Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Security

Security Antivirusi, firewalli, patchevi, service packovi, updatei, ... Sve o sigurnosti vašeg računala.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2011., 12:55   #1
Avast usporava komp?

Dobrota, otkada je instaliran taj antivirus, komp mi je jako usporen. Redovito cistim sa ccliner-om i malware-om i ne nalazim viruse. Jeli moguce da toliko usporava? Narocito kada upalim komp, treba dosta cekati, kasnije ide brze ali se ponekad zastekaju stranice, ili nece da ucita stranicu, pa mi vec ide na zivce. Dali ga se moze kako poboljsati?
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 14:50   #2
nebi tribalo tako biti.....sačekaj, vjerojatno će se neko javiti ko koristi avast, i sigurno će moći objasniti bolje od mene
dobrota is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 14:52   #3
Quote:
dobrota kaže: Pogledaj post
nebi tribalo tako biti.....sačekaj, vjerojatno će se neko javiti ko koristi avast, i sigurno će moći objasniti bolje od mene
OK, fala na brzom odgovoru!!
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 15:09   #4
Avast je jedan od "lakših" antivirusa tako da teško da je on uzrok usporenju, sporom bootanju mogu biti razlog programi koji se pokreću u startupu, pogledaj pod tools u ccleaneru da li možeš otkačiti neki od startup programa. Koliko RAM-a ima računalo? Otvaranje internet stranica nema veze sa antivirusom...ili nešto nije u redu sa internet vezom ili sa browserom.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 15:18   #5
Slažem se sa svime što ti je kolega fosna rekao.Ja koristim Avast fre i vrlo je lagan nikakva usporavanja i nikakvih problema ijako mi je kompjuter dosta stariji.Mislimda je kod tebe nešto drugo možda nekakva zaraza neki problem s internetom ili tko zna sa čime.Nek ti se dobrota konektira pa nek zaviri da vidi što te to toliko usporava
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 15:40   #6
Takođe pripazi da nemas dignut jos neki program (npr ti programi za ciscenje znaju imati i aktivno "pregledavanje", ne znam se izrazavati , ili jos neki antivirusni) koji se svada s avastom. Mozda ti se i nes zakacilo, preporucujem asquared, pa vidi kaj ti kaze. Besplatan je programcic.
__________________
shake it like a polariod picture
sanšajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 12:40   #7
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Avast je jedan od "lakših" antivirusa tako da teško da je on uzrok usporenju, sporom bootanju mogu biti razlog programi koji se pokreću u startupu, pogledaj pod tools u ccleaneru da li možeš otkačiti neki od startup programa. Koliko RAM-a ima računalo? Otvaranje internet stranica nema veze sa antivirusom...ili nešto nije u redu sa internet vezom ili sa browserom.
Evo, onemogucila sam neke programe kako si mi rekao,( ovi-suit,sm-plejer, hp-printer) pa cemo vidjeti. Ali neki dan sam preuzela firefox 6 (imala sam 5), koji me upozorio da mi nece dobro raditi skype extenzion 5.3.0 7550, java conzole 5 i 6, i avast webrep 6.0.1203. Mozda bi bilo dobro da vratim firefox 5?
Uglavnom je usporen najvise kada ga ukljucim i dok se sistem ne podigne i izade ona obavijest od avasta u zelenom prozoru, da je ....ne sjecam se.

Ikako vratiti F 5?? Rama ima 512. U ccleaneru imam jos nekakav CubeDesktop koji se podize u startupu, a nemam pojma za sta sluzi, vjerojatno se instalirao kada sam nesto skidala sa neta. Dali da ga onemogucim???

Zadnje uređivanje mosorka : 23.08.2011. at 12:57.
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 13:04   #8
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
Evo, onemogucila sam neke programe kako si mi rekao,( ovi-suit,sm-plejer, hp-printer) pa cemo vidjeti. Ali neki dan sam preuzela firefox 6 (imala sam 5), koji me upozorio da mi nece dobro raditi skype extenzion 5.3.0 7550, java conzole 5 i 6, i avast webrep 6.0.1203. Mozda bi bilo dobro da vratim firefox 5?
Uglavnom je usporen najvise kada ga ukljucim i dok se sistem ne podigne i izade ona obavijest od avasta u zelenom prozoru, da je ....ne sjecam se.

Ikako vratiti F 5?? Rama ima 512. U ccleaneru imam jos nekakav CubeDesktop koji se podize u startupu, a nemam pojma za sta sluzi, vjerojatno se instalirao kada sam nesto skidala sa neta. Dali da ga onemogucim???
Vidim da ti uvijek imas neki problem s kompom.Najbolje ponovno digni windowse a avast bas nemoze usporavat komp
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 13:11   #9
Pa kazes da sistem je najvise usporen kada se dize kada dodje poruka od AVASTA.
Pa i ja imam Avast i PC star 8 godina. Tacno je da se AVAST cesto updatuje i onda se normalno ceka.

Jos jedna stvar jako vazna za PC start UP. Koristis li Hibernate mode ?
I meni traje jako dugo ako je normal start ali ja koristim Hibernate i onda se dize
neuporedivo brze. Mislim da je to stvar koja ti moze dosta pomoci.
arner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 13:18   #10
Quote:
arner kaže: Pogledaj post
Pa kazes da sistem je najvise usporen kada se dize kada dodje poruka od AVASTA.
Pa i ja imam Avast i PC star 8 godina. Tacno je da se AVAST cesto updatuje i onda se normalno ceka.

Jos jedna stvar jako vazna za PC start UP. Koristis li Hibernate mode ?
I meni traje jako dugo ako je normal start ali ja koristim Hibernate i onda se dize
neuporedivo brze. Mislim da je to stvar koja ti moze dosta pomoci.
Hibernate mode? Objasni mi kako da to napravim!!!
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 13:37   #11
Quote:
Marino15 kaže: Pogledaj post
Vidim da ti uvijek imas neki problem s kompom.Najbolje ponovno digni windowse a avast bas nemoze usporavat komp
Brzina dizanja sistema je bila u redu prije instaliranja Avasta!!!!!!
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 13:40   #12
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
Brzina dizanja sistema je bila u redu prije instaliranja Avasta!!!!!!
Probaj ga izbrisat, pa onda pokrenut komp,ako je opet spor nis drugo nego nove windowse ako nije spor stavi neki drugi av,primjerice avira free,je isto jako dobra.
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 16:37   #13
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
Brzina dizanja sistema je bila u redu prije instaliranja Avasta!!!!!!
Brzina dizanja sistema ili rad na Windowsima s bilo kojim Antivirusom, pa i lakšim nije ista ko kad nema nikakvog Antivirusa to sigurno razlika je vrlo osjetna. Ak Avast deinstaliraš napravi to obavezno na ovaj način, s tim njihovim alatom kad več nisu mogli to napravit normalno i kak spada baš su Balvani na kubik.

http://www.avast.com/uninstall-utility
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 16:40   #14
Quote:
tirox kaže: Pogledaj post
Brzina dizanja sistema ili rad na Windowsima s bilo kojim Antivirusom, pa i lakšim nije ista ko kad nema nikakvog Antivirusa to sigurno razlika je vrlo osjetna. Ak Avast deinstaliraš napravi to obavezno na ovaj način, s tim njihovim alatom kad več nisu mogli to napravit normalno i kak spada baš su Balvani na kubik.

http://www.avast.com/uninstall-utility
ee triox ajmo testira av stavi par linkova na virus i kondomi
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 18:25   #15
Quote:
tirox kaže: Pogledaj post
Brzina dizanja sistema ili rad na Windowsima s bilo kojim Antivirusom, pa i lakšim nije ista ko kad nema nikakvog Antivirusa to sigurno razlika je vrlo osjetna. Ak Avast deinstaliraš napravi to obavezno na ovaj način, s tim njihovim alatom kad več nisu mogli to napravit normalno i kak spada baš su Balvani na kubik.

http://www.avast.com/uninstall-utility
I umjesto avaste će staviti što?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 20:50   #16
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
I umjesto avaste će staviti što?
Fosna krallju vidim da se ti bas nerazumijes u AV? kako mislis umjesto avast sto će stavi? pa ima joos besplatnih programa, primjerice avira free ima jako dobru detekciju i jos neka doda neki besplatni skener i to je to.
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 20:56   #17
avast usporava komp dosta. sad ovisi koja verzija i koliko si namistija.

evo meni:

sve full, odnosno uvik u pozadini čačka fajlove i traži viruse i uvik se automatski updejta. ja imam SSD pa i ne primjetim toliko al kad isključim avast sve leti priko 3 puta brže.
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 21:27   #18
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
Evo, onemogucila sam neke programe kako si mi rekao,( ovi-suit,sm-plejer, hp-printer) pa cemo vidjeti. Ali neki dan sam preuzela firefox 6 (imala sam 5), koji me upozorio da mi nece dobro raditi skype extenzion 5.3.0 7550, java conzole 5 i 6, i avast webrep 6.0.1203. Mozda bi bilo dobro da vratim firefox 5?
Uglavnom je usporen najvise kada ga ukljucim i dok se sistem ne podigne i izade ona obavijest od avasta u zelenom prozoru, da je ....ne sjecam se.

Ikako vratiti F 5?? Rama ima 512. U ccleaneru imam jos nekakav CubeDesktop koji se podize u startupu, a nemam pojma za sta sluzi, vjerojatno se instalirao kada sam nesto skidala sa neta. Dali da ga onemogucim???
Rama imas isto 512mb kao ja na starim kompom. neznam kako ti avast moze usporit komp. ja imam na njim norton internet security 2011 sve pici ko ludo windowsi se normalno dignu itd..ajde samo stavi nove windowse letit ce kao nekad
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 21:29   #19
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
I umjesto avaste će staviti što?
Pitaj boga na kompu sa 512mb memorije tak je rekla, i ko zna sa kakvim procesorom nit jedan AV neče bit nježan za Windowse itekak. Avast treba malo olakšat jer ima štitova ko blata, no za ukras večinom cisti marketing a to je nepotrebno ko prvo pod Realtime zaštitom nek potpuno ugasi Mail, P2P i IM zaštitu fino se označi svaki Modul pa onda STOP tam se potvrdi tj izabere da ga gasiš potpuno i gotovo.



Ko drugo Avast WEBRep isto treba obavezno onemogucit, jer ne valja ništ a troši resurse bezveze WOT pomete pod s njim. Znaci nek ga dainstalira iz browsera kojeg koristi, i onemoguči dole maknuvši kvačicu da se više ne zakači u neku novu verziju browsera i to bi onda bil olakšani Avast recimo.



Ako slučajno još nema WOT instaliran nek ga obavezno natrpa u svaki Browser, i nema problema neče ga nit osjetit da radi a korist je vrlo velika kud češ bolje.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...9&postcount=16

Zadnje uređivanje tirox : 23.08.2011. at 21:35.
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:06   #20
Mosorka, Hibernete mode znaci da racunar pri "gasenju" zapamti citavo svoje stanje i kompletnu memoriju i registre i sacuva ij na hard disk i onda pri "paljenju" samo to vrati tako da je power up neuporedivo brzi.

Da bi omogucila Hibernet mode moras ( ja imam XP):

1) Control panel/Power Options/Hibernate i chekiraj Enable Hibernate

2) Kad se gasi odes na Start/Turn Off i dobijes onaj mali menu gdje je prva lijeva opcija Stand by. Odes na taj Stand by, ali pritisnes Shift i on se promijenu i Hibernate i kliknes. Racubar ide u Hibernate i gasi se.

3) Palis normalno ma On/OFF dugme ali vidjeces da ide neuporedivo brze.
Sad mogyce je da ce ponekad Antivirus da se updatuje na pocetku iako je Hibernate ali to ne mozes izbjeci.
arner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.