Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2005., 01:48   #81
Re: seboroicni dermatitis

Quote:
Lakonogi kaže:
Vec godinama imam problema s ovom bolestinom... Puno prhuti i ponekad, ako neko vrijeme ne stavljam fluacet gel, upaljena koza.

Kako vi rjesavate ovaj problem? Meni fluacet pomaze, ali moram ga redovito nanositi, sto i nije bas prakticno s obzirom na to da imam dugu kosu. Osim toga, mislim da ga se ne bi smjelo bas stalno koristiti.

Problem nestane jedino ljeti, ocito da sunce pomaze... Jel netko rijesio ovo suncanjem u solariju?
Poštovani,
preporučamo proizvod Dandarest - šampon, namjenjen problemima prhutanja, psorijaze i seboreje.
Radi se o šamponu obogaćenom ekstraktom Aloe i posebnim oblikom katrana. Kosa se pere 2-3 puta tjedno, a kasnije sve rjeđe.
http://zdravlje.webshop.hr/Kozmetika...eruti::75.html
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 21:18   #82
Jericho preparati&seboroicni dermatitis

Jel netko koristio Jericho preparate točnije liniju Dr. Kremer za seboroični dermatitis? Jel to sta pomaze? I molila bi ako znate gdje se moze nabaviti...ili ako imate kakve preporuke bila bi
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 19:58   #83
moj momak ima seboreu ali samo na vlasistu i koristi NODE DS sampon koji mu jedini pomaze, a probao je dosta toga...imas ga za kupiti u nekim nasim privatnim apotekama, ali je troduplo skuplji nego u Francuskoj...50 ml je oko 180kn.
za lice koristi obicnu dm.ovu kremu baby love, ali mislim da to zavisi od osobe do osobe...ne trosi kortikosteroide sta mu propisu dermatolozi jer to stanjuje kozu i dojma sam da vise steti nego koristi.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 11:07   #84
biotin imaš u svakoj ljekarni
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 11:42   #85
Node DS shampon
kontrolirana prehrana i pokusaji umanjivanja stresa

za seboreju na licu bebi krema iz DMa.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 01:12   #86
pozdrav! I ja se mucim s tim ali tek u zadnjih nekoliko godina. Moguce da je i prije bio tu no nisam ga zamjetila. Pojacao se nakon trudnoce kad sam napokon otisla doktoru. Terapija je zapocela Geomycinom - antibiotik - i trajala mjesec dana. Uriage Creme Lavante 2x dnevno za umivanje i 2x dnevno D.S. emulsion. Jasno da su me cijene sokirale ali uriage se pokazao izvrsnim. D.S. mi nije odgovarao pa sam terapiju završila Sebosquam kremom. Preko ljeta se lagano povuklo ali me zato zima ubija. Imam (ne)srecu da mi je zahvaceno lice pa se koristim raznim trikovima da to prekrijem. Nekad upali a nekad ne. Uglavnom trenutno stanje nije blistavo pa cekam ljeto, more, slanu vodu (iz Jadranskog mora) a do tada na sve to navecer dodam debeli sloj Becutana.
Sve u svemu, pokusaji i promasaji nam ne ginu!
Bok!
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 19:39   #87
Nakon pun K**** skupe kozmetike, tretmana i svega zivoga na kraju sam bila prisiljena na ono sto sam u startu odbijala..... antibaby pilule..... ali ne samo da je pomoglo nego je savrseno... i to u roku od 2-3 tjedna moja koza se preporodila... a i dobro je sto su mi ciklusi puno manji, apsolutno sad bezbolni.
ginekolog me je stavio na Jasmine, jer su blage, male doze hormona, i ne mogu se udebljati od njih.... prvih 3 mjeseca sam imala malu sukrvicu sredinom ciklusa, ali to je dok se tijelo ne navikne.... ali nakon 2 tjedna imala sam savrsen ten.... i prvi puta u zivotu sam morala kupit kremu za SUHU kozu


Vini
__________________
Before you find your perfect prince you have to kiss a lot of frogs
Vinska Mushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 05:50   #88
Pozdrav! (ovo mi je prvi post na ovom forumu )

Imam jedan zdravstveni problem vec nekih valjda 15-ak godina, a to je svrbez iza lijevog uha (bilo je iza oba, ali se desno uho s vremenom umirilo). Uglavnom kolko sam stekao dojam surfajuci netom najvjerojatnije se radi o seborejičnom dermatitisu (otkinuti komadići kože nalik su peruti, svrab se pojačava ovisno o stresu).

E sad kad sam jednom davno bio kod liječnika dobio sam oranazol itd. itd. što je donekle ublažilo situaciju, ali nikad nije do kraja riješilo.
Malo me brine određeno zadebljanje dijela kože (upravo tog dijela koji me svrbi) u usporedbi s ovim drugim uhom koje je ok

Nemam baš trenutno vremena ni snage za neke posebne odlaske kod doktora (osim ako mislite da za time postoji velika potreba), nego me prvenstveno zanima preporuka za nekakav shampon (a da nije oranazol) kojim bi mogao pokusati to popraviti/izlijeciti i da se isti moze kupiti bez recepta

Hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 13:21   #89
moja prica:

seboreju sam fasovao od lika s kojim sam cimerovo u studentskom domu za kratko vrijeme (samo 2 dana smo bili skupa - meni trebo dom radi pripremne nastave za prijemni na faxu). frajeru se kosa strasno perutala, kao i dio oko obrva i nosa.
tada sam imao afro look, gotovo nikakvih problema s tjemenom.
drasticno opadanje kose sam primjetio par sedmica nakon zavrsetka prijemnog (ispadao mi je gotovo pramen pri pranju), no imao sam dovoljno kose da me to nije previse brinulo. moje se stanje nastavilo narednih 3 mjeseca, kada sam primjetio da vise ne mogu eliminisati perut. tada sam se odlucio za shishanje (tacnije brijanje glave), no perut (gljivice) su jos uvijek bile tu.
tada odlucujem otici kod dermatologa. uzroci: slatkisi (obozavam ih), mineralna voda (danas je rijetko pijem - tada sam skoro svaki dan pio po litar dnevno), stres (ispiti, posao, finansije - studentski standardni problemi...). oronazol je sredio stvar za sekundu. poslije kupanja tjeme (od tada pa do danas redovno brijem glavu) sam mazao kanisten kremom.
od svih preparata danas dohvatim ponekad oronazol pri kupanju. kanesten kremu rijetko utrljavam na tjeme. gljivica nemam, kosa mi se prorijedila u toj mjeri da nema smisla da je vishe pustam (dodushe i genetika je ucinila svoje, ali u mojoj se porodici pocinje celaviti oko 30te).
siguran sam da je jedan od uzrocnika bila prevelika kolicina testosterona u organizmu (naglo prestao s teretanom).
za one koji trenutno boluju, a zele sacuvati kosu: skratite je maximalno dok jos mozete. gljivice se gnijezde na vlasistu kose, pa silaze niz lice i naseljavaju trepavke, roznate dijelove oko nosa etc.. ja sam prilicno zakasnio. preporucujem bavljenje sportom kao anti-stres terapiju, jer se meni kosa vratila na pojedinim mjestima, ali jos jednom isticem - nema smisla da je pustam.
Fanzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 09:48   #90
Quote:
Vinska Mushica kaže:
antibaby pilule..... ali ne samo da je pomoglo nego je savrseno...
ovo je zasigurno dobar nacin zalijecivanja problema nastalih seborejom... pogotovo za muskarce

Quote:
Fanzi kaže:
za one koji trenutno boluju, a zele sacuvati kosu: skratite je maximalno dok jos mozete. gljivice se gnijezde na vlasistu kose, pa silaze niz lice i naseljavaju trepavke, roznate dijelove oko nosa etc..
nekakve 'gljivice' i seboreja su povezani?

godinama imam i seboreju i dugu kosu i ne vidim nikakvu vezu duzine kose s takvim problemima
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 21:21   #91
iskustvo iz prve ruke

Quote:
valnea kaže:
ima li jos netko ovdje slicnih iskustava? ... zvuci jednostavnije od svih ovih trackanja i jos bitnijih netrackanja krivim proizvodima
rado bi ti odgovor napisao u dvije crte ali bi to bilo pre jednostavno proćitao sam sve vaše odgovore i mnoge od njih sam davno ostavio iza sebe prvo većina preparata koje doktori preporućuju nisu sto posto sigurna je u većini njih piše da "možda" izazivaju rak!
nikirici is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 21:57   #92
moj duži odgovor

Quote:
nikirici kaže:
rado bi ti odgovor napisao u dvije crte ali bi to bilo pre jednostavno proćitao sam sve vaše odgovore i mnoge od njih sam davno ostavio iza sebe prvo većina preparata koje doktori preporućuju nisu sto posto sigurna je u većini njih piše da "možda" izazivaju rak!
A moja prića je jednostavan još od ranoga djetinjstva otprilike deset godina,poćima s oronazolom Slovenci su ga proizvodili i još neka kozmetika znaći još za vrijeme yuge bivše i ispoćetka to je bilo to uspješno se držalo pod kontrolom ali za vrijeme puberteta akne i perut masna kosa postalo je nepodnošljivo.Oronazol je ispao iz igre pokušavao sam s jaćim kremema evo npr jednom mi je s lica crvenilo nestalo u roku 10min ali oko prepona naredna dva dana sam jedva hodao petnaest godina vodim bitku s bolešću i doktorima potrošio sam otprilike 20000 kuna jer sam obišao puno doktora ali naj realniji odgovor sam dobio ovim rijećima:"moja usluga je 100 kn a ja ti momak ne mogu pomoći jer je neizljećivo, to mi je bila najeftinija i naj iskreniji odgovor ali nisam se predao naravno. Dok sam bio u vojsci prije šest godina morao sam skratiti kosu i primiti inekciju radi slabog imuniteta nakon te inekcije do kraja vojnog roka nisam imao nikakvih problema ni sa crvenilonm peruti a ni sa gljivicama na nogama koje me isto tako neprestano prate i držim ih po kontrolom redovnim odlaskom kod pedikera. Sada prićamo o seboreji.Nakon što je popustila inekcija imao sam tri dana fibru 40 i crvenilo se uskoro vratilo a kosu nisam puštao od bitke protiv neizljećive seboreje sam još više pojaćao.Odlućio sam se na alternativu jer mi je to jedino preostalo a sad se protiv nje bori dok je ne pobjedim jer sam nabavio dobro oružje prvo ostavi se stresa stres proizlazi iz loše ishrane puno spavati pa u vojsci sam spavao po pet sati u 24 sata i nekada manje a nije joj bilo traga crvenilu ustvari loš imunitet moga organizma je pogodan da se na moj koži stvaraju razne bakterije i infekcije koje izazivaju crvenilo seboreju akne i gljivice imunitet pokušavam ojaćati boljom i kvalitetnijom prehranom znaći više voća povrća i manje masnoća za svaku bolest će doktor to preporućiti ali naravno bitku koju gubim petnest godina ne mogu oćekivati da je dobije odmah sutra to treba trajati barem nekoliko godina da organizam uopće shvati što mu se događa. U međuvremenu crvenilo možete ispirati jabućnim octom ali domaćim medom od kadulje ali isto tako domaćim zašto domaći jer industrijski ima više šećera nego meda i ocat više vode nego jabučne kiseline ustvari tako medom izravno hranite svoju kožu a octom ubijate bakterije ocat se malo ćuje pa je to najbolje napraviti prije spavanja do ujutru izvitri i koža bude kao u male bebe domaće bez preparata i još nije uopće skupo nekada je dovoljno samo dva puta tjedno ponoviti postupak a nekada i više ovisno o stanju organizma još sam saznao da su gljivice, akne,seboreja i apsorijaza idu jedno za drugim i naravno za nijedno ne postoji ljek kao npr za gripu. Još se moram zahvaliti jednome gospodinu koji mi je na ovo sve ukazao i dio puta me vodio zove se joško sprćić tako da ovo znjanje nije mojom zaslugom. Zadnje na ćemu radim je da sam od ljudi ovako prićajući saznao da skandinavske zemlje imaju puno veći problem nego mi ali da ga njhovo zdravstvo koje je sofisticiranje riješava vrlo uspješno uglavnom izvadu krv saznaju što fali organizmu ili ćega ima viška naprave antibiotik i to je to ali za sada samo rekla kazala ali mislim da je to riješenje jer u vojsci cjepivi za jaćanje imuniteta je napravilo upravo TO!
nikirici is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 22:36   #93
Quote:
Fanzi kaže:
moja prica:

seboreju sam fasovao od lika s kojim sam cimerovo u studentskom domu za kratko vrijeme (samo 2 dana smo bili skupa - meni trebo dom radi pripremne nastave za prijemni na faxu). frajeru se kosa strasno perutala, kao i dio oko obrva i nosa.....
Seboreju ne možeš od nekoga zaraditi!
Ona je "zapisana" u tvom genetskom kodu i samo je pitanje trenutka ( imunitet, prehrana, stres...) kada će izbiti ( kao i svaka druga boleština).

Ona se NE može izliječiti, raznoraznim preparatima možeš je samo držati po kontrolom. Naravno pravilna prehrana, odmor, zdrav način života bez stresa ( ne poznam nikoga tko može tako danas živjeti) u tome će ti pomoći.

Meni je ona izbila s cca22 godine, uglavnom na licu (obrve, između njih, oko nosnica, u ušima i na rubnim dijelovima lica ).
Kada JAKO izbije sada koristim Belosalik kao hitnu intervenciju ( no ne duže od 2-3 puta mjesečno). Za normalno održavanje kupila u DM neki sapun od čajevca i on mi je super, zatim tonik Bioderme (Sensibio H2O), kreme od A-derme i Avene.
To mi sada djeluje.

Upotrebljavala sam sve i svašta, neki preparati su bili bolji neki lošiji od nekih sam se sva upalila... No svaki preparat koji upotrebljavam prestane djelovati nakon nekoliko mjeseci ... kažu da koža postane imuna i moraš mijenjati.

Za ljude sa seborejom iznimno je važan selen i cink, a što se tiče krema, sapuna, tonika ... to si svaki sam treba pronaći jer ono što djeluje meni ne mora djelovati drugome i obrnuto. Ja potrošim hrpu novaca dok ne pronađem nešto što mi odgovara... no shvatila sam da što je krema (sapun, tonik...) jeftiniji i nepoznatiji, učinak je bolji. Ovaj sapun od čajevca košta nekih 15 kuna ( pakiran je u neuglednu kutijicu i ne miriši baš najbolje) a meni je super za lice...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 14:51   #94
Moja stara je imala problema sa seborejom. Probala je razne kreme i nijedna joj nije pomogla. Jedino joj je pomogao med od nekog tipa iz Velike gorice. Med se maže po licu.
ariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 23:32   #95
Quote:
ariod kaže:
Moja stara je imala problema sa seborejom. Probala je razne kreme i nijedna joj nije pomogla. Jedino joj je pomogao med od nekog tipa iz Velike gorice. Med se maže po licu.
Ariod ako možeš saznati ime i prezime i adresu bio bih ti zahvalan, jer mi je počela seboreja baš zahvaćati dijelove pored nosa, na licu.
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 13:07   #96
[QUOTE=alex29sb]Ariod ako možeš saznati ime i prezime i adresu bio bih ti zahvalan, jer mi je počela seboreja baš zahvaćati dijelove pored nosa, na licu.[/QUOTE
Provaj domaćim medom od kadulje ili domaćim jabućnim octom
nikirici is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 18:18   #97
Quote:
alex29sb kaže:
Ariod ako možeš saznati ime i prezime i adresu bio bih ti zahvalan, jer mi je počela seboreja baš zahvaćati dijelove pored nosa, na licu.
Evo ti njegova Web stranica, sretno!
ariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:07   #98
Imam isti problem. Koristim Jericho proizvode (ekstrakt Mrtvog mora). Ako redovito koristim, na licu sve OK. Problem je kosa jer mi propisani sampon bas i ne odgovara tj ne vidim promjene nabolje, pa ni nakon vise od 6 mjeseci koristenja.
Moram reci da mi je nekako laknulo kad vidim koliko vas je sa slicnim problemima. Ovo mislim u najpozitivnijem mogucem smislu
flower_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 07:18   #99
Tri godine sam se borila sa seborejom, probala sve živo (uključujući i gadnu pohlepnu Karlićku koja samo hoće uvaliti skupe lijekove jer valjda dobiva postotak od prodaje), ali spasilo me sljedeće: talijanska linija za kosu Rising. Može se kupiti u svakoj Nami, treba vam šampon s plavom kapljicom (sve boce su zelene, a razlikuju se po boji kapljice na njima), i (nažalost, prilično skupe) ampule od islandskog lišaja. Šampon se nanosi redovito, a ampula se jednom tjedno stavlja na mokru kosu i ne ispire s nje. Sadržajem ampule može se namazati i ono što se spusti na lice - malo pecka, ali nije strašno. Kasnije se ampule stavljaju i rjeđe. Što se mene tiče, rezultat je bio spektakularan. Nakon dva pranja i dvije ampule, sve je nestalo i pojavilo se samo još jedanput, kao reakcija na strašan stres. Koristim tu liniju već oko tri godine i nemam nikakvih problema. Želim svima da vam uspije kao i meni.
zazie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 08:37   #100
Zazie1, kažeš da se šampon nanosi redovito, jel to svaki dan ili ono, normalno, pereš?
Pitam te zato jer s nekim šamponima ( jedan u nizu i smrdi ), mislim od dr. Teis-a, moraš prati svaki dan kroz prvih 1-2 tjedna
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.