Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2012., 22:38   #3701
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
je tramadol - tramal? pretpostavljam da je i nikako ga ne bih preporučila ako žena misli dojiti, pa to je za ubiti vola.
ja sam bila u nesnosnim bolovima i izvukla sam se sa voltaren injekcijama. paracetamol mi je bio kao žvaka
izdajala sam se jer je bebo bio na intenzivnoj. poslije uspostavljeno uspješno dojenje.
Vjerojatno je isto, ne znam sva tvornicka imena. To je opioidni agonist ('morfin') ali slab. Cuj, prepisuje se nakon carskog reza i zenama koje doje (mislim, rijetko tko ne doji prvih par tjedana--i statistike to pokazuju). Ne bi se prepisivao da su nadjene kakvi efekti na dijete kao depresija disanja i sl.

Ja sam imala morfinsku pumpu (je li bio tramadol unutra, ne znam, ili nesto slicno) prvih dan-dva nakon carskog. Nakon toga sam presla na voltarene nekoliko dana, pa paracetamole doma. Dojila sam od pocetka, dijete je bilo rodjeno s 39 tjedana i imale smo bas glatki put, nikakvih problema s dojenjem ili djecjim zdravljem ili mojim oporavkom.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 23:04   #3702
Quote:
doglover kaže: Pogledaj post
budem poslala u h&m da pogledaju za te stezne gace.

surfajuci naisla sam na neki americki belly bandit, al mi se cini krutim (to bi mozda kasnije, kad se trbuh smiri i rana zacijeli),

ovaj mi se cini mekan http://shop.chicco.hr/ProductDetails...-PORODA.wshtml

ima i verzija bez gaca http://www.chicco.hr/ProductDetails/...steznik.wshtml

ima koja iskustva s tim? problem je kaj nemrem otici sama po to, nego poslat. a necu da mu uvale nekaj bezveze u ljekarni.

znam samo da PODHITNO trebam taj steznik, jer umirem.


p.s. kaj smijemo uzimat protiv bolova od carskog? rekli su mi u bolnici, zaboravih

izdrzavam kolko mogu, al da znam imat doma kad zagusti. dojimo puno pa da ne kupim krivo
Ja sam kupila ovakav steznik, ovaj stile 1885 (bolje se vidi kad staviš sliku gdje je bijeli):
http://www.anita.com/de-en/Products,..._ReBelt®Pantyu
u trgovini Anita, Gundulićeva 23, u Zagrebu i dobar je. Dobila sam prporuku mama s foruma i u dućanu već prodavačica točno zna koji želiš. Samo kažeš da bi steznik-gaćice koji je najbolji poslije carskog reza.... Svi kupuju taj model, imala sam i točnu šifru, al sam zbrisala pp i bacila kutiju od steznika. Kako se trbuh povlači tako možeš zatezati steznik s kukicama. I uglavnom za nakon carskog su preporuka takvi steznici s gaćicama. Oni koji su samo steznici nisu za nas, tako meni rekoše...
Za bolove sam ja u rodilištu dobivala injekcije voltarena, a doma mi nije ništa trebalo, full sam ležala i odmarala...
A krvarenje je totalno čudno, prvo jače krvarenje, pa skoro kao da će prestati i onda opet jače dok se skroz ne zaustavi (sve skupa mi je trajalo više od mjesec dana), ali onda zahvaljujući dojenju nisam imala mengu dok malena nije imala 9,5 mjeseci. To mi je bilo super!

Zadnje uređivanje Helly7 : 31.10.2012. at 23:11.
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 09:07   #3703
Quote:
doglover kaže: Pogledaj post
ja danas 6. dan od CR, krvarim vrlo slabo, dovoljan mi dnevni ulozak.

preslabo?
Pocet ce ti ponovo za koji dan, ne brini. Samo imaj uloske pri ruci
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 09:27   #3704
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je isto, ne znam sva tvornicka imena. To je opioidni agonist ('morfin') ali slab. Cuj, prepisuje se nakon carskog reza i zenama koje doje (mislim, rijetko tko ne doji prvih par tjedana--i statistike to pokazuju). Ne bi se prepisivao da su nadjene kakvi efekti na dijete kao depresija disanja i sl.

Ja sam imala morfinsku pumpu (je li bio tramadol unutra, ne znam, ili nesto slicno) prvih dan-dva nakon carskog. Nakon toga sam presla na voltarene nekoliko dana, pa paracetamole doma. Dojila sam od pocetka, dijete je bilo rodjeno s 39 tjedana i imale smo bas glatki put, nikakvih problema s dojenjem ili djecjim zdravljem ili mojim oporavkom.
oprosti jesi ti u Hrvatskoj ili negdje vani? baš me zanima u kojoj bolnici daju ovakvu terapiju. naime, mom bratu su prije 5 godina jedva pristali dati tramal nakon dvije uzastopne operacije kičme, pa kad su bolovi već bili na rubu svijesti su mu ipak dali.

Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
ače krvarenje, pa skoro kao da će prestati i onda opet jače dok se skroz ne zaustavi (sve skupa mi je trajalo više od mjesec dana), ali onda zahvaljujući dojenju nisam imala mengu dok malena nije imala 9,5 mjeseci. To mi je bilo super!
ja se moram od srca nasmijati na ovo o dojenju. moj mali ima 3 i pol mjeseca a ja jučer dobila 4-ti put stvari . dojim, naravno
šta sam baš ja morala biti glupi fenomen
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:51   #3705
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Pocet ce ti ponovo za koji dan, ne brini. Samo imaj uloske pri ruci
jezik pregrizla

krece opet. nije uvijek istog intenziteta. znaci, jos 5 tjedana ovak, 1 sam vec odradila
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 14:03   #3706
jel se zna zasto nekoga tako dugo i jako boli a nekoga boli dva tri dana? jel drugacije rezu, drugacije sivaju? jel do stanja misica prije, jel do....
bas su ogromne razlike, a svi smo ljudi i svi imamo iste dijelove
ja zbilja nisam ni priblizno neki stoik, ne trpim bol nikakvu i cim me glava pocinje boliti pijem tablete.
Prije sam cendrava nego hrabra i zbilaj lose podnosim bol, a carski me uopc enije bolio.
mislim je, bolilo me prva dva dana, treci manje, cetvrti jos manje, 7 uopce skoro ne.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 21:59   #3707
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jel se zna zasto nekoga tako dugo i jako boli a nekoga boli dva tri dana? jel drugacije rezu, drugacije sivaju? jel do stanja misica prije, jel do....
bas su ogromne razlike, a svi smo ljudi i svi imamo iste dijelove
ja zbilja nisam ni priblizno neki stoik, ne trpim bol nikakvu i cim me glava pocinje boliti pijem tablete.
Prije sam cendrava nego hrabra i zbilaj lose podnosim bol, a carski me uopc enije bolio.
mislim je, bolilo me prva dva dana, treci manje, cetvrti jos manje, 7 uopce skoro ne.
točno tako je i kod mene. ja sam inače katastrofa za podnjet bol, al CR mi je bio super! isto, kad sam izašla iz bolnice nije me boljelo. više je to kao muskulfiber, jači naravno. ja sam knavon uzimala po potrebi. to su nam davali u bolnici. nadam se da će i ovaj puta biti tako!

jel si trudna opet???
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 22:11   #3708
Nisam nisam!
Mislim da sve do sad kaj sam cula govori u prilog tezi da je oporacak isti ko prvi put ako ne i laksi. Drzim ti fige!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 02:06   #3709
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
oprosti jesi ti u Hrvatskoj ili negdje vani? baš me zanima u kojoj bolnici daju ovakvu terapiju. naime, mom bratu su prije 5 godina jedva pristali dati tramal nakon dvije uzastopne operacije kičme, pa kad su bolovi već bili na rubu svijesti su mu ipak dali.
ca
Na Novom Zelandu.
Ovo za operaciju tvog brata mi je nevjerojatno. Ne razumijem, kad se dobro zna kako bol kao nezavisan faktor ima negativno djelovanje na oporavak, zasto ne dati analgetik postoperativno.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 16:54   #3710
Quote:
linazg kaže: Pogledaj post
točno tako je i kod mene. ja sam inače katastrofa za podnjet bol, al CR mi je bio super! isto, kad sam izašla iz bolnice nije me boljelo. više je to kao muskulfiber, jači naravno. ja sam knavon uzimala po potrebi. to su nam davali u bolnici. nadam se da će i ovaj puta biti tako!
potpis..

ja imam ispod nule toleranciju na bol...

a bol poslije bi isto pripisala ko da imam upalu mišića trbušnog zida... a bar znam kak je to nakon cijelog ljeta mirovanja krenut u pripreme
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 01:26   #3711
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
je tramadol - tramal? pretpostavljam da je i nikako ga ne bih preporučila ako žena misli dojiti, pa to je za ubiti vola.
ja sam bila u nesnosnim bolovima i izvukla sam se sa voltaren injekcijama. paracetamol mi je bio kao žvaka
izdajala sam se jer je bebo bio na intenzivnoj. poslije uspostavljeno uspješno dojenje.
ja sam nakon CR dobijala injekcije tramala i apaurina svakih 6 sati....prvi dan....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 07:35   #3712
Cure koje ste bile na hladnom carskom, zanima me koliko dana prije termina su vas naručili za porod?

Hvala!
__________________
E. 10.11.2012. ljubav mamina
N. 6.11.2016. moj nadrazi
Over_The_Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 11:18   #3713
Quote:
Over_The_Top kaže: Pogledaj post
Cure koje ste bile na hladnom carskom, zanima me koliko dana prije termina su vas naručili za porod?

Hvala!
Kakav je to hladni carski? Ja sam bila na 2 carska pod spinalnom i za 4 mjeseca idem na treći. Oba su bila planirana iako je prvi rađen 5 dana ranije pošto mi je doma pukao vodenjak i dobila sam trudove, a za drugi sam došla na kontrolu u 38. tjednu i rekli su mi da sutra ujutro idem na carski jer sam se počela otvarati dosta i imala sam GD pa su htjeli bebu što prije van.
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 11:29   #3714
Hladni carski je dogovoreni carski, ovo što si ti imala. Najvjerojatnije ću i ja na dogovoreni pa me zanima dal da spremim torbu i sve riješim prije pregleda?! Naručena sam na pregled u 39 tjednu. Za sada je sve ok, nisam bila otvorena.
__________________
E. 10.11.2012. ljubav mamina
N. 6.11.2016. moj nadrazi
Over_The_Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 13:11   #3715
Merkur.

Ej curke, evo ja sam u 34 tj. i idem na dog.carski,dr. mi je rekao da dođem na zadnji pregled u 37tj. i onda ćemo dogovoriti koji dan da dođem. Dali netko ima iskustva sa Merkurom?
__________________
Samo za tajjjjjj osjećajjjjjjj :-)
Lasta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 19:10   #3716
koliko ja znam, dogovoreni/hladni carski ide 10-15 dana ranije. znači cca 38 tt
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 19:19   #3717
Quote:
Over_The_Top kaže: Pogledaj post
Hladni carski je dogovoreni carski, ovo što si ti imala. Najvjerojatnije ću i ja na dogovoreni pa me zanima dal da spremim torbu i sve riješim prije pregleda?! Naručena sam na pregled u 39 tjednu. Za sada je sve ok, nisam bila otvorena.
Ja sam spakirala torbu u 37. tjednu jer sam znala da u 38. idem na carski. Još mi je pukao vodenjak doma i ne bih se stigla spakirati tako na brzinu. Drugi put nisam sve spakirala jer sam mislila da imam još nekoliko dana do carskog i išla sam na običan pregled ali sam na kraju završila sutradan na carskom, a mm mi je ostatk stvari donosio kroz 3 dana jer nikako da mu objasnim što točno želim i gdje to stoji! Zato riješi sve prije tog pregleda i spakiraj torbu!
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:28   #3718
Quote:
Over_The_Top kaže: Pogledaj post
Cure koje ste bile na hladnom carskom, zanima me koliko dana prije termina su vas naručili za porod?

Hvala!
Ravno 39 tt (inace, uvrijezeno je s 38 tt, ali smo se dogovorili da se u mom slucaju moze malo pricekati).
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 10:08   #3719
Hvala cure na savjetima. Meni je dr. rekao da prije 39. tjedna ne rade carski, valjda ako je sve ok sa bebom i ne otvarama se.
__________________
E. 10.11.2012. ljubav mamina
N. 6.11.2016. moj nadrazi
Over_The_Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 21:37   #3720
Quote:
linazg kaže: Pogledaj post
koliko ja znam, dogovoreni/hladni carski ide 10-15 dana ranije. znači cca 38 tt
moj je bio isto dogovoreni ali prije na 5 dana
ema-d is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.