Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2016., 20:55   #1
"Maškare"

Ovaj naš svijet je stvarno otišao u krasni krastavac. Večeras su maškare i moja kćer (9 godina) i njena frendica se maskirale. I sad ja im kažem idite po našoj zgradi i to je to. One molile mamu da odu u zgradu do. I sad to je nekih 30m...ali mrak je i sad imamo u susjednom kvartu rasadište maloljetnih delikvenata. I jedna skupina od 4 extremna maloljetna delikventa i kretena (8 razred kako saznajem od drugih klinaca koje sam još zatekao vani) su odlučila se "maskirati" u lopove i otimali su po kvartu manjoj djeci vrećice s slatkišima (nešto sitno novca). I to uz nasrtaj. Ja kćer nikad nisam pustio van po mraku ali ovaj puta supruga je mislila - s frendicom je i ide samo na 10 minuta do zgrade pokraj naše. Hvala dragom Bogu da ja nisam bio vani jel bi malog utopio u obližnjem potoku da sam vidio kako napada moju kćer. Kakva su to govna, kakvo je to usrano vrijeme došlo i kakvi su to kukavni roditelji takve izrode rodili.
Drago mi je da sam bio dijete u jednom normalnijem vremenu. Jel ovo vrijeme nije normalno. Najgore je od svega što sam šteajući po tom susjednom kvartu, samo dva dana prije, vidio dvije curice (neki 5 razred) kako bježe od dvije cure (neki 7 ili 8 razred) koje se za njima deru "sve ćemo vam oteti maškareee". Kakve su to bolesne generacije došle...Oni vjerojatno nisu svjesni da bi mogli gadno nastradat da se nekom roditelju "spusti roleta" ako vidi prizor...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 21:05   #2
U pravu si da su roditelji krivi i da su generacije sve zatupljenije, ali takvih stvari je bilo i prije koliko me pamćenje služi.

Kada sam bila klinka i išla u maškare (krajem 90ih) isto je tako bilo delikvenata koji su znali otimati drugima "ulov". Osim toga znam da je bilo i curka koje su se u 6 ili 7 razredu maskirale u prostitutke. Dakle izroda ima uvijek.

Ono što ja primjećujem da svake godine ima sve manje maškara. Nas su starci bez straha puštali po kvartu i ulice su bile pune maškara, a vrata su nam otvarali gotovo svi.
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 21:54   #3
Fora je u tome kaj će ih počet napadat, krast im novce iz džepa i mobitele.....gdje je granica? Što je dopušteno? A da sam "malog" uhvatio i natankao onda bi ja nastradao a tatica bi se jako ljutio što smo dirali malog bolesnika...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 22:00   #4
Ja sam bila dijete pred jako puno godina i nikada pa ni tada nije falilo onih koji su napadali vršnjake, otimali im stvari, bacali petarde u kapuljače, bacali torbe u more i povremeno koga prebili. Ovo tvoje zgražanje kao da je taj fenomen dječjeg nasilja izmišljen skupa s ajfounom 6 mi je zato čudno i smiješno.

Razumijem da si ljut i zabrinut za dijete ali udahni duboko par puta i razmisli prije nego blekneš
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 11:21   #5
Problem je što su to radili uglavnom VRŠNJACI (ili malo stariji) i uglavnom dečki...sada krkan od 14-15 godina koji ide 8 razred napada malu djecu...Isto tako spomenuo sam i dvije cure 8 ili 7 razred koje urlaju za malim klinkama maškarama...pa to niej bilo..to je bolesno...oni su definitivno bolesnija generacija od naše a to je vjerojatno i rezultat totalnog pada morala društva, većom ulogom materijalnog u životima ljudi i općem stanju u državi..
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 12:20   #6
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Problem je što su to radili uglavnom VRŠNJACI (ili malo stariji) i uglavnom dečki...sada krkan od 14-15 godina koji ide 8 razred napada malu djecu...Isto tako spomenuo sam i dvije cure 8 ili 7 razred koje urlaju za malim klinkama maškarama...pa to niej bilo..to je bolesno...oni su definitivno bolesnija generacija od naše a to je vjerojatno i rezultat totalnog pada morala društva, većom ulogom materijalnog u životima ljudi i općem stanju u državi..
Hmmm... Yep, i onda je nekako bilo pravilo da veci i stariji reketare mladje i sitnije... Apropo, nista se nije promijenilo...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 14:38   #7
Pa i prije je toga bilo, ti kao da si pao s kruške
Veće maškare su otimale pare i slatkiše malima, dečki iz 7 razreda su maltrali dečke iz 5 razreda...

Mislim da je sada samo više podlog i verbalnog maltretiranja, pogotovo je više maltretiranja od strane cura ali to je za neku drugu temu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 16:00   #8
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Pa i prije je toga bilo, ti kao da si pao s kruške
Veće maškare su otimale pare i slatkiše malima, dečki iz 7 razreda su maltrali dečke iz 5 razreda...

Mislim da je sada samo više podlog i verbalnog maltretiranja, pogotovo je više maltretiranja od strane cura ali to je za neku drugu temu
Ravnopravnost spolova, sta?
Nisam isla u maskare kao klinka, uglavnom ne otvaram vrata u ovo doba godine, sjecam se da sam jednom dala bombone nekim klincima sto su otpjevali pjesmicu. I jednom kekse koje sam upravo ispekla, bilo ih je po stubistu kasnije. Nadam se da mi dijete nece htjeti ici u maskare.
Lady Guga is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 23:02   #9
Tog je bilo kad sam ja bila dijete i kad su moji roditelji bili djeca. Tebe držalo u podrumu do tridesete, šta?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 23:58   #10
Samo je poceo primjecivati nesto sto cijelo vrijeme postoji tek nakon sto se to dogodilo njegovoj kcerkici. Sasvim normalno.
__________________
Too provocative?
Dahlia Noir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 21:02   #11
Slučajno znam o kakvom se kvartu radi i o kakvoj djeci. Čovjek je u potpunosti u pravu, mi smo se preporodili nakon preseljenja.
Vjerujte, ne izmišlja, u tom kvartu žive klinci "iz pakla". Djeca koja su se sama odgajala.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.