Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2008., 12:46   #21
Talking

Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
ja ti isto mogu samo preporuciti da idete po noci. mislim, ovisi o kakve bebe su. nase dvije cure nemogu docekat, pa mi je voznja u autu horor. a po noci nema problema. trebas dobra sjedala za djecu, da mogu komotno lezati.

sretno!
E hvala ti,vidim da i ti zivis u Njemackojbas sam jucer trazila kolica za bebe i vidim da svi ovdje nose tek rodjene bebe u one male autosjedalicene znam meni to nekako rano za tek rodjenu djecu ali kad budemo pogotovo putovali morat cu ih u ono stavitijadne moje bebe hoce li se iskriviti u onome jer mislim da ono skroz lezeci polozaj nije
Florena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 12:55   #22
Imas tema o autosjedalicama... Malo istrazi...
U tim jajastim as se bebe mogu voziti max 2h dnevno!
Dok u kosarama nije preporucljivo.. Radi sigurnosti, naravno...

Zato sam ti I rekla radije avion......
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 13:12   #23
Svaka cast na odvaznoj zamisli, ali ja ti preporucam da pricekas dok rodis pa vidis kako ces se uopce snaci s 2 bebe, a tek onda razmisli o tako dugom putovanju.
Osobno, mislim da bi to bilo mucenje i za tebe i za bebe: predug je to put, ljeti je vruce (cak i da imas klimu i da idete nocu). Bit ces sigurno ionako neispavana, a u autu i jos s 2 bebe, bit ce skuceno i bez komocije.
Vidjet ces hoces li dojiti ili hraniti na flasicu. Ja sam npr. izdajala mlijeko pa mi je bilo koma i 4-5 sati do mora, jer sam svako malo tih prvih mjeseci imala mastitis. Kad sam uspijela s dojenjem, mali je cicao oko 30-40 min (a opet imas i beba koje cicaju 10 min). Uzmi u obzir i da se beba ne doji/hrani u autu koji vozi. Jos ako pomislis da bebonja jede svakih cca 2-4 sata, i da se neke bebe pokakaju nakon svakog hranjenja.... onda bi to vase putovanje trajalo puno duze. Vidjet ces i hoce li ti bebe biti mirne ili ce biti mali drekavci (svekrva mi je pricala da je moj muz kao beba od nekoliko mjeseci vristao na putu od zagreba do mora da su mislili da ce im bubnjici popucati ).
Sad kad citam sto sam sve napisala, ispalo je kao da hocu nekoga uplasiti. Nije mi to namjera, samo sam ti htjela dati do znanja o kojim sve stvarima treba voditi racuna, jer meni su misli o bebama i mojem snalazenju s njima dok sam bila trudna bile malo drukcije od stvarne situacije

Sretno!
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 14:03   #24
Quote:
Florena kaže: Pogledaj post
E hvala ti,vidim da i ti zivis u Njemackojbas sam jucer trazila kolica za bebe i vidim da svi ovdje nose tek rodjene bebe u one male autosjedalicene znam meni to nekako rano za tek rodjenu djecu ali kad budemo pogotovo putovali morat cu ih u ono stavitijadne moje bebe hoce li se iskriviti u onome jer mislim da ono skroz lezeci polozaj nije
pa od kud si ti? ja sam iz münchen-a.
ovako, ako uzmes baby-schale sa verkleinerer nece biti problem. onda i glava ne klimat sim-tam. naravno da trebas takvu stvar na pocetku (ja valjda nisam dobro napisala).
i stvarno, ako bilokak moguce idite preko noci.
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 20:12   #25
Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
pa od kud si ti? ja sam iz münchen-a.
ovako, ako uzmes baby-schale sa verkleinerer nece biti problem. onda i glava ne klimat sim-tam. naravno da trebas takvu stvar na pocetku (ja valjda nisam dobro napisala).
i stvarno, ako bilokak moguce idite preko noci.
Evo me,joj cijeli dan u gradu znas koliko sam kolica za dvojke trazila i preogromna su he heJa zivim u Mannheimu a inace iz Imotskog sam,a ti?
Florena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 20:37   #26
Meni i dalje nije jasno zašto ne razmišljaš o avionu?

Zašto se mučit autom?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 20:40   #27
Quote:
Florena kaže: Pogledaj post
Evo me,joj cijeli dan u gradu znas koliko sam kolica za dvojke trazila i preogromna su he heJa zivim u Mannheimu a inace iz Imotskog sam,a ti?
ma ja sam rodena u münchenu. a moji roditelji su porijeklom iz slavonije.
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 20:44   #28
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Meni i dalje nije jasno zašto ne razmišljaš o avionu?

Zašto se mučit autom?
ja neznam kakva je veza mannheim-imotski. ali ako bih ja isla avionom, trebam sat vremena do zracne luke, plus sat koji se treba tamo ranije biti, plus sat letjenja do zg. a onda dalje bi morala s autobusom i onda dalje drugim autobusom. a to sa dvoje male djece? a kad bi stigla u selo gdje mi baka zivi, bez auta nikud nemozes. mogla bih si posuditi u zg auto, ali taj treba imati dva sjedala za djecu. tako da mi se to bas ne cini puno bolje.

a naravno je to i skupljije.
ali kazem, mozda je veza mannheim imotski bolja.
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 21:09   #29
Thumbs up

[QUOTE=patka1973;12356572]ja neznam kakva je veza mannheim-imotski. ali ako bih ja isla avionom, trebam sat vremena do zracne luke, plus sat koji se treba tamo ranije biti, plus sat letjenja do zg. a onda dalje bi morala s autobusom i onda dalje drugim autobusom. a to sa dvoje male djece? a kad bi stigla u selo gdje mi baka zivi, bez auta nikud nemozes. mogla bih si posuditi u zg auto, ali taj treba imati dva sjedala za djecu. tako da mi se to bas ne cini puno bolje.

a naravno je to i skupljije.
ali kazem, mozda je veza mannheim imotski bolja.[/QUOTE

Kad idem avionom idem iz Stuttgarta do kojeg mi treba sat i pol,zatim iz Stuttgarta za Split autobusom,al sad imat cu malu djecu pa je to nemoguce.Mislim bolje je sto avionom iz Stuttgarta do Splita imam sat i pol letenja al opet iz Splita za Imotski to je "scheiße".a nemam ti pojma samo znam da ljeti hocu dole.
Florena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 21:17   #30
Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
....
Kako god vi kažete!

Želim vam što manju gužvu na Kapeli i Sv.Roku..... Sretno!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 21:26   #31
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Kako god vi kažete!

Želim vam što manju gužvu na Kapeli i Sv.Roku..... Sretno!
U dva sata po noci guzve u maloj kapeli i sv.roku nece biti.Putujem tako vec 3g.po noci a tko putuje po danu te guzve su za ocekivati...
Florena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 21:56   #32
mi zivimo na relaciji zg-francuska, grad na la manchu, blizu nam je london. kad je imao 4 mj krenuli smo autom, 1000km prvi dan, prespavali u strasburgu i onda sutradan jos 1000km. sve si dobro pripremi, ako ces dojiti super lakse je, a ako neces, termosica, u njoj zagrij vodu, prah razdijeli po dozama. na svakoj pumpi imas za presvuci dijete. ja namjerno nisam htjela ici po noci, jer sam htjela da mali po noci se fino ispruzi u normalnom krevetu i odmori, da ne mijenja ritam. pripremi nekoliko zanimljivih igracaka koje im neces pokazati sve do u toku putovanja da im bude zanimljivo. pa vadi jednu po jednu, ne sve odjednom. pripremi zivce, jer ce oni kad god im se prispava kenjkati, tuliti, plakati a vi se necete moci zaustavljati kad god to njima pase. na kraju ce zaspati. zaustavljajte se svaka 2h, obavezno, ja sam malog tad i budila i razgibavala. nije dobro da predugo budu u tom polusjedecem polozaju. s nama je isao i pas, sta da ti pricam, na svakom stajanju nahrani i njega, izvedi, da piski, kaki, voda itd. racunaj da ce svako stajanje trajati bar 1h. na kraju kad sve prodje tek onda skuzis da je to za djecu bio macji kasalj a vas kao da je vlak pregazio.pogotovo sto su tako mala pa ni ne kuze puno, sto su starija sve je teze. sretno!
__________________
sve je istina
body is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 00:01   #33
Ja isto imam namjeru na put s bebačom, naravno ako sve dobro prođe. MM je u Francuskoj i jedina opcija koja dolazi u obzir je avion. Ako sve bude uredu mislim putovati kada bebač napuni 2mj, i to avionom Krk-Stuttgart a tamo će nas čekati tata i imamo još dva sata do Strasbourga. Ne znam, mene je malo frka takvog puta ali nadam se da će bebač biti dobro i da ćemo sve uspješno preletjeti i proputovati
Tebi puno sreće s tvojim blizancima
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 20:53   #34
Prvo putovanje sa bebicom

intersuje kad beba moze da putuje?npr,novorodjence sa 2 tjedna ili manje na kracu destinacije oko 3 sata autom.
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 21:01   #35
pa može odma putovat...iz rodilišta na put oko svijeta
ok, šalim se....

moj je imao 4 dana kad je putovao 2 sata (trajektom i autom) - iz rodilišta.

a "pravo" putovanje od 4 sata sa 3 mjeseca na relaciji ST-ZG (spavao u AS, 2 puta stali da ga podojim i sve pet)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."

Zadnje uređivanje SaveAss : 06.06.2008. at 22:07.
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 21:01   #36
Pa može...ja sam sa svojom putovala kad je imala mjesec...Čak mi je bilo i lakše jer ona fino spava ...a sad sa 2 i pol godine,stalno pita jesmo li stigli(tj.hoce van)
izgubljena U prijevodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 21:26   #37
mi smo prvi put putovali s bebom kad je imala 2 mjeseca, put je trajao 2 sata...uglavnom je spavala, al je taj dan bila sva nervozna navečer, a i nije bila u svom okruženju
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 21:42   #38
moj je imao tri mjeseca kad je prvi put išao na put (ne računam sat vremena iz bolnice kući) koji je trajao oko 4 sata. Nebi ni išli da ja nisam morala u bolnicu u Zagreb (to je već druga priča). Ugl spavao cijelo vrijeme. papao prije puta i taman ogladnio kad smo stigli.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 08:09   #39
MOja se rodila u bolnici koja je 4 sata udaljena od nase kuce pa smo se 4. dan vozili doma i sve je bilo OK.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 08:59   #40
Mi smo putovali prvi put s Marinom kad je imao 2 mjeseca i 3 dana, put trajao 2,5 sati, stali jednom da se protegne iz autosjedalice. Inače, cijeli je put prespavao. Kad bi takav bio doma...
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.