 okretaja a volan postane tvrđi. Ovjes je inače tvrd ali nije neudoban i dojam je kao u kartingu. Jako je zabavan za voziti i ne umara, barem ne na relaciji od 100km, koliko smo do sada u komadu odvozili. I meni je udoban jer smo oboje sitnije građe, iza stane sjedalica i dijete .

Uglavnom prvi dojmovi su više nego pozitivni, pogotovo što je i oprema predobra za tako mali auto: 7 zračnih jastuka, ABS, ESP, Hill holder, aut.klima, panoramski krov, BlueMe, dnevna svjetla, 6 brzina. Za sada prosječna potršnja je 7 lit. Pun pogodak.
set96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:21   #16
Koje je godište? Trebao si uzeti Abarha. To mi je baš strašan autić.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 15:45   #17
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Koje je godište? Trebao si uzeti Abarha. To mi je baš strašan autić.
Uh, da se ja pitam ja bih Abarta . Ali pošto je za ženu, ipak je njoj dosta i ovaj. A i meni je sasvim ok koliko snage ima. Za bržu vožnju ostaje nam 159.

Ovaj je 2010. godište i kupio sam od čovjeka koji ga je vrhunki održavao. Izgleda kao nov.
set96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 15:51   #18
Ma je, 100ks u takvom autiću je i više nego dovoljno. Dobar je to autić. Ja sam probao samo 1.2 i bio je ok. Ovaj mora ići čisto solidno.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:23   #19
Kupio za ženu, a najrađe se on vozi 500-tkom.....
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:55   #20
Taj 1.4 mi se nikada nije svidjao. U odredjenim uslovima ide kao skolski autobus a toliko i trosi. No dobro, za zenu je.

Nakon sto sam vozio Abartha, to je jedini model koji je vrijedan razmotriti za musku populaciju. Stvarno dobro ide, jedino zvuk moze umoriti vozaca na duzoj distanci.

A zasto vam se nije svidjela Alfa Mito? Vizuelno, i brendom, mi je bolja od 500.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.