Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2016., 19:36   #1501
http://www.profil.hr/Svibanjska_super_akcija.pdf
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 12:33   #1502
Nilski konjić tu tu <3
Prekrasna slikovnica o malom nilskom konjiću kojem su lovci oteli mamu...ko ono ovdje plače ..to je za njega
Kako se findus izgubio kad je bio mali ili tak nekak se zove...definitvno predugačko za njega..još nije na toj razini..možda će biti za 6mj
Djed i repa...nije ga se baš dojmilo, Razbojnik sa žutom pjegom...zgodna , kratka ali nije baš polučila uspjeh
Kupila sma Riba duginih boja, Što je bubamara čula i uzet ću mu još prije mora Juha od bundeve i vidjeti ću ako naletim na glasovira to ću mu posudtiti ako bude ono na dva mjeseca posudba sad preko ljeta ..to mu spremam za more
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 12:08   #1503
Nitko ništa ne čita
Prijavljujem Neposlušno mače...apsolutno sam se zaljubila u tu slikovnic..predivne ilustracije , izjava Ja sam malen me tako raznježi da je to nevjerovatno :rastop:
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 15:15   #1504
Tamo gdi su divji stvori
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:23   #1505
Za one malo veće:Road Dahl, Vještice.
Meni jako draga knjiga, nabasala sam slučajno na nju, čitala sam je u djetinjstvu. Probala sam čitati s malom (malo ona, malo ja, završila je prvi razred). Sviđa joj se, no sad je malo zapelo jer mislim da se počela bojati (ali neće priznati) . Ako je ne pročitam njoj, sami ću je dovršiti, čisto da se prisjetim.

Usput mi je knjižničarka preporučala i Matildu (isti autor), ja je nisam čitala, rekla je da je to njenom sinu bila jedna od najdražih kojoj se često vraćao.

Kako pauziramo s Vješticama, mala je dograbila Malog princa (dobila za ročkas). Tek smo na početku, ja guštam, ona vježba čitanje s razumijevanjem . Normalno da ne očekujem da kuži dubinu, meni je bitno da čita(mo).

Isput, je li netko od vas koji imate malo starije klince probao čitati (ili su klinci čitali Ivy Pocket http://www.apm.hr/img/product/11t_20...naslovnica.jpg

Za koju je to dob?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 08:20   #1506
Mi smo jedno dva mjeseca citali Jakicu Kad je ogromna knjiga, a mali nije htio ni cut da ne dovrsimo. Pa onda po jedna-dvije price pred spavanje i rasteglo se....

Sad smo uzeli Kokosa, slucajno naletili i uopce se nisam sjetila da nam je jos ostalo neprocitanih naslova iz te serije Super je Kokos za tu dob (5 godina). I meni je lakse citat jer su velika slova Uzeli smo i Vuka koji je htio otputovati svijet (super je fora sto ima kartu nacrtanu pa mozes pratiti po karti gdje ide). I uzela sam Kapetana Gacesu, al nismo jos poceli.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 11:44   #1507
meni taj kapetan gacesa i nije bas nesto, njoj se jako svidio i super mi je da ga samostalno cita.
posudili smo bljakburger, na preporuku tete iz knjiznice jer nije bilo gregovog dnevnika, i kao to je "nesto slicno nikici ili gregovom dnevniku" i "ako je citala kapetana gacescu, sigurno ce joj se svidjeti"
uzela sam nabrzinu, tek sam doma procitala sto je na zadnjoj strancii sazetak, meni se to cini ko neka moderna pepeljuga, hrpa bulinga. moram uzet procitat prije nego joj pocnem citati.
jel citao netko?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 20:56   #1508
slažem se da nije kapetan gaćeša neko remek djelo (ali i sam naslov da to naslutiti ), ali klinci ga fakat vole.
Bljakburger sam isto samo malo letimično pogledala u knjižnici ali nisam čitala. Svakako pratim odgovore onih koji imaju više saznanja.
Ima tko kakav komentar na Nikkine dnevnike?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 22:19   #1509
Moj mali nikad nije volio priče.
Voli The Biggest, Best Snowman i Rudolph Shines Again.
Zato čitamo dječje enciklopedije NGovu junior seriju zna skoro na pamet. :klap:
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 21:51   #1510
Za koji je uzrast Baba Jaga i div zaborav?
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&u act=8&ved=0ahUKEwjwoOqT7rTNAhVGVRQKHdo6BzcQFgg7MAQ &url=http%3A%2F%2Fwww.ljevak.hr%2Fknjige%2Fknji ga-20510&usg=AFQjCNH024FUdjAxkqs1NLPVC6RQ22Wt1Q

Zadnje uređivanje ančica11 : 19.06.2016. at 21:53. Reason: greška
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 23:03   #1511
Prijavljujem da smo danas uzeli dvije od Sanje Pilic iz serije o Masi. Krenuli smo citat Masu i putovanja i cini mi se da se malom dopada. Namijenjena je inace pocetnicima u citanju pa su slova veca, a recenice kratke (znam da je netko bio trazio nesto za preko ljeta za vjezbanje citanja pa zato spominjem)

U nedostatku knjiga sam mu prije par tjedana pokusala citati nesto od mojih iz biblioteke Vjeverica (Druzbu Pere Kvrzice), al nema sanse. Prekomplicirano mu je, a i rijecnik je njemu bas tesko razumljiv

Ove kratke i jednostavne pricice tipa Mali Jan ima plan, pa sad ova Masa, Petrica Pricalica i sl. su nam
pun pogodak.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 08:50   #1512
KOd moje Maša (i ljetovanje) nije prošla, uzeli smo je iz knjižnice i kad god sam predlagala čitanje nije izabrala je nešto drugo. Jučer sam je vratila i mala si je izabrala Vilu flautisticu (bar mislim da se tak zove) i sama ju je čitala . Nisam mislila da ću to doživjeti ovo ljeto, uglavnom ja potičem da nešto uzme u ruke,navečer čitamo zajedno (malo ja, malo ona, zadnje je dograbila Malog princa, normalno da kuži samo osnovnu radnju).

Sviđa joj se i Garfield (uvezani stripovi, kod nas ih je hrpa u knjižnici i to čita sama, naročito na wc-u ).

Iskreno, nisam ni mislila da bi joj se Maša svidjela, uglavnom je ne zanimaju knjige u kojima je glavni lik djevojčica (ni Petra, ni Maša ), radije bira nešto sa životinjama.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 12:48   #1513
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Za koji je uzrast Baba Jaga i div zaborav?
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...NLPVC6RQ22Wt1Q
po meni je to za školarce
s tim da ima hrpa riječi koje su arhaične pa djetetu nije jasno
duge rečenice, puno teksta, treba koncentracija za pratiti
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 12:56   #1514
Moj je sam izabrao Mali vještac (autor Svebor Vidmar)
u prvih par stranica, jedno ubijeno dijete, drugo oteto, stric zapalio dvorac i ubio se
oteti dječak je s Zloduhom koji služi Nečastivom, a mali treba postati vještac kad odraste, poslije u priči Zloduh ubije i kralja a kraljevnu namjerava žrtvovati Nečastivom
WTF?!?

Pustila sam da sam odabere, sad mi je krivo što nisam bolje proučila evo što piše na koricama iza

Temeljna tema priče je vječita borba dobra i zla u kojoj dobro na kraju pobjeđuje. Zlo je nešto čemu ne smijemo težiti, pa djecu i mlade valja usmjeravati i pučavati da kroz život uvijek idu pravim putem. Čak se i danas ljudi prepuštaju različitim spiritističkim učenjima, ne pitajući se odakle ta sila, energija ili duh dolazi. Ali pitaju se nisu li posljedica toga čudne bolesti, psihičke patnje, kaos u privatnom i poslovnom životu

Zadnje uređivanje the redCat : 28.06.2016. at 13:06.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 13:04   #1515
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Prijavljujem da smo danas uzeli dvije od Sanje Pilic iz serije o Masi. Krenuli smo citat Masu i putovanja i cini mi se da se malom dopada. Namijenjena je inace pocetnicima u citanju pa su slova veca, a recenice kratke (znam da je netko bio trazio nesto za preko ljeta za vjezbanje citanja pa zato spominjem)

U nedostatku knjiga sam mu prije par tjedana pokusala citati nesto od mojih iz biblioteke Vjeverica (Druzbu Pere Kvrzice), al nema sanse. Prekomplicirano mu je, a i rijecnik je njemu bas tesko razumljiv

Ove kratke i jednostavne pricice tipa Mali Jan ima plan, pa sad ova Masa, Petrica Pricalica i sl. su nam
pun pogodak.
Mi citamo stvarno svasta djeci. Procitali smo i neki vodic kroz astronomiju za pocetnike i mali malac dio slusa, dio se mazi sa mnom dok tata cita, veliki pita ako ga sto zanima, vecinom zaspi. To citanje prije spavanja tretiram kao neki vid navike slusanja i čitanja samog. Imam neko misljenje da bih im mogla citati Proustov Combray umjesto Grubzona cisto da slusaju, vode knjigu u rukama roditelja, cuju intoniranje, dobiju taj obiteljski moment.

Ovo neko stvarno citanje s razumijevanjem prakticiramo preko dana, u autu na putu, u knjiznici, kao dnevni odmor umjesto spavanja, citali smo neke knjige iz Vjeverice jer ih imam dosta i budu mu smijesne neke rijeci Tajanstveni otok smo citali 2 mjeseca i hrpa stvari mu je ostala.

Ali mene uvijek zapravo zacudi koliko ti stari djecji romani i danas funkcioniraju, bez obzira na svu zastarjelu tendencioznost, djeca shcate tocno onaj kostur bez politike i tadasnjih strujanja, a ja urlam od smijeha kak je svaki vođa klinaca isti Tito!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 13:31   #1516
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Moj je sam izabrao Mali vještac (autor Svebor Vidmar)
u prvih par stranica, jedno ubijeno dijete, drugo oteto, stric zapalio dvorac i ubio se
oteti dječak je s Zloduhom koji služi Nečastivom, a mali treba postati vještac kad odraste, poslije u priči Zloduh ubije i kralja a kraljevnu namjerava žrtvovati Nečastivom
WTF?!?

]
Uh, divota od knjige za djecu, baš za prije spavanja

Ja sam imala u rukama jednui koja mi se čini onak...dječja. Mali duh, Otfrieda Preusslera. Činila mi se zanimljiva, moja je mala baš onak još djetinjasta pa bi takve stvari mogle proći, samo si je ovog puta ovu s vilom izabrala pa nisam htjela navaljivat. Ima i Mala vještica i Mali vodenjak istog autora.
Jel čitao tko? Vrijedi li posudit?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 15:08   #1517
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Mi citamo stvarno svasta djeci. Procitali smo i neki vodic kroz astronomiju za pocetnike i mali malac dio slusa, dio se mazi sa mnom dok tata cita, veliki pita ako ga sto zanima, vecinom zaspi. To citanje prije spavanja tretiram kao neki vid navike slusanja i čitanja samog. Imam neko misljenje da bih im mogla citati Proustov Combray umjesto Grubzona cisto da slusaju, vode knjigu u rukama roditelja, cuju intoniranje, dobiju taj obiteljski moment.

Ovo neko stvarno citanje s razumijevanjem prakticiramo preko dana, u autu na putu, u knjiznici, kao dnevni odmor umjesto spavanja, citali smo neke knjige iz Vjeverice jer ih imam dosta i budu mu smijesne neke rijeci Tajanstveni otok smo citali 2 mjeseca i hrpa stvari mu je ostala.

Ali mene uvijek zapravo zacudi koliko ti stari djecji romani i danas funkcioniraju, bez obzira na svu zastarjelu tendencioznost, djeca shcate tocno onaj kostur bez politike i tadasnjih strujanja, a ja urlam od smijeha kak je svaki vođa klinaca isti Tito!
može please točan naslov vodiča? baš tražim nešto takvo...
Aalayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 21:53   #1518
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post

Temeljna tema priče je vječita borba dobra i zla u kojoj dobro na kraju pobjeđuje. Zlo je nešto čemu ne smijemo težiti, pa djecu i mlade valja usmjeravati i pučavati da kroz život uvijek idu pravim putem. Čak se i danas ljudi prepuštaju različitim spiritističkim učenjima, ne pitajući se odakle ta sila, energija ili duh dolazi. Ali pitaju se nisu li posljedica toga čudne bolesti, psihičke patnje, kaos u privatnom i poslovnom životu
Mozda da nakon te knjige, za oporavak, pročitate Harrya Pottera?
-LittleWing- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 11:56   #1519
Evo preporuka
lijepe ilustracije, smislene priče, nije predugačko
u svim pričama su glavni likovi dječaci
https://tisakmedia.hr/Slike/tisak640...20spavanje.jpg
__________________
Siromašna država se treba sramiti svojih bogataša a bogata država svojih siromaha
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 17:24   #1520
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
Evo preporuka
lijepe ilustracije, smislene priče, nije predugačko
u svim pričama su glavni likovi dječaci
https://tisakmedia.hr/Slike/tisak640...20spavanje.jpg
moj obozava tu knjizicu.
mislim da smo je vec bar pet puta posudjivali.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.