Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2005., 00:12   #201
Pozdrav.
1.
Serenellian:

Quote:
Dragi moji bošnjaci i muslimani, ako ja čvrsto vjerujem da je Isus Krist Sin Božji i Vječna Riječ Očeva, "svjetlo istinsko koje prosvjetljuje svakog čovjeka" i jedini posrednik između Boga i ljudi i Bog sam, što drugo mogu smatratrati da je Islam ako ne Laž i Zlo? Oko temeljnih istina i principa ne može biti tolerancije! Pa pogledajte što je sve taj vaš "prorok" nalagao o Kristu?
Nista on nije nalagao a niti rekao iz svoje glave, vec mu je to objava od Uzvisenog Boga, a vas je problem sto ste izmjenili svoju vjeru pa nalagali vi nesvjesno na Bozijeg Poslanika Isa´a, alejhis-selam, kojeg mi volimo i cijenimo.

Jedni ga napadaju i psuju, sto je lijeva krajnost, jedni ga uzimaju za bozanstvo i pripisuju mu ono sto nije, te tako idu u drugu krajnost, a ovaj ummet - muslimani, ne ide ni u jednu ni u drugu krajnost vec sredina, zato je islam srednji put, pa Isusa vole, postuju, ne psuju ga jer bi to po islamu bili nevjerstvo, pa ne proglasavaju covjeka bogom, itd. vec kazu kako im je i objavljeno da je on Boziji Poslanik.

A sta ti mislis, zasto je Muhammed, sallallahu ´alejki ve sellem, uopce priznao Isusa kao Bozijeg Poslanika ? Zasto nije ga jednostavno zaboravio ili rekao i ono sto vi DANAS vjerujete ? Zasto bas da se razlikuje ? Odgovor na to bi ti u mnogome cemu mogla dati Biblija.

Quote:
http://bibleprobe.com/muhammad.htm
La havle ve la kuvvete illa billah ( nema snage ni moci osim kod Allaha )

Quote:
1. Zašto Islam tako striktno zabranjuje bilo kakvu misionarsku djelatnost Crkve u čisto muslimanskim zemljama? Nije li to strah od Istine?
Zabranjeno je hodati medju masama ljudi koji su mnogi slabo upuceni u vjeru i pozivati u zabludu a to je krscanstvo i crkva, ali nije zabranjeno sazvati raspravu pred svim ljudima i da slusaju debatu islamskih ucenjaka i krscanskih misionara pa da cuje narod sta je istina. Inace, tesko je muslimanu objasniti trojstvo, odnosno tesko je to krscanu objasniti i jednostavno ni on sam ne moze ti objasniti jer mu je nejasno i u dubini duse to mu ne lijeze na srce, zato sto to nije istinsko pravo vjerovanje koje je poslato od Boga.

Quote:
2. Kako je moguće da "prorok" Božji kaže ovakvu rečenicu: "Ako tko promijeni svoju Islamsku vjeru, ubijte ga!" a s druge strane: "Nijedan musliman ne treba biti ubijen ako ubije Kafira (nevjernika)"?
Mozda nisi znao da hadisi su takodje objava od Boga, tj. ono sto je govorio Boziji Poslanik Muhammed, a.s., ali ima i hadisa koji nisu vjerodostojni, autenticni, koji su izmisljeni i oni su kao takvi i oznaceni da nisu vjerodostojni ( da´if - slabi ), tako da se oko toga islamska ulema podjelila, da li se ubija ili ne onaj ko ubije od muslimana nevjernika, a ako pogledas kur´anski ajet kako govori Allah da onaj ko ubije nekoga koje ni kriv ni duzan ( ne spominje se musliman, vec uopce ljudi ) - dalje kaze kao da je poubijao sve ljude na Zemlji...itd. Zbog toga citam neki dan misljenje islamske uleme koja na osnovu Kur´ana i sunneta donosi zakljucak da se vrsi takodje kazna i nad muslimanom ako ubije neduznog nemuslimana.

A kako moze jedan "bog" ili "boziji sin" da sam sebi kontrira:


Za Isusa se kaže da je jedino rođeni sin Božji. (Ivan 3:18.) Nakon toga: ...Isus mu odgovori: "Prva od svih zapovjesti je: čuj Izraele: "Gospod naš Bog je jedan Gospod: ti voli gospoda svog Boga svim svojim srcem i svom svojom dušom i umom i svom svojom snagom; ovo je prva zapovjest".... I književnik mu reče: "Dobro gospodaru, rekao si istinu: jer postoji JEDAN BOG i nema nikog drugog mimo Njega." (Marko 12:29,30,32)

Pa ovo: I on ispruži ruku prema svojim učenicima i reče: "Gle moja majka i moja braća! Jer, ko god bude vršio volju mog Oca koji je na nebesima, taj je moj brat i sestra i imajka." (Mattej 12:49,50)

I najzad ovo: I on ispruži ruku prema svojim učenicima i reče: "Gle moja majka i moja braća! Jer, ko god bude vršio volju mog Oca koji je na nebesima, taj je moj brat i sestra i imajka." (Mattej 12:49,50)

Da bi na kraju Isus rekao ovo: "Otac je veći od mene". (Ivan 14:28.) "I oni slaviše Boga govoreći da je se među njima podigao veliki prorok." (Luka 7:16, 9:8, 9:19)... "I oni mu rekoše o Isusu iz Nazareta koji je bio močni prorok doista i riječ ispred Boga". (Luka 24:19)

"Mi znamo da si ti učitelj došao od Boga". (Ivan 3:2)

"Onda ti ljudi, kad vidješe čudo, rekoše: "Ovo je uistinu taj prorok koji je trebao doći na svijet." (Ivan 6:14, 7:4).


Quote:
3. Imate u vašem Kuranu 99 kojekakvih epiteta za Alaha, a s druge strane nigdje se ne spominje Alahova ljubav prema čovjeku? Kakav je to Bog?
Nigdje ne spominje se ljubav ? Zar nikad nisi citao ove uzvisene ajete iz casnog Kur´ana:

"... i dobro cinite, Allah, zaista, voli one koji dobra djela cine." ( El-bekare, 195. )

"...i budite pravedni; Allah, zaista pravedne voli. " ( El-Hudzurat, 9. )

"Sve dok se oni ugovara budu pridrzavali, pridrzavajte se i vi, jer Allah zaista voli pobozne." ( Et-tevba, 7. )

"Allah zaista voli one koji se cesto kaju i voli one koji se mnogo ciste." ( El-bekare, 222. )

"... pa, Allah ce, sigurno, mjesto njih dovesti ljude koje On voli i koji Njega vole." ( El-Maide, 54. )

"Allah voli one koji se na Njegovu putu bore u redovima kao da su bedem cvrsti." ( Es-Saff, 4. )

"Reci: ´Ako Allaha volite, mene slijedite, i vas ce Allah voljeti i grijehe vam oprostiti!´- a Allah prasta i samilostan je." ( Alu-Imran, 31. )

itd.
Bosnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 00:13   #202
Nastavak, 2.

Quote:
4. Vaš "prorok" ne samo da je imao nevjerojatan seksualni apetit, pa je znao u jednoj noći spavati s 11 žena, nego je bio i pedofil: Ajša je imala samo 6 godina kad ju je ugrabio a 9 kad je "konzumirao" brak!? (sve ovo prema Sahih Al-Bukhari, knjizi koju smatraju "najautentičnijom knjigom poslije Kurana")
Aisa, neka je Allah s njom zadovoljan, postala je jedna od najucevnih zena i ucenjaka mozemo slobodno reci u historiji islama i muslimanki. Aisa, radijallahu ´anha, je sklopila sa Poslanikom, a.s., brak kad je imala 9. godina, no, da li se ikad zapitas odakle nesto ovako ? Zar je moguce da od toliko godina bude u braku ? Prijasnje djevojke nisu kao danasnje, komsija, vec je Aisa bila punoljetna - znaci imala je menstruaciju ili prvo mjesecno pranje sto je oznacilo njeno punoljetstvo a kad to zensko dobije onda se moze udavati.

Da li se ikad zapitas sto nije bilo nikakvih oko toga petljanije medju narodom ? Nigdje kako znam ne stoji da je o tome neko raspravljao u to vrijeme pa ni poslije, a zasto ? Pa nije sigurno to bio jedini slucaj, jer Aisa nije bila dijete, vec punoljetna cura/djevojka, a ne pitas se odakle to da se ni njen otac - Aisin, Ebu Bekr, radijallahu anhu, nije bunio ? Mislis da ne bi da je bila dijete samo onako kako mi to danas zamisljamo djevojcice od 9. godina ?! Pamet treba ukljuciti malo, a ne pustiti je na ispasu.

Quote:
5. Bludnik kakav je već bio, zgodno si je u Kuranu ostavio prostora za svoju požudu: "Sve udane žene su ti zabranjene, OSIM onih koje ti padnu šaka, tj. zarobiš" (Kuran 4,24). Jelda je baš bio frajer?
Neuzubillah, Boziji Poslanik nije bio bludnik kako to ti lazes odnosno sa nepromisljanjem govoris. Kao prvo moram da kazem da Kur´an nije izmislio i napisao Muhammed, jer pored toga sto je bio nepismen i nije mogao ga napisati, imas dovoljno dokaza i na temi "Savrsenstvo Kur´ana", od prve stranice pa do negdje oko 65. strane.

Sto se tice citiranog ajeta - tu se navodi sa kim covjek ne smije imati sklopljen brak i ujedno, naravno, sexsualni odnos, pa govori da ne smije se imati odnos sa udatim zenama, osim onim zenama koje budu zarobljene, znaci, koje u borbama budu zarobljene jer zene izgube muzeve i da ne bi bile prepustene same sebi, one pripadnu borcima da bi sa njima zivjele i da bi jednostavno njihove supruge bile, a nisam nigdje zabiljezio odnosno nasao da je neko od muslimana u ovakvom slucaju zarobljene zene tjerao na sexsualni odnos. Jasno se u kur´anskom ajetu kaze da je zabranjeno zeniti - imati odnos sa udatom zenom - osim onom koja bude zarobljena, znaci ako je pusti njen muz ili pogine, i sl. onda ima pravo da ozeni takvu zenu i da ima sa njom odnos, jer ona vise nije udata.

Quote:
6. Ubojstva, silovanja, pljačke i uništavanja koja su "prorok" i njegova svita počinili, sve je to OK ako se radi u ime Islama? (Kuran 8, 67-68)
Ovo su ti ajeti:

67. "Nijednom vjerovjesniku nije dopusteno da drzi suznje dok ne izvojuje pobjedu na Zemlji; vi zelite prolazna dobra ovoga svijeta, a Allah zeli onaj svijet. - Allah je silan i mudar.

68. Da nije ranije Allahove odredbe, snasla bi vas patnja velika zbog onoga sto ste uzeli,..."

Sta ima ovdje nejasno ? Plijen ? Pa svakako da plijen pripada onima koji su pobjedili.

Quote:
7. Nigdje u Kuranu se ljudima ne nudi Spasenje niti se vi tome možete nadati OSIM ako poginete u brutalnom ratovanju za Alaha.
Nigdje u Kur´anu se ljudima ne nudi spasenje ... ? Ovo je po drugi put da kazes nesto o Kur´anu da se ne nalazi sa velikom grjeskom i od sad cemo ovo smatrati lazim na Kur´an sa tvoje strane.

Sta cemo sa slijedecim kur´anskim ajetima ?:

"Bilo da vi dobro djelo javno ucinite ili ga sakrijete ili nepravdu oprostite, - pa, Allah mnogo prasta i sve moze." ( En-Nisa, 149. )

"Neka im oproste i ne zamjere! Zar i vama ne bi bilo drago da i vama Allah oprosti ? A Allah prasta i samilostan je. ( En-Nur, 22. )

itd.

Quote:
Tada vam se u vašem Raju nude djevice. Zanima me samo što ćete kad "potrošite" sve djevice? Ili ih ima beskonačno, tj. dovoljno za svu Vječnost?
Zapele su vam mnogo te djevice za oko jer gledate mnogi povrsinski stvari u islamu i mislite da je samo u Raju uzivanje medju djevicama. Koja nebuloza.
Bosnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 00:14   #203
Quote:
8. Da li vi imate prijatelje ne-muslimane? Onda radite protiv volje Alahove, jer vam on u Kuranu nalaže da ne uzimate Židove i Kršćane za prijatelje, da ih ubijate gdje stignete itd. (Kuran 5:51;
Tacno, ne mogu nam biti prijatelji oni koji se protiv nas bore i koji zele da uguse islam, zar ne ? Zar je neko vama prijatelj koji zeli da unisti vasu vjeru i bogomolje, itd. ? Pokazao se zadnji rat u BiH, gdje se ubijalo i rusilo sve sto je bilo muslimansko ( preko 1200. islamskih objekata ).

Zar ne, rekao si na pocetku svog ovog posta da islam smatras zlim i da je laz ? Pa kako ti neko moze biti prijatelj od njih - od pripadnika te zle vjere i lazne ? Ne moze. Ipak ti ne znas sta se u Kur´anu podrazumjeva pod izrazom " i ne uzimajte krscane i Jevreje za ZASTITNIKE..." A vala ni pod rjecju "prijatelj", jer je poznato da su muslimani vijekovima zivjeli od Spanije do Kine, itd. sa nemuslimanima i nikad nisu zloupotrijebili ovaj izraz i ove ajete koje ti citiras jer se oni ne odnose na ono sto mislis.

Quote:
9:5;
Moras prije nego sto pocnes da tefsiris ( tumacis ) ovaj ajet, znati historiju ovog ajeta zbog cega je objavljen, radi cega, kad - u koje vrijeme, kad se odnosi ovo naredjenje, za koga se odnosi, pod kojim uslovima, itd.

Quote:
29:41)
41. "Oni koji, mimo Allaha, zastitnike uzimaju slicni su pauku koji sebi isplete kucu, a najslabija je kuca, uistinu, paukova kuca, neka znaju! "

Sta je ovdje cudno ?

Oni koji mimo Allaha uzimaju za zastitnike druge, pa se objasnjava sta su... sta je cudno ovdje ?

Ako mislis da se odnosi na nemuslimane da se ne uzimaju kao zastitnici, pa sta je i u tome problem ? Pa evo, muslimani Palestine su bili uzeli i uzimaju za zastitnika UN-e, Ameriku, itd. a ovi ne mare za njih, vec ih ovi dole ubijaju na svakom haman koraku, pa pogledaj primjer BiH, kad .... ma pogledaj najbolji primjer Srebrenice, gdje su muslimani uzeli za zastitnika nemuslimana-krscanina i sta bi ? Ko izdade Srebrenicu ? Zato Uzviseni Bog i upozorava nas da ne uzimamo za zastitnike nikoga osim Njega i vjernika. Nesto je tu cudno ?

Quote:
Vas treba spasiti od takve pogubne, sotonističke religije! Zato budite sretni kad netko stavi takav naslov i potakne vas da bolje promislite svoju vjeru!
Eto, "prosvjetlili" ste nas. Ako bih ja poceo da iznosim istine o vasoj vjeri, i Bibliji, itd. morali bi ste se pokriti po glavi dobrim jorganom, gospodo, zbog toga, ne pljujte pa nece se ni po vasoj religiji pljuvati!

Quote:
Ja sam vrlo često namjerno po internetu tražio kojekakve "dokaze" protiv kršćanstva, nije me uopće strah tu tematiku proučavati, a vas??
Nas ? Super, objasni nam onda ove kontradiktornosti:

Dakle, ako je Biblija knjiga nadahnuta Duhom Svetim kako onda Izaija 36 i 37 ima jednake dijelove kao 2Kraljevi 18 i 19 . (posebno su uzeti počeci Iz 37 i 2Kr 19) Zar je Duh Sveti kada je nadahnjivao Izaiju zaboravio da je taj tekst već nadahnuo u Kraljevima?

[U Jeruzalemskoj Bibliji postoji neki odgovor, ali ja bih vaš, cijenjeni teolozi]

Zašto se tvrdi da je Duh Sveti nadahnuo Evanđelja kada i sam evanđelist Luka u 1:1-2 kaže da će napisati Teofilu sve po redu kako je čuo o onih koji im to predadoše? Dakle nadahnut od ljudi, a ne od Duha?

Kako to da Duh Sveti koji je jedno sa Isusom nije znao koliko točno Isus ima godina kad je počeo djelovati (oko trideset)? Lk 3:23

U 1Ljet 21:1 piše da je Satan potaknuo Davida da prebroji Izraelce, dok 2Sam 24:1 kaže da je to učinio Jahve.

2Ljet 9:25 kaže da je Salomon imao 4000 konjskih jasli, a 2Kr 5:6 tvrdi da ih je imao 40 000.

1Sam 28:6 kaže da je Šaul pitao Jahvu za savjet, ali nije dobio odgovor, dok 1Ljet 10:14 kaže da nije pitao Jahvu.

Mt 21:7 nam govori da su Isusu doveli dva magarca i on ih je uzjahao. Zar Isus radi cirkusku točku jahanja na dva magarca?

Iv 1:18 "Boga nitko nikada ne vidje...", Izl 33:20" "... ne može čovjek Mene vidjeti i na životu ostati." , a Pos 32:31 kaže da je Jakov vidio Boga i ostao živ.



[Pih, ova Jeruzalemska Biblija mi ubija svaku nadu da ću vas zbuniti , sve je objašnjeno, ali bar pojasnite]

I na kraju najbolja stvar: Zar je to krščanski Bog?

2Sam 22:9-13
"Iz nosnica mu dim se diže,
iz usta mu oganj liznu,
ugljevlje živo od njega plamsa.
O nagnu nebesa i siđe,
pod nogama oblaci mu mračni.
Na keruba stade i poletje;
na krilima vjetra zaplovi.
Ogrnu se mrakom kao koprenom,
prekri se tamnim vodama
i oblacima tmastim,
od bljeska pred licem njegovim
užga se ugljevlje plameno."


Pozdrav.
Bosnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 00:32   #204
Budući da u Islamu ne postoji ama baš ništa originalno i da je manje više uspješna kompilacija Židovsta i Kršćanstva; ne razumijem odakle vam drskosti da se uopće referirate na te civilizacije prije nego ste ih ozbiljno proučili. Nadalje, slabo razumijevanje Tore i nepoznavanje njene interpretacije dovodi do mnogih teorijskih i praktičnih problema, za čije prepoznavanje u pravilu muslimani nisu niti dorasli, a čitajući vaše postove niti to očekujem. Ali je Kuran "istina", "objava" i "izvor" mudrosti.

A-a....
Zeev Zion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 00:35   #205
Quote:
Zeev Zion kaže:
Budući da u Islamu ne postoji ama baš ništa originalno i da je manje više uspješna kompilacija Židovsta i Kršćanstva; ne razumijem odakle vam drskosti da se uopće referirate na te civilizacije prije nego ste ih ozbiljno proučili. Nadalje, slabo razumijevanje Tore i nepoznavanje njene interpretacije dovodi do mnogih teorijskih i praktičnih problema, za čije prepoznavanje u pravilu muslimani nisu niti dorasli, a čitajući vaše postove niti to očekujem. Ali je Kuran "istina", "objava" i "izvor" mudrosti.

A-a....
Recimo da je to istina sto kazes, a onda se to isto odnosi i na vas, gospodo, po pitanju Kur´ana, jer ga ne razumijete i ne znate o njemu nista, jos ne znate ni arapski a Kur´an je objavljen na arapski jezik, pa kako ga tumacite ? Kako vi samo znate. To je vasa ´istina´i ´istina´ali sa vase strane. Ona sa islamom i istinom pravom nema nista.
Bosnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 00:41   #206
Jasno je što čemu predhodi, u slučaju Islama je to kašnjenje od oko 2000 godina! u odnosu na Židovstvo; što je daaaaleko od zanemarivog. Dakle: 1. prouči izvor na originalu i sa mjerodavnom interpretacijom, 2. stavi stvari u kontekst = i polako ćeš doći do STVARNOSTI. Do tada šuti o izvorima i ne referiraj na Toru. O.K.?
Zeev Zion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 09:25   #207
Pitanje za Zeev Ciona

Postoji li uopce dobar prevod Tore?
Ako da zamolio bih te za reference.
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 01:03   #208
Quote:
Zeev Zion kaže:
Jasno je što čemu predhodi, u slučaju Islama je to kašnjenje od oko 2000 godina! u odnosu na Židovstvo; što je daaaaleko od zanemarivog. Dakle: 1. prouči izvor na originalu i sa mjerodavnom interpretacijom, 2. stavi stvari u kontekst = i polako ćeš doći do STVARNOSTI. Do tada šuti o izvorima i ne referiraj na Toru. O.K.?




Jasno je sve.

Odgovori na pitanja dolmina.
Bosnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 16:06   #209
Dragim bošnjacima-muslimanima koji sudjeluju na ovim forumima!

Hvala što ste se potrudili odgovoriti na moja pitanja. Nisam imao vremena to prije prokomentirati, ali ću probati sada.



O vašim odgovorima:

--->Na 1. pitanje mi niste uopće odgovorili. Činjenica je da se vi muslimani infiltrirate na zapad kako god hoćete, a fundamentalističke islamske zemlje su 99% muslimanske. Pogledajte npr. "Escape: Human Cargo ", film s Treatom Williamsom, snimljen prema istinitoj priči, kako se provede zapadni čovjek u Saudijskoj Arabiji.

--->Na 2. pitanje izgleda da ni sami niste sigurni da li su vaše predaje istinite ili ne. Je li onda muslimana koji promjeni vjeru treba ubiti ili ne? Niste odgovorili.

--->Na 3. pitanje ste odgovorili, ali ja se ispričavam, zaboravio sam tamo napisati BEZUVJETNA Ljubav. Naš Bog ljubi svoje stvorenje bezuvjetno i uvijek ih u savjesti potiče na obraćanje. Isus Krist je umro na križu za sve, UNAPRIJED.

"Zbilja, jedva bi tko za pravedna umro; možda bi se za dobra tko i odvažio umrijeti. A Bog pokaza ljubav svoju prema nama ovako: dok još bijasmo grešnici, Krist za nas umrije." (Rim 5,7-8)

A vaš Alah uvijek postavlja nekakve uvjete. Slaba je njegova "ljubav" i previše podsjeća na ljudsko poimanje iste.

--->Na 4. i 5. pritanje ste slabo odgovorili i u očima Jedinog Istinitog Boga je on bio bludnik prve vrste kao i svi muslimani koji imaju više žena. A Ajšu je uzeo iz požude, pored svih koje je već imao.

"A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu." (Mt 5,28)

Bošnjak, što se tiče prijevoda, to sam slobodno preveo s engleskog, ali bit je sačuvana. Imaš tamo kod zagora sve puno točnije.

--->Na 6. pitanje vas molim da prijeđete odgovarati zagoru, jer je on toga skupio puno više.

--->Na 7. pitanje opet niste odgovorili. To što Alah tu i tamo oprosti nekome tko mu je po volji, kakve to ima veze sa konačnim Spasenjem? Pa ni sam vaš "prorok" nije bio baš siguran da će se spasiti.

--->Što se tiče 8. pitanja, opet vas upućujem na zagorov post "Pravo lice Islama" pa tamo raspravljajte.

Ali zanimljivo je da baš 9.5 nisi u cijelosti naveo kao ostale citate, nego samo rekao da treba znati kada i za koju svrhu je to napisano. A evo kako glasi:

"Kada prođu sveti mjeseci, ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete, zarobljavajte ih, opsjedajte i na svakom prolazu dočekujte!"

*******

Quote:
Bosnjak kaže:
Nista on nije nalagao a niti rekao iz svoje glave, vec mu je to objava od Uzvisenog Boga, a vas je problem sto ste izmjenili svoju vjeru pa nalagali vi nesvjesno na Bozijeg Poslanika Isa´a, alejhis-selam, kojeg mi volimo i cijenimo.
Kako možete "voliti i cijeniti" nekog za koga tvrdite da je lažov? On je sam za sebe rekao da je Sin Božji! Zašto mislite da Biblija laže po tom pitanju a ne laže o ostalim stvarima koje je on govorio i po kojima ga cijenite kao velikog proroka i "Božjeg Poslanika"?


Evo što je rekao Gospodin naš Isus Krist (koga vi "volite i cijenite") o svome odnosu sa Ocem:

(o Duhu Svetome drugom prilikom )

"Ovce moje slušaju glas moj;
ja ih poznajem i one idu za mnom.
Ja im dajem život vječni
te neće propasti nikada
i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke.
Otac moj, koji mi ih dade,
veći je od svih
i nitko ih ne može ugrabiti
iz ruke Očeve.
Ja i Otac jedno smo." (Iv 10,27-30)


"kako onda vi onome kog Otac posveti
i posla na svijet
možete reći: 'Huliš!'
- zbog toga što rekoh: 'Sin sam Božji!'
Ako ne činim djela Oca svoga,
nemojte mi vjerovati.
Ali ako činim,
sve ako meni i ne vjerujete,
djelima vjerujte
pa uvidite i upoznajte
da je Otac u meni
i ja u Ocu.
" (Iv 10,36-38)
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Serenellian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 16:14   #210
Re: Pitanje za Zeev Ciona

Quote:
dolma kaže:
Postoji li uopce dobar prevod Tore?
Ako da zamolio bih te za reference.
Zna li neko?
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 16:49   #211
Re: Islam kao svjetsko zlo

Quote:
mrav kaže:
»Kad budete sreli nevjernike, a vi ih ubijajte, tako da nad njima nacinite veliki pokolj, i jako stezite putila zarobljenika« (s.47, a.1-10). »Ratujte protivu njih dok u njima ne bude vise iskusenja, dok ne bude drugog bogosluzenja osim bogosluzenja Bogu jedinome.« »Po isteku svetijeh mjeseca ubijajte idolopoklonike svuda gde god ih nadjete, zarobljavajte ih, opsadjujte ih i vrebajte ih u svakoj zasedi, ali ako se obrate (u islam) tada ih ostavite na miru« (sura 9, ajet 5).

kako pravi musliman tumaci ove citate Kurana?

da li je autenticno tumacenje mudzahedina sto mislim da je ili ???
Inače opčenito, jako me je strah ovih ""navodnika"" i riječi pod ""navodnicima"". Nekako se ""navodnici"" zloupotrebljavaju... kao i sve druge stvari.
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 18:35   #212
Postovanje, Serenellian:

Quote:
--->Na 1. pitanje mi niste uopće odgovorili. Činjenica je da se vi muslimani infiltrirate na zapad kako god hoćete, a fundamentalističke islamske zemlje su 99% muslimanske. Pogledajte npr. "Escape: Human Cargo ", film s Treatom Williamsom, snimljen prema istinitoj priči, kako se provede zapadni čovjek u Saudijskoj Arabiji.
Ne budi smjesan Sarenellian, zar nikad nisi cuo za pokrstavanje stanovnika kontinenta Afrike ? Tamo slobodno setaju organizacije krscanske koje pomazu stanovnicima koji ´napuste´islam u materijalnom stanju da bi primili krscanstvo i cak vecina ih primi samo zato sto im ne daju pomoc jer nisu krscani. Ljudi nemaju sta da jedu, nazalost.

Ako si pratio na sarajevskom forumu, mogao si uociti hvaljenje katolika oko ´prelaska´muslimana na krscanstvo u pokraini nekoj u Alziru. Takodje, masovne organizacije koje rade na pokrstavanju mozes ih vidjeti po Afganistanu, Etiopiji, Samoliju, Tanzaniji, Sudanu, Indoneziji - kad im nije uspjela da´wa ( poziv ) onda su poceli nasilno ubijajuci muslimane na istocnom dijelu zemlje, a krscani cine oko 7 % stanovnistva najmnogoljudnije muslimanske zemlje koja broji preko 210 miliona/milijuna stanovnika.

Dakle, dijalog je rjesenje.

Quote:
--->Na 2. pitanje izgleda da ni sami niste sigurni da li su vaše predaje istinite ili ne. Je li onda muslimana koji promjeni vjeru treba ubiti ili ne? Niste odgovorili.
Odgovoreno je, citaj ponovo.

Quote:
--->Na 3. pitanje ste odgovorili, ali ja se ispričavam, zaboravio sam tamo napisati BEZUVJETNA Ljubav. Naš Bog ljubi svoje stvorenje bezuvjetno i uvijek ih u savjesti potiče na obraćanje. Isus Krist je umro na križu za sve, UNAPRIJED.
Malo izvlacenja sad, ha ?

To sto pricas o Isa´a, alejhis-selatu ve selam, je vase vjerovanje, ali ne i nase. Uzviseni Bog voli ljude iako oni grjese, ali voli takodje posebno i one koji grjese pa se kaju pa grjese pa se kaju, a o tome ima hadis da im Bog oprasta grijehe dokle god se oni iskreno kaju.

Quote:
"Zbilja, jedva bi tko za pravedna umro; možda bi se za dobra tko i odvažio umrijeti. A Bog pokaza ljubav svoju prema nama ovako: dok još bijasmo grešnici, Krist za nas umrije." (Rim 5,7-8)
Kako sam vec rekao, Isa´a, a.s., nije umreo za nas , to je vase vjerovanje. Njega je Bog uzdigao Sebi i on ce se vratiti pred Sudnji dan da vam dokaze da ste u zabludi.

Heh, Isus umre za nase grijehe da bi nas iskupio i sad mi mozemo sta god hocemo raditi, neuzubillah, vjerovanja.

Quote:
A vaš Alah uvijek postavlja nekakve uvjete. Slaba je njegova "ljubav" i previše podsjeća na ljudsko poimanje iste.
Lahko je sipati u prazno.

Quote:
--->Na 4. i 5. pritanje ste slabo odgovorili i u očima Jedinog Istinitog Boga je on bio bludnik prve vrste kao i svi muslimani koji imaju više žena. A Ajšu je uzeo iz požude, pored svih koje je već imao.
Parafrizirat cu kur´anski ajet: Pozivao ti njih u istinu ili ne, oni nece vjerovati... jer oni oci imaju ali njima ne vide, oni usi imaju ali njima ne cuju, oni razum/pamet imaju, ali ne razmisljaju...

Quote:
"A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu." (Mt 5,28)
Pa kud ce te vi onda ? Onda je to cisti pakao ?

Imas dosta hadisa od Bozijeg Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, koji govore o obaranju pogleda, a nemoj mi ti ziv bio govoriti o cestitosti krscanstva i njihovi sljedbenika, kad dobro znas u kakvom ste hálu ( stanju ).

Nijedna religija nije tako naredila kao sto je vjera islam, gdje se osujecuje i svaki pokusaj priblizavanju bludu, pa kaze u Kur´anu Uzviseni Bog: O vjernici, obarajte pogled... Ovdje nije receno :" Ne cinite blud", ne, nego "Ne priblizavajte se zinaluku". Znaci, odma obaraj pogled jer covjek ne ide u blud odma, vec prvo pogled, pa osmijeh, pa namigavanje, itd. Znaci, islam to sijece u korjenu.

Quote:
--->Na 7. pitanje opet niste odgovorili. To što Alah tu i tamo oprosti nekome tko mu je po volji, kakve to ima veze sa konačnim Spasenjem? Pa ni sam vaš "prorok" nije bio baš siguran da će se spasiti.
Opet sipanje u prazno. Boziji Poslanik je za svog zivota obecao 10-ci svojih drugova da ce uci u Dzennet, jer mu je to prenio Dzibril od Boga Svevisnjega, a ti sad govoris da on nije bio siguran za sebe. Nemoj ziv bio pricati ovdje viceve.

Sto se tice spasenja, vidim da si toliko ´upoznat´sa Kur´anom, da sam na tvom mjestu ne bih nikad smio uci u raspravu oko Kur´ana.

Kaze Svevisnji u Kur´anu: Reci; `O robovi Moji, koji ste se prema sebi ogrjesili, ne gubite nadu u Allahovu MILOST, Allah ce SVE GRIJEHE OPROSTITI. On mnogo prasta i On je milostiv.

Quote:
--->Što se tiče 8. pitanja, opet vas upućujem na zagorov post "Pravo lice Islama" pa tamo raspravljajte.
Tako je najlakse, zapoceti pa izgubiti tekst a onda prebacivati dalje. Kao i pitanje odnosno odgovor pod brojem 6.

Quote:
Ali zanimljivo je da baš 9.5 nisi u cijelosti naveo kao ostale citate, nego samo rekao da treba znati kada i za koju svrhu je to napisano. A evo kako glasi:
Ja koliko znam, naveo sam samo ono sto si ti trazio, a nijedan ajet nisam naveo van broja-ajeta, kojeg si ti napisao. Zato, malo bolje pogledaj.

Quote:
Kako možete "voliti i cijeniti" nekog za koga tvrdite da je lažov? On je sam za sebe rekao da je Sin Božji!
Heh, gdje je rekao da je ´sin boziji´? U Bibliji ? Pa mi bolan uopce ovu danasnju bibliju i ne priznajemo. To su vas Pavle i dr. izmjenili i nakon razlaza Pavle i Barnabe, Pavle je uveo trojstvo nakon cega je vasa religija napokon i potpuno izasla iz okvira monoteizma.

Sta cemo sa citatima Biblije gdje se govori da je on Boziji Poslanik, pa kasnije bog pa opet kasnije boziji nekakav sin ? Toliko ima kontradiktornosti da se ne bi mogao ni autor biblije snaci. A kako bi mogao kad nije bio jedini koji je isto pisao ?!

Quote:
Zašto mislite da Biblija laže po tom pitanju a ne laže o ostalim stvarima koje je on govorio i po kojima ga cijenite kao velikog proroka i "Božjeg Poslanika"?
U tome je problem sto su kontradiktornosti u Bibliji, a sto nas Kur´an uci da je on Boziji Poslanik i mi tako i prihvatamo, a sve sto se kosi sa Kur´anom i autenticnim hadisima Bozijeg Poslanika Muhammed, mir i spas sa njim, mi kategoricki odbijamo i ne prihvatamo ni najmanji atom od toga.

Dalje, sto si naveo neke citate iz Biblije... pa mozes ih tri dana ovdje navoditi, ali to nije dokaz naricito za nas koji vjerujemo da Biblija je izmjenjena. Ali kad citiramo vam neke citate iz Biblije, mi ih uzimamo da bi vam samo pokazali koliko ima kontradiktornosti u to sto vi vjerujete i ne samo to, vec mi prihvatamo sve ono sto se slaze sa Kur´an i Sunnetom.

Nisi mi odgovorio na moja pitanja sto se tice Biblije... naveo sam ih ispod broja pitanja i odgovora 2. ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?s...5&pagenumber=5

Takodje ni zadnje sto sam naveo.

Budi pozdravljen.
Bosnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 20:57   #213
Quote:
Bosnjak kaže:
Ne budi smjesan Sarenellian, zar nikad nisi cuo za pokrstavanje stanovnika kontinenta Afrike ?... itd
De mi malo opiši stanje "fundamentalističkih" muslimanskih zamalja. Zanimljivo je kako si obišao sve takve. I usporedi ih što se tiče slobode propovijedanja sa zapadom. Što se tiče Afrike, vi kao niste širili svoju "vjeru" tamo?

Quote:
Bosnjak kaže:
Odgovoreno je, citaj ponovo.
I prvi put kad ste "odgovarali" samo ste mutili vodu...

Quote:
Bosnjak kaže:
Lahko je sipati u prazno.
Ponavljam, slaba je i jadna Alahova "ljubav", za razliku od našeg Boga koji je SVE utemeljio na njoj...

Dalje, na činjenicu da je taj vaš "prorok" bludnik ti odgovaraš nekim bezveznim citatom.

O općem otkupljenju i spasenju opet ništa. A to da je "prorok" svojim kolegama u pljački, ubojstvima i silovanjima obećao "raj" nije uopće čudno.

Quote:
Bosnjak kaže:
Nisi mi odgovorio na moja pitanja sto se tice Biblije... naveo sam ih ispod broja pitanja i odgovora 2. ovdje:
Ja sam čitao dosta Kuran, sasvim dosta da se svojim očima uvjerim koliko je to jadna knjiga u odnosu na Sveto Pismo. Svejedno, ne mogu reći da sam stručnjak za Islam i Kuran. Ostavljam ubuduće zagoru da se sa vama nadmudruje, njemu to kako vidim odlično ide i na njegove tekstove nisam baš vidio spremne odgovore s vaše strane.

Ali kad vas muhamedance vidim kako "znalački" citirate Bibliju i upozoravate na "kontradikcije" upravo me uhvati smijeh.

Vaša religija ne samo da je zla u svojoj biti, nego je i toliko pojednostavljena da bi je svaki beduinski ubojica mogao razumjeti. A nama je Gospodin naš Isus Krist, "Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine", objavio kakav je Bog! To što vi ne vjerujete u "Jednoga Boga: Oca, Sina i Duha Svetog" nego u nekog tamo poganskog, beduinskog boga Alaha (koji uopće nije isti Bog kao naš, kako je to htio slagati vaš "prorok"), tu vam ja ne mogu pomoći. Neka vam se Jedini Istiniti Bog smiluje!
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Serenellian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 21:04   #214
Quote:
Bosnjak kaže:
Ako si pratio na sarajevskom forumu, mogao si uociti hvaljenje katolika oko ´prelaska´muslimana na krscanstvo u pokraini nekoj u Alziru. Takodje, masovne organizacije koje rade na pokrstavanju mozes ih vidjeti po Afganistanu, Etiopiji, Samoliju, Tanzaniji, Sudanu, Indoneziji - kad im nije uspjela da´wa ( poziv ) onda su poceli nasilno ubijajuci muslimane na istocnom dijelu zemlje, a krscani cine oko 7 % stanovnistva najmnogoljudnije muslimanske zemlje koja broji preko 210 miliona/milijuna stanovnika.
Zato, hvala Bogu, postoje zemlje gdje se posjedovanje Biblije, a kamoli kakva kršćanska agitacija kažnjava smrću. Saudijska Arabija, na primjer...
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 22:14   #215
Re: Re: Islam kao svjetsko zlo

Quote:
I.L kaže:
Vidi, ja nisam čuo, niti to "sveta krava" TV javlja, da su muslimani, ili Arapi došli u Sjedinjene Države i provodili te zakone??

Ja čitam, vidim i čujem, da - "amerikanci" (čitaj-Kazari) u i nad Irakom i iračkim narodom provode sve ovo što je gore napisano: Ubijaju Iračane nemilice, pale, ruše, "jako stežu putila zarobljenika" Štoviše, vrše i više nego je gore propisano - muče, siluju i ubijaju zarobljenike... na njihovoj zemlji.

Dakle, Sjedinjene Države - su SVJETSKO ZLO! I USA vodi kazarski- nevjernički - - JIHAD protiv - vjernika!
Ako se na ovo doda izjava jedna amerikanke koja nije vrijedna spomena: "We should invade their countries, kill their leaders and convert them to christianity", možemo reći da su ameri jedini pravi muslimani.
 
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 22:05   #216
Pogled na islam

U sukladnosti s da'wom koju Bosanka prakticira po ovom forumu osjećam se dužan postati ponešto anti da'we koja će moći znatiželjnim čitateljima dati drugi pogled na islam.
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 22:07   #217
muhamed pravi "svetac"

Lets start with quotes from the "heavenly" Hadiths and the "ocean of knowledge", Koran.

(Al-Hadis, Vol. 3, p. 137) Abu Sayeed al-Khodri reported that Mohammed was talking to a group of women when he said, "... I see the majority of you will go to Hell." The women asked why, to which Mohammed responded, "You often curse and are ungrateful to your companions." He then told them they had a basic defect in their nature, to which they responded, "How?" Mohammed answered, "Is not the attestation (knowledge and witness) of a women only worth half of a man's? And that is on account of her short intelligence."


This quote really brings out Mohammed's "shining" views on women. He automatically condemns the majority of them to hell. According to him a woman's intellectual capacity is only half that of a man and that is why two women are required as witnesses as compared to one man.

He was so scared of women's intelligence that he said, "a man should not walk between two women" (Al Hadis, Vol. 1, p. 586) as that would mean that the man was taking a risk of being on equal turf according to Mohammed.



(Al Hadis, Vol. 2, p. 692) Ibn Ma`sud reported from the Messenger of Allah who said, "A woman is like a private part (sex organ). When she goes out (walking) the devil casts a glance at her (in lust)."

Well, this clearly gives us an insight into Mohammed's "pure" mind. To him women were nothing but walking vaginas to be used as objects for sexual fulfillment. No wonder he required women to be completely covered from head to toe. He had to have some way to control his lust!



(Koran, 4:34) ...Guard in (the husband's)absence what Allah would have them guard...


This verse is demanding that the women should guard their private parts for the sake of their husbands. Again, this tells us the low opinion that Mohammed held for women-- objects to be used for sexual fulfillment. Nowhere in the Koran or the Hadiths does it say that a man should guard his private parts or abstain from sex in the absence of their wives. A man can even engage in sexual intercourse with young boys/men without much rebuke from Allah. This is supported by the verses stated below:

(Koran 4:15) If two men among you commit indecency (sodomy) punish them both. If they repent and mend their ways, let them be. Allah is forgiving and merciful.


(Koran 4:16) If any one of your women is guilty of lewdness ...confine them until death claims them.


As you can see, for women any sort of sexual exploration is punishable by death. Whereas for a man, any form of perversion is pardoned by the all merciful Allah. Such fairness can only be found in the "holiest of the holiest books", the Koran.

(Koran 4:34) ...As to those women on whose part ye fear disloyalty and ill-conduct, admonish them, refuse to share their beds and BEAT THEM...

Mohammed was an old perverted nutcase. He was so insecure about himself that he thought that showing physical prowess over women would serve as a reminder to him of his manliness. Thus, he encouraged wife beating! In Islam equality between a man and a woman is a far cry. A man needs only to be suspicious to justify the bestial act of beating his wife.



(Al Hadis, Vol. 1, p. 215) Omar reported from the Holy Prophet who said, "No man shall be questioned for beating his wife."


In the very next Hadith a woman complained to Mohammed that her husband beat her while she prayed. Mohammed told her to change her time of prayer or pray shorter prayers so that her husband could get on with the joy of beating her. (Reported by Abu Sayeed al-Kodri, Attest by Abu Daud)

Could Mohammed degrade women any further? If you are asking yourself this question then surprisingly you have not yet grasped the true nature of this "great Prophet" . He allowed the utterly inhuman practice of circumcision for females. In this type of circumcision a girl's clitoris is carved away, so that she may never experience climax during sexual intercourse and her vulva is sewn shut until it is cut open at the time of marriage! Such "great" practices can only be sactioned by Islam-- the religion for all women to embrace!


(Al Hadis, Vol. 1, p. 738) Abul Malih reported that the Messenger of Allah said, "Circumcision is Sunnat (required by Islamic law) for males and optional for females."

OK, enough of looking at the negative side of Islam. Now lets look at the positive side of this religion. Mohammed said that a man before marrying a woman has to pay her a dowry. Surely, as the many devout muslims would say, you can't criticize that. Ah, but they are mistaken, then again, that's not anything new. Read the quote below from Al Hadis.


(Al Hadis, Vol. 2, p. 657) Oqbah-b- A`mer reported that the Messenger of Allah said, "The most equitable of the conditions of marriage is that you should fulfil that (dowry) with which you have made private parts lawful."


So, according to Mohammed and his Allah a man has to pay the woman before he can use her private parts. Which means that the man is supposed to treat his wife as a prostitute by paying her before he gets a legal permit for having sex. This implies that the foundation for marriage in Islam is to provide a man with legal sexual gratification and nothing else matters.



Now, hold on! Doesn't Islam say that prostitution is not allowed? Of course, it does! It's right there in Sahih Muslim Hadith:

(Sahih Muslim Hadith Chapter 619) Selling a cat, selling a dog (unless it is a working dog), and earning of prostitutes(unless they are non-muslims),... are all forbidden.


Here we have a contradiction! But, again, that is nothing new for the Koran. It is full of contradictions. But I digress, a separate article will be devoted to this in the coming weeks.

Back to the dowry issue. Mohammed was not a man who would have people speculate on what he has said. He had to specify what he meant by dowry and specify he did in Al Hadis, Vol. 2, p. 659 (57). He said that, "a handful of barley or dates is enough."



Not only are the wives supposed to be treated as prostitutes, but as prostitutes who only deserve "a handful of barley or dates".
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 22:08   #218
Another quote from the Hadith gives total control of women's lives to men.

(Al Hadis, Vol 2, p. 651) Abu Hurairah reported that the Messenger of Allah said, "No woman shall give a woman in marriage, nor shall a woman give herself in marriage. Verily, the fornicatress is she that marries by herself."


Here Mohammed takes away the right of a woman to choose her husband. She has no right to decide how to live her life. This basic right is snatched away from her and given to a man. Furthermore, this implies that a widow has no final authority over her daughter in Islam.

As if men didn't already have the legal freedom to control and degrade women's lives that they were granted further control to degrade women.

During a Jihad expedition (holy war) Mohammed's men came to him very frustrated. As seen in the quote below:

(Al Hadis, Vol. 2, p. 686) Ibn Masud reported, "We were fighting with the Messenger of Allah, and our wives were not with us. We asked the Messenger of Allah, 'Should we castrate ourselves?' The Holy Prophet forbade us from that, and then he allowed us Muta (temporary) marriage. So, we all married wives for a fixed time (usually three days) for the dowry of a piece of cloth."


Here Mohammed clearly tells the muslims to forget about the prostitutes they had purchased for a handful of dates back home and to have fun with these new victims who come even cheaper. They can be bought and violated for only a piece of cloth. Allah is truly merciful! Praise be to Allah!

In other civilized countries this is called rape--plain and simple. The mullahs happily approve this dastardly deed by quoting from the Koran. (Koran, 5:87): "...Make not unlawful the good things Allah hath made lawful for you." Thus this heinous crime is still committed by muslims as attested by the Indo-Pak war, Arab-Israeli war, Iraq- Iran war, Iraq-Kuwait war, etc.

Sometimes Mohammed's lust was so great that he conveniently forgot all the Koranic verses invented by him and did not have time to come up with an ammendment. One instance of this is noted when he married Safiya, a Jewish girl, after killing her father and her betrothed husband. He did not want to go through the long laborious procedure of finding a sponsor, paying the dowry, sending out invitations, or preparing a wedding feast. In fact, Mohammed skipped over the usual law of waiting until her next monthly was passed. He consummated his "marriage" to her on a sand dune with the blood and gore of Jihad still covering him, even Safiya's father's blood, no doubt. This is another case of rape, but for Mohammed it was just a beautiful marriage sanctioned by the All Perverted Allah!

It is sickening to read the Koran and the Hadiths and the low and inhuman opinion that this so called despicable Mohammed has on women.

(Al Hadis, Vol. 2. p. 638) Abdur Rahman- b-Salem reported that the Apostle of Allah said, "You should marry virgins, and verily they are sweeter in tongue, more prolific in wombs, and easily satisfied with little."

I don't think I need to explain the quote above. It is quite clear. The list of legalized inhuman acts continues on. For example, a man has a right to divorce his wife by uttering the word, "Talaq" only three times, whereas a woman has no such right, a man can have upto four wives. No such "privilege" exists for a woman in Islam. A man may practise sodomy and in fact, it is even encouraged as it is legal in the muslim Paradise. But any sort of lewdness for women is punishable by death.

Some would now think that there is absolutely no hope for women in Islam. How dare you let such a thought enter your filthy mind! May you be roasted in hellfire for thinking this way. Actually, the "all merciful" Allah did tell Mohammed that a woman can enter paradise! How, you may ask? Well, it's quite simple. All she has to do is please her husband--answer to his mating call wherever or whenever he wants and Bingo!, she's got a free one-way ticket to paradise! See how easy it is. She doesn't have to be intelligent, she doesn't have to have a good personality and she need not perform any good deeds. All she has to do is obey and please her husband. That's it! She gets to go to paradise and watch her husband make out with the 72 Houris and 28 young boys-- every woman's dream come true. Is it any wonder that Mohammed's wives fought over him every night? Again, I have listed the quotes below which support my point.



(Al Hadis, Vol. 1, p. 211 (60)) Omme Salmah reported that the messenger of Allah said, "Any female (wife or concubine) who dies while her husband was pleased with her will enter Paradise."


This is clarified in the very next Hadith.

(Al Hadis, Vol. 1, p.211 (61)) Tal qe-b-Ali reported that the Messenger of Allah said, "When a man calls his wife to satisfy his desire, let her come to him though she is occupied at the oven."


(Al Hadis, Vol. 4, p. 172, No. 34) Ali reported that the Apostle of Allah said, "There is in Paradise a market wherein there will be no buying or selling, but will consist of men and women. When a man desires a beauty, he will have intercourse with them."

Notice that all the privileges are granted to men and even though women may enter paradise they do not get 72 male sex bombs and 28 young girls. Shouldn't it be the same for them as well?

One can imagine how Muslims must treat women of other faiths if they treat Muslim women in such a degrading manner. One should not accept much from a religion which dictates how one should piss, fart, and shit!

(Al Hadis, Vol. 2, p. 682-683, No. 106) Ayesha reported that the Prophet of Allah enquired as he was dying, "Where shall I pass tomorrow, where shall I pass tomorrow?" He was hoping it would be me (Ayesha), so his other wives gave him permission to use their turns so he could be with me (Ayesha) until he died.


Picture this, here is a "saintly" old man dying in the arms of his seventeen year old child bride and still fantasizing about which one of his wives to have sex with the next day. How truly divine the Prophet Mohammed (PBUH) was!!
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 23:04   #219
Koja hipokrizija u ove blagdansske dane

Slomi se covjek ziv upiruci prstom i bacajuci kamenje na zlocesto muslimansko dawljenje, na neargumentovanu diskusiju u formi copy-paste i onda nam lijepo pokaze kako se to u stvari radi...

Good one dominice, pokazujes smisao svega
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:12   #220
joj ba dominix

meni se ne dan podnovo tražiti one copy/paste citate koji su pogrešno i zlonamjerno citirani, vjerovatno i ovjde ima nekih "Kur'anskih" citata koji se teško mogu naći u Kur'anu.

da ne kažem da je beze to što se nisi potrudio ni da to prevedeš na jezik koji malo bolje razumijemo

na onom postu su se javljali jedni te isti citati koji su različito prevedeni

neozbiljno!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.