Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2006., 21:41   #21
sami cistimo kucu, sami kuhamo, radimo svaki od nas 100%, dijete, karijera, sve je uvijek cisto i pocisceno, jer smo cistunci...tjesim se da ce za 5 godina biti lakse, ejr ce dijete biti samostalnije. a u nadi je spas. a kolateralna steta je da sam kronicno umorna i neispavana, a tak' volim spavati.

ali zato ne stignem sve procitati sto bih htjela, a imam brdo literature i clanaka koje bih htjela procitati, s druge strane pustam mozak na pasu na net-u.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 21:50   #22
Ja ništa ne čistim i ne kuham jer ne stignem (samohrana sam mama s velikim poslovnim obavezama). Ono malo vremena šta imam provodim sa sinčićem jer on mi je važniji od stana.

Preko vikenda mi dođe sestra i ona mi očisti stan, dobije od mene džeparac za fax i svi sretni i zadovoljni. Hranu kupujem u restoranu, kolače isto kupim ili peče moja mama (a ionak ih nitko ne jede).
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 22:57   #23
Nikako
i zivcana sam zbog toga
volim da je sve cakum-pakum,ali ne ide
kad netko ude u stan sve je lijepo cisto i uredno ali samo ja vidim đumbus
rintam dok bebačica spava,a trpim cviljenje bebe dok sve potrpam u razne makinje za prat ovo i ono
peglam po potrebi a moje najstarije čedo ,tinejđerica 16.godina----ah šta da van kažem,dok je nagovaram ,napravim sve(nek ona drži malu seku)pa ispada da čuva sestru cili dan (od 14.30 -do15.00)
pa kaže da je iskorištavam jer ona mora učiti(mtv) i taman joj počinje neka TRI HIL
i pala je latinski
sin 8.god. dijete skroz nesamostalno kad je mama u blizini
zakoniti privređuje +sprema magist.
i kako necu biti poluluda
ne stignem ni obrve počupat,a da ne govorim o odlasku u kupovinu bez pratnje ili nedaj bože knjigu čitat(čitam ali dnevno 3 stranice)

i nije mi lako i nije nijednoj ženi lako pa nek govori tko šta oće
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 07:30   #24
Ajoj, isto tako i meni!

Onda živčanim, ljuta sam na sve oko sebe, ali s godinama čovjek nauči bar donekle se organizirati. Počela sam od toga da sve nevažne stvari, sitnice s polica npr. maknem u neku kutiju, jer samo imam posla kad hoću ispod njih obrisati prašinu. Zatim sve nevažne stvari, od odjeće nadalje koje već par godina ne upotrebljavam - poklonim. No, sada kad se bliže praznici nemoj raditi tu vrstu generalke jer ćeš se još više zakopati. Imat ćeš još više vrećica, kutija i kutijica jer ovo je npr. za na tavan, u podrum, za Crveni križ, za ovog, za onog.... Najprije napravi ono što ti je najbitnije.
Ja npr. prvo sve pospremim, igračke, robu i dr. , skinem zavjese, ometem paučinu, operem prozore, skinem prašinu, usisam.... Tako sve sobe, onda krećem u kapaonu. Imam veliku kuću, prizemlje i kat i poludit mi je. Imam osjećaj kad sve dolje sredim, pa gore, da opet mogu ispočetka. Još su tu i vanjske stepenice, dvorište (sva sreća da sam sve lišće i cvijeće pospremila ranije). Od muža nemam baš neke koristi. Velikog klinca natjeram da maksimalno pospremi svoj prostor, a malog zaposlim (2 g.) koliko je u njegovoj mogućnosti, tako da uz njega nešto mogu napraviti a njemu nije dosadno.
Znam da sam nadugačko napisala, ali nemoj se previše sekirati, kak bude bude. Ne vjerujem da imaš okorjele prljavštine, sve je to "kreativni nered" i daje onu notu da tu netko živi, a ne da smo u apoteci. Svi volimo da nam je čisto, ali ne može baš svaka stvar biti na svom mjestu.
Puno sreće ti želim u
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 07:58   #25
Zaboravih spomenuti, nekad mi je bitnije pogirati se s djetetom i posvetiti se njima, nego stalno ribati...Ne osjećam zbog toga grižnju savjesti, nimalo. Ako su mi djeca sretna, i ja sam...I zdrava naravno, što želim i tebi i tvojoj obitelji. Kako je klinac, usput?
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:05   #26
Ma zene evo vam jedan veliki nemojte se zivcirati...dolaze blagdani....bitno je da su djeca i obitelj dobro, zdravi i zivi...a za ostalo je lako...
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...
Renegade is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:07   #27
Quote:
jupi kaže:
Nikako
i zivcana sam zbog toga
volim da je sve cakum-pakum,ali ne ide
kad netko ude u stan sve je lijepo cisto i uredno ali samo ja vidim đumbus
rintam dok bebačica spava,a trpim cviljenje bebe dok sve potrpam u razne makinje za prat ovo i ono
peglam po potrebi a moje najstarije čedo ,tinejđerica 16.godina----ah šta da van kažem,dok je nagovaram ,napravim sve(nek ona drži malu seku)pa ispada da čuva sestru cili dan (od 14.30 -do15.00)
pa kaže da je iskorištavam jer ona mora učiti(mtv) i taman joj počinje neka TRI HIL
i pala je latinski
sin 8.god. dijete skroz nesamostalno kad je mama u blizini
zakoniti privređuje +sprema magist.
i kako necu biti poluluda
ne stignem ni obrve počupat,a da ne govorim o odlasku u kupovinu bez pratnje ili nedaj bože knjigu čitat(čitam ali dnevno 3 stranice)

i nije mi lako i nije nijednoj ženi lako pa nek govori tko šta oće



p.s. sto se tice tinejdera....ne brini, ima nas jos cudno je to doba...a ja sam bila tako dobra svojoj mami...
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...
Renegade is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:51   #28
današnji rezultat:

juče do ponoći pravila kolače-4 vrste!
jedan jako dobar, drugi jestiv treći li-la , četvrti za bacit!
što se može smatrati uspješno obavljenim zadatkom!


iz soba sam izbacala sve tkanine i krećem od prozora i lustera ujedno se zahvaljujem mami i tati koji su mi poklonili valjak za peglanje jer bih u protivnom definitivno odustala od današnje akcije čiščenja!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 11:00   #29
Quote:
mandy kaže:
Ne robujem čistoj kući i meni ne izgleda sterilna ali mi opet svi govore da je prečisto....ja dva puta tjendo usisam (to zapravo MM radi), ja operem podove i pobrišem prašinu....

Kuhinja je uvijek čista jel šta god kuham operem odma sve suđe i pospremim, spavaću sobu sredimo ujutro prije odlaska na posao (složimo posteljinu u komodu...

Kupaonu operem jednom tjedno kad imam vremena....to sam već ispraksirala i za pola sata sve gotovo..

veš peglam kad se skupi 4-5 mašina i onda uz TV mi treba sat dva da to napravim...

Kolače za blagdane neću radit (ne da mi se cijeli tjedan poslje posla još u kuhinji robovat al inače obožavam peć kolače).....kupit ću 2 kile gotovih a između Božića i Nove (jer sam na godišnjem) napravit ću kremšnite i mađaricu za najdražeg...

Kuću niš posebno neću sređivat samo zato što je Božić.....samo oprat zavjese al njih ne peglam pa mi ne oduzimaju neko vrijeme...

Nemam određeno vrijeme kad što radim...kad imam vremena napravim nešto i to se nekak izbalansira....

A vidjet ćemo kako će biti kad za 3,5 mjeseca dođe beba.....vjerojatno će je čuvat MM dok ja napravim što treba....
E tu si opisala mene prije poroda, sam sam ja i delala kolače i peglala zavjese. Moja kuća je trenutno KAOS teški, ali TEŠKI. srećom, uglavnom to ne stignem primjetiti

Najvažnije mi je da speglam stvari za malu (pelene, posteljinu, robicu), skuham nekaj brzinski iole jestivo (ak malo prigori, jebeš, ko je gladan, jesti će....) za ubacit u kljun. Usisavanje? To neko drugi, jednom, za sada se još očekuje da će MM, u nadi je spas.... Kupaona mi vapi za mojom generalkom, kuhinja također (nakon mame i sveki- svaka napravila reorganizaciju po svom ćefu.... nemrem više ništa naći u kuhinji). Kolači? Odfakajte lijepo molim....

Ah, da! MM nemre čuvat malu. Dere mu se kao da ju kolje. Šajse!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:29   #30
Troje djece,beba,jedno u školi prvi razred i MM...Da vrištim od muke,ali eto s vremenom sam se organizirala pa je uredno,ne kao u apoteci,jer mi u svojoj kući živimo,ali relativno ćisto.Od igračaka na podu ne mogu pobjeći jer beba puže,pa spremim navećer,suđe mrzi prati,ali skužila sam da je ipak lakše kad operem poslije svakog obroka nago kad se nakupi tri tone(rekla sam MM-u da za 10 god. braka želim perilicu za suđe,dakle još samo 8,5 god. moram čekati),veš peglam jednom tjedno,a imam i jedan ormar koji od milja zovem mrijestilište u koji pobacam sav onaj veš koji smeta ili je za peglanje pa kad vidim da se vrata više nemogu otvoriti bez lavine onda to posložim i gotovo.Doduše sad ne radim neznam šta će biti kad poćnem.
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 15:29   #31
Da ste manje na internetu i forumu, imale bi više vrimena za kuću i obitelj !!!
__________________
na maslini jubidu se tići
RoDoLoMa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 19:48   #32
Quote:
Dora K kaže:
E tu si opisala mene prije poroda, sam sam ja i delala kolače i peglala zavjese. Moja kuća je trenutno KAOS teški, ali TEŠKI. srećom, uglavnom to ne stignem primjetiti

Najvažnije mi je da speglam stvari za malu (pelene, posteljinu, robicu), skuham nekaj brzinski iole jestivo (ak malo prigori, jebeš, ko je gladan, jesti će....) za ubacit u kljun. Usisavanje? To neko drugi, jednom, za sada se još očekuje da će MM, u nadi je spas.... Kupaona mi vapi za mojom generalkom, kuhinja također (nakon mame i sveki- svaka napravila reorganizaciju po svom ćefu.... nemrem više ništa naći u kuhinji). Kolači? Odfakajte lijepo molim....

Ah, da! MM nemre čuvat malu. Dere mu se kao da ju kolje. Šajse!
- ovo za "ko je gladan"...

a za MM-a - mora da je stipa po skrivecki sam da je ne mora nosit' - provjeri!
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 20:52   #33
Quote:
Wedding kaže:
Ovo su moje rijeci , ne mogu vjerovat ali imamo isti ritual
Uvijek sam mislila kako me mama maltretira sa nekim poslovima, al zapravo nikad nismo radili po kući cijeli dan, svaki dan po nešto i uvijek sve čisto....al to tek sad vidim jel sam ista po tom pitanju ko ona.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 20:53   #34
Quote:
impoSIBILA kaže:
imam ženu koja mi redovno održava poslovnice firme ali sam je samo jednom zvala kući. i nikad više!
super ona radi ali ja nemam osjećaj zadovoljstva dok se sama ne iznojim!
ja nemam osjećaj da je skroz čisto ni kad MM usisava, al mi smanji posao za 20 minuta pa prebolim
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 21:07   #35
Quote:
Dora K kaže:
E tu si opisala mene prije poroda, sam sam ja i delala kolače i peglala zavjese. Moja kuća je trenutno KAOS teški, ali TEŠKI. srećom, uglavnom to ne stignem primjetiti
I ja pekla uvijek kolače, al sad u trudnoći nema šanse da 5 dana do ponoći bauljam po kuhinji a poslje poroda još manje, smao ću MM-u napravit kremšnite jer imam stvarno lagan recept pa da ga razveselim, a ostale lijepo u pekaru i kupim....zavjese tak i tak ne peglam
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 21:24   #36
Ja sam mama jednog 6 godišnjaka, i supruga prezaposlenog muža.Aha da,ja sam kućanica,ali da je sve baš uvijek tip-top,to baš nije.Uglavnom je uvijek čisto i uredno,ali nikako sterilno,pa kakva si to mama ako nemaš namrvljeno od smokija ili čipsa
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 09:58   #37
imam malubebu,psa, muza i fakultet.........nezavrsen,dakle jos i ucenje imam na grabci, a inace i radim, ok sada sam na porodiljnom. U biti nastojim odrzavati red i stanu, dakle nije da svaki dan manijakalno spremam, ali trudim se da svaka stvar ide na svoje mjesto pa ako vec i nije kristalno cisto da je barem naoko uredno i da se mogu snalaziti. ne mogu funkcionirati ako je oko mene nered,to me zdere jer nered oko mene je i nered u mojoj glavi, tada ne mogu ni uciti ni normalno razmisljati.

ma mislim da je najvaznije odrzavati red, jer nema mi ni smisla napraviti generalku ako ce za dva dana biti sve po starom, bitme su navike ukucana...........
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 10:31   #38
ja, napokon, našla ženu za pripomoć veselim se k'o dijete našem prvom susretu idući tjedan
zavidim vam svima koje ste svoje obitelji naučile da održavaju red; ja imam dvogodišnjakinju, uz teške bitke učim je da pospremi igračke navečer...
a od muža sam, skoro, digla ruke... dolazi iz obitelji gdje je red malo imaginaran pojam i on jednostavno ne vidi... i znam da ne folira nego stvarno ne kuži...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 11:26   #39
baja, tak je i kod mene što se muža tiče...svako jutro zateknem svinjac u kuhinji, jer on ide puno kasnije spavati od mene, pa si popije još par kava, pa nekaj prigrize...i naravno, ne spremi iza sebe ništa, to čeka mene ujutro..
ja pospremam dok mali spava. i baš me briga, više me ne dira nered..ja to zovem kreativni nered
igračke su razbacane, , ali mi je najvažnije da nije prljavo, jer skoro svaki dan čistim podove..
ali da imam više djece, ne znam kak bi...prišarafila bi muža da mi pomogne..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 11:55   #40
Quote:
traxdata kaže:
...prišarafila bi muža da mi pomogne..
ma prišarafim ja svog... uspostavimo neki poredak...npr. njegovo je da prebriše podove nakon što ja vratim gomile stvari na njihova originalna mjesta... i onda mi on nedavno kaže da se zimi podovi ne moraju brisati svaki tjedan
baja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.