Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 19:08   #121
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ti to ozbiljno?! Tebi je to "pa"?! Dakle nemas nikakve probleme s tim da se sutra u Hrvatskoj osnuje pedofilska stranka i da netko onda legalno tvoje dijete snima na plazi i vrbuje za seksualne odnose, te se zalaze za brakove 60-godisnjaka i 10-godisnjih curica. To je tebi identicno HDZ-u? Ozbiljno?
Ajde dobro...kao sto sam vec rekao, ima nas svakakvih...

Nije HDZ ukrao buducnost nama nego komunisticka partija, sa 45-godisnjim terorom u Jugoslaviji i kasnije jos 8-godisnjim u samostalnoj Hrvatskoj koju upropastavaju gdje god mogu i kako god mogu. Tu trazi korijene ukradene buducnosti...
Gle, ne znam baš ništa o toj tvojoj pedofilskoj stranci, niti me takve marginalne grupice zanimaju.
Pedofilija je zabranjena kaznenim zakonom i mogu oni pričat kaj hoće. Postoji postupak kojim se to eventualno mijenjam a oni taj postupak sigurno ne mogu sprovesti do kraja.
A propos terora ovdje - to je jedan do razloga zašto sam se borio. Ali samo zato da bi odmah zavladao isti teror, ali druge ideologije.
gromukoprive is offline  
Old 10.11.2013., 19:17   #122
Ljudi ne pretjerujte, stvarna Hrvatska nije ni najmanje nalik na pdf Politika iako daleko od toga da ne bi mogla biti daleko kulturnija, što uključuje veću toleranciju ali i odgovornost. Nema u nas značajne emigracije iz političkih razloga niti onih koji emigriraju navrat-nanos pa traže posao, uglavnom se radi o ekipi iskusnih stručnjaka koji si nađu posao vani prije nego što se otisnu.

U mom slučaju strani poslodavac je tražio kvalificirane, licencirane i iskusne ljude što je prije moguće pa su mi ponudili lovu malo više nego dvostruko veću od one koje zarađujem ovdje a njima je to za trećinu manje od one kojom bi mogli privući domaće da promjene tim i svi zadovoljni. Daleko od toga da sam ovdje nezadovoljan, jednostavno mi se novi poslodavac čini daleko stabilnijim a i zemlja također - striktno u ekonomskom, ne u političkom smislu. To što ću tamo prikupiti dodatne kvalifikacije a ovdje me u najboljem slučaju čeka stagnacija je samo bonus.

BTW, kad već imamo pissing contest na temu tko ima veća davanja, u mog trenutnog te naskoro bivšeg poslodavca doprinosi i porezi nose 49% cijene rada (javan podatak te lako provjerljiv) a 51% su neto isplate, što ga ne spriječava da po radniku troši upola manje od slične firme u Njemačkoj ili svega trećinu onog što troši skandinavska firma.

Quote:
veruda kaže:
Ejbg, ti si se borio za liberalnopromiskuitetno društvo tipa Nizozemska
Ova je izjava dana od nekog tko nema pojma o Nizozemskoj te proračunata da impresionira isto takvu publiku. Nizozemska je konzervativna i zatvorena zemlja. Ono što izgleda promiskvitetno & liberalno iz naše perspektive je pragmatizam i nedostatak licemjerja. Red light district je getoizacija prostitucije u pristojnim uvjetima a marihuana je, široko rasprostranjenom mišljenju usprkos, ilegalna.

Quote:
John_Wayne kaže:
Btw, u Nizozemskoj je nedavno osnovana pedofilska stranka, POTPUNO LEGALNO. Imajuci na umu da su oni prvi pokrenuli pitanje homoseksualizma i da su oni bili prvi u davanju svih prava pederima, nemoj se zacuditi ako ta tvoja Nizozemska po istom principu bude prva drzava u zapadnom svijetu koja ce dozvoliti brak odraslog covjeka i maloljetnika, bilo kojih spolnih kombinacija...ili da spuste prag za ulazak u brak na recimo 12 godina...zanima me hoces li tada govoriti da si i to sanjao u rovu...
Totalni, apsolutni, čisti bulšit. Partij voor Naastenliefde, Vrijheid en Diversiteit je bila egzibicionistička zajebancija sračunata na privlačenje pažnje, nikad nije uspjela skupiti niti 30 potpisa u svakoj od 19 izbornih jedinica da bi mogla sudjelovati u bilo kakvim izborima. Osnovana je 2006. a rapuštena 2010.
Sova77 is offline  
Old 10.11.2013., 19:41   #123
U NL marihuana je ilegalna, ali pretres je (skoro) nemoguć, pa onda naši ljudi izvlače krivi zaključak. Danas je ta ista marihuana tamo postala dio tradicionalne turističke pnoude i vjerovatno ne pada nikome na pamet to progoniti (usprkos svim 'pozitivnim EU propisima' za koje sam siguran da su NL propisi sukladni njima). To bi se onda direktno kosilo sa nečijim prihodima, a onda i sa ubranim porezima, a to je svetinja i u to se ne dira (osim ako ne podriva državu, što tu sigurno nije slučaj). A da to žele ukinuti (to jest da u tome vide opasnost a ne korist) - ukinuli bi to već sutra i sigurno toga ne bi bilo, barem u tako javnom obliku.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 10.11.2013., 19:42   #124
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Domoljublja my ass. Ovaj zeusxl je zbilja čudan tip. Na avataru mu visi "Otac nacije", ali se zato na svakoj sličnoj temi gorljivo zalaže za i promovira odlazak ljudi iz Hrvatske.
Možda je domoljuban i realan?
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Što za jednu zemlju znači odlazak mladih i stručnjaka?
Oslobođenje radnog mjesta za one koji ostaju ili smanjenje broja nezaposlenih.
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Netko je pitao zašto bi netko htio napustiti Hrvatsku? Svi navode ekonomsku situaciju, a ona nije bajna, to je svima jasno, ali za sad znam 2 primjera osoba koje su otišle u drugu Europsku zemlju i pogodite što - te osobe su ovdje imale dobar i siguran posao te zbilja solidnu plaću. Možda im se nije svidjela priča oko referenduma.
To samo znači da osim ekonomske situacije postoje i drugi razlozi.

Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Uglavnom, možda mi mladi (skupa sa starijom generacijom) koji ostajemo uspijemo nešto promijeniti.
Kako?

Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Istina je da treba krenuti od sebe i da se dobar dio naroda treba mentalno preobratiti. Politička elita takvo stanje i ponašanje potiče već dugo vremena, duže nego je ova država samostalna. Ali vjerujem da se možemo promijeniti.
Vjeruje se već preko 20 godina.
method_man is offline  
Old 10.11.2013., 20:36   #125
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Možda je domoljuban i realan?
Možda, a možda i ne. Zbilja ne vidim smisao u tako gorljivoj promociji iseljavanja od strane tzv. domoljuba. Ako netko namjerava otići, u redu, nitko te neće sprječiti u tome, ali doslovno reklamirati napuštanje zemlje mi ne zvuči tako domoljubno. Isto su radili i neki od političara, npr. Vesna Pusić.
Quote:
Oslobođenje radnog mjesta za one koji ostaju ili smanjenje broja nezaposlenih.
Da, ali ako se ovako nastavi ostati će NEŠTO mladih, stručnog i radno sposobnog stanovništva koje će zauzeti te poslove, ali hoće li nas biti dovoljno?
Quote:
To samo znači da osim ekonomske situacije postoje i drugi razlozi.
Očito.
Quote:
Kako?
Tako da ljudi kažu dosta političarima i elitama koje izigravaju njihovo povjerenje i zloupotrebljavaju svoju moć. Njih je malo, a nas je puno. Također, potrebni su nam mediji, objektivni mediji, a ne ovo otrovno pristrano žutilo u rukama stranaca. Kako su samo (između ostalog) izignorirali Referendumski ustanak, kao što ignoriraju i liječnički štrajk.
Quote:
Vjeruje se već preko 20 godina. :kava
Teško se promijeniti kad te oni koji imaju moć koče i održavaju postojeće stanje koje im jako odgovara. Prvo njih treba zaustaviti. Onda će se lakše disati.
Trekkie89 is offline  
Old 10.11.2013., 20:57   #126
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post

Totalni, apsolutni, čisti bulšit. Partij voor Naastenliefde, Vrijheid en Diversiteit je bila egzibicionistička zajebancija sračunata na privlačenje pažnje, nikad nije uspjela skupiti niti 30 potpisa u svakoj od 19 izbornih jedinica da bi mogla sudjelovati u bilo kakvim izborima. Osnovana je 2006. a rapuštena 2010.
To koliko su osvojili uopce nije vazno, bitno je da su LEGALNO osnovani, odnosno da im je bila dozvoljena registracija.
John_Wayne is offline  
Old 10.11.2013., 21:16   #127
Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Ja samo mogu suditi o prosjeku jer se on odnosi na sve liječnike koji počinju tamo raditi, kao recimo on.
Plaća se uvijek nudi u bruto sumi, e sada ako je izračunao neto bez da je ikada radio gore svaka mu čast. Njegov upis je pisao o ciframa između 6-10 keka eura, za tako nekakvu plaću u neto sumi bi trebao biti jebeni primarijus
Mislio sam na bruto plaću. To znači da je osnovna plaća bez dežurstava i pripravnosti od 4000 E neto. Na to ide 600 E za pripravnost po intervenciji.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 10.11.2013., 21:42   #128
Quote:
John_Wayne kaže:
To koliko su osvojili uopce nije vazno, bitno je da su LEGALNO osnovani, odnosno da im je bila dozvoljena registracija.
A da mi uvedemo prijemni test za forum.hr? Nisu mogli ništa osvojiti jer se nisu mogli nigdje kandidirati. Nisu se mogli kandidirati jer nisu bili u stanju skupiti 570 potpisa u cijeloj Nizozemskoj. Nisu se registrirali kao "Pedofilska stranka" nego kao "Stranka ljubavi prema bližnjemu, slobode i raznolikosti", otvoreno su se počeli zlagati za legalizaciju pedofilije tek kad su prošli formalnosti oko registriranja. Na vrhuncu snage imali su tri (brojkom: 3) člana. Kako si od svega toga uspio zaključiti ovo:

Quote:
John_Wayne kaže:
Btw, u Nizozemskoj je nedavno osnovana pedofilska stranka, POTPUNO LEGALNO. Imajuci na umu da su oni prvi pokrenuli pitanje homoseksualizma i da su oni bili prvi u davanju svih prava pederima, nemoj se zacuditi ako ta tvoja Nizozemska po istom principu bude prva drzava u zapadnom svijetu koja ce dozvoliti brak odraslog covjeka i maloljetnika, bilo kojih spolnih kombinacija...ili da spuste prag za ulazak u brak na recimo 12 godina...zanima me hoces li tada govoriti da si i to sanjao u rovu...
...je i meni misterija.

Quote:
deere kaže:
U NL marihuana je ilegalna, ali pretres je (skoro) nemoguć, pa onda naši ljudi izvlače krivi zaključak.
Poučak Julesa Winnfielda? Da, kad se raspravlja o životu u dijaspori vrlo lako se izvuku krivi zaključci ako se naši običaji pokušaju projicirati na strano društvo. Pragmatični Nizozemci imaju Gedogen - princip da se neće trošiti vrijeme policije i suda ako je prekršaj malen i prekršitelj u svemu ostalome ne radi frku. Tolerira se 30 grama marihuane u coffee shopu i 5 grama na osobi. ukoliko pronađu 7 grama, ne prijavljuju te za dva preko ograničenja nego za posjedovanje 7. Ukoliko radiš sranje na tekmi pa te privedu i nađu gram-dva i to će ti ići u otegotne okolnosti, ne pali "Manje je od pet".

Quote:
veruda kaže:
Plaća se uvijek nudi u bruto sumi,
Bulšit. Čak i u Hrvatskoj su potpuno legalni (iako rijetki) ugovori na neto svotu gdje sve troškove poreza, prireza i doprinosa snosi poslodavac tj. neto isplata ti ne ovisi o tome gdje oplaćaš porez. U praksi je rahmetli firma koja je bila poznata po takvim ugovorima ionako većinu svojih djelatnika smjestila u PDS području - Župi Dubrovačkoj i Konavlima.
Sova77 is offline  
Old 10.11.2013., 21:57   #129
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Bulšit. Čak i u Hrvatskoj su potpuno legalni (iako rijetki) ugovori na neto svotu gdje sve troškove poreza, prireza i doprinosa snosi poslodavac tj. neto isplata ti ne ovisi o tome gdje oplaćaš porez. U praksi je rahmetli firma koja je bila poznata po takvim ugovorima ionako većinu svojih djelatnika smjestila u PDS području - Župi Dubrovačkoj i Konavlima.
Možda na Balkanu,ali u Europi je uobičajeno da ti u ugovoru stoji bruto iznos.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 10.11.2013., 21:59   #130
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Tako da ljudi kažu dosta političarima i elitama koje izigravaju njihovo povjerenje i zloupotrebljavaju svoju moć. Njih je malo, a nas je puno. Također, potrebni su nam mediji, objektivni mediji, a ne ovo otrovno pristrano žutilo u rukama stranaca. Kako su samo (između ostalog) izignorirali Referendumski ustanak, kao što ignoriraju i liječnički štrajk.
Referendum je ustanak protiv čega?
Ja sam mislio da se radi o skupini zabrinutih (demo)kršćana koji žele zaštiti svoj svjetonadzor.
A ne o demostraciji snage (ustanak?) istih koji bi željeli opet zajahati vlast prije nego što krene "nekontrolirano" rezanje u proračunu.

Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Oslobođenje radnog mjesta za one koji ostaju ili smanjenje broja nezaposlenih.
To samo znači da osim ekonomske situacije postoje i drugi razlozi.
A možda je pojam kvalitetne plaće subjektivan. "Dobra plaća" ujedno ne znaći i dobra plaća za pojedinca.
alohae is offline  
Old 10.11.2013., 22:49   #131
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
Referendum je ustanak protiv čega?
Ja sam mislio da se radi o skupini zabrinutih (demo)kršćana koji žele zaštiti svoj svjetonadzor.
A ne o demostraciji snage (ustanak?) istih koji bi željeli opet zajahati vlast prije nego što krene "nekontrolirano" rezanje u proračunu.
.
http://referendumski-ustanak.info/
Trekkie89 is offline  
Old 10.11.2013., 23:17   #132
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Zbog ekonomskih razloga. Zašto bi ovdje ostao i radio za 1300 E, kad za isti posao u Njemačkoj ili Švicarskoj mogu dobiti od 6-10 000 E.
e jebiga, ako kod nas imaš 1300 eura onda to znači da bi ti zapravo trebao biti poslodavac, pa umjesto da bježiš van radit za drugoga za 6-10k eura, otvori biznis kod nas i zarađuj približno iste novce kao sam svoj gazda.

nije cilj nakon faksa zgrtat što veću lovu nego znanje iskoristit a novac to prirodno prati. znanje najbolje iskoristiš tako da ga oplodiš idejom i ostvarenjem iste kroz projekte tj firmu.

zapravo krivo sam i rekao, nije ni cilj znanje 'iskoristit', nego biti slobodan radit ono što zamisliš i što voliš radit. da bi to radio prvo moraš znati što voliš radit i što je tržištu potrebno ponudit.
NMT is offline  
Old 10.11.2013., 23:28   #133
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
da u pravi si kad kažeš da ih mediji ignoriraju, prvi put čujem za to.
mislio sam da pričaš o trenutačnom ustanku
alohae is offline  
Old 10.11.2013., 23:50   #134
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
... pedofilska stranka ..To je tebi identicno HDZ-u? Ozbiljno?
Ne, to je djecja igra prema steti koju je HDZ nanio Hrvatskoj.

Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Nije HDZ ukrao buducnost nama nego komunisticka partija, sa 45-godisnjim terorom u Jugoslaviji i kasnije jos 8-godisnjim u samostalnoj Hrvatskoj koju upropastavaju gdje god mogu i kako god mogu. Tu trazi korijene ukradene buducnosti...
Nije nikakva komunisticka partija predsjedavala Saborom kad je doslo do velike "privatizacije" u kojoj su odabrani veliki hrvati odjednom postajali vlasnici firmi koje su unistili da bi se domogli kikirikija.

HDZ-ovu politiku privatizacije ne bi prezivjela Njemacka industrija, a kamoli Hrvatska. Da na celo BMW-a stavis Gucice, Kutle et. al uskoro bi ustanovili da u stvari BMW ne zna raditi aute i da je najbolje da prodaju strojeve pod staro zeljezo i iznajme poslovne prostore Daimleru...
Adelholzener is offline  
Old 10.11.2013., 23:56   #135
stvarno narod zaslužuje vlast kakvu ima, dokazao John Wayne.
NMT is offline  
Old 11.11.2013., 07:37   #136
Quote:
Ivanstein kaže: Pogledaj post
Hrvatsku ne treba napuštati, jer Hrvatska nije njihova ona je naša, nju trebamo mijenjati mi-narod. A hoćemo li je mijenjati kroz izbore ili revolucije pitanje je vremena
Čija je, dobro je pitanje. Dijela naroda svakako jest. Drugog dijela nešto manje. A trećega nikako. Nemoj zaboraviti, da prva skupina, tj. "sistemaši", ima u rukama represivni aparat. Koji je i sam na proračunu. Sve njih treba napojiti i nahraniti, a tu je i novi iphone...
__________________
Give Them Hell, Harry!
The_Rage is offline  
Old 11.11.2013., 09:09   #137
Ekonomski institut predviđa da generacija sadašnjih dvadesetogodišnjaka ne treba računati s mirovinom većom od 38 posto njihove posljednje plaće
Quote:
Demografski i ekonomski trendovi pokazuju da zemlja ne može sačuvati realnu vrijednost sadašnjih mirovina – 80 posto hrvatskih umirovljenika prima oko 2000 kuna mirovine ili još i manje
Ne samo da treba bježat, već treba prerezat sve moguće veze iza sebe kojim bi vas mogli povuć natrag.
Uskoro će reći i da treba raditi tempom 20-godišnjaka, prekovremeno, za minimalac sve do 70-te.

Turska invazija je nula prema onome što čini samostalna, demokratska Hrvatska.

---------------
I umjesto da Hrvati pokrenu referendum za smanjenje svih plaća i povlastica političarima, od prvih tajnica po općina pa sve do najviših instanci Vlade, njima smetaju pederi.

Prvom prilikom bježim, prvom prilikom uzimam drugo državljanstvo, asimiliram se i mijenjam ime.

A za ''domoljube'' me nije briga.
Kajves is offline  
Old 11.11.2013., 09:15   #138
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
e jebiga, ako kod nas imaš 1300 eura onda to znači da bi ti zapravo trebao biti poslodavac, pa umjesto da bježiš van radit za drugoga za 6-10k eura, otvori biznis kod nas i zarađuj približno iste novce kao sam svoj gazda.

nije cilj nakon faksa zgrtat što veću lovu nego znanje iskoristit a novac to prirodno prati. znanje najbolje iskoristiš tako da ga oplodiš idejom i ostvarenjem iste kroz projekte tj firmu.

zapravo krivo sam i rekao, nije ni cilj znanje 'iskoristit', nego biti slobodan radit ono što zamisliš i što voliš radit. da bi to radio prvo moraš znati što voliš radit i što je tržištu potrebno ponudit.
Lijepom si to napisao,ali ja sam dr i radim u javnom sektoru. Za otvoriti nešto privatno trebao bi imati ogromni početni kapital ili bi morao dignuti veliki kredit. To mi se ne bi isplatilo jer bi imao nelojalnu konkurenciju u vidu besplatnog javnog zdravstva.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 11.11.2013., 09:57   #139
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ti to ozbiljno?! Tebi je to "pa"?! Dakle nemas nikakve probleme s tim da se sutra u Hrvatskoj osnuje pedofilska stranka i da netko onda legalno tvoje dijete snima na plazi i vrbuje za seksualne odnose, te se zalaze za brakove 60-godisnjaka i 10-godisnjih curica. To je tebi identicno HDZ-u? Ozbiljno?
Ajde dobro...kao sto sam vec rekao, ima nas svakakvih...

Nije HDZ ukrao buducnost nama nego komunisticka partija, sa 45-godisnjim terorom u Jugoslaviji i kasnije jos 8-godisnjim u samostalnoj Hrvatskoj koju upropastavaju gdje god mogu i kako god mogu. Tu trazi korijene ukradene buducnosti...
Opet poznati spin.Dugovi Juge nisu bili toliki koliko su se navukli otkad smo neovisni.
Sibor is offline  
Old 11.11.2013., 10:09   #140
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Opet poznati spin.Dugovi Juge nisu bili toliki koliko su se navukli otkad smo neovisni.
Dug juge je bio 5 milijardi dolara, toliko prosječno se zadužujemo otkad je Sanader preuzeo kormilo.
I još je dobio reizbor.
I ljudi onda krive nekog.., pa nije sam sebi dao reizbor...
alohae is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.