Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2016., 18:54   #1201
mogu razumijeti, i podrzati da se roditelj pokusa boriti za bolju prehranu u vrticu.
kroz dopise, donacije, razne razgovore.
ne vidim nista lose u tome, naprotiv
vjerujem da bi danas jos uvijek jeli hrenovke i argeta pastete da nije bilo roditelja koji su trazili bolju prehranu.

al mislim da je itekako stetno po dijete nedat mu jest u kolektivu, jer obroci s klincima su jedan dio rituala, i nisu samo puko zadovoljavanje djetetovih potreba za jelom.
mi ne vodimo na dorucak, djelomice radi organizacije naseg zivota, djelomice jer ona ne jede nikakve namaze ujutro, i onda vecinu vremena ionak ne bi jela, a ovak jos doma malo odspava.

tko moze organizirat doma dorucak mislim da dijete moze biti samo u plusu.
sto se tice rucka, meni su iz vise vrtica razne frendice potvrdile da fakat rucak valja i da je onaj clanak prenapuhan.
vjerujem da i kod nas valja, jer je od tete kcer u grupi do (tj dijeli nas prostor) i jede sve isto sto i oni
(mislim, kvaliteta mesa, povrca i voca je komzum kvalitete, al racunam da je dobro termicki obradjeno, a voce ionak ne jede pa me ne brine. iako se ubija u jagodama iz bakina vrta, pa nadoknadi)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 19:18   #1202
Da. I ja se slazem da se treba boriti na makro razini, ali ne i na mikro, jer sto odgajateljica ima s time pa da se s njom dogovara?!
A ponavljam, u nasem vrticu je hrana na razini - pokriva cijelu prehrambenu piramidu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 19:24   #1203
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Da. I ja se slazem da se treba boriti na makro razini, ali ne i na mikro, jer sto odgajateljica ima s time pa da se s njom dogovara?!
A ponavljam, u nasem vrticu je hrana na razini - pokriva cijelu prehrambenu piramidu.
pa ja mislim da je okej prokomentirati s odgajateljicom
realno, zdravtsvena voditeljica/ravnatelj, budu u vrticu od 09-15, kada vecina roditelja ne moze tam doci.
dakle, mogu im jedino pisat

uz to, mislim da je vazno da odgajateljica iz razgovora s rdoiteljem dobije informacije sto diejte doma jede, a sto ne, i obrnuto.
to je sastavni dio odgoja i sastavni dio odnosa dijete-roditelj-odgajatelj
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 20:58   #1204
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa ja mislim da je okej prokomentirati s odgajateljicom
joj, da ti ne velim kak je prošlo komentiranje između mene i tete iz grupe.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 22:51   #1205
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
joj, da ti ne velim kak je prošlo komentiranje između mene i tete iz grupe.
sad jos vise mislim da je dobro komentirati
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 00:45   #1206
ukratko: ona se sva zapjenila kao da sam izravno nju napala i počela se derati. onda sam se i ja počela derati i spuštati joj na svaku njezinu nebulozu i tak... uopće ne znam kak je došla na pušenje cigareta. ugl. bilo je veselo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 09:49   #1207
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
Ma ne smije ona to reci prije sluzbenih rezultata ako je u pitanju zg, a ti i muz ste oboje zaposleni i ispunjavate sve uvjete, dobit cete mjesto, 99%.
Nije zagreb
A bas nam je rekla javiti svakako ranije

Evo bas jucer razgovarala sa majkama djece sa slicnim malformacijama
Neke su se cudile zasto sam uopce spominjala da mi dijete ima neke 'probleme"
To mi je malo neshvatljivo jer mislim da bi sve trebalo prijaviti nekome kod koga ce ti dijete provoditi cijeli dan
To je meni u rangu da roditelji djeteta dijabeticara ne vele to peilikom upisa u vrtic
Ja to volim usporedivati s dijabetesom jer je ljudima blizi i vise znaju o tome

No, a druge mame u dogovoru s tetama i ostalima, kad je recimo riza ili banana ilu nesto takvo, dijete to ne jede. Ne znam da li dobije nesto drugo, zaboravila sam pitati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 10:54   #1208
Ali posebna prehrana se ne dogovara s tetom vec na visoj razini-ravnatelj,zdravstveni djelatnik...zasto bi teta o tome odlucivala? Kod nas postoji lista djece pored stola u sobi, a pored imena djeteta sto ne smije jesti. O tome onda tete vode brigu (ali ne odlucuju), ali tete se mijenjaju, zamijene i sl, pa ne znam sto se postize ako se onako usput kaze teti koja je trenutno u sobi.ok je napomenuti ali nakon sto se to rijesilo na visoj razini. Kako bi se tete snasle da uzimaju u obzir sve informacije, zahtjeve koje im roditelji dobace u 2sek prilikom ostavljanja,preuzimanja djeteta? Ajde sebe stavite na njihovo mjesto. I u mojoj firmi odredjene odluke ne mogu donijeti bez pristanka direktora.
Kada sam ja imala odredjeni problem koji sam htjela rijesiti (ne tice se prehrane), dogovorila sam termin za informacije i onda smo tamo sve prosle.
Na kraju krajeva, ako se prije potpisivanja ugovora ne dogovorite za posebnu prehranu, pristajete na uvjete u vrticu, a to onda znaci da nemate sto nositi svoju hranu jer tvoje dijete nece jesti "splacine".
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 11:05   #1209
Meni nije niti palo na pamet nositi svoju hranu u vrtic, to je netko drugi spominjao
A inace, mom malom se nista prestrasno nece desiti ako pojede bananu, malo vise laksativa i sve ok

Zato i nisam za to "skrivanje"
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 11:24   #1210
Vlovrec, nije cijeli post bio referiran na tebe vec opcenito sve u zadnjih par dana. 😄 nisam ni ja za skrivanje. Moj mali nije nista jeo dok nisam pocela raditi, a tako sam i rekla na razgovoru. Pitali nas jel jede piletinu, rekla da ju vadi iz usta. Od razgovora do sada poceo sve jesti. Cisto sumnjam da zbog toga necemo upasti. Njima trebaju te informacije bas da se znaju postaviti, a i sami znaju da je velika razlika izmedju djeteta od 13 mj i 18 mj, kada krecu jaslice.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 11:46   #1211
Mi smo na razgovoru bili lani u ovo doba, mali krenuo u vrtic u rujnu. Isto nije jeo skoro nis. S dohranom sam muku mucila. Pio je 2, mozda i 3 flasice AD-a i sve se vrtilo oko toga... do rujna se stanje malo poboljsalo al nis posebno. Nedavno mi je teta rekla da je jedan od boljih jedaca u vrticu.
(Doma i dalje cirkusira s hranom )

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 18:25   #1212
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Nedavno mi je teta rekla da je jedan od boljih jedaca u vrticu.
(Doma i dalje cirkusira s hranom )
sto ce rec, ili katastrofalno kuhas ili u vrticu hrana i nije tak losa

(sorry, morala sam )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 21:35   #1213
Pa zapravo to je i meni palo na pamet
(A i neki dan sam dobila "kompliment" na obiteljskom rucku od muzeve tete - Znas, tvoj kolac nije los, al moj je bolji )

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 11:17   #1214
Joj sad sam se sjetila
Negdje citam neke savjete i to od pedijatra koliko sam shvatila, i mama pita da dijete nista nece jesti, i sve ona sirota opise sta je i kako je, a dodicni lijecnik joj odgovori da lose kuha da zato dijete nece jesti
Ja sam ostala paf
Nije tema ali me sjetilo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 11:33   #1215
Mislim da znam čiji je to odgovor, ima jedan takav doktor

Ja se isto nadam da će u vrtiću krenuti. Jučer vidi tjesteninu, voli ju, al meni pokazuje prstima da mu dam, neće sam uzeti.
Ajd jogurt pojede nešto malo sa žlicom
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 11:40   #1216
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Mislim da znam čiji je to odgovor, ima jedan takav doktor

Ja se isto nadam da će u vrtiću krenuti. Jučer vidi tjesteninu, voli ju, al meni pokazuje prstima da mu dam, neće sam uzeti.
Ajd jogurt pojede nešto malo sa žlicom
taj doktor je zakon

al realno, da.
jako ovisi o tome kak se hrana pripremi.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:28   #1217
Mojoj sefici mala kaze da tete u vrticu kuhaju bolje od nje Ajd barem je iskrena
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:31   #1218
Moj je karakter, neće od nikoga.
Nadam se da će u vrtiću krenuti na bolje.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 14:23   #1219
samo da odgovorim curama koje su se referirale na moj post o hrani....
dakle,nisam mislila da svojoj curki JA NEĆU DATI DA JEDE U VRTIĆU, nego će biti gladna ne bude li htjela jesti vrtićku hranu...

eto, drago mi je da smo riješili nedoumicu)
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 14:49   #1220
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
taj doktor je zakon

al realno, da.
jako ovisi o tome kak se hrana pripremi.
moj u vrtiću jede jogurt i vrhnje a doma mu se želudac diže na isti
dakle zajebava, jer je to isti jogurt i isto vrhnje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.