Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2016., 11:30   #261
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Nisam pročitala cijelu temu, ali zanimljiva je tematika pa budem naknadno!
Vidjela sam na prvoj stranici usporedbu s ostalom hranom - jogurtima,
Ne podržavam mc. don. i sama si priuštim jedan sendvic mjesečno, ali svojem djetetu bih prehranu bazirala ipak na zdravim i prirodnim namirnicama, uz povremeno zastranjivanje, kao što se i sama hranim.
Slažem se u potpunosti, nije problem tu i tamo pojesti hamburger u MC Don., puno veći je problem što se prehrana za puno djece bazira na raznim pecivima, čokolinu, smokijima, voćnim jogurtima, hrenovkama itd.

Zadnje uređivanje tisi : 11.05.2016. at 14:45. Reason: uređivanje citata
IvanaVuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:38   #262
Quote:
Petra Pan kaže: Pogledaj post
Ne, ne trolam.

Ja znam što se nalazi u McDonaldsovim hamburgerima.
Ne,neznas

Quote:
Petra Pan kaže: Pogledaj post
U McDonaldsovim hamburgerima je mljeveno juneće meso.
10-20%,i to u SAD-u i razvijenijim zapadnim zemljama.Kod nas u manjem postotku.
Glavni sastojak je soja.GMO soja.
A junece meso je,btw, iz Juzne Amerike,shopano antibioticima i hormonima rasta.

Quote:
Petra Pan kaže: Pogledaj post
Začinjeno solju i paprom.
i pojacivacima okusa.I konzervansima


Quote:
Petra Pan kaže: Pogledaj post
Uz pecivo koje je isto kao bilo koje iz prosječne zagrebačke pekare,
Tu su negdje.Malo brasna,voda,i puno puno emulgatora.

Quote:
Petra Pan kaže: Pogledaj post
Sve to skupa je štetno ako se jede često i u velikim količinama.
To i je bit,sto je hrana ukusna (zbog raznih aditiva) i brzo spremljena,pa je ljudima na zapadu lakse odvest klinca u neki fast food nego kuhat doma.
Tako se razvija ovisnost o junk foodu.


Quote:
Petra Pan kaže: Pogledaj post
Kao što je, npr. voda štetna ako piješ 4 L dnevno.
Relativno,ako radis u pustinji,4L vode ti nije stetno jer vecinu toga iznojis.


Quote:
Petra Pan kaže: Pogledaj post
Činjenica da ove tvoje "istine" znaju ptice na grani samo dokazuje kako će ljudi povjerovati svaku pizdariju koju im prenese neko piskaralo koje radi na portalu 24 sata, a koje je završilo politologiju i o nutricionizmu, biologiji, biokemiji i ostalim finim stvarima zna koliko i moj irski seter.
Rugala se sova sjenici
A razina tvoje naivnosti (ako imas vise od 14 godina) je zbilja zabrinjavajuca.
__________________
"nisi tu da mislis, cijepi se, pizda ti materina"
heziod is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:47   #263
Budući da je soja alergen, bilo bi jako neodgovorno ne navesti je kao sastojak u hamburgeru.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:58   #264
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Budući da je soja alergen, bilo bi jako neodgovorno ne navesti je kao sastojak u hamburgeru.
Danas to svi rade, a alergijske reakcije su ionako statisticka pogreska
Od stotina milijuna ljudi koji konzumiraju junk food svakodnevno,taj malen promil osoba koja dozivi alergijsku reakciju je zanemariv.

Onaj tko misli da u danasnje vrijeme moze vjerovati deklaracijama na prehrambenim prozvodima je zbilja naivan.
it's all about the business, sve se vrti oko zarade,a oni slucajevi gdje dodje do nekih jasnih vidljivih posljedica od konzumacije junk fooda se lako zataska odredjenom svotom.Svi imaju svoju cijenu.

Inace,u Kini nerijetko ulicni junk food standovi koriste ulje iz kanalizacije.Postoji jedan dobar dokumentarac o tome gdje novinarska ekipa prati ljude koji nocu obilaze sahtove i vade industrijski i ini otpad iz nje,te kemijskim procesima odvajaju ulje koje pak koriste za przenje.
Ilegalno je,ali to ne sprjecava ljude da riskiraju zatvorske kazne jer se ipak radi o profitu.
Takodjer,postoje i dokumentarci (skrivena kamera) na koji se nacin uzgaja piletina iz KFC-a,sve lijepo dokumentirano,ali naravno,to ne sprjecava ljude da i dalje jedu chiketinu iz KFC-a.
Ima toga puno previse,samo sto je problem u danasnjim ljudima koji "nemaju vremena" za takve "pizdarije",pa se onda cude od kud toliki porast malignih bolesti unazad 30 godina
__________________
"nisi tu da mislis, cijepi se, pizda ti materina"
heziod is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 14:44   #265
Quote:
heziod kaže: Pogledaj post
10-20%,i to u SAD-u i razvijenijim zapadnim zemljama.Kod nas u manjem postotku.
Glavni sastojak je soja.GMO soja.
A junece meso je,btw, iz Juzne Amerike,shopano antibioticima i hormonima rasta.
Da li imas neki link/dokumentarac/nesto sto bi potkrijepilo ovu tvrdnju?
Znam da deklaracije nisu 100% tocne, ali cini mi se nevjerojatno da je > 80% sastojka soja.

Takoder, da li vjerujes da su cevapi u lokalnoj "birtiji" od nekog kvalitetnog mesa (ocu reci da i svi oni takoder nesto "muljaju" sa time)?
Big_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 19:20   #266
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Budući da je soja alergen, bilo bi jako neodgovorno ne navesti je kao sastojak u hamburgeru.
Da, ovo je zanimljivo. Znači uredno navedu da unutra ima alergena poput mlijeka, jaja, ribe, glutena, jagoda, orašastih plodova i sl., ali soju su iz nekog razloga odlučili zatajiti. Ima logike. Ne.


Heziod malo si zabrijao. Nitko ne kaže da se ne mulja sa deklaracijama i da su uvijek točne, ali zašto bi navodli sve ostale alergene i njihove tragove u klopi, a zatajili soju? Ono riskiraju si milijunske odštete u slučaju da se nekome nešto dogodi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 08:03   #267
Koje paranoje i teorije urote.
Nema sanse da bi Mcdo nesto deklarirao kao 100% govedinu, a da je u realnosti 80% soja.
Nismo mi Kina (koliko god voljeli srati po sebi). Dio smo EU u kojoj je kontrola hrane na odredenom nivou.
Iti jedan veliki proizvodac ne bi sigurno riskirao da mu se dokaze toliki odmak od istine. Lova za spominjano mito bi bila nista u odnosu na to koliko bi love soja alergicari mogli izvuci iz kompanije poput Mcdoa. Da ne pricam o visinama kazni u EU kad je lazno deklariranje u pitanju.
Malo koji proizvodac se usuduje zajebavati s time.

Inace, dobar clanak za teoreticare zavjera:
http://m.24sata.hr/lifestyle/toksiko...-opasna-313990

Ali naravno, toksikolog je takoder potplacen da izjavljuje svasta.

Ono sto zelim reci. Daleko od toga da tvrdim da je Mcdo kvalitetna hrana prema pozeljnim pravilima nutricionizma, ali oko nekih stvari su ljudi kad je prehrana u pitanju stvarno postali ekstremni.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 22:37   #268
Quote:
IvanaVuk kaže: Pogledaj post
Slažem se u potpunosti, nije problem tu i tamo pojesti hamburger u MC Don., puno veći je problem što se prehrana za puno djece bazira na raznim pecivima, čokolinu, smokijima, voćnim jogurtima, hrenovkama itd.

Tu se i ja slažem u potpunosti. Nije problem samo McD, koliko samo nezdrave hrane kući dajemo djeci
nenkazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 12:17   #269
A koliko se tek "zdrave" hrane utrpa djeci u skolskim kuhinjama... Hrenovke, pastete, masni gulasi, zlundrive kobasice, peciva punjena cokoladom... I jos uciteljice agitiraju da se sto vise djece pretplati na skolsku kuhinju... Ali ne, Mek je ultimativno prehrambeno zlo... :-P
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 12:44   #270
Quote:
nenkazo kaže: Pogledaj post
Tu se i ja slažem u potpunosti. Nije problem samo McD, koliko samo nezdrave hrane kući dajemo djeci
Ne dajemo.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 07:21   #271
Ne idemo.
Prvi put he bila u početku 4mj,na rođendanu.
I to je sve..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 19:04   #272
ja hranim dijete ultra turbo zdravo.. al ne branim joj povremeni junk.. i kad trošimo na junk- onda je to mc donalds iz par jednostavnih razloga- čisto je i imaju vrhunske higijenske standarde, znam sastav svega što jedem i najvažnije- imam gdje pošteno i opušteno sjesti s djetetom..
dakle, čisto praktični razlozi
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 12:26   #273
Quote:
IvanaVuk kaže: Pogledaj post
Slažem se u potpunosti, nije problem tu i tamo pojesti hamburger u MC Don., puno veći je problem što se prehrana za puno djece bazira na raznim pecivima, čokolinu, smokijima, voćnim jogurtima, hrenovkama itd.
Problem je kad roditelj izjednačava zadovoljstvo djeteta sa dobrobiti.
Ako se dijete veseli hrenovki ostvarivanje njegovog zadovoljstva je dobro za njega zar ne!?
Prehrambena industrija računa na to. Kemijaju sa svakojakim sredstvima da pogode osjetila na pravi način.
Danas mlađe generacije koje se služe internetom na dnevnoj bazi nemaju isprike o nepoznavanju elementarnih činjenica o kojima vrišti jednostavan upis u Google.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 11:31   #274
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Problem je kad roditelj izjednačava zadovoljstvo djeteta sa dobrobiti.
Ako se dijete veseli hrenovki ostvarivanje njegovog zadovoljstva je dobro za njega zar ne!?
Prehrambena industrija računa na to. Kemijaju sa svakojakim sredstvima da pogode osjetila na pravi način.
Danas mlađe generacije koje se služe internetom na dnevnoj bazi nemaju isprike o nepoznavanju elementarnih činjenica o kojima vrišti jednostavan upis u Google.
Jako dobro rečeno
Uz sve to, još je problem što puno roditelja misli da je bolje da dijete pojede bilo što nego ništa. Ako ne želi ništa drugo jesti onda neka pojede krafnu, buhtlu ili što već, glavno da jede nešto... Puno njih ne shvaća što im rade...

Što se tiče dostupnosti informacija za mlađu generaciju, bojim se da je do te dobi već puno njih ovisno o šećeru i svakojakim kemikalijama/okusima što se nalazi u hrani. Ali svakako bi trebali pokušati promijeniti svoju prehranu :-)
IvanaVuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 11:34   #275
tema je mcdonalds a ne zdrava hrana. molim vas držite se teme.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 14:21   #276
Neznam što se točno nalazi u sastavu "mesa", ali znam da nakon što sam pojela u McDonaldu, uvijek mi bilo zlo i trpjela sam manje više 2 dana..
monique18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 17:52   #277
Vjerojatno hrpa aditiva, pojačivača okusa i sl. kako bi bilo ukusnije.
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 10:04   #278
Jučer smo malog prvi put vodili u MekDrek pa sam se sjetila ove teme.

S obzirom na to da su u Bipi nekakvi popusti kaj su me zanimali, dečki su se stacionirali u Mekić prek puta i čekali me. Muž je pio kavu, a malom je kupio McFlurry. Uglavnom, McFlurry je bio poluzanimljiv - najveća špica klincu je bio tobogan.
Ja stvarno nisam fan i ne volim niš iz McDonaldsa osim tih sladoleda, a ni ne sjećam se kad smo zadnji put bili.. njihove hambije sam zadnji put jela valjda negdje 2011. prilikom povratka kući u ranu zoru s poprilično promila u gu'ici.
Al evo - kao stanica za jednog roditelja i dijete dok drugi roditelj shoppingira je čist okej
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 13:38   #279
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Jučer smo malog prvi put vodili u MekDrek pa sam se sjetila ove teme.

S obzirom na to da su u Bipi nekakvi popusti kaj su me zanimali, dečki su se stacionirali u Mekić prek puta i čekali me. Muž je pio kavu, a malom je kupio McFlurry. Uglavnom, McFlurry je bio poluzanimljiv - najveća špica klincu je bio tobogan.
Ja stvarno nisam fan i ne volim niš iz McDonaldsa osim tih sladoleda, a ni ne sjećam se kad smo zadnji put bili.. njihove hambije sam zadnji put jela valjda negdje 2011. prilikom povratka kući u ranu zoru s poprilično promila u gu'ici.
Al evo - kao stanica za jednog roditelja i dijete dok drugi roditelj shoppingira je čist okej

Nije McDonalds bezveze uveo zabavu za klince. Računaju na to da će se klincu sviđati tobogan i sl. Klinac će se veselit spomenu na to iskustvo i obitelj će opet navratiti i kupovati smeće. S vremenom će smeće postat nagrada a kako svi volimo nagrade a to mjesto ih nudi bez truda....1+1=2.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:44   #280
Meni je samo zanimljivo kako nitko ne ide u Mekić, a uvijek je pun ko čep.
Stanovala sam do nedavno odmah preko puta.
I ne može mi nitko reći da nije istina, jer sam gledala na svoje oči godinama.
Normalno da tamo neću voditi djecu svaki dan, ali par puta godišnje ak pojedu krumpiriće ili sladoled im niš neće bit.
Ionako ne volimo hambi.A čiz im smrdi po smrdljivim čarapama.
A i rođendani su čist ok.Nije skupo.
Za razliku od igraonica di su prek 1000 kn proslave.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.