Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2011., 21:03   #41
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
A kakve pripreme su to u pitanju? Financijske??
Moj malac ce sad 4. mjeseca, mislim ga krstiti u 6. mjesecu i jos nisam pitala kumove uopce . S time da cu sve JA i samo JA financirati.... tak da ne kuzim kakve pripreme su to u pitanju? Ja sam bila vjencana kuma pa se nisam pripremala heheeh... nemoj se ljutiti al bas sam se od srca nasmijala "pripremi"

mi smo kumu javili da ce bit kum 15 dana prije nego smo dosli u hr i 17 dana prije krstenja. samo smo mu rekli, to ti je tad i tad i gotovo
 
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 22:51   #42
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
nije mi ovo baš jasno?
tvoj dečko? otac djeteta ili?
Omg pa moj dečko će biti kum...
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 22:52   #43
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Samo on bar kod nas,jer da se pišete oboje morate biti vjenčani u crkvi.
Ok hvala na odgovoru
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 22:56   #44
Quote:
Mala18 kaže: Pogledaj post
Omg pa moj dečko će biti kum...

ja skontala da će TVOJ dečko biti kum TVOM djetetu
pa sam ostala malo

samo će on biti upisan kao kum, jer niste vjenčani
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 11:02   #45
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Ma svejedno je da li je musko ili zensko, osim ako to ne propisuju neki narodni obicaji za koje neznam .
Ma zato i kazem iako sam cula da vecina ljudi misli da ako je muska beba treba biti kum i obratno.. To mi je tako bezveze
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 11:14   #46
Kakve veze imaju bračni parovi s kumstvom osim ako ih niste sami izabrali za kumove?
Mislim na to upisivanje muža ispod i sl.

Krsni kum/a je dovoljan jedan bilo kojeg spola (bitno je samo da je katolik), a može ih biti i dvoje nevezano jesu li par ili se ne znaju uopće.
Mm ima samo kuma, ja imam kuma i kumu koji nemaju veze jedno s drugim.
Naše dijete ima oboje, kuma mog brata i kumu moju prijateljicu.
Pink touch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 16:57   #47
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post

ja skontala da će TVOJ dečko biti kum TVOM djetetu
pa sam ostala malo

samo će on biti upisan kao kum, jer niste vjenčani
Hehehe
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:09   #48
Quote:
Peky kaže: Pogledaj post
nikad nije prerano, ja si čak mislim da je bolje ljudima reći ranije da se znaju pripremit...
Quote:
zlatna ivkica kaže: Pogledaj post
mi smo pitali frendove (bracni par) za sina dali bi bili kumovi i to negdje u 5. mjesecu trudnoće, ipak se trebaju pripremiti za to..
Quote:
*zlata* kaže: Pogledaj post
Npr. u mom rodnom kraju je običaj da kumovi idu po bebu i mamu u rodilište, zajedno sa ocem djeteta (naravno ako im se kumstvo najavi unaprijed). Zatim se podrazumijeva da kumovi kupe neki veći poklon za rođenje djeteta (kolica, autosjedalicu, krevetić ....), pa kada su krstitke kumovi kupuju još zlatninu, oblekicu za krštenje, tortu i daju "pod glavu" (kovertu sa novcima). I to se tako u tom kraju podrazumijeva.
Quote:
damafia25 kaže: Pogledaj post
eh da,mi smo imali i tužnu priču,ili bolje da velim ružnu priču oko kumstva,
naime kad smo molili jedne "prijatelje" da budu kumovi oni su to odbili uz napomenu da su u fin. krizi

ne znam, ja nisam tražila da mi kupe ne znam kaj, već daodnesu moje dijete pred oltar i da ga drže dok ga svećenik polijeva(krsti)

osjećala sam se odvratno i uopće mi više nije bilo ni do krštenja, niti ničega.......ko da moje dijete nije bitno niti vrijedno
Vidiš da se ponegdje očekuje da se potroši određena količina novca.

Što su rekli kad si im objasnila da ne želiš nikakav poklon, nego da se ozbiljno i savjesno pobrinu za vjerski odgoj tvog djeteta i pomognu tebi i mužu u odgoju dobrog malog katolika, utjecajem i vlastitim primjerom?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 18:01   #49
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Vidiš da se ponegdje očekuje da se potroši određena količina novca. : )

Što su rekli kad si im objasnila da ne želiš nikakav poklon, nego da se ozbiljno i savjesno pobrinu za vjerski odgoj tvog djeteta i pomognu tebi i mužu u odgoju dobrog malog katolika, utjecajem i vlastitim primjerom?
Kojim vlastitim primjerom

netko je napisao da je bolje da oni nisu kumovi, što je i istina i na žalost tek sam sad shvatila(prekasno,ali..) kakvi su to ljudi i da im je novac jako bitan,mislim svima je važan, ali toliko,mislim da ne!

Kad smo im rekli da ih želimo zbog dugogodišnjeg prijateljstva a ne poklona, oni su opet odbiti i izvlačili se na novac,e pa to nam je bilo dosta da takve ljude više uopće ne želim ni u svojem, a ni u životu svoje djece
i da jedno prijateljstvo je prekinuto
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 18:05   #50
Quote:
damafia25 kaže: Pogledaj post
Kojim vlastitim primjerom
Pa za kumove biraš ljude koji vlastitim primjerom uče dijete životu u vjeri.

Nego, kako je to izgledalo?

"Ne želimo da išta kupite."
"Nemamo novaca."
"To je u redu, ne želimo da išta kupite, prijatelji ste nam i želimo da budete kumovi našem djetetu jer ste dobri katolici i želimo da baš vi s nama sudjelujete u njegovom odgajanju."
"Nemamo novaca."
"Ne treba vam novac."
"Nemamo novaca."
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 22:38   #51
Pozz svima
Evo,zanima me vase misljenje. Naime,trebamo krstiti dijete i imamo "problem" sa odabirom kume tj. u nedoumici smo.
Prije xx vremena smo rekli frendici da ce biti krsna kuma limacici (prijateljstvo nam je bilo prekinuto na duze vrijeme i kad smo se napokon ponovo nasle,pokusale smo vratiti isti zar prijateljstvu i u tom zanosu smo joj to rekli,međutim to nije to,prekid je ipak ostavio trag,iako smo u kontaktu i tu i tamo se vidimo).
A s drugom frendicom smo si puuuuno bolji,cesto se cujemo i vidimo,puno mi je pomogla iza poroda i tak.
I sad smo u nedoumici. Dobili smo savjet da uzmemo nekog treceg tak da se nitko kao ne uvrijedi .
Sto bi vi napravili?
__________________
04.12.2010. Zvrk 1
01.01.2014. Zvrk 2
Ines Zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 07:52   #52
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pa za kumove biraš ljude koji vlastitim primjerom uče dijete životu u vjeri.

Nego, kako je to izgledalo?

"Ne želimo da išta kupite."
"Nemamo novaca."
"To je u redu, ne želimo da išta kupite, prijatelji ste nam i želimo da budete kumovi našem djetetu jer ste dobri katolici i želimo da baš vi s nama sudjelujete u njegovom odgajanju."
"Nemamo novaca."
"Ne treba vam novac."
"Nemamo novaca."
pa recimo upravo tako
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 07:59   #53
Quote:
ines zizi kaže: Pogledaj post
Pozz svima : )
Evo,zanima me vase misljenje. Naime,trebamo krstiti dijete i imamo "problem" sa odabirom kume tj. u nedoumici smo.
Prije xx vremena smo rekli frendici da ce biti krsna kuma limacici (prijateljstvo nam je bilo prekinuto na duze vrijeme i kad smo se napokon ponovo nasle,pokusale smo vratiti isti zar prijateljstvu i u tom zanosu smo joj to rekli,međutim to nije to,prekid je ipak ostavio trag,iako smo u kontaktu i tu i tamo se vidimo).
A s drugom frendicom smo si puuuuno bolji,cesto se cujemo i vidimo,puno mi je pomogla iza poroda i tak.
I sad smo u nedoumici. Dobili smo savjet da uzmemo nekog treceg tak da se nitko kao ne uvrijedi :ne zna:.
Sto bi vi napravili? :rolle yes:
Da sam na tvom mjestu odabrala bi ovu drugu frendicu koja je bila uz mene ali samo kumstvo,po mojem neće ti vratiti stari žar prijateljstva
možda ćete se viđati češće (rođendani i druge proslava,općenito zbog djeteta),ali opet i ne mora biti tako. Ti vjerojatno sad imaš neki drugi krug prijatelja, a sigurno i ona, da nekad ste bile super, ali to je bilo nekad

Po meni to kumstvo je izgubilo svoju pravu bitna žalost sve je to više manje postala neka obveza, a ne zadovoljstva

Svaka čast na izuzecima
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:44   #54
pozdrav ekipica!

uskoro cu bit krsna kuma jednoj muskoj bebici.
ovo mi je prvo kumstvo uopce i sad me muci pokon..... zlatni nakit se najvise poklanja jel da? a to mi je nekao staromodno......uf....stvarno ne znam....i onda sta mozes muskom kupit od nakita uopce?? da kupujem robicu to opet nije nesto sto ce mu ostat. novac mi je glupo.....stvarno ne znam.
sta vi poklanjate ili dobijate u takvim prilikama?
__________________
<3 Best thing about me is you <3
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:52   #55
muškom možeš kupiti neki ukusni kančić s križem od bijelog zlata ili narukvicu, ako ideš na nakit
možeš kupiti neki zlatnik ili slično
sliku (popularni su anđeli elle svilan svalina)

mojoj je kum, u dogovoru s nama, otvorio policu osiguranja i platio prvu godinu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 16:12   #56
mi smo dobili sliku anđela(nije od elle svilan), predivna je.
uz to dobio je novce, tortu i stariji brat male legiće(da ne bude ljubomoran).

ja sam jednom bila krsna kuma,dečku, i isto sam poklonila novce, tortu i odjeću .(zlato više nitko ne želi, bar za dečke).

svojevoljno (nije me nitko tražio) sam napravila par vrsti kolača, mami donijela buket cvijeća i platili smo svećeniku nakon obreda 100 ili 200 kn.
__________________
L. 10.02.2005
L. 18.08.2009
dudolinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 19:56   #57
Quote:
Mani83 kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipica!

uskoro cu bit krsna kuma jednoj muskoj bebici.
ovo mi je prvo kumstvo uopce i sad me muci pokon..... zlatni nakit se najvise poklanja jel da? a to mi je nekao staromodno......uf....stvarno ne znam....i onda sta mozes muskom kupit od nakita uopce?? da kupujem robicu to opet nije nesto sto ce mu ostat. novac mi je glupo.....stvarno ne znam.
sta vi poklanjate ili dobijate u takvim prilikama?
ja sam kumiću kupila za krstitke hranilicu (pitala sam kumu sta želi za malog da kupim), i manju košaru punu baby proizvoda..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 20:43   #58
Quote:
Mani83 kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipica!

uskoro cu bit krsna kuma jednoj muskoj bebici.
ovo mi je prvo kumstvo uopce i sad me muci pokon..... zlatni nakit se najvise poklanja jel da? a to mi je nekao staromodno......uf....stvarno ne znam....i onda sta mozes muskom kupit od nakita uopce?? da kupujem robicu to opet nije nesto sto ce mu ostat. novac mi je glupo.....stvarno ne znam.
sta vi poklanjate ili dobijate u takvim prilikama?
super poklon je npr.guralica, hranilica, tricikl ako se ima financ.mogućnosti, neka didaktička igračka tipa psić sveznalica ili telefon ili gusjenica sveznalica, a za uspomenu križić od bijelog zlata, to je moj mali dobio od kume. jer križić će uvijek moći nositi na lančiću kad odraste.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 20:51   #59
hvala cure!!!

bas sam sad malo pogledala te andjele od elle s. i mogu rec da upoce nije losa ideja!!! samo je puno veci izbor zenskih andjela nego muskih!

Lali Puna--ako nije problem mozes rec koliko je to platio? tu prvu godinu? to mi se cini odlicno al se bojim da ispadne puno para
__________________
<3 Best thing about me is you <3
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 09:51   #60
Quote:
Mani83 kaže: Pogledaj post
Lali Puna--ako nije problem mozes rec koliko je to platio? tu prvu godinu? to mi se cini odlicno al se bojim da ispadne puno para
mislim da je tisuću i nešto kuna, ali možeš izabrat hoćeš li platiti odjednom ili u mjesečnim rata po cca 100 i nešto kuna
ALI to moraš dogovoriti s roditeljima jer ti platiš prvu godinu, a oni bi onda trebali nastaviti plaćati sljedećih 17
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.